Polohovací či nepolohovací cyklosedačku?

rymeska
7. kvě 2010

Ahoj všem, chtěla bych koupit pro svou 16 -ti měsíční dceru sedačku na kolo a nevím si rady. zda polohovací (asi Hamax Siesta) nebo nepolohovací (Hamax Kiss). Chtěla bych pro svou dceru samozřejmě to nejlepší,a le říkám si, zda to polohování opravdu k něčemu je a nebo jestli je to jen tahání peněz z lidí, protože vyjde o cca 700 Kč dráž. Ráda bych, pokud by jste mi napsali své zkušenosti a nebo své názory, moc by to pomohlo v rozhodování. Děkuji.

rymeska
autor
14. kvě 2010

Holky a když nejezdíte s baťohem kam dáváte věci, které potřebujete sebou ??? jako pití, něco k jídlo pro prcky a tak ??? Majenka už psala, že má tašky na nosič,a le já nosič nemám a tak nevím, jak to tedy řešit ...

Bera - myslím,že kdyby ti Polisport dával provize, tak by se mu to vyplatilo 😀 . Ale je fakt, že lepší je dát ne něčí doporučení a tak já do ní taky půjdu ... 😉

bera28
14. kvě 2010

Loni jsme jezdili vlastně pořád s bandou lidí, tak jsme věci, které bychom dali do batohu, rozdali jim a oni nám je vezli. A letos jsme zatím vyjeli jen 1x na odpoledne, to jsme měli malou taštičku na řidítkách. Ale teď právě aktuálně plánujeme koupit každý jednu velkou, právě taky na řidítka. A je na ní i taková file, do které se dává mapa, takže super.

helulicek
14. kvě 2010

čau holky, ještě se vracím k tomu polohování....jsem hrozná co 😀 ...jakej je rozdíl v tom polohování mezi hamaxkou a polisport? Bera psala, že u polisport je to jen pár cenťáků, je to stejný jak u hamax?? Je mi jasný, že dítě nepoložím, jen pro info 😉 A ještě mě napadá, když dítě usne, tak padá mu ta hlavička hodně v té sedačce?? Nedávno jsem viděla spící dítě na kole a přejel mě mráz po zádech. Sedačka teda byla staršího data a asi ne moc kvalitní (alespoň na mě tak působila), tak jen, jestli ta hlavička alespoň trošku drží a není úplně v předklonu 😅

majenka
14. kvě 2010

To polohování je u všech skoro stejné. Určitě to není na spaní dítěte. Doporučuje se i zastavit a nechat dítě vyspat. Hlavička bude dítěti vždycky padat do předu. V jedné diskusi jsem četla, že to v nejhorším řeší tím, že se sucháčem (nebo čím tam psali) přichytí helmička k sedačce, aby se nemohla tak hýbat a pak snad nepřepadává. Myslím, že to polohování se dělá hlavně kvůli tomu, aby děti neseděli pořád jedné poloze (u delší cesty) a nebolely je záda...my třeba jezdíme skoro pořád na tu "ležící" a je to normální sed, který není do pravého úhlu, ale trošičku položený. Možná bych to přirovnala k prostřední poloze u autosedačky, a to možná ani ne....

Rymeska: já jsem nosič kupovala kvůli tomu, abych tam ty brašny dala. O tašce na řídítka jsem také přemýšlela, ale ta je pro nás moc malá. Většinou vozíme kromě normálních věcí i kýblíček a bábovky na písek, nebo jiné hračky...Do brašen se mi vejde všechno...věci na převlečení, jídlo, hračky....prostě všechno 😅

helulicek
14. kvě 2010

Majenka díky za odpověd. Já jsem popravdě nad tím nějak neuvažovala, že by mi tam brouček spinkal....asi bych taky zastavila a sedačku odepla. Jen jsem si vzpomněla na to chudáka dítko, jak mu ta hlavička klinbala do strany, celý stočený...no děs 😒

meleri
18. kvě 2010

holky jaké je to když začne člověk jezdit zezačátku? v neděli plánujeme první výlet se sedačkou, tak mám celkem strach jak to půjde...hlavně co malý...plakali vám v tom děti? nebo byli hned nadšené? mám celkem strach abych s ním nespadla..

helulicek
18. kvě 2010

Tak jsem si ji dnes objednala a už i zaplatila. Už se moooc těším!! Ale vyzkoušet ji hned nebudeme moct, dostane ji až k prvním narozeninám. Musíme ještě asi měsíc počkat....

maart
18. kvě 2010

Meleri, my mame na manzelove kole pro malou sedacku Hamax Siesta a musim rict, ze dcera byla okamzite nadsena. Po prve v ni sedela pred 14-ti dny (ted lituju, ze jsme si kola neporidili uz minuly rok), bylo to perfekrni, porad se chtela vozit. Tvuj kloucek je sice mladsi, ale urcite se mu to taky bude libit 🙂 .

majenka
18. kvě 2010

Meleri: my jste teda začaly jezdit vloni na jaře a to se jí sice líbilo, ale musela pořád mít na co koukat-takže jen po městě, kde mohla pozorovat auta, tramvaj, autobus...a byly to jen takové kraťoučké cesty od jednich houpaček ke druhým 😅 . Jak jsem řekla, že pojedeme na kole, tak sice hned byla nadšená a běžela pro helmičky, ale moc dlouho tam nevydržela. Letos je to o moc lepší, ale i tak si neumím představit, že by se jí tam líbilo třeba hodinu. Hrozně jí to baví, pořád mě přemlouvá, ať jedeme...ale je to tak, že někam dojedeme a tam si hraje a pak jedeme jinam nebo zpátky. Určitě to u nás není tak, jako jsem byla zvyklá jezdit dříve-na 2-3 hodinky někam do přírody. S tím bych teda neuspěla 😅 . Ale každopádně tam vydrží nesrovnatelně déle než v autě v autosedačce 😀 .

meleri
19. kvě 2010

Maart,

super fotka! je vidět že se to dětem líbí..právě že si říkám že Sam je ještě malý na to...takže pokud se mu to nebude líbit tak počkáme na příští rok ale aspon to už vyzkouším....

a jak je důležitá kvalita helmy? stačí nějaká obyčejná ze supermarketu? nebo něco lepšího? a hlavně, jak dlouho vydrží jedna velikost?
to je otázek.... 🙂

Majenko,

super, aspon že se jí to přecejen trochu líbilo...manžel se dost bojí aut, já zas takový strach nemám, přecejen jsem na auta z města zvyklá.....juj tak ani hodinku....já právě chtěla jezdit s malým k vodě, a to je fakt min. ta hodina hodina a půl možná....

a ještě dotaz, jak jste jezdili v létě když byla vedra? jenom dopoledne nebo se to na kole dá? já jsem zvyklá jezdit i když je teplo, právě k té vodě a nevadí mi to ale je fakt že s malým dítětem člověk musí dávat bacha...

winas
19. kvě 2010

Ahoj Meleri tak musim napsat me zkusenosti mam chlapecka a je mu rok a 3 mesice uz jsem s nim najezdila pres 100km a uplne nadsenej.Mame Hamax Sleepy a jsem s ni maximalne spokojena. Jezdim s malim tak 2 hodinky po odpolednim spanku,ale vydrzel na kole i cele odpoledne. Helmu mame z intersportu za necele 300 mmysli ze velikost je podle obvodu hlavy a ja jsem kupovala 48 az 52. Tak snad jsem trosku prispela k tomuto tematu jen bych mimcu davala helmicku na hlavu az bude sedet na kole fakt je to lepsi.

meleri
19. kvě 2010

winas,

dík! tak to fakt asi záleží na dítěti! třeba se to taky bude malému líbit!
a dík za radu s helmou, zkusím se podívat ještě po obchodech... 🙂

majenka
19. kvě 2010

Tak já bych jí zase na kole helmičku už těžko navlékla, proto ji dáváme, než nasedá. Je tak zvyklá už od malinka. Tím, že držím kolo, aby s ní nespadlo, nemám už tolik prostoru na nandavání helmy 😉

Meleri: naši mají zahrádku cca hodinu cesty od našeho města a ještě jsem se k tomu neodhodlala. Bojím se, že jak vyjedeme z města, nebude tam chtít být. Ona by teda asi nebrečela jako v autě, ale pořád dokola by se mě ptala, jestli už tam jsme a jestli už půjde dolů z kola...a mě by to znervozňovalo, že se jí to nelíbí. Jak nebude mít ten městký provoz, tak se asi bude nudit a proto se jí to nebude líbit...no uvidím, chci to vyzkoušet. Na druhou stranu se jí nedivím, protože mě kdyby někdo někam posadil a měla jsem někam hodinu jet, bez vlastního přičinění, tak mě to také nebude bavit 😅

Ty dětičky, co vám vydrží dlouhou cestu na kole-to jenom sedí a koukají? Nebo s vámi neustále komunikují a musíte odpovídat každých 10 vteřin na nějakou otázku? Áňa totiž vůbec nezavře pusu, takže naše cesta je jeden velký dialog. A občas si říkám, že bych si tu cestu tak užila, kdyby byla alespoň 5 minut ticho a já nemusela vymýšlet odpověď na otázky tipu "a proč svítí sluníčko" 😀

meleri
19. kvě 2010

Majenko

tak to jo, to by mě taky stresovalo.
my máme výhodu že jsme na vesnici, ale nevýhodu v tom že je to tu samý kopec...takže se našlapu...aspon zhubnu! 😀

tak to vidím že je možná ještě dobře že nemluví.. 😀 ne dělám si legraci...

maart
19. kvě 2010

😀 ...Majenko, tak to verim, ze Ti "leze na nervy" to vecny ptani 😀 ...Nase prdola a v mluveni pomaly rozjezd, takze nejaky rozumny rozhovor na kole jeste nehrozi. Taky musim rict, ze jsme s ni zadnou vetsi trasu jeste neabsolvovali, takze jak bude reagovat treba na hodinovou jizdu zatim vlastne netusim. Je to tim,ze samozrejme jezdime i s klukama, starsi by dlouhou tresu klidne uslapnul, ale u toho mladsiho jeste nevim. Nema kolo s rychlostma, takze se chudak docela nadre. Uz rikal, ze chce pristi rok lepsi kolo, urcite ho dostane 😉 .
Jinak helmu jsme pro dcerku kupovali primo v obchode, kde jsme kupovali kola, vydrzi snad tak 2 roky? Mela by.

kolca
19. kvě 2010

ahojky,

tak my helmu nandaváme, až když ho zadělám pásama do cyklosedajdy, protože by se mi s helmou špatně provlíkal.
Jo a ta první helma nám vydržela přesně rok. Ale koupili jsme blbě, měla max. 50 cm. Tak teď máme větší do 50 do 56 cm.

meleri
20. kvě 2010

dík za rady holky, s tou helmou...🙂 uvidím jak pochodím v tu sobotu..
super tak helmu až na konec...
sakryš doufám že to všecko využiju... 😅

meleri
21. kvě 2010

tak je to celkem v háji..dneska jsme byli v tom obchodě zkoušet tu helmu, a nakonec jsme ji nekoupili protože malý se toho strašně bál, nechtěl ji mít na hlavě vůbec...prodavač mi sice říkal že jak bude doma tak to bude určitě lepší že se nechá přemluvit, ale nevím..nechala sem si ji odložit do zítra..tak si říkám jestli na to není ještě malý? prodavač říkal že to bude dobré i příští rok ta helma, bylo na ní akorát napsáno S/M..žádné čísla nebo tak, poradíte když tak?

majenka
21. kvě 2010

Meleri: stejnou velikost máme i my-kupovala jsem ji vloni a letos ji ještě má. Malá ji také v obchodě nechtěla-sotva si ji zkusila. Musela jsem si koupit také helmu a začaly jsme ji postupně nosit doma. Takže jsem začala jezdit také s helmou a malá když viděla, že ji mám také, nechala si ji také dát. Ale nějaký ten týden nám to trvalo, než jsme mohly vyjet (než si zvykla, že ji má na hlavě)

winas
21. kvě 2010

meleri stejny problem byl i u nas v obchode des a hruza,ale jakmile sedl na kolo a nasadili jsme helmu klidecek a ted si ji uz nandava sam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

meleri
21. kvě 2010

holky, super! povzbudily jste mě, normálně jsem už měla chut to tento rok vzdát....
s tím že si pořídím helmu taky mě to napadlo, ale zas já ji nosit nechci, ale zkusím si ji vypůjčit..doufám že jak ho posadím na to kolo tak že to půjde!! 🙂))

majenka
21. kvě 2010

Meleri: já ji také nechtěla...ale pak jsem musela jít příkladem a bylo to....dneska by mě už nenechala jet bez helmy a mě už by to ani nenapadlo si ji nevzít 🙂

meleri
22. kvě 2010

holky
tak dneska doma tu helmu v klidu přijal tak jsem ráda! akorát jsem teda jela jen tak z obchodu bez malého a zdá se mi že ta sedačka vzadu pěkně skáče! tak nevím asi budu muset jezdit hodně pomalu?
a jak to máte s takovýma těma držátkama na nožičky? totiž jak jedu tak mě to tam překáží, a ten prodavač říkal že to tam ani nemusí být že prý nehrozí aby dal nohy do špic, tak nevím....no zítra vše vyzkoušíme, bude to sranda asi... 🙂

kefin
22. kvě 2010

ahoj, napíšu jenom svoji zkušenost s cyklosedačkou a jezděním. s malou jezdíme na kole od jejích 9 měsíců, máme nepolohovací- belleli fox standart- jezdím s ní tak max hodinu v kuse, denně dohromady tak max tři h.dýl bych to nezvládla, máme tu samé kopce, v sedačce teda nespí. je to fyzicky dost náročný, akorát helmu moc nechce nosit ☹
kolo používám spíše k přesunům nebo na nákup, výlety pouze do blízkého okolí. zatím bych si netroufla a ani to nezvládla na celodenní výlet, třeba až bude starší.

majenka
22. kvě 2010

Meleri, a neskáče jen když je prázdná? Já jsem teda s prázdnou nejela, ale s malou mi neskáče. Není to jen odpružení-a když bude zatížená, skákat nebude? A stupátka na nožičky mi teda nepřekáží a neumím si představit, že by je tam malá neměla-asi by mě pořád kopala do zad. A řekla bych, že se stupátky to je pro děti pohodlnější sezení, než když nemají podepřené nožičky 😉

meleri
23. kvě 2010

majenko,

jo máš pravdu, skákala jenom prázdná, dneska ráno jsme to teda zkusili asi na 45 min, a neskákalo to. jeli jsme bez stupátek a bylo to blbé, malý furt šil nohama, jenže to sedátko je asi dělané na nějaké větší kolo či co protože mi tam ty stupátka překážejí když šlapu. budu to muset uřezat z části a pak už to bude ok. malému se to líbilo myslím že to byla dobrá investice...🙂

winas
23. kvě 2010

Meleria mas tu sedacku dobre nasazenou na kolo, myslim od ramu kola je to v navodu nevim tedy jestli mas Hamax . Dneska jsme opet byli na kole pres 2 hodky a malej jak naschval hodku prospal . Jeste ze jsme dnes v dracikovi koupili podhlavnik je to fakt supr vec. A urcite bzch nozicky radsi paskovala mam kamaradku a tama holcicku a ta na kole jezdi ze nema nozicky zapsakovane a furt hledaj nekde botky. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

meleri
24. kvě 2010

winas,

já nevím, montovali mi to v prodejně, myslím že to bude asi tím že mám fakt celkem malé kolo. nevím to asi není Hamax je to nějaká sedačka z druhé ruky, ani tam k tomu nebyl návod nic...🙂 ale určitě to bez těch soklíků nepůjde....jo s botkama teda to je potom kříž jestli se ztratí! 🙂 🙂

majenka
30. kvě 2010

Holky, tak máme malý problém s ježděním...malá sice pořád nadšená...pořád mě přemlouvá, abychom jely...ale bojí se, když jedu rychleji. Když jezdíme na nějaký ten střední převod, tak v pohodě...ale tuhle jsme vjely na silnici do provozu (toho se nebojí) a byla to rovinka až mírně z kopečka...tak jsem tam dala vyšší převod, takže se to kolo pěkně rozjelo (ale nebyla to žádná zběsilá jízda z kopce-fakt normální tempo, na které se vám kolo rozjede na rovince)-a začala na mě volat, že se bojí, a že musíme jet pomalu. Fakt jsem musela přehodit zpátky, protože jak jsem šlápla, tak se to rozjelo a ona hned halekala, ať zpomalím. A když jsem s ní o tom mluvila, tak říkala, že se bála. Zkoušela jsem to pak i na chodníku a zase se bála. Tak mě to trošku mrzí, protože jsem myslela, že se konečně vydáme k babičce na zahradu, ale je to po silnici a jet tam šnečím tempem 😖 ...Je pravda, že už se rychlé jízdy bála vloni. Ale nikdy jsme nespadly, ani jsme neměly žádný podobný problém s kolem. Ještě mě napadlo, se bojí, jak na ní začne více foukat vítr (jak se jede rychleji). Toho se bála do nedávna i na houpačkách-musela se houpat jen maličko a jak jí začaly létat vlasy ve větru, chtěla zpomalit.... tak nevím, snad jí to časem přejde a zvykne si.

jenovefa
1. čer 2010

Majenka, buď ráda! Zpomalit lze! Já se bojím, že mě Tomík bude popohánět jako když řádí na hopsadle hyjééééééé hyjéééééééé!!!
Ale chci se zaptat (jednou na předešlé straně se někdo ptal, ale odpověď jsem nenašla) - není dětem v té sedačce Polisport, co doporučuje Bera, dětem moc horko?