Poznáte dobrú knižku s klasickými rozprávkami?

susik77
3. bře 2008

Ahojte, chcela som kupit malej nejaku knizku s klasickymi pohadkami, ale skoro nic som neZohnala, vsetko moderne, alebo 2 pohadky v celej knizke 😒 a puzzles...
Nakonec som kupila knizku asi za 600 kc Z pokladnice pohadek, ale doma sme zistili, ze sice to su klasicke, ale len skratene verzie...Poznate niekto knizku s uplne klasickymi pohadkami? A aby tam boli aj obrazky? Viem, ze je to este skoro, ale zacala som malej citat a ona pocuva...mozno len moj hlas, ale je to dobra metoda...aj na uspavanie 😉

etuska
3. bře 2008

Susik-skus pozriet svoje knizky z detstva,alebo na nete www.burzaknih.sk predavaju rozne knihy.Ja mam vacsinu klasických rozpravok este svojich 🙂

aponchie
3. bře 2008

myslis treba Erbena Nemcovou a tak?Ty jdou ale koupit

susik77
autor
3. bře 2008

aponchie: ani nie...skor snehurku, sul nad zlato, popelka a pod...ale v normal. verzii...

susik77
autor
3. bře 2008

dik...ja by som chcela aj ceske-kedze byvame v cr...aj aby bola verca v kontakte s cestinou...

aponchie
3. bře 2008

tak kukni na vydavatelstvi fragment,librex,pergamen,knizni expres a jine do vyhledavace dej nakladatelstvi a vyskace jich dost

pattie
3. bře 2008

Byla jsem se tuhle podívat v Praze v paláci Luxor (www.neoluxor.cz), což je snad největší knihkupectví a měli tam pohádek plno (sháněla jsem dárek pro tříletou holčičku a měli toho taková kvanta, že jsem nevěděla co vybrat)

susik77
autor
3. bře 2008

ja som bola v luxore v Prahe na Chodove-vsetko same moderne, disneyovky, al. s puzzlami-2 rozpravky v celej knizke 😒 ale skoro nic normalne nemali...ani predavac mi nic nenasiel...to bola jedina kniha s obyc. rozpravkami, co som kupila 😎

jabber
3. bře 2008

Špalíček pohádek - je jich několik, já měla jako malá ten od Hrubína a milovala jsem ho 🙂

filipa
3. bře 2008

v knihkupectvach v SK dostat taky kufrik so 4 malymi knizkami (mini balenie, vhodne aj na cesty), kazda knizka je ina rozpravka, velmi jednoduchy jazyk aby tomu aj male dieta rozumelo, rozsah tak akurat pred spanim (malo by to dieta uspokojit a aj rodic nezabije tym vela casu 🙂 ). je tam rozpravka o 4 medvedoch, kocur cizmach, o snehulienke, proste tiez taka klasika. a su dvojake tie kufriky, jeden zeleny a druhy fialovy. teda zatial som videla len tieto dva... citala som, ze dietatu aj tak staci niekolko rozpravok, stale dookola to iste opakovat, cibri si tak pamat a dava mu to akysi pocit bezpecia, istoty - ako ked je nieco zabehane. nas maly, ani som si to neuvedomovala, ich uz vie vsetky naspamat, jedneho dna to na mna vybalil, skoro som odpadla..

aponchie
3. bře 2008

nakladatelstvi Svojtka dela hodne dobre knihy

krikri27
3. bře 2008

Susik, nakladatelství Librex vydalo knížku pohádek POVÍDEJ POHÁDKU 🙂 🙂 , ilustroval Adolf Dudek, hodně obrázků, pohádkyHrnečku vař, Budulínek, Karkulka, Pern. chaloupka, O kohout. a slep., O veliké řepě,O smolíčkovi,Zvířátka a loupežníci, Paleček, O 3 medvědech... pohádky jsou krátké, moooc obrázků, žádný kýč, nenudí to malé děti a přečtete razdva 🙂 🙂 🙂 My máme vydání r. 2000

mysinka
3. bře 2008

Co třeba antikvariáty? Tam by se mohlo najít pokladů! 😉

aponchie
3. bře 2008

presne tak tam jsou same stare dobre klasiky ja z tama mam karkulku erbena malej princ a jine krasne kousky

jaduska
3. bře 2008

Susik presne tak je to s rozprávkovými knihami aj na Slovensku. Naša staršia raz dostala knihu Rozprávkový venček, tak som sa tešila, lebo tam je asi 15 klasických rozprávok, ale keď som ich začala čítať, tak som skoro odpadla. Tie výrazy tam ma zarazili - napr.treskol vlka po gebuli sa mi zdá dosť nevhodný výraz pre malé dieťa, alebo tie verzie rozprávok boli úplné iné, ako si ich pamätám z detstva ja, koza mala namiesto siedmych kozliatok iba tri a vlk ich ani nezjedol, rozprávka o Medovníkovom domčeku bola dlhá, ale stále iba o tom,ako sa deti stratili a vrátili domov a to najdôležitejšie, ako boli u tej ježibaby bolo iba na pol strany. Nechápem, kedy sa tie rozprávky takto stihli zmeniť. Fakt asi treba skúsiť antikvariát alebo zájsť do knižnice. Inak ja som malej potom rozprávky už nečítala, ale iba rozprávala tak, ako som si ich pamätala ja. Každý večer som tam niečo pridala, na čo som si ešte spomenula a po pár dňoch to bolo hádam aj komplet. Tiež ich po čase vedela naspamäť a teraz ich rozpráva mladšej sestričke 🙂