Používá vaše dítě na odrážedle Yedoo too too ruční brzdu?

lucieja
2. čer 2014

Používá vaše dítko na odrážedle typu yedoo too too ruční brzdu, nebo jen nožičky? Holky, nemůžeme se doma dohodnout - já vybrala odrážedlo, které ruční brzdu nemá a většinou jsem viděla, že děti brzdí (i když brzdu na odrážedle mají) jen nohama, ale přítel cyklista a jeho kamarád (také nadšený cyklista) mi tvrdí, že bez brzdy prostě NEEE!!! Máme špunta - čerstvě dvouletého a na plastové motorce drandí už zdárně. Díky moc za názor a informace!!!

tkanicka
2. čer 2014

máme yedoo fifty bez brzdy a jezdí zatím v pohodě, příští rok bych chtěla pro ni stejně už šlapací

blondynka400
2. čer 2014

My máme muffa s brzdou (vylepšené yedoo). Začala jezdit od 2 let. Je fakt, že tu brzdu na začátku nepotřebuj, ani nemaí sílu to zmáčknout. Ale pak se hodí, jak už jezdí fakt rychle, brzdou si to přibzrdí a navíc se jí naučí ovládat, což se pak hodí. Po třetích narozeninách šla na normální kolo a začala jezdit hned bez postraních koleček a brždění se jí sakra hodilo, vzala jsem kolo s přední i zadní brzdou bez torpéda a pohoda. Takže souhlas s přítelem, bez brzdy bych taky nebrala 🙂

betelgeuzz
2. čer 2014

My máme odrážedlo Davídek s brzdou, když holky začínaly jezdit, tak brzdu nepotřebovaly, ale jak se starší rozjezdila, tak ji začala používat. Mladší se ji učí ovládat teď. Já bych odrážedlo bez brzdy nekupovala.

andryskam
2. čer 2014

My máme Yedoo Too Too typ C s brzdou. Alexek ji zatím nepoužívá, brzdí nožičkama. Ale časem určitě začne. Takže za mě, odrážedlo bez brzdy určitě NE!

hojda
2. čer 2014

Taky začal později používat.

dezyre
2. čer 2014

Máme s brzdou a stejně ji začal používat až později. Byl zvyklý z plastové motorky brzdit nohama, tak brzdil i na koloodrážedle nohama 🙂

lenkalenulka
2. čer 2014

Deti i kdyz maji brzdu tak brzdi nohama! 🙂 je to jednodussi a rychlejsi.. na kole je zas fajn kdyz se brzdi seslapnutim pedalu dozadu nez na riditkach..🙂

herminka
2. čer 2014

Syn začal brzdu používat spíš až letos, ve 3 letech. Učili jsme ho to už i loni, ale to to ještě úplně nechápal. Taky bych odrážedlo bez brzdy nekoupila (máme Yedoo too too C).

krystalka
4. čer 2014

Měli jsme koloodrážedlo JD Bug s brzdou a syn ji začal používat dost brzy, jen co si to odrážedlo trochu "osahal"....nechali jsme ji seřídit, aby to zvládl zmáčknout....byly mu necelé 3 roky, když začal jezdit....když pak začal jezdit na kole, tak automaticky používal brzdu na řídítkách, akorát že u kola už byla na přední kolo (u odrážedla ji měl na zadním), takže si musel zvyknout brzdit opatrněji, aby nepřeletěl dopředu....ale měl celkem problém naučit se brzdit tím protišlapem, to dost dlouho nezvládal...ale časem se to taky naučil 🙂, jinak brzdu na řídítkách měl a pořád má i u koloběžky...máme Yedoo Two 🙂

hadriena
24. čer 2014

@lucieja Hodně závisí, kdy děti na odrážedle začnou jezdit. Mrkni sem: http://www.skibi.cz/nakupni-radce/jak-vybrat-de... Menší děti okolo 2let brzdu vůbec nepoužijí a většinou jí ani nedokáží zmáčknout. Bezpečně zabrzdí nohama. Větší děti okolo 3-4let jsou už obratnější a silnější, dokáží brzdu použít. V tomhle věku, ale už často jezdí na dětském kole… Jestli je špunt dvouletý, tak spíš počítej, že si s brzdou neporadí. Většina lepších odrážedel brzdu standardně má, takže uvidíš, jaké odrážedlo nakonec vyberete. Brzda u dvouletého nemusí být nutností při výběru.

katkacim
24. čer 2014

My mame tiez odrazadlo s brzdou a prcek ma dva roky, ale nepouziva ju.... dokonca uz jezdi na kole, ale brzdit ho musim ja... proste tomu este nerozumie... Takze to zatial mame len na okrasu... :D ... na kole ma brzdu i ked zoslapne dozadu, ale ani to nechape... brzdu proste zacne pozivat az to konecne pochopi... :D ... vela stastia...

andelka
24. čer 2014

4letý, Yedoo Too too s brzdou a používá ji když chce zabrzdit rychle, např. před přechodem.