Panenka Winx má označení CE, určitě neobsahuje ftaláty?

jarunkaxyz1
9. pro 2013

Ahoj mamky,

chtěla jsem se zeptat na názor, radu - panenky Winx - mám jednu pro dcerku z internetového obchodu k Vánocům, po velkém boji jsem se ji tedy rozhodla udělat radost, ale všimla jsem si, že je vyrobena v Číně ( co ale dnes není, že?).Má na obalu označení CE, což je snad záruka kvality, ale....nevíte náhodou, zda se tomu dá věřit, že neobsahuje ftaláty? Díky moc

blahova_andrea
9. pro 2013

já už dneska nevěřím moc ničemu. CE má taky skoro všechno a kvalita nic moc. předpokládám, že wings jsi nekoupila miminku, které by to žužlalo, takže bych v tom už tak zásadní problém neviděla.

yellowbanna
9. pro 2013

"Pokud na výrobku najdete označení CE - ať už byl vyroben v EU nebo jinde - můžete se spolehnout na to, že splňuje všechny požadavky na bezpečnost, zdravotní nezávadnost a ochranu životního prostředí (...) Umístí-li výrobce na své zboží označení CE, zcela přebírá odpovědnost za to, že výrobek odpovídá všem evropským normám." Tolik citace primo ze stranek EU. Netusim, co je to za panenku, ale asi to nebude primo pro miminko. Koukni, jestli je tam napsane, ze je to nevhodne pro deti do tri let. Normy pro mladsi deti jsou totiz mnohem prisnejsi a koukaji i na ty ftalaty. Kdyz je hracka oznacena az od tri let, tak takove prisne testy nema. Nicmene porad musi odpovidat evropskym normam pro hracky.

yellowbanna
9. pro 2013

ovsem na strankach organizace Arnica jsem nasla zase toto: "Měli byste vědět, že značka CE negarantuje bezpečnost výrobků. Znamená pouze to, že výrobek vyhovuje evropským předpisům. Je to výrobcův závazek. Nikoli jistota, že konkrétní výrobek byl skutečně testován na svou kvalitu"

No a ted baby radte... 😅

jarunkaxyz1
autor
10. pro 2013

No, ono nejde o to, jestli to bude nebo nebude cucat mimino, ty případné ftaláty jsou i na omak nebezpečné pro větší děti:o(