Pravidla hry Smolíček Pacholíček. Neznáte je někdo?

skuli
17. pro 2008

Dostali jsme od sousedů tuto hru a nikdo neví,jak se hraje.Návod tam nebyl.Když jsem byla malá,měli jsme ji doma a moc nás bavila.Jen jsem zapomněla jak se hraje.Volala jsem teď učitelce ze školky,kam malá chodila a hru tam měli,ale mají tam nějakou jinou,kde jsou všechny kloboučky ve stejné barvě a mají tam žabičky.Asi novější vydání.Ta naše má kloboučky ve 3 barvách a jsou tam kytičky,hřibečci,berušky a mochomůrky.Nemáte to někdo doma?

slnieckova
17. pro 2008

uto hru hraji s dcerou už od jejích cca 1,5 let.
Hru různě obměňujeme dle fantazie.
Pod kloboučky se schovají - hříbeček, muchomůrka, kytičky, Smolíček, berušky...
Pak se háže kostkou, padne např. beruška - hráč hledá pod kloboučkem berušku - může zvednout pouze jeden klobouček - pamatovat si co kde je, co kdo odkryl. Pokud neuhodne, pod kloboučkem je místo berušky např. kytička - klobouček se zase zaklopí. Vyhrává ten, kdo má více předmětů. Nebo mohou mít předměty různé bodové hodnoty.
S prťátky jdou třeba skládat na sebe různě barevné kloboučky - např. řada červených kloboučku apod.
Vyprávíme co je vše na desce - taky leze ježek...tady je ptáček a ten dělá tak a tak...
Prostě dle fantazie.

staci googlit 😖

skuli
autor
17. pro 2008

Jo,to jsem našla taky.Ale to není návod.Není mi jasné na co je tam ten Smolíček a jak se počítají ty body.

nobody
17. pro 2008

příště se podívej na net a budeš to mít hnedka:

http://leteckaposta.cz/605856825

skuli
autor
17. pro 2008

nobody-Jé,kde jsi to našel?Díky moc.Jdeme hrát 😀

nobody
17. pro 2008

na takovou prkotinu přístě ani neděkuj
ale prosím