Polohovací či nepolohovací cyklosedačku?

rymeska
7. kvě 2010

Ahoj všem, chtěla bych koupit pro svou 16 -ti měsíční dceru sedačku na kolo a nevím si rady. zda polohovací (asi Hamax Siesta) nebo nepolohovací (Hamax Kiss). Chtěla bych pro svou dceru samozřejmě to nejlepší,a le říkám si, zda to polohování opravdu k něčemu je a nebo jestli je to jen tahání peněz z lidí, protože vyjde o cca 700 Kč dráž. Ráda bych, pokud by jste mi napsali své zkušenosti a nebo své názory, moc by to pomohlo v rozhodování. Děkuji.

berenika39
7. kvě 2010

rymeska, ahoj, jak víš, že řeším to samé? 😀 . dík za otázku, budu číst odpovědi s tebou, jestli neva🙂.
spíš jsem pro tu pevnou, petr spí jednou odpo a doma v klidu, takže pokud někde budem jezdit, spát nebude. taky se přikláním k tomu, že je to spíš o ceně.
mě se líbí i ten obyč hamax, mám ted půjčenou takovou starou vykopávku, krunýř je to nepraktický, ty nové jsou už moc fajn a pohodlné.
tak snad někdo poradí. hezký den.

rimmel
7. kvě 2010

ahoj, my sme nedavno kupili pevnu 😉

meleri
7. kvě 2010

holky to je super téma...my jsme jednu dostali darem od mých rodičů..vůbec nevím co je to za sedačka, byla z druhé ruky...spíš by mě zajímalo, jestli půjde namontovat na mužské kolo??? protože když je u mužského kola ta tyč tak jak pak zeslezu? a taky zkuošeli jste už někdo takhle jezdit není to o hubu? mám trochu strach..cyklista jsem průměrný, jezdím ráda ale nemám s tím zkušenost....ale strašně moc se těším že to už vyjde... 🙂

kolca
7. kvě 2010

Ahojky,
my máme hamax sleepy, je míň polohovací než hamax siesta, a myslím,že bychom se možná i bez toho polohování obešli. Jajda tam stejně nespí, nebo minimálně,když fakt jedeme už dlouho a je unavený,ale to je většinou jen kousek,protože plánujeme tak,aby spal doma. A stejně se mu hlavička naklání dopředu při spaní. Nevím jak u té Siesty...o kolik je ten "leh" větší..., jestli by mu padala nebo ne...

kolca
7. kvě 2010

na mužské kolo to učo namontovat jde, záleží spíš jaké jsou trubky...
Jo a jízda je o zvyku, musíš dávat pozor při nasedání a sesedání a držet pořádně kolo,protože se Ti bude naklánět zadek s prckem na bok...ale dá se to. Jenom je to teda sakra rozdíl jestli jedu sama,nebo vezu malýho - to funím jak lokomotiva. Nojo 15 kg no...

rimmel
7. kvě 2010

jezis ja sa uz teraz bojim ☹ ideme tento vikend kupovat bike pre mna, zensky, a mam strasny strach ze s malym spadnem, pritom nemam problem s jazdenim, to vobec, ale ta zodpovednost, ze co AK 😒 😅

kolca 😀 😀 aspon schudnem 😀

meleri
7. kvě 2010

kolča,

aha já s tím chtěla zezačátku zkusit vyjet tak na hodku víc asi ne, nechtěla bych aby v tom spal, přijde mi to špatné spíš aby si to užil i on...chci se s tím naučit jezdit a ta naše je do 24 kg tak se to snad využije i ty roky potom..
dík za varování snad do zvládnu...na zahradě u našich jsem ho vozila v klasickém nosiči....jenom pár metrů ze srandy, moc se mu to líbilo ale balanc fakt nic moc!

Rimmel,

právě, ta zodpovědnost...podobný pocit jsem měla když jsem s ním začínala jezdit v autě. a zvykla jsem si. snad půjde i toto.

u nás je to pitomé v tom že jsou tu samé hůrky, takže furt do kopce z kopce...bude to asi makačka...

rimmel
7. kvě 2010

no autom si to ani neviem predstavit, vodicak sice mam ale nejazdim lebo si neverim 😅 😀 ja budem s malym chodievat dost casto, budem ho na biku vozit k pestunke pakrat v tyzdni ale nastastie cesta je sama rovina a skoro bez aut a ciest, tak tom som rada, na cestu by som sa hroooozne bala 😅

glumy
7. kvě 2010

Ahoj holky, tak my jsme v pondeli koupili Hamax Kiss, na MMB ji maji v akci i s helmou, tak snad to byla dobra volba. Ta polohovaci mi prisla spis nebezpecnejsi, protoze kdyz by tam mimco uslo, tak by se asi hur jelo. Budete vozit deti vy, nebo partneri? Manzel nema letos moc cas, stavime, tak budu jezdit prevazne ja, tak jestli to zvladnu🙂

rimmel
7. kvě 2010

u nas prevazene ja a ked pojdeme na vylety tak sa to neviem, ako sa komu bude chciet ale sedacka bude stale na mojom biku, muzov bike podla mna nieje 100% kvalita..je uz dost stary.

meleri
7. kvě 2010

Rimmel,
držím palce at to zvládnete. i s tou pěstounkou.. kdy se vracíš do školy?

Glumy

ne já budu jezdit, jde o to že chci jezdit hodně přes týden kdy je manžel v práci, manžela kolo moc nebaví tak nevím jak ho na to dokopu.

rimmel
7. kvě 2010

meleri dik tebe napodobne 😉 nevraciam sa do skoly ale ju v sept. iba zacinam 😉

berenika39
7. kvě 2010

taky se bojím jak blázen. že spadnu a něco se petovi stane. ale zase si říkám, že tady v polabský rovině 😀 jezdí se sedačkama i babičky, prostě kola jsou tu na každým rohu, s dětma jezdí i třeba maminky baculky (nic proti!!!!!), asi je to o zvyk a zbavit se toho strachu. jezdím hodně, ale sama. s prckem budu jezdit já, chtěla bych vypadnout vždycky dopoledne, před obědem, máme tu super terén. já vloni jezdila sama po večerech 3xtýdně, tak bych to letos chtěla to svoje sportování spojit s výletem pro petra. kolo mám crossový, s rámem, jak se na to nasedá, a rozjíždí....? no bude veselo....

glumy, dala bys odkaz na ten mmb? já to tam neumím, nějak se tam neorientuju, děkuju.

jinak jsem pátrala po tom uchycení, mají různý typy, to budu muset nechat na manžovi.

polohovací tedy vzdávám, dík za zkušenosti, mě by stačila i tahle:

http://www.profi-kola.cz/detail/580001-bellelli...

co??????

rymeska
autor
7. kvě 2010

Děkuji všem za odpověď a přidávám se k těm, kteří se bojí, jak to zvládnou. taky jsem pouze rekreační jezdec, ale baví mě to 😀 . tak uvidíme. Navíc jak Berenika mám kolo s rámem, neporadíte někde, jak nasednout a jak se rozjet ???? 😀 To bude něco, než na to člověk přijde, ale myslím, že je to jen o cviku a všihcni to tady zvládneme, jsme přeci šikovný ženský, ne ??? 😀

berenika - myslím, že glumy myslela toto ...http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12387365&tab=1 a nebo na MMB mají ještě v tu samou akorát bez helmy ... http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=32459040&tab=1. Být tebou, tak bych šla radši do této, než do té Belleli, v posledním testu cyklosedaček vyšli ty Hamax jako nejbezpnější a cena je stejná 😉

janula34
7. kvě 2010

Holky - my mame Hamax Siestu, ked prcek zaspi, mozem ho polohovat, ale to hlavicka mu stale klinká 😖 aj ked je to na maxime. Teraz uz vydrzi nezaspat, ale min.rok zaspaval casto, este bol maly. Inak ked je siesta na maxime, treba davat pozor, lebo tazisko je este viac posunute, je to otazka zvyku. So sedackou jazdi MM, ja nemam tolko sily a uz sa mi stalo ze sme spadli, ze som neudrzala bike ked som zosadala, tak som ho polozila na zem. Inak stale lutujem ze som nekupila sedacku dopredu, dceru som takto vozila do jej 4 rokov, mala som ju na ociach a hlavne tazisko nebolo posunute vzadu a vobec som sa nebala s nou jazdit. Nechala som sa ukecat ze je sedacka bezpecnejsia ked je vzadu, ale mne sa velmi zle jazdi. S dcerou som nepadla ani raz a so synom som bola asi 5 x a uz bol na zemi 😠 ☹

kolca
7. kvě 2010

rymeska já mám taky pánské kolo s rámem, no neumím to popsat jak nasedám, ale prostě tu nohu strkám před sedlem za ten rám no 😅

berenika39
7. kvě 2010

janula, se blbě zeptám, když máš před sebou sedačku, je vysoká, jak vidíš na cestu,????? si to neumím představit, ale uznávám, že bych taky měla lepší pocit. nemáš fotku?

rymeska, dík za odkaz.

janula34
7. kvě 2010

Je fakt ze pri Bronke som mala taku tu mensiu, klasicku sedacku, takze to bolo jednoduchsie. Ale vyrabaju sedacky dopredu, su nizsie ako tie dozadu, maju aj chranice na nozicky. Ja som problem nemala, videla som v pohode, jedine co bolo negativom, ze som jazdila trochu s kolenami do von, aby som sa nebuchala do sedacky 😉 trochu ako cirkusovy medvedik 😀 ale istotu som mala podstatne vacsiu. A to som mala klasicky pansky bicykel s tycou. Teraz mam damsky.

berenika39
7. kvě 2010

hm, hezká 😀 😀 😀 , ale já jsem asi blbější, neumím si to představit. budu koukat, jestli někoho s tím uvidím venku....

janula34
7. kvě 2010

No vela ich nejazdi, mna samu takmer presvedcili v obchode ze dopredu nie su take bezpecne ako vzadu, že sa uz nevyrabaju bla bla bla. Nemala som sa nechat oblbnut, mala som vsadit na svoju skusenost. Tak mi treba. Ale ak sa nastvem tak si ju este kupim a bude 😀

evabelk
7. kvě 2010

Ahojky, my postupujeme takto: nejdříve helma, ať si na ni malá zvykne, má ji mezi hračkama + je tam i manželova a během dne si ji nasazujeme. Tak chodíme po bytě s helmou občas obě 😀 Zatím ji na hlavě ale nechce mít. Na sedajdu sme koukali a rozhodli sme pro ten Hamax, polohovatelnej, když dítě je usne, je to prý pro něj pohodlnější, ale koupenou ji ještě nemáme a tudíž ani odzkoušenou....

mirri
7. kvě 2010

no prave se taky rozhoduji,jakou sedacku a ted koukam a tema je tu!!skvele! 😉
ja se rozhoduji mezi ok baby sirius,hamax siesta a bellelli tiger relax.chtela jsem polohovaci,ale ted kdyz si vas ctu,tak nevim...my mame s manzelem horaky,tak jeste musim kouknout jestli to pujde pridelat..a pak to nasedani...tady me presvedcovali,at si koupim nove damske kolo a sedacku do predu... 😀

berenika39
7. kvě 2010

když ty dámský kola se kroutěj, prostě já jsem zvyklá jezdit hodně a když mi to kolo nesedí, neba mě to. ten rám je tam kvůli zpevnění, má svůj význam, asi bych nešla do dámskýho, ale to je můj problém, já vím 😉 😉 . tak budu muset sebrat odvahu....

mirri, tohle uchycení je fajn, to jsme našli jako nej....jednoduše se to dá shodit.

berenika39
7. kvě 2010

tak jen pro info: našla jsem blízko nás půjčovnu sport.potřeb, sedačka hamax sleepy (poloh.), půjčovné celých 50,-kč na den 😉 😉 , takže u mě není co řešit, na pár dnů ji půjčíme, vyzkoušíme, když mi to nepůjde, nebo se to nebude petrovi líbit, nebudem zbytečně utrácet a třeba počkáme na později. když se osvědčí, koupíme.

majenka
7. kvě 2010

Ahoj holky, já jsem kupovala vloni tuto polohovatelnou sedačku:
http://www.kupkolo.cz/produkty/detska-sedacka-c...
a jsem s ní moc spokojená. Ale je pravda, že polohování vůbec nepoužíváme...ale uvidím letos-to se tam malé teprve začíná líbit-vloni to byly jen kraťoučké cesty po městě, protože malá potřebovala na něco koukat...
Jinak kolo mám také pánské a nasedá se tam normálně. Ale musím říci, že jízda se sedačkou a dítětem vzadu se změní NESKUTEČNĚ! Koho to teprve čeká, tak fakt hodně pomalu brzdit a zastavovat!!! Kolo s dítětem je hodně těžké udržet (no já mám problémy ho třeba vynést do schodů jen ze sedačkou bez dítěte), takže když prudce zabrzdíte, tak máte co dělat, aby se kolo nepřeklopilo do strany. První jízdu se mi to málem stalo, ale naštěstí tam byl pán, který kolo pohotově zachytil...od té doby si na to dávám pozor...
Už jen, aby se zlepšilo počasí a dalo se vyrazit...jo a je to pěkná makačka 😀 ...ono vézt navíc nějakých 17 kg je znát 😅

meleri
8. kvě 2010

rimmel,
ok tak at ti to všechno klapne! 🙂

Bereniko,

tak to máte super! rovinka je na kolo nejlepší...právě my tu máme samé kopce a dost prudké ale zas krátké takže se to dá, ale s tím sedátkem mám fakt strach...

meleri
8. kvě 2010

sem se dívala na tu přední sedačku, to je pěkné ale nevím děcko pak musí nachytat všecky komáry do pusy a tak... 😅

majenka
8. kvě 2010

Meleri: já jsem také původně chtěla tu přední sedačku, ale odradilo mne, že vydrží kratší dobu, než ta zadní-dítko z ní brzy vyroste-respektive pak už přes něj mamka nevidí. Však se dělají i s nižší nosností. Anička už by v ní letos být nemohla... 😉

glumy
9. kvě 2010

Ahoj, tak dopoledne jsme poprve vyjeli, sice jen asi ctyri km, ale chteli jsme to zkusit🙂 BYlo to superm jen to nasedani, mam taky panske kolo a musi se tam lest proste rovnou, ne nohu pres sedatko. Taky je docela sranda tam dite posadit, kdyz nikdo kolo nedrzi. Brzdeni jsme zvladli, jen pak to sesedani je narocnejsi, ale jde o cvik. Kubikovi se to moc libilo, hladil me po zadech a pozoroval vse okolo😀
Predni sedacka pry neni tak bezpecna, v obchode nam doporucovali spis zadni 😉