Polohovací či nepolohovací cyklosedačku?

rymeska
7. kvě 2010

Ahoj všem, chtěla bych koupit pro svou 16 -ti měsíční dceru sedačku na kolo a nevím si rady. zda polohovací (asi Hamax Siesta) nebo nepolohovací (Hamax Kiss). Chtěla bych pro svou dceru samozřejmě to nejlepší,a le říkám si, zda to polohování opravdu k něčemu je a nebo jestli je to jen tahání peněz z lidí, protože vyjde o cca 700 Kč dráž. Ráda bych, pokud by jste mi napsali své zkušenosti a nebo své názory, moc by to pomohlo v rozhodování. Děkuji.

meleri
1. čer 2010

jé ahoj Jenovefo, jak se daří? bohužel s tou sedačkou fakt neporadím, my máme takovou tu nejobyčejnější....

mirri
1. čer 2010

no tak my mame za sebou poprve vylet na kole v nasi nove sedacce-koupila jsem polisport.dala se namontovat na jedno z nasich horaku a je opravdu skvela!!!vubec nemam problem kolo udrzet,je to vyvazene,jsem mela strach ze zatacek,ale naprosto bez problemu... 🙂 ten 5ti bodovy pas je skvely,i to ze se da polohovat.

jenovefa-my tady mame uz 30° a maly po jizde nebyl vubec zpoceny.taky jsem z toho mela strach...taky zalezi,jak dlouhe trasy chces jezdit. 😉

sroubecek
28. čer 2010

ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak staré děti v sedačkách vozíte? my máme chlapečka skoro dva roky a už při zkoušení některých sedaček v obchodech jsme zjistili, že jsou mu malé....mají mít výšku té sedačky tak, aby opřeli hlavičku.....mám dojem, že nám bude jen letos a příští rok už se nesveze ☹.....končí mu kousek nad hlavou

nemáte tušení, nebo mohla bych poprosit o změření výšky zad u sedaček 🙂? dík 😉

helulicek
28. čer 2010

ahojte,
tak jsme konečně vyzkoušeli sedačku. Máme polisport wallaby a jsem z ní nadšená 😵 Měla jsem obavy, jak se mi s ní bude jezdit, ale naprostá pohodička. Malej je z ní taky nadšenej, hoví si tam jak pan král 😵 😵 😵 😵 😵
Doporučuju 😉

bera28
28. čer 2010

@sroubecek a jak máš velkého kuka?? To by musel být totiž fakt obr, aby mu čouhala celá hlava 😕 😕 Sedačky jsou do 22 kg a co mám zkušenost, tak se v ní dá vézt i 5leté dítě. Samozřejmě, že nemá celou hlavu opřenou. Ale pro dvouleté je sedačka naprosto ideální.

majenka
28. čer 2010

@sroubecek tak Anička má 2,5 roku a nad hlavou jí kouká ještě kus. Schválně jsem ji šla změřit (sedačku) a opěradlo té sedací části je cca 55 cm. Máme sedačku Sherman 😉

sroubecek
29. čer 2010

No má skoro 90 cm......☹. Fakt u jedné už přesahoval opěradlo.....

bera28
29. čer 2010

Sroubecek, tak to je fakt obřík 😉 A myslíš, že je nutné, aby měl celou hlavu opřenou?? To mi příjde důležité tak u ročních mrňat, ale ne u takto velkých dětí. Vždyť je navíc ještě opřený zádama. A na kole, kde tedy 3leté děti už normálně jezdí samy, tam to bude muset zvládnout bez jakýchkoliv opěrek 😉

sroubecek
29. čer 2010

🙂 no jo, manžel má skoro 2m, takže nemáme prcka 🙂
Že v ní může být jen když má opřenou hlavu, nám řekli odborníci v cyklo obchodech......tak jsem se tím chtěla řídit, ale asi to zkusíme, letos postačí a příští rok už třeba bude jezdit na svém 🙂

blandik
29. čer 2010

sroubecek, náš malý má taky 90cm a dva roky bude mít v říjnu. Nevěděla jsem o tom, že má mít celou hlavu opřenou o sedadlo. koupili jsme Polisport, nejsem si úplně jistá, jeslti mi kousek hlavy nečouhá, spíše bych řekla, že zatím ne, ale určitě mu už teď čouhá kousek helmy. Myslím, že se ale moc větší sedačky už nedělají.

sroubecek
30. čer 2010

no právě, myslím, že vyjdou tak nastejno všechny.....nakonec jsme se rozhodli pro bellelli tiger standard, která má vysouvací opěrátko, 50-60 cm.....uvidíme
díky za info, holky

glickaiva
2. črc 2010

Ahojky holky, tak mi máme Hamax polohovací a naprostá spokojenost, letos jsme koupily druhou a starší dceru vozí manžel a mladší tintítko já ( nemá ani 9 kg, takže pohodička). Loni jsem vozila starší a taky to šlo, letos jsem docela ráda, že už jezdí v sedačce i Venda, páč ten váhovej rozdíl je pro mě znatelnej.

bera28
25. srp 2010

Ahoj holky, musím ještě přidat další referenci na sedačky Polisport Wallaby Deluxe, které jsem tu už tolikrát vychvalovala 🙂 🙂 Dneska se mi podařilo slušně vysekat na kole, a to i s Kubou. Já vypadala jak řezník a jemu se nestalo vůbec nic. Jak má vyšší a pevné bočnice, tak stihl dát ruku do klína a ani se neodřel. Padl na bok, takže ho chránila sedačka a helma. Takže dobře jsme vybrali 😉

klara.t
3. dub 2011

Také vybíráme cyklosedačku. Jak to tu čtu, tak ty nej jsou Hamax sleepy (siesta) nebo polisport wallaby. Přispějete ještě dalšími zkušenostmi?
K Hamax se musí dokupovat držák že? A jak je to u polisportu, tam je v ceně? Díky

aquila
4. dub 2011

U Hamaxu držák je. Dokupuješ náhradní jen pokud bys chtěla střídat kola. Máme Hamax siesta a naprostá spokojenost 🙂

elviie
4. dub 2011

@rymeska my koupili Hamax Kiss 😉, s manželem jsme se shodli na nepolohovací...

pajapoj
4. dub 2011

My jsme koupili Hamax Siesta a zatím jsme teda vyjeli 2x a jsme spokojený.
Jinak jsem se rozhodovala mezi Hamax a Polisport. Vyhrál Hamax, protože jsem někde vyčetla, že má lepší upevnění, když máte po zadní tyči vedený lanko od přehazovačky. Takže je třeba myslet i na tohle 😉

holesov
31. kvě 2011

ahojte takmi máme sedačku polisport BILBY a musim říct že jsem sklamaná z pásu,,, pán mě ještě ujištoval že je super že se to neupevnuje přes hlavu ale tak jak je to třeba na kočáru že jen provléknete ruce a připnete,,, jen že malé ty pásy sjíždí s ramen tak nevím co s tím,,,docela mě to zklamalo... 😉

herminka
18. čer 2012

Byla jsem rozhodnutá pro Hamax Siestu, ale jak tady čtu názory na Polisport, začínám být zase nerozhodná 😀
Zná prosím někdo rozdíl mezi Polisport Wallaby a Polisport Wallaby Deluxe? Má i někdo další problém se sklouzáváním pásů?

pejtho
18. čer 2012

Ahoj holky, jdu k vám pro radu. Rozhodujeme se teď pro cyklosedačku Hamax Kiss nebo Siesta. Malé bude rok, tak nevím, jestli je i pro takhle malé děti sedačka vhodná, i když v obchodě říkali, že bez problému.
Více se mi líbí Kiss a i cenově je výhodnější, ale pořád nevím, jestli nedat přednost té polohovací sedačce. I když pochybuju, že by tam malá usnula a hlavně nám půjde především o kratší vyjížďky, protože jsem znovu těhotná a nemůžu to s jízdou na kole přehánět 🙂
Na jaká kola jste sedačku montovali? My máme s manželem oba Meridu-já dámské a mám trošku obavy, aby to šlo a nekupovali jsme sedačku zbytečně.
Díky za postřehy

helulicek
18. čer 2012

Ahojky, my máme Polisport Wallaby deluxe a naprostá spokojenost!!! Máme ji dva roky a neměnila bych. Montáž bez problémů (bylo na více kolech), je vyvážená, při jízdě nejde znát, že mám ještě sedačku (krom tedy váhy dítěte 😀 ) Myslím, že i pro dítě pohodlná.

ankava
19. čer 2012

@pejtho ahoj, zrovna jsem narazila na tuto diskusi. Já mám Hamax kiss, holce je rok a půl a celkem jsem spokojená, i když dneska mi v ní usnula a hlava jí padala dopředu, tak to jsem moc dobrý pocit neměla, ale jinak jezdím, když malá nespí. Já mám horské kolo Scott, jsem malá, takže i kolo je malé a namontovali jsme jí tam bez problémů, takže když šla na mé kolo, tak půjde na všechny 🙂 Když jsem pročítala záčátek této diskuse, tak někdo psal, že i v té polohovací padá hlava dopředu.

jenovefa
24. čer 2012

@herminka Ahoj, rozdíl je podle mě podstatný - deluxe má 5-bodové pásy (jako kvaitní autosedačky). Myslím, že kdyby došlo k pádu, je to dost veliký rozdíl, navíc jsou pásy vyměkčené (posouvací měkotka), takže z ramínek vůbec nezklouzávají. Před 2 lety jsem to hodně řešila a prozkoumávala - obě Hamax mají také jen 3 bodové pásy, navíc díry v opěrkách - to bych trnula - kdyby dítě prostrčilo ručičku, nechtěla bych vidět následek pádu... Ale já jsem dost ustrašenec (co se týče bezpečnosti)...
Jinak postřeh k polohování - my vždy (teda vyjeli jsme asi 3x) použili tu "spací" polohu, na zádíčka je to pro dítě určitě příjemnější, má také dál od zad "jezdce", a tedy lepší výhled. Ale na spinkání jsme to fakt nepoužívali, je to skloněné jen trošinku (jednou usínal, tak jsme sesedli a kolo vedli, měl - a má - těžkou hlavu, tak by mu dopředu určo klimbala a to je podle mě dost brutus!!!
Hodlám ji prodat, jen jsem líná tu akci provést, nesnášim poštu..., jestli jsi z Prahy, písni...

herminka
24. čer 2012

@jenovefa Z Prahy bohužel nejsem ☹
Jinak moc děkuju za postřehy. Mně jsou taky na Polisportu sympatické ty pevné bočnice, připadají mi bezpečné. Sice manželův kolega se škaredě vysekal s Hamaxem a dítěti se nic nestalo, ale není to žádný statistický vzorek, že.

ined77
17. led 2014

Dobrý večer maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/cyklosedacka/.
Máte osobní zkušenost s koupí a užíváním cyklosedačky? Vaše rady, názory a postřehy jistě ocení i ostatní maminky, které třeba zvažují koupi cyklosedačky, ale zatím váhají jakou vybrat. Budu moc ráda pokud jim pomůžete a podělíte se o své zkušenosti s tímto tématem.
Své postřehy, rady a tipy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji a přeji krásný víkend 🙂 .
D.
@herminka @jenovefa @ankava @helulicek @pejtho @holesov @pajapoj @elviie @aquila @klara.t @blandik @sroubecek @majenka @meleri ... a další 🙂 .

ilonik2
18. srp 2014
Uživatel ilonik2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ilonik2.

Jj, je to ze sedačkou docela náročné, ale chce to rozvahu a opatrnost. Nebo jedině pak cyklosedačku dopředu. Taky stále vybíráme, jeslti polohovací nebo nepolohovací. Kdyby jste někdo věděl o nějakém eshopu, dejte vědět.