Ponk nebo kuchyňku pro 18měsíční dítě, co je lepší?

andrejka_86
8. lis 2013

Milé maminky, syn bude mít 18 měsíců a Ježíšek uvažuje nad ponkem nebo kuchyňkou. Poradíte, co je lepší a pro dítě zábavnější? Malý moc rád něco zatlouká, šroubuje, něco někam strká, ale také míchá lžičkou, hraje si s poklicema a hrníčkama. Bude si umět poradit ve svém věku s ponkem? Bude ho více bavit kuchyňka? Není moc holčičí? Díky za rady a zkušenosti 🙂

benjik
8. lis 2013

Kup kuchynku a nářadí v kufříku - mám kluka a holku,o oboje je hádka

mochenkaa
8. lis 2013

My jdeme do kuchynky. Sice pomaha u kuteni, ale kuchteni plne vyhrava 😉

hojda
8. lis 2013

Náš malej miluje kuchyňku 😉

loafeer
8. lis 2013

Ahoj,
syn měl v září dva roky a řešili jsme něco podobného ( jestli mu kuchyňku kupovat, jestli si s tím bude hrát, jestli to není moc holčičí atp ). Nakonec jsme to vyřešili tak, že kuchyňku jsme vyrobili z ikeackeho stolečku- udelali jsme i drez, varice, troubu....ale nehraje si s tím vůbec. No a protože je to takový náš montér, od Ježíška dostane nářadí dokonce s funkční akuvrtačkou, takže zjistíme, co ho víc baví a popř. bysme časem koupili ponk....ale stejně mi přijde, že i ten náš je na oboje ještě malý a nevyhraje si tak s tím. Tak co to alespoň pro začátek zkusit vyřešit podobně a uvidíte, s čím si bude víc hrát?
Ale , kamarádčin téměř- 4letý syn má ponk, na něj dlabe, daleko víc ho baví vaření,

petrajavor
8. lis 2013

T chce kuchyňku 😀 a já větší byt 😎

lucieandrlova
9. lis 2013

Já bych se kuchyňky u kluka nebála. Spousta maminek v hracím centru říká, že syn chce kuchyňku... Např. firma Kidkraft vyrábí i klučičí kuchyňky: http://www.miniproducts.eu/blue-retro-stove-53252
A jak píše @benjik já bych asi koupila spíš nářadí v kufříku (pokud tedy manžel nemá ponk a často tam nepracuje). Děti chtějí dělat to, co rodiče. My máme sice dceru (a samozřejmě chtěla kuchyňku 🙂), ale má i kufřík s nářadím a ten miluje... 🙂 jak jde táta zatloukat poličku, tak běží pro nářadí a pomáhá.
Dokonce jsem jí koupila i tuto stavebnici: http://www.houpadla-kami.cz/drevena-stavebnice-...
Zatím tedy stavím já a ona se dívá, ale z těch šroubů apod. je úplně nadšená... 🙂