Proč některé sedačky za kolo musí být s nosičem?

ssarka
21. dub 2012

Dobrý den prosím vás víte někdo proč některé sedačky za kolo musí být s nosičem?Mám sedačku na kolo s uchycením k rámu mé sedačky a ještě na nosič ale nosič tam nemám.Myslíte,že je to problém?Podle mě drží dobře i bez nosiče.Děkuji

helulela
21. dub 2012

@ssarka nevím, jestli jsem tvůj dotaz úplně dobře pochopila. Sedačky na kolo jsou buď samonosné nebo takové, které se přidělávají na nosič. Jestli máš sedačku, která se má přidělávat na nosič, nepoužívala bych ji bez nosiče. V klidu se může zdát, že drží dobře, ale při jízdě to určitě nebude ono, fakt bych se bála do ní dítě dát.

ssarka
autor
21. dub 2012

helulela jj pochopila dobře.Když jsem ho zkoušela do toho posadit tak to vypadalo ok.Takže myslíš že bych raději neměla?Přitom je tam stejně psáno dát 2,5 cm na nosič

ssarka
autor
21. dub 2012
berenika39
21. dub 2012

@ssarka bude to při jízdě v terénu brkat....zkus to. ted jsme nad tím spekulovali u tchýně na "nouzovém" kole. můžeš to zkusit - přidělej to, a pak bud riskneš vzít dítě a svézt, nebo dej do sedačky hmotnost dítěte a projeď se (petky, krabicové džusy, pytel s kamením, nevím, cokoliv, co bude vážit tolik kilo, jako dítě). Jde o to, z jakého materiálu je upevnění sedačky, nám to prostě nešlo, jakýkoliv výkyv - díra, nerovnost, a bylo to špatně.

helulela
21. dub 2012

@ssarka opravdu bych to neriskovala, určitě tam ten nosič není pro nic, za nic

ssarka
autor
21. dub 2012

@berenika39 a co vám to dělalo?Já to zkoušela s ním jen po dvoře

berenika39
21. dub 2012

@ssarka no pružilo to. zkus to někde na cestě, v klidu je to v poho, ale při normální jízdě je to jiný. fakt to musíš zkusit, jinak to nepoznáš.

ssarka
autor
21. dub 2012

@berenika39 takže upadnout by to ale nemělo ne?

berenika39
21. dub 2012

@ssarka ne, to neupadne, asi...

ssarka
autor
21. dub 2012

🙂) asi no uvidím ale asi to nerisknu

berenika39
21. dub 2012

@ssarka my jsme to testovali tak, že jsme do sedačky dali bratrance našeho syna, který je těžší o něco, ale starší o hodně - kdyby něco, tak to přečká🙂)))). nechci to zlehčovat, ale ono to něco do sebe má - že tam ten nosič je ....

ssarka
autor
21. dub 2012

@berenika39 ten náš má kolem 13 kg

berenika39
21. dub 2012

@ssarka petr 14 😀