Ohrádka pro dítě. Využily jste ji?

machyska
3. lis 2010

maminky,využily jste ohradku?chtělo vaše dítko v ní být?popřípadě jakou byste mi doporučily děkuji moc za odpovědi

hansed
1. únor 2012

Když tady pročítám názory, jsem pro i proti 😉
Ano, je to "omezování" dítěte, nejsem přeci pohodlná, abych dítě neuhlídala pod., ale na druhou stranu, jsou chvíle, kdy se musím otočit, odběhnout se psem (bydlíme v bytě), potřebuju připravit krbovky, apod. Navíc teď máme holky dvě a bude jednodušší je na chvilku dát do ohrádky, než se stresovat, že každá se odplazila na jinou stranu 😀 Takže za sebe bych řekla ANO? využila bych ji na pár minut denně 😉

mrsblack
3. únor 2012

Zálěží i na uspořádání prostoru v bytě nebo domě - kdybych byla v bytě, co jsme bydleli, asi bych ohrádku nepotřebovala (ani bych ji neměla kam dát). Teď v baráku na ni nedám dopustit a jsem ráda, že ji tu máme. Máme velkou ohrádku 2x2 metry, takže docela velký prostor, kde si malej docela dost vyhraje, když potřebuju někam odběhnout, tak vím, že se mi nestihne připlazit ke kamnům atp. V ohrádce si vyhrajeme i spolu - je tam víc soustředěný na hračky, když ví, že se ven nedostane 😀

jasekd
3. únor 2012

Jezis, nekdo se zepta na ohradku a uz je za tu, co sve male dite zavira a vezni, protoze je prilis pohodlna 😝 My ji nemame, s trochou nadsazky nas byt je asi tak velkej jako vetsi ohradka 😀 A nerikam, ze by se nekdy nehodila. Obcas jsem odbehnout musela, treba kdyz nekde praskla voda a musela jsem k cisterne, abych jim mela z ceho uvarit atd. Bohuzel prave nevyhoda maleho bytu je, ze nelze vsechno dat z dosahu deti, nemuzu si dovolit vyclenit detem jednu kramovaci skrinku jako to udelala moje kamaradka, veci jsou vsude, manzel ma vsude pocitace... Vcera jsem se jen otocila a malej si udelal z holky stolicku, proste ji slapl na zada, aby nekam vylezl, dneska urvali ze skrinky zabezpecovaci pasky (Ikea 😝 ) a vyrabovali soucastky do pocitacu, takze ani zabezpeceni nejak nefunguje 😝 Varit musim , povesit pradlo taky, ne vsechno jde delat, kdyz deti spi, protoze v malem byte je rusim... Nejsem pohodlna, ale stopro je neuhlidam. Zvlast kdyz maji rozdil mezi sebou 1 rok a i ten starsi je v podstate jeste mimino, ktery nema rozum a klido segru zlikviduje 😀 Lezou vsude a vsechno zkoumaji a zatim se nezabili, tak snad to tak zustane. Ve velkem byte u kamosky jsem ale daleko klidnejsi, protoze tam je otevreny prostor a velke ulozne prostory mimo dosah deti, takze tam se k nicemu nebezpecnymu nedostanou 🙂

babulinkab
3. únor 2012

no nevím, ale některé si myslím plete to, že někdo dá dítě na chvíli do ohrádky s tím, že někdo zavře dítě do sklepa, ať si to každej přebere jak chce
já si nemyslím, že je potřeba přímo ohrádka, ale když třeba potřebuju jít na wc a vím, že mám na chodbě schodek, na kterém si dcera 100procentně namele, tak ji radši chvíli strčím do postýlky

llluckaaa
3. únor 2012

U nás se ohrádka nevyužila. Manžel tvrdil, že jí nutně potřebujeme (to mu poradila tchýně 😉 ), takže jsme ji pořídili, ale dítě v ní skoro nebylo, protože tam samozřejmě nechtělo být. Navíc u nás v bytě na ni ani není místo. Teď jsem si dala naší prťavé kuchyně cestovní postýlku, do ní hračky a když musím něco dělat v kuchyni, dítě tam dám a je spokojené, protože na mě celou dobu vidí. Když je potřeba, postýlku bez problémů přemístím...

popellka
3. únor 2012

Taky jsem si dávala tuhle otázku a nakonec ohrádku koupila!!! Udělala jsem jedině dobře, využíváme ji na maximum od prvního dne. Rozhodně, když malou potřebuju nechat bez dozoru bych kvůli tomu nelítala ji dávat z kuchyně až do ložnice do postýlky! Navíc my máme postýlku jen na spaní, ne na hraní. Naše ohrádka mně přijde prostorná, malá si tam vyhraje a není pořád na zemi, kde má věčně studený ručky (ne, že bych ji tam nedávala vůbec) a já si můžu v klidu uvařit, uklidit, jít ven pověsit prádlo atd....
Jinak máme ohrádku polohovatelnou do 3 poloh, teď je na nejvyšším bodě - protože Lenička ještě sama nesedí, takže tam buď leží na zádech, většinou na bříšku a nebo sedí pomocí polštářků, pak se dá dat doprostřed - až bude sama sedět a sedat si a pak se dá dat úplně dolů - až bude stát. taky ji mám na kolečkách - další výhoda, posouvám si ju, kam zrovna potřebuju a dají se vydělat 3 šprušle - aby až bude větší mohla lézt i ven 😉 takže já maximálně doporučuju! 😉 a s omezováním dítěte to přece nemá nic společnýho - v tom případě je omezování dítěte i kočárek, autosedačka a postýlka, ne?!

hasky24
3. únor 2012

Koupila - nevyužila 😉 😉 takže nee

reruna
3. únor 2012

Ano, využila jsem ji pro oba kluky, nestydím se za to. Když byli malí, tak ji měli nastavenou do vyšší polohy a sloužila jako druhá postýlka v kuchyni-obýváku - máme veliký byt, když lozili a učili se chodit, tak pro jejich bezpečnost - a ne pro to, abych si já v klidu dala kafe. Zvlášť u druhého dítěte si to bez ní nedovedu představit...

ivaanka
3. únor 2012

Ježiš, to jsou názory tady někdy 😀 Já taky s klidem přiznávám, že mám ohrádku (ve formě cestovní postýlky), ve které své dítě týrám pobytem několikrát denně, když jdu na záchod, vyběhnu se psem, jdu si udělat kafe nebo vyřizuju pracovní telefonáty a podobně. Malý tam má hračky a vypadá spokojeně 🙂 Jsem prostě pohodlná matka, co se dá dělat 🤐

deyana
3. únor 2012

využila a bylo to k nezaplacení, máme velkou, šestihrannou myslím, a malé jsem tam naházela hromadu hraček a knížek, a měla jsem půl dne volno na úklid a vaření 🙂 ona na mě viděla, tak byla spokojená, a já taky 🙂

edeltraut
3. únor 2012

Já jsem ohrádku využila jen u druhého děcka. Měla jsem děti brzy za sebou, takže když jsem musela na chvilku odskočit, tak jsem tam dávala mladší do "úkrytu" 😀. Synovi byly tehdy jen dva roky a bála jsem se, aby malé nechtěně neublížil. Do postýlky vylezl, do ohrádky ne. Nyní čekáme třetí a ohrádku určitě pořizovat nebudeme.

luciina
3. únor 2012

My ohrádku neměli. Máme byt a ani není moc velký, takže by se tam nevešla nebo vešla, ale nebylo by k hnutí 😀 . Pokud bychom měli veliký byt či dům tak jí určo pořídím.

dociska
6. pro 2012

U prvního dítěte mi stačila cestovní postýlka. Bydleli jsme v bytě, takže většinu času se pohyboval mimo postýlku a do postýlky jsem ho dávala spinkat a když jsem potřebovala žehlit nebo jít do jiné místnosti. Teď bydlíme v novém domě s krbem a schody do patra, tak koupi ohrádky zvažuji. Hlavně ze strachu, že v tak velkém prostoru bych dítě neuhlídala, protože by se mi snadno mohlo ztratit z očí. Samozřejmě si neplánuji ho do ohrádky ráno strčit a večer vyndat, ale aspoň budu moct v klidu uvařit, vyžehlit a vysát a nebudu mít strach, že dítě někam zaleze a něco si udělá.

blahova_andrea
6. pro 2012

já o ní uvažovala, ale nakonec nepořídila, miška se vyvíjel dost rychle a byl zvyklý mít neomezený prostor, takže by v ní nebyl. já mu nechala prostor volnej a omezovala ho jen v tom, co v tom prostoru smí dělat 😀

monyliny
6. pro 2012

Ač jsem si vyslechla od manželovo rodiny-tchýně a prababička,že ji nutně musíme pořídit-prý kam budu dávat dítě,až budu muset něco doma udělat? 😝 Nepořídila jsem ji,malej má volnost,hlídám si jej a stejně je jen tam,kde jsem já 🙂 A domácnost zvládám i bez ohrádky 🙂

hudala
6. pro 2012

My máme ohrádku a každý den jí využíváme. Ze začátku nám babičky říkali, ať jí dáme že když nebude mít takový prostor začne se učit i jiné věci než koulení po celém obýváku. No a kupodivu měli pravdu 🙂 Takže já jsem za ní ráda (a hlavně nemusím jí hledat po celým obýváku, bát se že se mi majzne o konferenční stolek nebo o počítačový stůl - to pak řvala jak blázen). Ale určitě to není nutné. synovec byl bez ohrádky a vůbec mu to nevadí 🙂

maudn
6. pro 2012

Ahoj, my ji budeme tento týden pořizovat, je to moc šikovná věc, když máš barák (jedno poschodí ) a potřebuješ jít dolů uvařit nebo za pošťákem (obvzlast ted v zimě, to bycho malýho do náruče vzít ven nemohla), navíc začne brzo lézt a musíme pak pořádně promyslet, co a jak zabezpečit, do takové menší ohrádky postýlky, dávám malého,když přijdeme domů z venku a já se musím převléct nebo mu ohřát jídlo a vím, že je v bezpečí, má tam hračky, které nemá nikde jinde, takže je tam zaujat a v klidu🙂

iluss
6. pro 2012

ono to hodně záleží na povaze dítěte a na možnostech - velikosti bytu.

U prvního dítka bych ji ani nevyužila a nepotřebovala ji. Dcerka byla klidná a pohodová a taková trošku lenivější, kam jsem ji posadila, tam zůstala.
Druhé dítko mám kluka a ten je opravdu živější. Jako doma by se mi nevešla, malou nechci - na to vystačí postýlka a velká se mi sem nevejde. Ale třeba když jezdíme k mým rodičům, tak ti mají velký barák, velké prostory, schodiště, krb apod. No a tam uklídat tohohle malého diblíka, to je fakt umění. Pořád někam utíká a leze, neustále na sebe něco svrhává, no musíme ho tam mít pořád na očích, takže tam bych nějakou větší ohrádku fakt využila.

very
6. pro 2012

Využili a hodně..měli jsme dvě..jednu v dětském pokoji - plastovou 1,5x1,5m a jednu velkou dřevěnou 2mx1,5m v obýváku s kuchyní. Syn si v ní vyhrál více, dcera už tolik ne, protože viděla Ondru venku a chtěla za ním.. Dítě je tam v bezpečí, když si potřebuješ odskočit, osprchovat, přiložit do kamen, apod. Navíc je to dobrá "úschovna" hraček 🙂. Máme schody, psy, horká trouba..v domácnosti je tolik nástrah, fakt, na ohrádku nedám dopustit 🙂

adelkav
6. pro 2012

Také jsme ji měli, ale prcek v ní vůbec nechtěl být. Mrzelo mě to, je to věc k nezaplacení, pokud má člověk v bytě schody🙂

kocour1
8. bře 2015

Ohrádku jsem koupila a raději větší a prostornější...nakonec jen překážela a po pár týdnech jsme ji dali na půdu...byla to zbytečná investice, moje dítě si tam absolutně nechtělo hrát a naopak, kdykoli jsem ji tam dala, nebo tam i byla s ní, aby si zvykla, tak strašný řev. Opět jednou vyhozené peníze🙂. Ale mám kamarádku, jejíž dcera si tam chodila hrát ráda, měla to jako svoje území a naopak ji využívali dlouho po té, co už nebyla třeba.

sangita
8. bře 2015

Pripada mi nebezpecne vytvaret pro dite 100% bezpecne prostredi. Bydleli jsme v dome se schodistem a nakonec jsme ani na nej nedali zabranu - diky tomu se na nem uz od dob lozeni naucila dcera bezpecne pohybovat. Kdyz jsem se chtela nekdy osprchovat/umyt vlasy, brala jsem dceru s sebou do koupelny. Nikdy nenastala chvile, kdy bych ji musela nekam zavrit. Pokud je doma nejake nebezpecne misto, radsi bych zabezpecila to, nez zavirat do ohradky..

krystalka
8. bře 2015

Ohrádku jsme neměli, ale měli jsme v obýváku ještě jednu postýlku (druhá byla nahoře v ložnici)...takže když bylo potřeba, tak jsem ho dala tam...když jsem třeba potřebovala vyběhnout pro něco ven na zahradu, nebo jsem v kuchyni dělala zrovna něco s horkou vodou nebo olejem apod...do koupelny jsem si ho buď brala s sebou v autosedačce, když byl malinký a nebo spíš jsem se sprchovala a myla vlasy až večer nebo v noci, když spal v postýlce.....na schodech jsme zábranu tedy měli, ale jen nahoře, máme tam vedle dveří z ložnice a pokojíčku jen takový kousíček chodbičky a pak hned začínají dost strmé schody, takže pro jistotu, kdyby vyběhl rozespalý v noci a namířil si to potmě rovnou na ty schody.....

amazonka.k
8. bře 2015

Já jsem ji využila, dávala jsem ho do ní hlavně, když jsem potřebovala na WC atp., měla jsem potom daleko lepší pocit...

radka35
28. bře 2015

u nás se plně využila,holky docela brzo po sobě a tak když se jedna šla do koupelny přebalit,druhá byla na chvíli v síťované ohrádce.Nemusela jsem se bát,že ji cestou z koupelny zašlápnu,nebo že si ublíží,máme docela velké prostory.Ohrádka sloužila do doby,než se naučily z ní vylézt.Ale za ten klid třeba na osprchování to stálo.Přece jen holky byly dvě a většinou každá zalezla jinam.A na hračky to taky bylo dobré-rychle uklizeno.

luccy.luccy
28. bře 2015

asi je trošku rozdíl, jestli bydlíte v nějakým malým bytě a nebo jak my, v patrovým moderním domě, kde prostě máme v ložnici postýlku a dole v obýváku, který nám propojuje kuchyni, máme cestovní postýlku. Absolutně nesouhlasím názorem @ikarkulka že bych byla pohodlná, a že nebude vědět, co bude moct později..... Absolutní nesmysl! V 9 měsíci, co je teď v ohrátce má úplně jiný rozum, než co bude mít v roce a půl, až v té ohrátce nebude. Takže já jsem pro ohrátku, pokud máš velký poschoďovy dům s krbem a chceš své dítě ochránit, pokud pár minut si potřebuješ něco zařídit. 🙂 Ale každý podle svého.... 😉

gepe
15. kvě 2015

My meli tuhle ohradku, standardne je to ohradka s micky. My v ni male udelali hraci koutek, avsak pouze jeden cas, kdyz uz si hrala, ale jeste nelezla. Slouzila i na kumulaci hracek po uklidu, kdy v ni mala nebyla a vyborna na cesty. Jakmile se mlada zacala plazit a zajimat o okolni veci, byla na foam puzzle s moznosti pohybu po celem obyvaku. Bezpecnost jsme poresili tim, ze jsme dali bezpecnostni zabrany mezi futra, treti dvere zavirali. Nikdy jsem ji nenechala bez dohledu, ani kvuli postacce, natoz odejit z bytu. Ani kvuli uklidu ci vareni, prani apod. Kdyz jsem potrebovala sprchu apod., sla na tu chvilku do postylky a pod video chuvou, pozdeji uz nam zacala sama delat smiraka v koupelne a dela doted. Postylka slouzi na noc ke spani, nedavali jsme ji do ni pres den, vyjma parkrat viz sprcha. Neslouzila nikdy na hrani ci denni spanek, ciste osobni pohled 🙂
Drevena ohradka muze byt pro nekoho fajn, my ji neporidili a ucili od ranneho mladi, ze si ma davat pozor, co ano, co ne a z jakeho duvodu. Uklid pocka, v kuchyni bud v jidelni zidli, ci za zabranou v obyvaku.

terrkafaj
13. únor 2017

@peppapig tak to si krava

miscuko
13. kvě 2017

@laada ahoj, muzu se zeptat, jakou cestovni postylku mate?
Dekuji

victress
13. kvě 2017

osmidílná ohrádka byla jedna z nejlepších investic, kterou jsem kdy pořídila pro děti, dřevěná, dá se sehnat i za 2000 Kč (na Netu je i za 5tis.), děti si v ní hrály cca od půl roku až do 2 let, odkládala jsem na dobu nezbytně nutnou, kdy jsem šla pro poštu, do sklepa apod. měly tam spoustu hraček, byla jsem v klidu, že nikam nevylezou, nikde nespadnou, jak byly větší, tak začaly lomcovat s tyčkama a ty postupně vypadávaly, takže to bylo pořád dokola slepování, ale pořád se to vyplatilo, rozhodně tam nebyly celý den😉