První lyže. Jak mají být dlouhé?

mates22
18. říj 2010

Ahoj, chci koupit malé lyže, jen takové ty na normální boty, ale nějak nevím jak dlouhé. Malá měří malinko přes metr a na výběr mi v obchodě dali 70 cm nebo 90 cm. Vím, že čím kratší, tím se jí bude lépe jezdit, takže bych se přikláněla k tý sedmdesátce, pán v obchodě říkal, že lyžím moc nerozumí, ale že si myslí, že by mohla mít ty devadesátky. Poradítě někdo?

beruska2x
18. říj 2010

urcite bych volila ty kratsi, bude se ji lip s nima manipulovat a lip se nauci.. snadneji se ovladaji 😉 na metrovkach jezdi z dospeli 😉 sice na trosku jinem principu 😀 ale je to super...

mates22
autor
22. říj 2010

díky moc, taky si to tak myslím

aklus
22. říj 2010

Chtěla bych se vás zeptat v kolika letech stavíte poprvé své dítko na lyže?

jijitka
22. říj 2010

@aklus ahoj, zatím nemůžu radit z vlastní zkušenosti, malý bude mít tuto zimu 1 rok a zatím nechodí, ale příští zimu už snad bude normálně běhat, takže už bych ho postavila i na ty lyže. Takže tvého prcka už bych tuto zimu na lyže postavila - na rovince, tahat na provaze nebo spolu sjíždět malý kopeček.. Záleží jak je šikovný 😉

jaa
22. říj 2010

@mates22 lyže na normální boty nekupuj.Jsou to vyhozené peníze.. 😉 Pokud chceš zkusit,jestli má dítko talent se naučit lyžovat,tak si zkus lyže půjčit a pak uvidíš..A pokud má malá metr,tak větší,než 70cm ne.čím kratší,tím lépe se ovládají. 😉 Stačily by i 60tky. 😉

kajule
22. říj 2010

Tak my se chystame postavit Patrika na lyze letos a prave jsem premyslela jestli 60ky nebo 70ky, tak jsem zase o neco moudrejsi. 🙂 Rikala jsem si, ze kratsi budou asi lepsi na to ovladani.

majatob
18. lis 2010

Vyhrabala jsem lyze na botky jeste po nas, tak je chci letos vyzkouset tady na svahu za barakem...a kdyz to bude vypadat, ze mu to pujde, tak aspon ma Jezisek tip na pristi vanoce 🙂 merila jsem je a maji 55cm, Tobik neni zadnej obr, takze mu budou stacit si myslim 🙂

mates22
autor
19. lis 2010

tak malá dostane lyže k svátku, babička už je koupila, jsou to šedesátky a na boty, ale co já se pamatujutak i my se na nich učili - a když si to pamatuju, musely mi bejt aspoň čtyři...navíc my tu máme jen takový malinký kopeček, takže uvidím jak to půjde a výbavu koupíme napřesrok

mates22
autor
19. lis 2010

@aklus no my teda loni zaváhali, takže začnem až teď na čtyřech, ale myslím, že klidně ve dvou a půl letech můžeš

mooncaa
19. lis 2010

Tak ty lyže na boty jsou na nic. Syn se na nich bál. Určitě to chce přeskáče.
Dcera začínala na lyžích a měla 2 roky a 1 měsíc a naučila se i obloučky. Tak teď přemýšlím, jestli druhou dceru postavit na lyže už na roce a půl. Na horách budeme, tak bych to chtěla zkusit ať tam nechodí jen pěšky. Ale teď jí je něco přes měsíc, tak zatím má čas. 😉

aklus
20. lis 2010

Holky, díky za zkušenosti. Já právě váhám, Vojtík bude mít v zimě 2,5 roku, je pohybově docela šikovný, myslím 🙂, tak nevím, jestli pořídit ty lyže na boty nebo investovat do výbavy, přeci jen, příští zimu už mu asi zase přeskáče nebudou. Známá mi říkala, že se doporučuje začít lyžovat někdy kolem 3,5 let. Že už mají rozoumek dost zralý na to, aby chápali co a jak.

mkr
27. lis 2010

holce letos lyže půjčíme a příští rok se uvidí, jinak vloni ( 2 roky) jí manžel vozil mezi nohama po kopcích a moc se jí to líbilo, sjeli i Ramzovku, jinak manžel říkal, že se mu s ní pěkně jezdilo protože lyže neměli hrany 🙂

malcovka
4. srp 2012

Maminky prosím vás,chtěla bych synovi koupit použité lyže na zimu ale nevím jak dlouhé,syn teď měří 106cm a počítám že do zimy ještě povyroste,poradíte prosím jak dlouhé mám koupit,jsme začátečníci.Děkuji

romcatko
7. zář 2012

obnovuji diskusi. Mám stejný dotaz.

paolin
7. zář 2012

Doporučují se co nejkratší. My máme 70cm.

ckei
7. zář 2012

@romcatko v prvé řadě je potřeba se zaměřit na to, aby byla lyže konstrukčně dělaná opravdu pro dítě, tedy konstrukčně nenáročná = lehká. Co se délky týče, tak by měly být lyže o cca 15-20cm kratší než je samotné dítko (v případě juniorských lyží už tam takový rozdíl být nemusí), neboť právě tato délka napomáhá k lepšímu učení se. Samozřejmě neméně důležitým faktorem je i váha dítěte!!
Samozřejmě v případě běžek mohou být použity lyže, které se čím dál víc dostávají do obliby, a to s protismykem a to buď řezaným a nebo lisovaným, i to celkem dost ulehčí dítěti jízdu na samotných lyžích.

romcatko
9. zář 2012

díky moc za odpověď. Váha dítěte mě vůbec nenapadla.

mooncaa
9. zář 2012

@ckei A s tou váhou je to jak? Hlavně když budu kupovat lyže po někom, tak poznám, že jsou na správnou váhu. Já myslela, že se to týká jen vázání a jeho rozsahu nastavení.

ange_de_la_morte
9. zář 2012

@romcatko: také se kloním k názoru že kupovat dětské lyže na boty je nesmysl, nikdy se ta noha do toho vázání nezafixuje dostatečně pevně, mnohem lepší je koupit dětské lyže i s přeskáčema ( třeba v bazaru, popřípadě půjčiřt pokud nejste nějak hodně aktivní lyžaři) ... hned od začátku bude mít správný návyk , myslím že pokud sew dítě naučí na těch ,,dětských lyžičkách,, nic mu to nedá pro jízdu na normálních lyžích .... taky je hodně fajn když jsou lyže každá jiná nebo mají aspoň třeba nálepky ( kočička a pejsek , apod.) mnohem lépe se pak s dítětem domluvíte na kterou nohu má tlačit .... a ještě jedna věc aby se dítě nespustilo z kopce a nezkončilo omotané kolem stromu, my sme jako děti měli pasek přes kombinezku a byli sme na laně než sme pochopili ( hodlám to dělat stejně)

ham11
23. lis 2012

Jsme z hor a lyžování je tu na denním pořádku. Dcera začala jezdit ve 2 letech a třech měsících na plastových 🙂 lyžích na obyčejné boty. Bylo to jen takové seznamování se. Připravovali jsme ji na samostatnou jízdu na dětském vleku, aby se naučila nekrčit kolínka. Velmi se nám osvědčilo tahání na smetáku, který stimuloval kotvu.Naučila se sjíždět malé, opravdu malé kopečky a nahoru jsme ji vytahovali na smetáku. Druhý rok dostala přeskáče a klasické lyže, poprvé oblékla a jela, včetně dětského vleku na Bedřichově.

kacka79a
2. únor 2018

Ahoj, také nevím jakou délku zvolit. Máme 3 ročního chlapečka a našla jsem si nějaký základní model s pevným vázáním: https://www.cyklovybava.cz/lyze-sjezdove-detske... Mají je ve dvou délkách 70 a 90 cm. Které tedy vybrat? díky