Polohovací či nepolohovací cyklosedačku?

rymeska
7. kvě 2010

Ahoj všem, chtěla bych koupit pro svou 16 -ti měsíční dceru sedačku na kolo a nevím si rady. zda polohovací (asi Hamax Siesta) nebo nepolohovací (Hamax Kiss). Chtěla bych pro svou dceru samozřejmě to nejlepší,a le říkám si, zda to polohování opravdu k něčemu je a nebo jestli je to jen tahání peněz z lidí, protože vyjde o cca 700 Kč dráž. Ráda bych, pokud by jste mi napsali své zkušenosti a nebo své názory, moc by to pomohlo v rozhodování. Děkuji.

bera28
9. kvě 2010

My jsme kupovali sedačky pro děti loni. Rozhodovali jsme se mezi Hamax a Polisport a nakonec vyhrál Polisport Wallaby. Hamaxka se nám v reálu vůbec nelíbila. Polisport vyrábí sedačky i pro Authora a s tím jsme nadmíru spokojení. Máme polohovací s pětibodovými pásy. Děti jízdu na kole milují🙂 Ten rozsah polohování není nijak moc velký. My stejně jezdíme, když jsou děti vzhůru a ještě se nám nestalo, že by v sedačce usnuly. To pořád koukají kolem🙂 A příjde mi, že vůbec necítím, že nějaké dítě vezu.

majenka
9. kvě 2010

Bera: tak to jsi dobrá 😉 ...pro mě to je fakt hrozná zátěž...na rovince to teda také vůbec necítím, ale sebemenší kopec a už přehazuju na nejlehčí převody. A velké kopce, které bez Aničky vyjedu, bych s ní vůbec nevyjela.

Jo a teď tady přemýšlím nad tím, jakým záhadným způsobem nasedám na kolo, protože v tom jsem totiž neměla vůbec žádný problém-nasedám pořád stejně-nohu přehazuji přes sedačku a jen dávám pozor, abych malou nekopla.

A to nandavání dětí-bez stojánku bych to asi nezvládla-postavím kolo na stojánek a z té strany, kde stojánek je ho ještě zapřu tělem a z této strany tam i posadím malou. U sundavání to samé.

bera28
9. kvě 2010

Majenka, tak to já zase obdivuji, že dokážeš přehodit nohu přes sedačku 🙂
A jaké máš kolo? Jestli to spíš nebude kolem, že ti to připadá jako velká zátěž. I když u nás hraje určitě roli i to, že děti jsou hubeňouři - 10,5 a 11 kg.
A my nasedáme jedině u stromů🙂 Stojánek jsme si ještě nepořídili.

mirri
9. kvě 2010

bera-ta sedacka vypada dobre,uz jsem se koukla.ma i vysoke boky,ktere chrani v pripade padu....no jdu to jeste prostudovat 😀

berenika39
9. kvě 2010

bera, mě se ty sedačky co máš ty taky moc líbí, přesně kvůli těm bočnicím, objednávala jsi je z toho eshopu?

majenka
9. kvě 2010

Bera, mám takové obyčejné pánské horské a fakt tedy cítím v kopcích veliký rozdíl. Malá teda bude mít nějakých 14-15 kg a sedačka také nějaké to kilečko má....no nevím, že by to bylo jen fyzičkou 😀 😅 ???

majenka
9. kvě 2010

Jo, ty vysoké bočnice vypadají bezpečně, ale malé by asi vadilo, že si tam nemůže pohodlně položit ruce-zásadně jezdí tak, že má ruce položeny na bočnicích a drží se za ty držátka, co tam jsou...tady by to asi bylo dost nepohodlné 🙂

bera28
10. kvě 2010

Holky, tak sedačku jsme kupovali zde: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16226602&tab=0
Je to přesně ta samá, co máme. A zkusím pohledat fotky z loňska, abyste viděli, jak v ní svišti seděli. To jim byl cca rok.

bera28
10. kvě 2010

Tak tady jsou fotky z akce🙂

mirri
10. kvě 2010

bera-bobani tam vypadaji spokojene!!! 🙂 chtela jsem se zeptat,jestli se nepoti zada a dupka,my tu mame docela horko.....ta vlozka se da sundat nebo je napevno?
cetla jsem si,ze je to na kulaty i ovalny trubky,tak to pujdu do sklepa zkontrolovat a asi pujdu do tehle!! 😉 jsou tam pekne chraneni!
no ja byla tady v prodejne kol,a rekli mi,ze na horaka se sedacka nehodi,a ze bych mela vymenit kolo....no kde to ziju??? 🙄
tady tuhle znacku neprodavaji,tak se jdu kouknout na cesky mmb..... 🙂

rymeska
autor
10. kvě 2010

Bera - sedačka vypadá pěkně ... chtěla jsem se zeptat, využili jste to polohování nebo je to zbytečné ??? A co znamená v tom popisu, že se sedačka dá posunout dozadu nebo dopředu podle toho, jestli vezete batoh nebo ne ??? Tomu moc nerozumím ??? nevíš ???

bera28
10. kvě 2010

mirri, my máme taky horaly a vesele drandíme🙂 A fakt jde na oba typy trubek, my teda máme kulatý trubky, ale zase dost široký, takž ejsem ůvodně měla strach jestli to půjde, ale když jsem zjistila, že je dělají i pod značkou Author (ale o cca 800 Kč dražší), tak mi bylo jasné, že nám na kola půjdou dát.

Rymeska, to polohování si nepředtsavuj jako třeba u jídelní židle skoro do lehu😀 Je to fakt jen pár cenťák (asi 3 nebo 4 polohy). Je pravda, že mi ji máme nastavenou vždy na jinou, než úplně kolmou-sedící polohu. Takže nám to vyhovuje. A to posouvání je asi 10 polohové, loni jsme je měli namáčklé skoro na sobě, když byli ještě prťata a letos jsme je posunuli dál, protože by nám nejspíš kolenama kopali do zadku🙂 Ale vždy je třeba hlídat, abys je neposunula až moc a neměnilo se těžiště kola.
Já tuhle sedačku fakt doporučuji!
Když budete mít ještě někdo nějaký dotaz, tak napište.

rymeska
autor
12. kvě 2010

Ahojky, ještě jedna otázečka ??? Holky, co jezdíte co helma ??? Jakou značku a za kolik jste koupili ??? Nám v prodejncáh všichni doporučují helmu za 700 Kč a mě se to zdá strašně moc ... tak nevím, na MMB mají i spousty levnějších, nemáte někdo nějakou zkušenost ??? Díky

bera28
12. kvě 2010

Rymeska, helmy jsme kupovali v Intersportu Drapa a určitě je třeba helmu vyzkoušet!! Přes internet bych si jí objednala jedině pokud bych jí předem vyzkoušela v obchodě a přes net byla levnější. My jsme vzali asi až čtvrtý typ, než opravdu seděla tak, jak má. A stála zhruba 400 Kč jedna a ještě byla v akci🙂

kolca
12. kvě 2010

My máme od Polisportu a stále cca 400, nevím už přesně.

majenka
12. kvě 2010

My máme tuto Axon-kupovala jsem ji přímo v cyklu, kde mi ji doporučili. Malá si na ní rychle zvykla 🙂
http://www.bike4you.cz/detail/detska-prilba-axo...

helulicek
13. kvě 2010

Čau holky,
blíží se nám první narozeniny, tak taky řeším cyklosedačku. Přečetla jsem vás tu jen velmi letmo 😅 Tak se možná zeptám na něco co tu už proběhlo....
Byla jsem rozhodnutá pro sedačku Hamax, ale viděla jsem tu nějaký odkázky na jiný sedačky, které taky nevypadají vůbec špatně a moc se mi líbí. Jen nevím, jak je to s jejich bezpečností???? Někde jsem četla, že Hamax dopadla v testech nejlíp 😕 Tak jsem na vážkách 😅
Na pánský horský kolo jdou připevnit všechny že?? Zatím jsem se totiž nebyla podívat na tyto sedačky "živě" tak možná proto se tak blbě ptám 😅
Každopádně,jak jsem tu četla, to nebude žádná sranda jezdit s prckem za zády...změna těžiště, ty kila navíc...aspoň zas chytnu trochu kondičku 😀 😀 😀
A jezdila jste některá už s ročním dítkem?? Neplánuju s ním nějaký velký cestování, ale jsem zvědavá, jak mi v ní vydrží....
Díky moc

kolca
13. kvě 2010

ahoj helulicek, na naše horská kola připevnit jde. Ale když jsme byli u tchýně a chtěli to dát na tchánovo horské, tak se nezadařilo. Ale nevím už jestli byla divná trubka, nebo překážely ty dráty od brzdy...
My vozili Jajdu od roka, max tak 15 km asi, ale v pohodě to zvládal.

bera28
13. kvě 2010

Helulicek, my jsme jezdili ještě před ročníma narozkama, děti to hrozně bavilo a baví.
Hamaxka sice mohlavyjít v testech výborně, ale mě se, v porovnání s tou, o které jsem tady psala a dávala fotky, vůbec nelíbila a ani mi nepřišla tak pohodlné. Ty, které jsme koupili se vyrábí i pro Authora a jsem přesvědčená, že by si netroufli nabízet něco méně bezpečného. Jezdíme s nimi už druhý rok, loni prakticky celé léto a docela štreky, a bez jakéholkoliv problému či poruchy.

helulicek
13. kvě 2010

holky díky 😉
Tak teď jsem na vážkách kterou koupit 😀 😅 Jelikož nemám moc možností, kde bych si mohla sedačku prohlídnout, tak to budu muset risknout přes net. Mám pánské kolo ACstar cca 5 let staré, takže si myslím, že snad by tam ta sedačka (kterákoliv) měla jít připevnit ne?? Bera, nahlodala jsi mě 😀 Ta sedačka se mi moc líbí 😉 a hodí se mi ke kolu 😀 😀 😀
Teď jsem se dívala na ten tvůj odkaz, asi zkusím písnout prodávajícímu, abych nekoupila a pak to nemohla připevnit....

aquila
13. kvě 2010

Ahoj holky, taky řešíme nákup cyklosedačky, tak jsem moc ráda za tuhle diskuzi. Snažila jsem se vypátrat nějaké recenze na internetu, ale nikdo moc nic není. Našla jsem jen takový malý článeček, tak ho sem vkládám 🙂
http://www.nakole.cz/clanky/101-mnohe-cykloseda...

aquila
13. kvě 2010

Taky jsem měla vybranou Hamax, ale bera mě taky nahlodala 😀 Ta sedačka vypadá fakt super!

bera28
13. kvě 2010

Holky, teď to vypadá jako bych byla prodejce zn. Polisport 😀 😀 😀 Asi jim napíšu, ať mi dají nějakou provizi 😀

Věřím, že budete se sedakou spokojení, teda hlavně prckům se tam bude líbit 😉

helulicek
13. kvě 2010

bera, to bys měla 😀 Na věcech pro děti se dnes pěkně rejžuje 😀 😀 To by byla tučná provize 🙂 😉

kolca
13. kvě 2010

no tak v článku píšou, že ten Polisport je taky ok, měl blbé hodnocení jen kvůli návodu.

denisee
13. kvě 2010

Taky máme Polisport, hádejte kdo nám ji doporučil 😀 😀 😀 😀 😀 (bera) , ale taky ještě příbuzná v ní vozí holčičku a opravdu max. spokojenost!!!!

bera28
13. kvě 2010

Ahoooj Denisee 😉 to jsem ráda, že jsi se přidala taky se svým doporučením. Už aby bylo hezky a mohly jsme zase vyrazit!

helulicek
13. kvě 2010

holky, a jak se manipuluje s tím polohováním sedačky do lehu?? jde to lehce??u hamaxu jsem viděla velký kolečko a tu je jen nějakej čudlík. Jde to i za jízdy??ikdyž na druhou stranu nevím, jak jde udržet stabilitu a ještě u toho polohovat 😅
a to posouvání sedačky je asi ten čudl u toho připevnění na kolo že??to jsou dotazy co?? no, jsem rozhodnutá ji koupit. Jsem se zamilovala 😀 jste mě tu pěkně nahlodaly 😀 jen věřím, že to na moje kolo půjde...

aquila, díky za odkaz na článek o sedačkách 😉

bera28
13. kvě 2010

Helulicek, to polohování je ale opravdu jen pár cenťáků, ne že by dítě skoro leželo ani polosedělo. A jsou na to takové dvě boční páky nebo zobáky. Když si odklikneš ten odkaz, co jsem dávala na sedačku, tak je tam po stranách takové vyboulené šedivé cosi a na tom jsou ty tmavo šedivé zobáky. Za jízdy to určitě nejde, ale to fakt nepůjde u žádné (jestli teda myslíš, že budeš šlapat a za zády polohovat 😀 😀 Ale samozřejmě to jde, když zastavíš a napolohuješ. Ne, že si to musíš připravit před jízdou a pak to celé odjet v jedné poloze. A na to posouvání je to dolní kolečko, jakoby pod sedačkou.
Jo a holky, vy co jezdíte, jezdíte s batohama?? Nám by se tam určitě nevešly a hlavně by v nich nic nezůstalo, kdyby je měli svišťové před sebou🙂 🙂

majenka
13. kvě 2010

Bera: nene, s batohem nejezdím...bála jsem se, že bych s ním Aničku bouchala. Takže jsem pořídila tašky na nosič 😉