Osvědčené hračky na delší cestu. Poraďte

janahakova
28. bře 2009

Zdravím všechny zkušené maminy - cestovatelky. V dubnu chceme vyrazit s mrňouskem na dovolenou.V letadle strávíme 5 hodin (přes den) a protože Honzík není žádný velký spáč, je mi jasné že ho budeme muset zbavit.Naštěstí jsou u nás v kurzu knížky se zvířaty,ale to je málo.Nemáte nějaký tip, co 14 měsíční dítko na nějakou dobu (nejlépe co nejdéle 😉 ) zabaví?Předem moc díky za tipy.Jana

sisi.v
28. bře 2009

ahoj Jani, my létáme od půl roka Claudinky 1x měsíčně do benátek, letíme ale jen 1,5 hodiny. Zezačátku jsem vždycky táhla na palubu tašku narvanou hračkama, ale bylo to k ničemu. Už jsem to vypilovala 😉 - časopis se spoustou obrázků, nějaká knížka a nezdravý jídlo a pití, co bych ji nikdy jindy nedala, to aby přežila odlet a přistávání, kdy musí být na klíně, což se jí ani trochu nelíbí 😠 a dává to hlasitě najevo, aby si to užili i spolucestující 😕 . zabírají mírně slané tyčinky a hnusy typu jupík, ty vydrží upíjet i dvacet minut jak není zvyklá, tak se jí zdá, že si dopřává 😝. ale zase pořád přebalujem... během letu pak bezpečnostní pásy na sedačkách, korzování po palubě, hodné letušky a ženská část na palubě, který si s ní rády pohrajou a ještě z toho mají radost 🙂

majaaita
28. bře 2009

U nás funguje magnetická tabulka na malování, starší syn si s ní hraje od roka, kreslím já, on hádá nebo napovídá, co mám kreslit. Vydrží u toho dlouho.
Jinak knížky. Možná taky mp3 s pohádkama - ale s velkýma sluchátkama, ale to je lepší nazkoušet doma, některý děti nesnesou sluchátka na hlavě.

milik75
29. bře 2009

Ahoj, to je velmi tezke. Z toho duvodu jsem se synem 19mes jeste neletela, ale kdyz mu byl rok jela autem do Italie a to bylo kupodivu docela v pohode....spal skoro celou noc. Letos bychom chteli uz letecky, ale podminka je max. 2 hodiny letu, protoze mi je jasne, ze bych resila stejny problem jako ty. Obavam se, ze 5 hod letu bude pro vas, dite i spolucestujici docela neprijemny zazitek pokud dite neusne. U nas pomahaji knizky, magnet. tabule, jidlo, mlsky atd.

amalka007
30. bře 2009

Ahoj, my podobnou cestu absolvovali pred dvema tydny. Dulezity bylo jidlo a piti (oblibene piskoty), dudlik a na ten jsem ji davala pri vzletu a pristani kapicky Sab simplex (jsou na prdiky a moc ji vzdycky chutnaly🙂, aby dudlala. Jeji oblibena hracka je "mluvici telefon" od Fisher Price. S tou si vydrzi hrat fakt dlouho a knizky se zvuky.

mkr
30. bře 2009

volila bych sedadlo u okýnka třeba ho bude bavit koukat se ven, ale bacha je tam zima, my letěli v červenci a já myslela, že zmrzunu, určo malýho oblékni a sbalte si i něco pro sebe 🙂

elly
30. bře 2009

U nas vede hudebni knizka..tu ma moc rad..i notebook...s tim si vyhraje..taky kosticky 😉

martule20
30. bře 2009

My sice nelétáme, ale v autě taky často potřebujeme zabavit 😉 Zdá se mi super taková ta mluvící knížka, kde
můžeš pohádku číst ty nebo mačká prcek okýnka a ono to pohádku vypráví samo. Akorát nevím s ohledem na
spolucestující, zda se to hodí. Naše malá miluje fotky a prohlížení fotoalb, tak jsme jí udělali jedno malé speciálně pro ni, kde jsme my, ona, babičky, dědečkové, tety, naši pejskové, morčák apod. To si vydrží prohlížet strááášně dlouho. Když přidáš případně fotky ze zoo nebo z dovolených, má o zábavu postaráno 😀

listicka77
31. bře 2009

zrovna o víkendu jsem byla vlakem v brně - tam 4 hodiny, zpátky 5 hodin. noviny, časopisy, jídlo... chození v uličce tam a zpátky... měla jsem s sebou takové ty plastové kalíšky, co se dávají do sebe nebo naopak staví na sebe, ale akorát to házela na zem. 😝 no přežily jsme ve zdraví.

janahakova
autor
31. bře 2009

Děkuji za tipy, Marutule s tím albem je to super nápad.U nás se taky pořád prohlíží, ake máme jen velký.Asi udělám nějaké malinké.Jídlo u nás zabírá taky, ještě pořídíme tu magnetickou tabulku-to je taky dobrý nápad. Hračky se zvukem u nás moc v kurzu nejsou a hlavně nevím, nevím jak by to vydrželi psychicky spolupasažéři.I mě z toho jde občas hlava kolem a to jsem otrlá matka 😉 .Počítám, že aspoň dvě hoďky prospí, tak se budeme muset snažit.Jedeme 4 dospěláci, tak každý chvilku a snad to nějak dopadne.