Půjčovaní hraček - je normální, když mi to vadí?

garfie
12. bře 2009

Jak snášíte půjčování hraček u kojenců, co strkají všechno do pusy? Myslela jsem, že nejsem žádná přehnaná citlivka, ale fakt mi vadí, když moje kamarádky nechají svoje mimina žužlat naše hračky (zvlášť ty plyšové)-a naopak malé vždycky nosím vlastní....je to přehnané?

anelehka
12. bře 2009

nie nieje to prehnane,aj mne to vadilo,vzdy ,ked som vadala,ze niekto taky ma prist som Samkove hracky na kusanie schovala,ja som nikdy nedovolila malemu,aby daval cudzie hracky do ust,ale niekomu to je jedno a mne bolo potom neprijemne na to upozornovat

many
12. bře 2009

já to neřeším 🙂

many
12. bře 2009

ale k nám taky skoro nikdo nechodí,jen segra s malým a nebo sestřenka s malou a to mi teda fakt neva,jsou to děcka

veronika.m
12. bře 2009

Já také neřeším, až bude větší tak jí těžko všude uhlídám a nebo naše hračky 😉

alishia
12. bře 2009

no me to vadi, ale malej je vzdycky tak spokojenej, ze to vydrzim🙂

dukie
12. bře 2009

Taky mi to vadí. 🙂 Naštěstí ale máme docela chápavé okolí... manželova maminka např. hlídá cizí děti - je jich několik... ale má to vymakaný. Každé dítko má svůj plastový kontejnerek a v něm svoje hračky. 🙂 Já Toníčkovi taky nosívám jednu nebo dvě hračky sebou. No a když přijdem k manželově mamince a třeba náhodou žádnou sebou nemáme, tak mamka vybere něco z toho, co tam má pro ty ostatní děti... a jde to alespoň opláchnout vodou. Což mi připadne tak akorát. Není to přehnaná hygiena, že by to jako třeba umývala Savem... ale pro dobrý pocit, že to člověk alespoň opláchne... Aspoň tak to vidím já. 🙂

Nicméně jsem jinak docela praštěná, protože mi třeba vadí, když cizí lidi, hlavně starší děti (třeba v čekárně v poradně, když jsou tam s maminkou, která je tam s malým prckem), hladí naše dítko bez dovolení a ještě k tomu po ručičkách, který si samozřejmě strká do pusy, že jo... to úplně vidím ty bacily, jak na něj lezou... 😀 Ale to je těžký, děti jsou bezprostřední, těžko je nějak uhlídat... a je fakt, že někde se s těma cizíma bakteriema potkat musí a imunitu tak musí trénovat. 😎

Spíš je mi takový nepříjemný, že maminky těch dětí to prostě neřešej a to svoje dítko kvítko ani nenapomenou, že na cizí miminka se bez dovolení nesahá... 😕 A to ani poté, co k nim vysílám prosebné pohledy, aby si to svoje dítko zavolaly k sobě... páč je mi teda blbý jejich dítko sama odhánět, ať mi na Toníčka nešahá... 😀

Já nevím, no. Je fakt, že děti člověk neuhlídá... na druhou stranu výchova je i v tomto směru důležitá, protože např. já jsem byla z domu zvyklá, že doma každej v rodině má svůj hrníček, svoji skleničku... a pít od sebe navzájem neexistuje... no a rodina mého manžela běžně pije během dne všichni z jedné skleničky... 😝 Se pak nedivím, že mívají všichni opary... 😝 No a o mým bývalým ani nemluvit... tam bylo normální, že byli v rodině čtyři, v té době už dospělí, lidé, ale v koupelně jste objevili obvykle tak 2 ručníky... 😕 A to už na mě bylo docela moc...

Je to o zvyku... Rozhodně to neuhlídáme všechno, byť se budem sebevíc snažit... a bacilové jsou v rozumné míře důležití pro posílení imunity, vytvoření protilátek... ale zase bych ten boj nevzdávala předem jako prohranej, protože určitá míra hygieny je rozhodně důležitá a ty návyky by se dětem podle mého názoru měly vštěpovat co nejdřív... byť se zdá, že zatím tomu prd rozumí. 😀

akejka
12. bře 2009

mne to tiež vadí. K nám chodia staršie deti (3 roky a viac) a síce už nestrkajú malej hračky do pusy, ale ich chytajú...a to mi prekáža. Tak ich vždy, keď odídu vydenzifikujem. A to nie som prehnane čistotná, napr. mobil a ovládače mojej malej dovolím chytať (ale nie strkať do pusy)

beruska2x
12. bře 2009

pokud je to navsteva a z rodiny tak bych to horko tezko pochopila, i kdyz .. ale nechapu jak nekdo necha deti cucat hracky v cekarne u Dr - hracky pro vsechny.. to tedy nosime svoje 😲

ladunka
12. bře 2009

Já s tím problém nemám, zejména u kojenců mi to připadalo vždycky normální, beru to jako celkem přirozený způsob imunizace. Ale každý to má nastavené jinak.

cupi
12. bře 2009

Můj prcek si běžně půjčuje hračky s dcerou mé sestry. Vždycky ocucá hrkačku jeden a pak druhej. 😀 Neřešíme to. U "cizího" miminka by mi to ale vadilo.

andulka4
12. bře 2009

nevadí mi to u dětí kamarádek....protože se stýkáme skoro rok a děcka jsou na sebe zvyklá

minulý týden jsme ale byli poprvé v MC(mateřské centrum) a protože všechno kouše a žužlá na druhý den dostal průjem a horečky :(

takže ještě před týdnem bych napsala že zbytečně harašíš....ale už se po tomto zážitku na to dívám jinak

zvlášť u tak malých dětí si myslím že by si navzájem hračky ožužlávat neměly

kacka.va
12. bře 2009

mně to až tak nevadí. cizí děti bych to žužlat nenechala, ale co máme kamarády, tak už těch mi to neva, taky mám názor, že to posiluje imunitu. Jinak třeba ty hračky v čekárně by mi taky vadili.

berenika39
12. bře 2009

ahoj, popravdě mi to taky trochu vadí. třeba na plavču v šatně se potkáváme najednou tak tři skupiny, miminka,a děti kolem roku až dvou. je to hezký, když ty větší přijdou, koukají na mimi a udělají "malej", pomazlej se, třeba donesou hraačku, tu mu nechám vzít, i my půjčíme naší hračku.to je v pohodě, nechám je, mluvím na ně, je to milý.. vím, že tam chodej děti, který jsou momentálně zdravý a tak. ale třeba ta čekárna, to je hustý 😝 😝 . i když jsme objednaný jen na očko, nemají to tam úplně vychytaný a sem tam jsou tam i nemocný děti. a bezohlednost těch maminek mi vadí. nechají ty děti bez kapesníku kašlat, kejchat, lítat, prskat, a neberou ohled. i mi vadí, když tam tříletej prcek magoří jak v nějaký herně, řve, ječí, nedávno na petase přilítla z výšky hračka na hlavu...mě učili, že včekárně se má být pokud možno v klídku a mocnerušit. hračky,co tam jsou - děs. všechny děti - zdravý nemocný je berou. ty mu tedy zásadně nepůjčuju. beru svoje. a když je to v rodině, tak nějak to přetrpím, max opláchnu vodou.

garfie
autor
13. bře 2009

Dík za podporu, jsem asi háklivá tak normálně 🙂 Nikdy to teda neřeším, ale občas zatínám zuby. A po odchodu kamarádek hračky ožužlané jejich dětma oplachuju....Ale fakt je, že u někoho mi to taky vadí víc a u někoho míň....

pammy
13. bře 2009

Je to uplne normalne, ze Ti to vadi, podla mna vacsine mamiciek, hlavne ked su drobci este mali. Ja to vyslovene neznasam, ked sa ho dotyka nejake ine dieta, napriklad v obchode (sedel v autosedacke). Ja to proste nedovolim. Nikdy nevies, kde co kto chytal a naco to zbytocne prenasat na drobcov. Imunitu si buduje samo, ze oblizuje veci, ktore ma doma (svoje), vsak nikto nema doma 100% sterilitu. Presne ako pisala Dukie, ze niektore maminky to vobec neriesia aj ked vyslovene vidia, ze to tej druhej mamicke vadi. A je casto naozaj tazke (aspon pre mna) na to nahlas upozornit....
A co ma vie este brutalnejsie vytocit, ked ti tvoje 'strazenie' dietatka kritizuje niekto, kto este nema ani deti.
Minule mi jedna kamaratka povedala (na margo opatrnosti)... 'ale prosim ta, ja som tiez zbierala lizatka zo zeme a zijem...' Tak som sa jej opytala 'ci ako 4mesacna...'

dadulka19
13. bře 2009

mne to vadí,keď sa jedná o cudzie deti.Ani malej nedovolím dávať do pusy cudzie hračky.Ale napr.ke´d príde sestra s malou,tak mi to tak nevadí.Babule pijú každá z fľašky z tej druhej 😎 ..Ale napr.keď cudzie dieťa dáva do pusy hračky alebo fľašku mojej malej,tak to nedovolím.Jemne mu to odtiahnem od pusinky a poviem,že to nesmie.Snažím sa to strážiť,hoci nie vždy sa to dá ustrážiť.Najmä,keď to tej druhej maminke absolútne neprekáža.

oli.k
21. bře 2009

Mě to taky vadí, ale je pravda, že ne u každého stejně. Pokud si malá pohraje s hračkou malé od kamarádky nebo naopak, obě jsou zdravé apod., nevidím v tom takový problém. Ale třeba žužlat hračky v čekárně u doktorky bych dceři nedovolila. Opatrnější taky býváme po očkování nebo nemoci. Myslím, že takové to společné půjčování hraček miminek, která se navíc znají, tolik nevadí a může jim i pomoct ve zvykání si na prostředí mimo domov a budování imunity. Horší se mi to zdá v kontaktu s dospělými, příbuzní apod...nedokážeme je přesvědčit, aby si aspoň umyli ruce, zvlášť když přijdou z obchodu nebo auta, navíc klidně malou nechají, aby jim ty špinavé ruce olízla. To se mi zdá jako větší problém.

cessy
21. bře 2009

mne to tiez vadi....dukie, co si napisala ako keby som ja pisala 😅 😅 😅 , takze nebudem tu pisat to iste...

jitrulka
22. bře 2009

já tohle taky řešila. hlavně jsme chtěli za čas chodit do nějakého nateřského centra a tam jsou asi erár hračky, těžko budu malou od dětí a od hraček oddělovat. Ale právě kůli tomu se tam chodí. Sice mi to trochu vadí, ale asi musím zavřít oči a říkat si že je to pro inumitu dítěte. Nic smrtelnýho nám snad nehrozí 😀

jitrulka
22. bře 2009

je ale fakt že u dokterky ji taky vžádným případě hrát nenechám. to je jistý recept jak si odnést něco sebou.

lienka79
22. bře 2009

vobec to nie je prehnane..ti mrnusi este nemaju taku imunitu,ako starsie deti
Ja som to nedovolila a ked,tak potom pre dalsie dieta umyt [ppod vodou a tak do ust....

jitrulka
22. bře 2009

lienka79 : jenže v MC to nemůžeš umejt všechno... to ji tam leda nebrat. ale já bych chtěla aby byla mezi dětma. miluje je a bude společenká.

dnada
22. bře 2009

tak mě to vadí jak kde... u dvou kamarádek a jejich prcků mi to nevadí ale u té jedné jo...tam ani malého na zem nedávám. Má psa(já teda taky,ale ne vše smí) a ten leze i malému do postýlky,leze prostě všude a ona pořád říká že jejich pejsek je jejich druhé dítě. Taky ten pes užužlává a olizuje hračky malého... takže tam když sme,položím malého na stůl 😀 to je jedinné místo kam ten pes nesmí 😀 Jinak nejsem nějak přehnaně úzkostná,pokud sou mimča zdravá fakt to neřeším. Třeba tak v šatně v bazénu,tam si dětičky doslova kradou věci z pusinek 😀 a to mi taky nevadí 🙂

jinak k Dr nosím vlastní hračky ,tAké nechápu jak můžou některý maminy nechat ty prcky hračky olizovat a cucat

a také nemám ráda když někdo cizí neumytýma rukama šmatlá na prcka,hlavně na ručky který má téměř permanentně v pusině,když hledá a zkoumá zoubky

jinak do MC se také chystám,sem zvědavá jestli mi to vadit bude či ne

roana
22. bře 2009

Taky mi vadí, kdyžcizí děti ožužlávaj hračky naší malé, ale nejvíc mě "rozsekali" známí, když nechali svýho nemocnýho kluka sahat do kočárku (my byly po šestinedělí), já ho okřikla (znáte to, hormony se mnou mávaly) a ještě jim to nebylo vhod. A to byl ten jejich raubíř nemocnej.
Jinak naše malá najde a sní každej drobeček, kterej přehlídnu, ale hračky jí meju. A dudáka každej den sterilizuju, i když je to možná už zbytečný.
Co myslíte?

smardik
22. bře 2009

tak já malému beru všude vlastní hračky, nechci aby mi dával do pusy hračky co chvíli před tím mělo v puse jiné dítě. Máme ted okolo dost kamarádek co mají děti a všechny mají vždycky sebou 2nebo 3hračky takže zatím jsem to řešit nemusela.

roana dudlík tak často nesterilizuju, někde ty bacily stejně chytnout musí a nechci at je z něj skleníčková kytka co bude pak ze všeho nemocná

roana
22. bře 2009

No jo, asi bych to neměla tak přehánět s tím dudákem, to je fakt, by byla skleníková....

barusha
22. bře 2009

Ahoj holky, to je dobrá diskuze 🙂 Já nevím proč, ale úplně mě nervuje, když si s hračkama pro malýho vůbec některý děti návštěv hrají... Je to asi ulítlý, ale mě to fakt drásá 😠 A to jsou už větší, takže o olizování není řeč. Přitom si o sobě myslím, že nejsem lakomá, spíš naopak 😉 Tak to asi patří k matce kvočně nebo nevím, každopádně se tohohle zbavit nemůžu a pořád mám tendenci hračky malýho schovat dřív než dorazí návštěva a úplně mě berou nervy, když nějakou objeví a začnou ji tahat po bytě. Ach jo! Podotýkám, že se mi nejedná o bacily...

andy80
22. bře 2009

Tak to mě vůbec nevadí, protože musí získat imunitu. Jinak pak vleze do školky a bude pořád nemocná. Ale jako jen od dětí kamarádek, jinak v čekárně u doktora jí teda nenechávám. Tam i nerada vidím, když si s těmi hračkami hraje čtyřletý syn.

jandaj
22. bře 2009

Ahoj holky.
Mě to teda taky hodně vadí. A to i od dětí kamarádek. Když už se to stane, přetrpím to, ale jak odejdou, tak hračky hned umývám. Asi jsem střelená, ale fakt mi to vadí a navíc mám hodně nepříjemnou zkušenost se starší dcerou, která si přinesla z mateřského centra, když jí byl 1,5 roku stomatitidu(afty) a skončili jsme na týden v nemocnici na kapačkách. Takže od tý doby už nikdy více. Jsem na tohle fakt pes. 😉

luckahr
22. bře 2009

u dětí z rodiny a kamarádek mi to nevadí, u doktorky bych ho taky nenechala, aby si vzal hračku. A přesně jak některé píšete, strašně mi vadí neumytý ruce, tradičně potkáme sousedku, která jde z obchodu a šahá mu prackama na ručičku, tak to mně vadí šíleně!