Pěnové puzzle - proč jsou od 3 let?

sim007
14. led 2015

Ahojte.
Všechny co se mi líbí, tak je na nich napsané od 3 let. Proč myslíte že to tam je? Jen se sychrují?
Mám vybraný tyhle http://www.puzzle-puzzle.cz/zbozi/9-dilku-penov... a nejsou tam žádný vyndávací tvary, tak proto nechápu proč jsou až od tři let.
Děkuji za názor.

babka
14. led 2015

Pro děti do tří let musí mít výrobky drahé atesty, a tak hodně výrobců prostě udá věk 3+ a je v pohodě 😉

kammka
14. led 2015

@sim007 je to pro sichr, protože děti sežerou cokoli 🙂

chroustinka
14. led 2015

@sim007 protoze jdou pomerne dobre ukousnout 🙂

diamanta
14. led 2015

mě známí poslali pro malou pěnové puzzle, takové nějak menší, velikost strany asi 10 cm. No a ihned jsem to uklidila. Například ta vyražená osmička, máš možnost vyndat nejen osmičku, ale taky bohužel ty dvě pidi kolečka uvnitř osmičky, no a to je PROBLÉM. Malá je jak vysavač, to nemůžu riskovat.

mysonek
14. led 2015

@sim007 my máme puzzle od 3 měsíců malé a nikdy problém nebyl. Ty dílky jsou velké, to by nesnědla (lae některé jiné puzzle mají i malé díly). Hrozí tak akorát, že by ukousla ten okraj, ale až u dítěte co má zuby, bezzubé to neukousne. Tak jsem jí od doby co jí vyrostly zuby víc hlídala. Od roka už věci do pusy nestrká, takže už se nebojím. Také máme nějaké co je od 3 let. Koukala jsem, že se dělají od 0 věku a asi mají o něco větší ty zuby, kterýma se to spojuje, jinak mi podle obrázku přišlo stejné.

krounka
14. led 2015

taky jsem to řešila a nakonec jsem koupila v ikee koberec s vysokým chlupem a dala hrací dečku na něj. je to měkké,teplé a malé vyhovuje 🙂
Jinak se dá koupit i speciální puzzle pro mimi - http://www.puzzle-puzzle.cz/k588/penove-puzzle-...
ale mě přijde dost drahé ☹