Pro 2letou holčičku odrážedlo nebo kolo?

radula88
4. pro 2017

Holky, je to v podstate blbina, ale už jsem taková bezradna a placam se v tom! Obracíme se na Vas tedy
Máme holčičku 25mes.zatim má jenom odrážedlo.
U plastove tříkolky nedosahne na šlapadla. Kovovou neuslapne. (Ona je drobek)
Ted sem viděla takové to sportovní odrážedlo od 2 let. Tak jsme o něm uvažovali koupit ho ted k Ježíškovi. Ale přesto se mi to rozlezelo, jestli to má cenu, koupit to teď, když tím vyjede nejdřív březen/duben.
Jestli třeba není lepší koupit zjara kolo s přídavnými kolečky. Že je to v podstatě taková i tříkolka. Bude mít 2,7roku tudiz to třeba i uslapne + si to v prodejně muze vyzkoušet.
Odrážedlo je stejně jen dočasne.....
Fakt uz nevim,jak se rozhodnout.Jak jste to měly vy? Neni blbe tříkolku ci odrážedlo takto přeskočit v tom vyvoji?
Děkuji za nazory

smunka
4. pro 2017

Ahoj, nasemu synovi budou v lednu dva roky a na odrazedle drandi od leta. Driv nedosahl nohama na zem. Urcite je odrazedlo lepsi, nez pridavna kolecka u normalniho kola, lepe zvladne rovnovahu a prechod na klasicke kolo je jednodussi, nez pak sundavat kolecka....

konidana
5. pro 2017

Doporucuji to kolo odrazedlo

ireniq
5. pro 2017

Mam pod oknama asfaltovy hriste a co tam pozoruju prcky na kolech s tema pomocnyma koleckama, tak mi prijde, ze se na tom trapi, ty kolecka se jim tam motaj a pusobi to, ze je brzdi, musi vyvinout velkou silu na slapky, aby se vubec rozjeli... kdezto na kolodrazedlech (typu yedoo, first bike...) jednou mavnou nozickou a uz frci. Za me klido dyl na koloodrazedle, at si uzijou zabavu a nacvici rovnovahu, odhad vzdalenosti, obsluhu rucni brzdy, pravidla bezpecnyho provozu, a na opravdovym kole se pak nauci raz dva i bez pomocnych kolecek.

tetta
5. pro 2017

Ty šlapací kola jsou o dost těžší než odrážedla, jestli je prcek, může mít problém ho ušlápnout. Volila bych odrážedlo.

karchinka
5. pro 2017

U nás jsme nejvíc využili tu nejlevnější plastovou motorku-odrazedlo, je pro menší děti nejlépe ovladatelná a lehká, trénovat může už teď doma. Kolo odrážeci bych zkusila až za rok, chce to víc koordinace, ale pak byla brnkacka přejít na klasické kolo bez koleček .. Jinak my měli snad vše - trojkolku, traktor, plastové autíčko, klasické i odrážejí kolo a nejvíc se využila právě ta plastová motorka za tři stovky😁 hlavně teda v začátcích závodění

shine2015
5. pro 2017

Buď bych s ni sla do obchodu ať si zkusí a projede co ji sedí a ty rovnou uvidíš co je pro ni nejlepší - nám teda deti jezdily na ondrazedle i doma.... a pak tam zabehnes sama a koupíš.... ideálně jako ze jdete vybírat něco jiného... a pokud sama poběží ze chce a bude to zkoušet tak to je ideální stav..... pokud ne nechala bych to na jaro kdy proste půjdete a vyberete přímo na ni a s ni ....

shine2015
5. pro 2017

A jinak souhlas s holkama na kolo je malá ještě.... naše teda začaly jezdit ve 4 a 5ti letech,....za to zase hned a hezky.... byly zvyklé držet rovnováhu z odrážedla

kajalka
5. pro 2017

Určitě odrážedlo tootoo a nebo first bike. Dítko až ve 4 letech přesedlalo na šlapací, za to hned sedlo a jelo. Přídavný kolečka jsou na nic, to je jako plavání s rukávkama, sice je ve vodě (na kole), ale neplave (nejezdí).

sviva
9. bře 2018

Tříkolka je z hlediska učení se brzdou. Je to stejné jako vodění za ruce, když se dítě učí chodit. Rovnováha funguje jinak a oni vlastně musí zvládnout krok navíc + přechod z jednoho na druhé + překonání psychické závislosti. Za sebe bych doporučila cestu odrážedlo, pak kolo. Dcera první odrážedlo dostala v roce a zvládla ho velice statečně. Teď už se nechává i táhnout psem a pěkně drží chvilkama rovnováhu. Přijdou si na to docela sami. K druhým narozeninám máme na zítra přichystané větší.

zatecka0
22. bře 2020
Uživatel zatecka0 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zatecka0.

a co jste teda pořídila? protože mě by to celkem zajímalo, teď jsem v podobné situaci, kdy váhám jestli to nebo to, vyhlídla jsem si jedno odrážedlo, tak teď nevím

skorinka423
22. dub 2020

jo, tak rozhodně bych šla prvně přes odrážedlo, protože ta rovnováha je fakt potřeba, my jsme ho chtěli přeskočit a nebylo to dobré, takže z vlastní zkušenosti radím odrážedlo

jipe
22. dub 2020

tak my měli jen plastovou motorku enduro a cca 3 měsíce před třetími narozeninami (na jaře) dostal kolo s přídavnými kolečky, jednu sezonu jezdil s tím, naučil se šlapat, ovládat brzdu, atd. a další sezonu se během 2 dnů naučil jezdit bez pomocných koleček (tedy před 4. narozeninami). Ušlápl to v pohodě, ale není žádný drobek. Kolo máme (ted už větší velikost) z Decathlonu. Ale stejně jako hoky přede mnou doporučuju vyzkoušet, taky jsme šli na prodejnu.

versatilka
22. dub 2020

teď bych ji posadila na kolo-odrážedlo, proč čekat na Ježíška? Natrénuje rovnováhu a pak přesedne na kolo rovnou bez přídavných koleček. Pokud pořídíte ultra lehké (Woom a podobné) pak ho na jaře už ušlape, otázka zní, zda budete chtít tolik utratit za kolo na rok. Levnější značky mohou být problém, pokud je opravdu drobná.

ivis_b
22. dub 2020

Já teda doporučuju nejdřív odrážedlo. Kupovali jsme First bike ve 2,5 letech, tj. vloni na konci zimy/zkraje jara. Jezdil na tom celou sezonu, i teď v zimě, když nebyl sníh. Naučil se krásně držet rovnováhu, z kopce dal nohy nahoru a pustil to. Letos v březnu, takže na nějakých 3,5 letech, jsme koupili kolo 16tku, woom, jezdí už jak drak, žádná kolečka nebyla třeba, rovnováhu měl nacvičenou z odrážedla. Myslím, že tohle kolo mu vydrží i na příští rok.

skorinka423
4. kvě 2020

@ivis_b dívala jsem se na to odrážedlo First Bike o kterém píšete a chtěla bych se zeptat, jestli je v něčem lepší než jiné, jaké má třeba vlastnosti s ohledem na cenu

ivis_b
4. kvě 2020

@skorinka423 je lehke, snadno ovladatelne, ma brzdu (u nas pod horami nutnost), nafukovacky zvladnou lepe treba sotolinovou cestu. Nejdou pretocit riditka (u nektery odrazedel ano a to je nebezpecne), ma dobre sedlo, ze ktereho dite neklouze. Je kvalitni, nic se nam na nem nerozbilo.

skorinka423
21. kvě 2020

@ivis_b aha, tak super, moc děkuji, protože je pravda, že třeba s těma řidítkama, by mě to vůbec nenapadlo a to si nikde nepřečtu že..tak jsem ráda, že ste mi napsala co a jak

ivis_b
21. kvě 2020

@skorinka423 Není zač. My byli moc spokojeni. Je pravda, že jsou i lehčí odrážedla - to jsou ta bez brzdy a nafukovaček. Tak je to na zvážení, co preferuješ, my chtěli s brzdou - a jsem za to ráda, syn už teď jezdí na normálním kole, kupovali jsme kolo s ručníma brzdama, tj. nebrzdí šlapkama (nohama pohybem dozadu) a je to super, protože brzdí stejně jako na odrážedle a tím pádem uměl zabrzdit hned od začátku, což je na kole nutnost 😀