Ohrádka pro dítě. Využily jste ji?

machyska
3. lis 2010

maminky,využily jste ohradku?chtělo vaše dítko v ní být?popřípadě jakou byste mi doporučily děkuji moc za odpovědi

mamkamarketa
3. lis 2010

ne kazde dite v tokoveto "'kleci"' vydrzi. Nechapu jak nekdo muze nechat dite v ohradce a jit se psem? Je to normalni? od toho jsou snad rodice, aby se o to svoji dite starali a ne ho davali do ohradky. Byt se za zabezpecit i pro mrnouse (ochrany pred schody, na rohy, zabrany na krb...) chapu,ze na dvojcatka mozna jo, pac uhlidat 2 certiky, kdyz clovek musi na wc je asi mazec 😀

ja nikdy nic takoveho nemela. syn od mala se mohl pohybovat po byte (kuchyn ma dvere) napr. vi,ze nikdy nesmi za gauc a kdyz se mu tam zakutali mic dojde si pro me.

Kdyz to potrebujete na par minut (wc) tak snad to dite v postylce zvladne, ne? podle jsou to vyhozene penize, zabere to misto a dite by melo mit pohyb a volnost a ne byt zavreny v ohradce...

veruska007
3. lis 2010

My vyuzili, a moc. Maly chodil od 5 mesicu, ale zpocatku hodne padal, tak jsem ji velmi vyuzivala, kdyz jsem chtela na zachod, neco donest z kuchyne a tak. Meli jsme obycejnou, jeste po mne. Maly si tam pekne hral.

kristi
3. lis 2010

nemela jsem a prezili jsme, dle me zbytecna vec

marrei
3. lis 2010

My ohrádku měli a využili jsme, hlavně dokud jsme měli psa. Abych měla klid, když jsem musela něco honem vyřídit, a nemusela ty dva hlídat (vrčel na ni 😠 ). A pak byla super když třeba zazvonil pošťák a já musela seběhnout dolů. Dlouho tam nikdy nebývala, později sloužila spíš jako úložiště hraček 🙂

kikimaruska
3. lis 2010

Ohrádku jsme plně využili jak doma, tak i venku. Jak tu psaly některé maminky, jakmile potřebujete dělat věci, při kterých dítko prostě sebou vzít nemůžete, tak šup do ohrádky (vymetání krbovek, přikládání,vaření, pošta, dojít ven pro dřevo nebo do koupelny či do patra....prostě v domku podle mě praktické a hlavně bezpečné-když jste doma sami s dítětem)). Kuba tam měl hodně hraček a často v ní i usnul. Měli jsme polohovací od narození, jako má brusinka.pusinka a využitá byla do doby, než se pořádně malý rozchodil, což bylo rok a půl. Na ven jsme měli starou dřevěnou (též s podlahou) a nedala sem na ní dopustit, když sem potřebovala udělat také občas něco venku a malý už nechtěl jen tak sedět v kočárku a sápal se z něho ven. Takhle byl na čerstvém vzduchu se mnou, v prostoru, měl tam hračky a spokojenost na obou stranách. Pak jsem tuto ohrádku vezla ještě k babičce, kde sloužila občas doma. A je pravda, že si na ní dítko musí zvyknout, ještě než začne lézt...my ji kupovali skoro novou od rodičů, kteří ji koupili již 1,5 letému prckovi a tomu se to nelíbilo, že by měl být omezený v pohybu byť na chvilku, když to neznal..S Kubíkem problém nebyl, byl zvyklý od mala a byli jsme doma celé dny až do večera sami...takže si tam i dokázal krásně sám trochu vyhrát 🙂 .Navíc též jsme měli i psa a kočku, takže další důvod, mít mimi odděleně (ohrádka byla v obýváku, postýlka v patře v ložnici). Cestovní postýlku jsme měli v obýváku zprvu také, ale opravdu jen na spinkání a ohrádka byla na dovádění a na hraní.

miri9
3. lis 2010

URČITĚ....měli jsme půjčenou Q-box od CAM. K v ní vydržel jen chvilinku, ale díkybohu za ni, využívala jsem ji od chvíle, kdy začal být pohyblivý v době, kdy jsem potřebovala na WC, nachystat se někam ven, sbalit věci a tak....s ním to většinou nešlo, když je vzhůru, vyžadoval 100% pozornost. potom sloužila též skvěle jako uklízecí místo na hračky, jen se tam nahází a je uklizeno 🙂 🙂 🙂 🙂 zrušili jsme ji se zřízením dětského pokojíčku, v 15i měsících.

petra.a
5. lis 2010

my mame klasicku drevenu 1,5 m x 1,5 m, nevyuzivala som ju na to, aby som do nej maleho zatvorila a mala klud, ale ako tu uz niekto pisal, ked som potrebovala niekam nutne odbehnut k postarke, vyvesit pradlo a tak. Mame ju trochu prerobenu, ze na jednej strane ma akoby otvaracie dvierka a teraz tam ma maly odlozene hracky a ked chce tak si ju otvori a hra sa tam. Samozrejme, ze aj tak hracky povytahuje po celom obyvaku 😀.

nice202
5. lis 2010

Ja mam prenosnu postielku. zatial je tam. potom mozno kupim, ked toto nebude stacit

lukza
5. lis 2010

já mám ohrádku a je to pro nás nutnost protože aspon když sem sama mužu jít v klidu na WC A nestrachovat se kde zase ten raubíř něco provadí(postýlku máme jen na spaní takže tak ho nemužu dát) nejdřív sem chtěla ho jen dávat do cestovní postýlky ale měla jsem strach aby si nezvykl že si tak hraje a pak by mě tam nechtěl spát.a k doporučení kupuj podkle toho jak máš doma na ní místo a my jsme koupiyl co má aji dno a není přímo co se dá jen na zem děti rádi směla pak všude chodí u této to nejde jak má dno prošku nad zemý.

mates22
19. lis 2010

Já na první dítko ohrádku neměla a když jsem musela odejít, tak byla v postýlce. Na druhé jsem pořídila ohrádku do dětského pokojíčku (120*120cm), může tak být se sestřičkou a já se nemusím bát, že spolkne nějakou její malou hračku - ona už je rozumná a nic mu tam nehází. Takže pokud máš doma jednoho raubíře bude asi radši bez ohrádky, ale zas pokud koupíš dost velkou, tak by mu to nijak vadit nemělo. I když každý dítě je asi jiný. No pro tebe to každopádně bude jednodušší.

luciferdik
19. lis 2010

My ohrádku máme, je stará, dřevěná, ještě po mně, ale dobře poslouží účelu. Nejvíc jsem jí použila na chatě, byla k nezaplacení, použila jsem jí jak vevnitř, tak venku. Určitě to neberu jako nějaké vězení, rozhodně do ní nezavřu mimčo na celý den. Cestovní postýlku taky máme, v té spává na chatě, ale běhat s ním vždycky do patra do postýlky, tam ho nechat a běžet třeba ven pro dřevo a pak vymetat kamna, zatápět a on bude v patře v postýlce, když takhle jsem ho měla v ohrádce u sebe, mně to prostě s ohrádkou vyhovovalo, jemu to nijak nevadilo a všichni jsme byli spokojení. Takže za mě ohrádku ano.

sweety777
19. lis 2010

ahoj, my máme ohrádku a myslím, že je to dobrá věc, když mamina potřebuje někam odběhnout. Máme taky cestovní postýlku u rodičů místo ohrádky a myslím si, že to stačí místo ohrádky. Malej je tam zvyklej a pohraje si tam. Taky někdy protestuje, to by protestoval každej, ale za chvilku přestane a zabaví se.

kvetinkajirinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
peppapig
21. lis 2010

Ohradka nikdy! Uz z prilozenych fotek na me dychlo vezeni 😝

zdezli
23. lis 2010

Ohradku mame v obyvaku a vyuzivame ji uz od narozeni - uz jako miminko v ni byla dceruska spokojena, byla u nas a citila se v bezpeci. Postylku jsme meli jen v loznici. Ted uz ji tam moc casto nedavame, preci jenom uz leze a chce se vice hybat, ale nic proti ni nema - ma tam hracky, vidi z ni po celem obyvaku i do kuchyne. Takze kdyz je potreba, dam ji do ni, udelam rychle, co potrebuji, ona si pohraje a pak uz jde zase pruzkumnicit. Postylka je u nas jen na spani 😉

Ted budeme mit druhe mimi, takze ohradka bude spise pro mladsi(ho), aby mu starsi dcera treba neublizila, kdyz si odskocim 😉

iv123
30. led 2012

Myslíte, že je lepší ohrádka nebo cestovní postýlka? Nevím, co koupit... Nemáte odkaz na nějakou levnější?

monivo
30. led 2012

Proti ohrádkám nic nemám, taky jsme v nich vyrostli. Pořídili jsme dřevěnou, bez podlážky, 100x130cm. Jenže jsem tam dceru začala dávat moc pozdě a ona už tam pak nechtěla být. Byla hodně velká, tak nám pak překážela. Na druhé bych pořídila takovou menší, s polohovatelnou podlážkou (třeba typ Honzík). Na začátku poslouží jako postýlka nebo místo košíku na mimi do obýváku a pak jako ohrádka pro nejnutnější situace. Nikdo přeci netvrdí, že tam to dítě je zavřené celý den. Ale když musíte jít pro poštu, dojít si v klidu na záchod, pověsit na balkon prádlo apod,, tak proč by tam dítko nemohlo chvíli být? Klidně bych ji teď už pořídila z druhé ruky. My tu naší velkou budeme taky prodávat.

terkao
30. led 2012

Ahoj, my kupovali ohrádku 140x140 a vůbec jsme ji nevyužili. Malej tam nechtěl být, do pl roka chtěl být jen u mě a nesměla jsem ho nikam "odložit" 😅 Takže v ohrádce jsme měli pouze všechny hračky a jediný kdo jí tam využíval byl přítel a tak, že se tam vešel i s našim malým a při hraní tam podřimoval 😀 . Jinak za mě si myslím, že to je zbytečnost. A jestli se mi podaří nahrát fotka, tak ti přiložím foto jak moc se tam našemu děťátku líbilo 😀 😅

marketa97
30. led 2012

Ahoj my máme ohrádku 120x120 a je teda využíváná maximálně už od půl roka věku malého. Krásně si na ní zvyknul, vůbec nebyl problém. On teda ví, že se mnou nemá cenu smlouvat 🙂 a jsem za ní moc ráda a doporučuju. Když si potřebuju v klidu uvařit tak si tam klidně i hodinu hraje sám a vždycky to tak bylo. Kamarádka má pravý opak, synek jí v ohrádce ze začátku brečel což ona špatně snáší, takže jí pak už nepoužívali a byla hotová. Kluka pořád na ruce nebo zazadkem, nemohla ho nikde nechat samotného, aby si nic neudělal, takže s ním vařila na ruce, věšela prádlo atd. atd. Nakonec mi přiznala, že měla mít asi větší trpělivost a ještě to s ohrádkou ze začátku zkusit

katchi
30. led 2012

Neměli jsme a ani jsme ji nepotrebovali. Pro me to byla zbytecnost.

pavcza
30. led 2012

Za mě jsem za ohrádku moc ráda a nedovedu si to bez ní představit. Pořídili jsme prostornou osmihranou, máme ji do čtverce 170 x 170. Malej je v ní rád od začátku (cca 8 měsíců), má v ní všechny hračky, říkáme, že to má svůj pokojíček. Není v ní samozřejmě celé dny, jen když je nutno, při úklidu, vaření, když uklízím kočár na chodbě apod. prostě okamžiky, kdy bych ho určo nemohla nechat jen tak v bytě, máme i pejska, takže bez dozoru nemohou být. Bohužel ceny za ohrádky se mi zdají dost vysoké a na to, že tu naši nevyužíváme ani příliš dlouho, tak teď, když malej v ní stojí a trochu s ní hýbe, tak začly vypadávat tyčky 😒 Přikládám fotku z doby, kdy ještě neměl tolik hraček

werry
30. led 2012

neměli jsme, využila jsem cestovní postýlku, kterou jsme měli v obýváku. Nejdřív na spaní a pak se dala matrace dolů a malá si tam hrála, když sem potřebovala něco udělat a tak. Ale je to na chvíli, prckové pak chtějí poznávat svět 🙂

milada2
30. led 2012

Tak já ohrádku právě koupila, zítra by měla dorazit. Ne ale vůbec na dobu, až malý poleze, na tohle období mě ani nenapadlo ji kupovat, kupuju ji na teď místo postýlky do obýváku. Doteď jsem tu měla cestovní postýlku, která nám už těžce nevyhovuje... malý nevidí ven a hlavně chce mít pohyb, přetáčet se na bok a na bříško, pást koníčky a to mu v té cestovní postýlce nejde, protože tam má jednak málo místa a jednak tam nemá stabilitu, protože v té cestovní postýlce je závěsné lůžko, které se jednak kýve a jednak se na něm mírně prohýbá matrace (klasická, kterou jsem tam dokoupila), takže to má do kopce. Proto pro něj kupujeme ohrádku s pevným dnem, kde bude mít pevný podklad a spoustu místa pro kutálení, hračky a zábavu 🙂 Ohrádka má 130x130 cm. Jestli ji využijeme i později, až malý poleze a poťape, těžko říct... zatím si myslím, že spíš ne

rozarka65
31. led 2012

Já měla ohrádku 130x130...využívala jsem ji asi měsíc...od 3.měsíce,kdy se Eli začalo líbit na dece s hrazdičkou...bylo to jediné "čisté" místo...máme dva psy a nemusela jsem to kadý den uklízet....ale ve 4.měsíci se poprvé otočila a od té doby,chtěla být na bříšku a válet sudy....tak jsem ohrádku složila a poslala dál,jen tu překážela....

rennca
31. led 2012

já ji při prvním dítku neměla. Dalo se to zvládnout jen se síťovanou postýlkou(při úklidu apod.)jinak malý lezl po celém domě a to máme veliký dvojpatrový dům a psa. Ted čekáme druhé a pořízení ohrádky také zvažuju. Jelikož malý jezdí po bytě na odstrkovadle, všude se valí jeho hračky které zrovna nejsou vhodné pro měnší děti a tak celkově budu mimi v bezbečí (a to hlavně před bráchou 🙂 )

akcull
31. led 2012

My jsme měli a docela ji i využili. Naše malá se volně pohybovala po celém bytě, ale poprvé se postavila v šesti měsících, v deseti už chodila. Mezitím pořád padala, všude vlezla (klído i na stůl v kuchyni...), takže jsem jí byla pořád v patách. Když jsem potřebovala ale odejít na záchod nebo uvařit, tak jsem jí dala do té ohrádky a nemusela jsem se strachovat kam se mezitím vyšplhala a odkud by mohla spadnout. Za mě je to užitečná věc...

denousek
31. led 2012

100% jsem ji vyuzila bezvadna vec..malej to mel jako hraci koutek takze super..

jop
31. led 2012

u nás jsme s ohrádkou nepochodili, syn tam nechtěl být a já jsem ho nenutila. Takže za mě je to zbytečnost, když jsem ho potřebovala na chvilku nechat bez dozoru, tak jsem ho šupla do postýlky.

evaviki
31. led 2012

my sme mali ohradku, vyuzivali sme ju ako zabranu, aby sa maly nedostal k radiatorom (mali sme elektricke, olejove, tie ked sa rozpalili, tak by sa popalil za tri sekundy..) Takze za nas urcite ano, i ked trochu ine vyuzitie.. 😀 Do ohradky som ho nedavala vobec..

kuratkol
31. led 2012

My taky říkáme ANO. Pořídili jsme ohrádku, kterou lze složit a odnést. 1) Máme 2 pejsky a tam je mimčo v bezpečí, když něco potřebuju dělat. 2) Nemůže si tam tak ublížit jako jinde v bytě, přece jen člověk všechny nástrahy neodhadne. 3) Ohrádka je na hraní, postýlka na spaní.