Pískoviště. Užívá ho děťátko? Opravdu si na něm hraje?

iza
16. bře 2009

Ahoj všem,
od kdy si myslíte, že si děťátko užívá pískoviště.Opravdu si na něm hraje(ne, že tam sedí a pojídá písek 😉 ).Dík moc

sarkabrezen
16. bře 2009

ahoj iz, moje dítě je absolutní pískomil, takže v něm vydržela věčnost už vloni v létě a to měla rok a dva, tři měsíce. naštěstí ho nepojídala nikdy 🙂 od začátku si v něm hraje

j.a.n.u.s.
16. bře 2009

sari...nemame stejne dite? 🙂
To zalezi, nektere deti pisek miluji a hraji si s nim...a nektere deti taky pisek miluji, ale po svem-ji ho 😀 😀 😀

minea
16. bře 2009

tak my vyrazíme hned na jaře, už se těším
pořídila jsem úžasný bábovičky 🙂

minea
16. bře 2009

Jaké máte zkušenosti s čistotou pískovišť? Chodíte na veřejné nebo máte doma malé soukromé?

peppapig
16. bře 2009

Ahoj, nase mala ma taky pisek rada, nikdy ho do pusy nedala (az se divim). Taky chodime asi od 15ti mesicu.
janus...jeste jsem se nedostala ti odepsat, omlouvam se a napravim 😉 x

skurinka
16. bře 2009

ahoj tak moje deti zboznujou pisek ,vyhrajou si tam i dve hodky.v sobotu i v nedeli jsme byli a bylo to super.i ja jsem rada pac co furt doma a uz ty samy dokola hry je taky nebavi.

j.a.n.u.s.
16. bře 2009

peppi....nevadi, ale uz kurna pis! 😀

...piskoviste mame na zahradce(bydlime v panelaku)a taky na balkone 😀 😀 😀 ....domu ma ale zakaz to tahat 😀
...verejne piskoviste jedine po cerstvem navozeni, pak se tam zacinaji "mnozit" toxoplasmozy a jine mnamky.... 🙄

krembonzur
16. bře 2009

na piskovisti - verejnem, jsme byli ted v sobotu a uzivali jsme si to...je to tam relativne ciste-zakaz psu a asi se to dodrzuje, pac jsem tam nikdy psy nevidela...
jinac na pisek chodime cca od 11-12 mesicu, zkouseli jsme ho, vlasy,pusy, obleceni,proste vsude, ale ted uz je to snad v pohode 😵
doma na zahrade mame takovou tu zelvu s krytem a taky uspech....

peppapig
16. bře 2009

janus...pisnu vecir prisaham 😎 , stveme klavesnice, vynechava (mia si asi hrala)

Taky planuju koupit piskoviste na balkon, jsme v poslednim patre tj. 3, sousedi budou nadseni 😝

sarkabrezen
16. bře 2009

zahrádky a balkóny vám závidím holky, my musíme chodit do parku 😒 ale na chatě máme a už se těším, až tam budem furt a dokonce plánuju, že ho zvětším, ta želva nebo dýně nebo co to máme 😀 už mi přijde malá... tak něco vybuduju 😵

j.a.n.u.s.
16. bře 2009

sari....my ti zase tajne zavidime chatu!!!!! 😀 😀 😀

sarkabrezen
16. bře 2009

janusko 😵

lena27
16. bře 2009

my máme malé pískoviště doma.máme na něm poklop. malej ještě neuměl sám chodit a moc se mu tam líbilo. teď už by tam byl snad celý den, pořád chodí a nadzvedává poklop a nechápe, že ještě nemůže. 😢 . na veřejném pískovišti jsme byli jednou, ale jelikož jsme děti tahali za vlasy tak jsme tam pak nechodili 😀

marku
16. bře 2009

jojo, přesně tak je to i u nás 🙂 ... před týdnem jsem dělala pořádek ve sklepě...málý tam objevil bábovky...a od té doby je u nás doma pohroma(lopatky, bábovky,... všude 😅 )...a když řeknu jdeme ven...tak Šimi radostně skáče a křičí.. jooo jooo bába kybliky!!!??? (bábovička kyblíček) 😀 ....Prostě ,už aby bylo teplo a sucho.A můžu říct, že už se těším taky ,až budem chodit na písek.V sobotu jsme byli venku a malý si opět nabalil lopatky do kočáru 😵 , tak si s nimi chvilku pohrál aspoň na hromadě zbylého sněhu.....to měl zážitek na celý zbytek dne. 😀

karotky
16. bře 2009

Tak naše dítě si opravdu hraje. 😀
A když ho to přestane bavit,začně s lopatkou a kyblíkem trousit písek po trávníku. 😀

krista
3. dub 2009

alca22 • 1d • Dnes ve 13:05
Moc by mě zajímalo od kdy jste dávali své děti na pískoviště. Synovi je 1 rok. Není to brzo. 😒

karotky • 1d • Dnes ve 13:07
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

slunicko552 • 1d • Dnes ve 13:11
Tak my jsme byli napísku a malému ještě nebyl rok,ale jen na takovém co se dá zakrýt.Ostatně jinam bych ani nešla

evi3
3. dub 2009

blízko domu je verejné, krásne, čisté ohradené hrisko, vrátane pieskoviska. Prvýkrát sme tam boli keď mala asi 10m, ťapala po 4, okolo lavičiek po dvoch. Teraz je už zdatný pieskomil 😀 , naberá ho rukami, lopatkou, presýpa, občas si oblizne ruku, strčí do piesku a znovu oblizne ... ak budem doma piesok čo vysypem z odevu skladovať, do zimy máme vlastné pieskovisko na balkóne 😉

jennyska
21. bře 2014

Ahoj @iza @evi3 @karotky @marku @lena27 @sarkabrezen @j.a.n.u.s. @peppapig @krembonzur @skurinka @minea a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Pískoviště https://www.modrykonik.cz/piskoviste/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Pískovišti pro děti - Jaké jste pořídily, plusy, mínusy, od jakého věku, atd. pomůžete další spoustě maminek, které zvažují, zda pískoviště koupit, jaké a kdy a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all