První lehké kolo. Jaké byste doporučily?

lani1
10. dub 2020

Prosim o tip na kolo pro dceru, loni deda koupil k vanocum a je tezke a siroke gumy a neumi na nem, bude ji ted pet. Puvodne jsme meli v planu woom az k narozkam, ale ted je blby, ze uz mame to od dedy, tak bych koupila jen nejake z druhe ruky, aby se naucila, ale woom neni k sehnani, pak jeste vim o frogu, ale to je podobna situace. On uz takhle koupil zimni prvni snehule a byly jak kopyta, ja je vymenila a dedu to mrzelo no, on to nepochopi, ze mu reknu, ze jsem koupila novy lehci, jedine, ze reknu, ze mame treba podedeny nebo tak🙂ale kdyz nam nic jineho nezbyde, tak koupim nejake nove

ada22
10. dub 2020

A kolik dcera měří? Jestli to je ještě na 16" nebo už 20". Na dceru teď máme Amulet light cca 7,5 kg šlape na něm lehce i ho uzvedne. Ke zpracování kola bych měla připomínky. Pak Autor začal dělat rekord to má 6,5 kg a nebo koupit bazarové author stylo. 7,5 kg. Já hodně hledala informace na bike fóru.

ada22
10. dub 2020

Jo tak teď koukám, že ten amulet má již verzi super light která má 6,8 kg.

denissima
10. dub 2020

@lani1 My jsme teď synovi koupili kolo Rascal, je hodně lehký a moc pěkný. Syn je spokojený 😊

leilinka1234
10. dub 2020

Taky máme rascal. Dcera 4 roky šlápla poprvé do pedálů a jela 🙂 kolo je boží a moc hezké.

ivis_b
10. dub 2020

My kupovali pred mesicem Woom 16, novy, normalne byl. Syn 3,5 roku uz jezdi pekne. Hlavne doporucuju kolo s rucni brzdou, ne s brzdenim nohama. Syn kdyz chce zastavit, da nohy dolu a zmacne brzdu, zastavi uplne bez problemu. Znama ma kolo s nozni brzdou a holka z kola xkrat spadla, protoze na brzdeni musi mit nohy ve vhodne poloze a navic jak brzdi, tak zpomaluje a hur se samozrejme drzi rovnovaha - a kdyz v te chvili da nohy ze slapek, prestane brzdit. Vsechny drazsi kola uz maji dneska rucni brzdy a za me teda super. Uvazovali jsme jeste o Rascalu, na ten jsem taky cetla samou chvalu.

lani1
autor
20. dub 2020

@ada22 ok,mrknu na to, ma 114cm

martiniquest
20. dub 2020

Taky jsem to ted resila. Pokud nechces investovat 8 a vic tisic, koukni na kolo v Decathlonu. Ma 7,3 kg a stoji krasnych 3899. Bohuzel ho delaji jen v 16", takze pro nas az za rok.
https://www.decathlon.cz/detske-kolo-city-900-a...

lani1
autor
20. dub 2020

@martiniquest to prave nechciprotoze jedno kolo uz ma od dedy,spis by bylo nej to nahrat,ze mame jedno jeste bazarove nebo od sousedu/pribuznych,aby nebyl deda dotceny..tady ty tipy sice fajn,ale to uz muzu rovnou koupit frog nebo woom,cena vicemene stejna

ada22
20. dub 2020

To kolo z Decathlon jsem měla v ruce a přišlo mi těžší. Ale určitě se nechci hádat jen pocitově lehké úplně nebylo. Při 114 cm bych možná zvazila již 20"

ada22
20. dub 2020

Třeba core dělá celkem lehká kola. Jdou sehnat i bazarové. Jestli dcera vůbec na kole neumí tak koupit bazarové author stylo 16" na něm se během chvilky naučí a pak může během léta na dvacítku. My máme po starší dvacítku agang cca kolem 9 kg a dokáže ho ovládat už při 110 cm, ale to je hodně na hraně.

ada22
20. dub 2020

https://detskakolacore.cz/20-kola?product_id=178 jde tam ještě malinko stáhnout váha výběrem lepších komponentů

ada22
20. dub 2020

Bacha kdyby jste kupovali bazarové tak se dost liší ve váze. Záleží jak je kolo vybavené. Jinák 16" mají taky celkem dobrý.

flyhigh
20. dub 2020

@lani1 Belter early Rider 16. Občas je i na bazaru. Jedno z těch nejlehčích na trhu, brzdy na pačkách. Jsme s ním velmi spokojeni.