Ohrádka pro dítě. Využily jste ji?

machyska
3. lis 2010

maminky,využily jste ohradku?chtělo vaše dítko v ní být?popřípadě jakou byste mi doporučily děkuji moc za odpovědi

ladybugie
3. lis 2010

ahojky, já jsem ohrádku moc nechtěla, jenže bydlíme v patrovém domku, takže byla nutnost. Manžel ji vyrobil doma, má rozměr 110*170cm y výšku 70cm. Anetka v ní nejdřív moc být nechtěla a teď je tam moc spokojená. Je to takový její doupě. Výhoda je, že se k ní vejdeme i my, takže si tam hrajeme s ní a hračky nám nepřekáží po bytě 🙂 Do ohrádky ji ale v poslední době dávám jen v případě nutnosti, raději ji nechávám zkoumat 🙂

kjajule
3. lis 2010

My jsme měli, určitě se hodí, já využila hl. když jsem vařila šla na záchod do pračky apod...mužeš prcka dát do ohrádky aniž by se mu něco stalo když už je pohyblivý a sám zkoumá po bytě...A nemužeš ho vzít sebou, máš plné ruce apod...
My měli z neckermanna a byli jsme spokojený moc. Ale je teda trochu dražší my ji dostali od tchánovců...
http://www.neckermann.cz/cz/nm2/svet-deti/vse-o...

neumisa
3. lis 2010

ohrádku jsem využila maximálně pro obě děti - mohla jsem bezpečně na záchod, promluvit s pošťačkou, pověsit prádlo nebo dělat domácí práce, které s dítkem za zadkem dost dobře nejdou. Navíc jsme měli docela velikou, takže jsem si mohla klidně vlézt dovnitř a věnovat se klukům v jejich "království". Hračky se uklízely tak, že se prostě nastrkaly do ohrádky. A když se kluci rozhodli v noci nespat, šoupla jsem je do ohrádky, vzala jsem si na gauč deku a mohla jsem si schrupnout beze strachu, že si ublíží. Ano, ohrádku jsem milovala a děti neprotestovaly - byly v bezpečí, obklopené hračkami a přesto ve společnosti dospělých, hračky se nepovalovaly pod nohama. 😎

jijitka
3. lis 2010

zatím nemáme, ale budu ji pořizovat - i když jsem ji původně považovala za zbytečnost. Změnila jsem názor, jakmile malý začal lézt 😉 Ne všechno se před ním dá zabezpečit a nechci ho dávat do postýlky nebo připoutávat v křesílku pokaždé, když potřebuju na chvilinku odběhnout nebo třeba žehlím.

beata.n
3. lis 2010

nám jako ohrádka posloužila cestovní postýlka 😉 a využívala jsem to taky dost,myslím že to je praktičtější,má to vícero využití.je jasný,že některé ohrádky jsou větší,ale jelikož nemáme nafukovací byt tak plně postačila ta cestovní postýlka

misa1982
3. lis 2010

Ahojky ja mam misto ohradky cestovni postylku na jedne strane se da rozepnout bok takze muze ditko samo lozit sem a tam...nemam ji celou vyfocenou ...

jmisa
3. lis 2010

Máme tuto
http://www.babydracek.com/zbozi/66-l-rossi-astr...

Ohradu jsem strašně nechtěla, máme malý byt, ale prcek si začal v 8 msících stoupat a obcházet nábytek a já potřebovala taky občas na záchod, něco umíchat v hrnci, nebo se jen najíst. Dřevěnou jsme zvažovali, ale nakonec koupili toto, přišlo nám to vyšší a taky není na zemi, ikdyž do dřevěných se dají dát např. puzzle.
Cestiovní postýlku máme taky, používáme ji jako ohradu na chatě nebo u rodičů, bohužel už teď z ní prcek dokáže vylézt teda spíš přelézt, takže to by na doma řešení nebylo.

kozinka
3. lis 2010

No my používali cca 3 měsíce 🙂 nekupovali jsme novou a jsem ráda 🙂 Měla jsem ještě po mě 😅 😀

beponka
3. lis 2010

tak my jsme ohrádku vůbec nevyužili. byla to spíš jen úložna na hračky. malá tam vůbec být nechtěla.

llllucka
3. lis 2010

Ono to záleží na každém dítěti.My ohrádku měli,ale skoro jsme ji nevyužili.Naštěstí jsem ji prodala za stejnou cenu dál.Adámek v ní být prostě chtěl být jen chvilku a pak už ani za nic.Cestovní postýlku máme,ale ta není taková bytelná jako ohrádka.Takže ji klidně koupit,ale radší na mimibazaru,aukru nebo tak něco.Nová je podle mě zbytečná (i když já koupila na aukru novou za cenu starší).

lamarika
3. lis 2010

U nás věc k nezaplacení! Kyž byl syn malilinkatej, tak sloužila jako postýlka v obyváku a když začal lozit, tak jako bezpečná zóna kde si mohl hrát. Já mohla v klidu na záchod, ke dveřím pro poštu, uvařit atd.

andy80
3. lis 2010

Já měla ohrádku na obě děti (ohrádka na dvojčata, aby měli dostatek prostoru). Dávala jsem je tam, když jsem šla třeba věšet prádlo, přijela pošta nebo tak něco. Máme velký barák a nemohla jsem je všude nosit sebou. Taky venku na zahradu jsem je dávala do ohrádky, když jsem potřebovala na zahradě něco dělat a nemohla jsem být dětem pořád za zadkem. Ohrádku jsme měli bez podlážky, takže doma jsem jim pod to dávala deku a v létě venku nic. Nebyly tam pořád, ale byla jsem ráda, že jí mám.

laada
3. lis 2010

Jak už tady zaznělo, taky mi přijde pořídit ohrádku na pár měsíců docela drahá záležitost, takže se rozložila cestovní postýlka. Dala jsem do ní kvalitní matraci z postýlky a malej je spokojenej. Když spadne tak se nebouchne, protože je vše okolo vypolstrované oproti dřevu a můžu si v klidu dojít na wc nebo do kuchyně pro kafe 😎
Navíc ji využijeme na dovolenou takže pro nás je cestovní postýlka k nezaplacení 😵

vojtisek2007
3. lis 2010

Já jsem na obě děti využila ohrádku - ale ne dřevěnou ale tu síťovou, nechala jsem do ní ušít i matraci, dala se pěkně "složit" a jezdila s námi na chatu a tam jsme jí používali jako postýlku. Doma byla k nezaplacení 🙂 Takže za nás ANO
http://www.bambinoland.cz/5141-detska-sitova-oh...

dagmarkaaa
3. lis 2010

NE ohrádku nééé!

kaleilah
3. lis 2010

zbytečnost

ivarei
3. lis 2010

Ještě jsme nepořídili, ale přijdou mi fajn ohrádky, které se dají použít jako ohrádka a zároveň se dají rozložit a vymezit jen určitý prostor - vánoční stromeček, krb a tak..., případně použít na rozdělení místnosti.

terak
3. lis 2010

Ahoj, v ohrádce jsem přežila já i moje mladší sestra. Obě jsme si v ní vyhrály víc než dost. Určitě to nemůžeš využívat tak, že dítě šoupneš do ohrádky a máš celé odpoledne volno. Ale v případech, že si potřebuješ uklidit, něco udělat do práce, chvilku vyžehlit nebo třeba jen uvařit, tak ohrádka je neocenitelná. Víš, kde prcek je a nemusíš se pořád otáčet přes rameno. Ta dřevěná se nedávno tady v bazaru prodávala za 700 a je to investice na několik let. Přijde mi i lepší, než ty síťované, protože dítě líp vidí ven, může pevné šprušle používat, když si zkouší stoupat, takže to dělá přirozenou oporu.

Určitě je to neocenitelné i v případě, že má někdo psa.

Takže za me na 100% doporučuji. Teď máme sice cestovní postýlky, ale to jen kvůli mé lenosti a na úplně malé miminko. Jak si začne sedat, kupujeme ohrádku.

brusinka.pusinka
3. lis 2010

my měli jen do doby než začla chodit pak to nemělo smysl prodali jsem a měli jsme polohovatelnou a využili v obýváku od narození 😀 a u prvního jsem ji měla také skvělý pomocník když dítko potřebujete nechat na chvilku bez dozoru 😉 viz. Zajít si na záchod a nebo i vysát uklidit a víte že tam se mu nic nestane a neublíží si 😉

hannah23
3. lis 2010

No já jsem pro ohrádku nebyla, přišlo mi to jako, že tam bude jak ve vězení, ale moje mamka, furt, že ohrádku jo až nakonec koupila dřevěnou od nějaké paní, je velká asi 150x150cm, máme sice byt 2+1, ale ještě se tu vlezla a malý je v ní docela rád, samozřejmě ne celý den, ale občas se to hodí, když potřebuji na záchod....A ohrádku jsme dostali když mu bylo víc jak 10měsíců a je to fakt dobré, navíc náš Maty je hodně aktivní...A taky nejsou hračky všude po obýváku.

daggi23
3. lis 2010

je spousta věcí, které považuji za zbytečné, ohrádka k nim patří...není nad volnost 😉

pepibubu
3. lis 2010

U Pepči jsem taky brojila proti ohrádce, nakonec mě přesvědčila tchýně, že tam bude mít svůj svět a bude si u ní stoupat atd. Tak jsme ji koupili, z druhé ruky za sedm stovek, a měl ji vlastně až do momentu, než začal chodit. A pro Martina ji už taky asi smontujeme, jen nevím, jak se na to bude tvářit Pepča, zda mu tam nebude taky lízt 😀

ikarkulka
3. lis 2010

machyska, spíš si odpověz ty sama - jsi natolik pohodlná, že chceš zavírat svoje malý dítě do ohrádky? je to potřeba? nechceš mu spíš dopřát volnost, aby se samo pohybovalo po bytě, zkoumalo svět a učilo se samostatnosti, postarat se o sebe, dát na sebe pozor?
co pak bude to dítě dělat, až bude větší, v ohrádce už nebude, ale bude zvyklé, že se "mu nic nemůže stát"?

pokud se bojíš, že se ti dítě při hraní po bytě zraní, je spoustu jiných způsobů, jak tomu předejít. ohrádka mi přijde zbytečná a dítě příliš omezující.

jestli ji chceš jen na výjimečné chvilky, jako je odběhnutí na záchod, seběhnutí ke dveřím, když někdo zvoní, zamíchání polévky... na to můžeš využít postýlku. prostě ho tam na chvíli dáš, a pak hned zase vyndáš. jinak se může plazit po bytě 😉

lucenek
3. lis 2010

tak my měli ohrádku 150x150cm
já zastánce jsem...mohla jsme dolů pro balíček, na 2 minuty se psem, vysprchovat se a na wc aniž bych se třepala že se něco stane, myslím žer takové 8-9m dítě lezoucí se fakt nenaučí samostatnosti a strachu o sebe, když na sebe otočí vše v dosahu
samozřejmě pokud ohrádku nechceš musíš nutně udělat úpravy v bytu dekorace, nebezpečné předměty....květináče

Pro mě osobně ohrádka omezující není ba naopak je to vymezení bezpečného prostoru pro dítě , kterému by nemělo nic hrozit

simi.w
3. lis 2010

Nikdy jsem ji nechtěla a nechybí nám...............ikarkulka krásně napsané, přesně tak to vidím i já......není nad volnost a bezpečí na krátkou dobu zajistí i postýlka 🙂

mmmk
3. lis 2010

Machyska, dite musi byt na ohradku zvykle a musi ji mit jeste nez se zacne samo pohybovat. Syna do ni davam jen obcas, pokud s nim nejsem v jedne mistnosti. Rekla bych, ze treba na 2x 10 minut denne. Nejak neprotestuje. Ma tam jine hracky nez na hraci dece. Davam ho tam, jen kdyz mu treba musim udelat jidlo nebo si dojit na zachod. Obcas si tam i zdrimne, kdyz to na nej prijde behem hrani 😉
Nemam svedomi nechat syna hrat si volne, abych ho pak nachytala u misky granuli nebo ladovat hlinu z kvetinace. Kvetinac se zabezpecit da, ale pes holt z metrove vysky zrat nebude 😎

crca
3. lis 2010

Já jí využila na 100%,mám dvojčátka a byli v ní když jsem potřebovala ke kotli apod.hlavně na ten úklid to bylo fajn,že se mě nepletli pod nohama 😀 😀 Teď už jí mám teda složenou jelikož viz foto 😀 je mě už na nic 😀 Měla jsem od Glucku(to u je přehlasované,ale nevím jak se to dává 😀 ),ale využila jsem 😉 Dávala jsem do ní už od cca4 měsíců,jen mě manžel udělal to,že mě jí dal víš když byli malí a neuměli stát a pořád se pro ně ohýbat to nešlo 😒 ,ale mě to podstavil,takže byli asi 40cm od vrchu,pak se to jen vyndalo a byli dole,ale to už uměli lézt,takže jsem jen vyndala špricle a ven hafíci z boudy 😀

heryna
3. lis 2010

Nemáme a nechci.Krám do bytu, vše se dá zařídit v pohodě i bez a ní.A rozhodně se mi malá při ničem nepletla, asi proto, že jsem se jí snažila zapojovovat do všeho....Vidím to jako Ikarkulka.

sayast
3. lis 2010

mela jsem, naprosto zbytecna nevyuzita vec

sisip
3. lis 2010

Ahoj, mi ohrádku také vůbec nevyužili. takže myslím, že uplně zbytečné