S miminkem na bazén - co mu koupit?

petcep
2. kvě 2014

Chystám se se svým půlročním synem na bazén. Co mu mám koupit?Prý jsou nějaké speciální pleny.....a mám mu koupit nějaký plovací kruh???Vůbec nevím. Děkuji předem za odpovědi

anetaji
2. kvě 2014

Ahoj
jsou zde takové bezvadné kruhy http://www.babyhit.cz/nafukovaci-kruh-pro-miminka jsou supr,a plínky třeba huggies do vody.Najdeš je prakticky v každé prodejně.Existují i neopreny pro dětičky a nebude jim tolik zima při pobytu v bazénu.Měla jsem pro první dcerku jeden a byl úžasný 🙂
Tak hodně štěstí při výběru

petcep
autor
2. kvě 2014

@anetaji A kdy jste šla s dcerou poprvé na bazén?

anetaji
2. kvě 2014

@petcep
4měsíce a vyrazila jsem,zezačítku se jen máchala na chvilku ve vodě se mnou ve velkém bazénku a potom když už uměla sedět jsem jí strčila do kruhu a užívala si to,hlavně aby si zvykla na vodu a nebála se 🙂 jinak stejně půlku toho dne prospala :D :D A ze zkušenosti ten neoprej je dobrej z toho důvodu že pod tím má plínku a když má jen tu koupací,tak i ta koupací nasaje trochu vody a má to dítko jako takový pytlík u zadku a docela to tíží :(

petcep
autor
2. kvě 2014

@anetaji takže radíš, pokud sám ještě nesedí, tak ho do kruhu necpat?

anetaji
2. kvě 2014

@petcep
na chvilku to asi nevadí ;) on to třeba zezačátku asi ani nevydrží dlouho,přeci jen ta voda je celkem studená :D třeba do léta začne sedět sám,kolikpak mu je?? 🙂

anetaji
2. kvě 2014

@petcep
http://www.promojedite.cz/pro-deti/detske-zbozi... tady je kruh podle velikosti dítěte,ten je taky fajn a máš na té samé stránce i ty neopreny a další supr věcičky 🙂 tak snad vybereš,já osobně mám druhou dceru které budou 4 měsíce za pár dní takže budu také něco objednávat odsud

olusenka
2. kvě 2014

já myslím, že pokud se jedná o speciální kurzy plavání miminek, tak při zápisu řeknou, co je třeba. Někde berou jednorázové plavací plínky, jinde chtějí klasické látkové uvnitř s igelitem a gumičkami, někde chtějí pro maminky čepici kvůli vlasům. Jestli je potřeba kruh, rukávky apod. také by měli říct, ale myslím, že u půlročního miminka se tyhle pomůcky ještě nepoužívají.
Pokud se jedná o veřejný bazén, tam se stejně s dětmi do 1 roku většinou nesmí.

petcep
autor
2. kvě 2014

@anetaji půl roku. Nevím, zda to opravdu není brzo, tahat ho na bazén

petcep
autor
2. kvě 2014

@olusenka Já měla právě na mysli veřejný bazén. Aha, tak to nás tam stejně asi nepustí. To jsem nevěděla, že až od roka...

anetaji
2. kvě 2014

@petcep
já se celou dobu bavím také o veřejném a nemyslím si,že je brzo,čím dříve si zvykne,tím lépe ;) zkus to a uvidíš ;)
nevím jak u olusenky,ale u nás to není nějak věkově dáno kdy můžeš či nemůžeš do velkého bazénu ;)
spousta maminek chodí do velkého bazénu s kojenci.dokonce tam také zkoušejí potápět miminka atp ;) u nás teda nikde není psáno,že by se tam nesmělo ;)

olusenka
2. kvě 2014

@petcep já si myslím taky, že je brzy, kvůli teplotě vody, čistotě (pro miminka jsou jiné tabulky, přísnější) a množství chlóru. Pro miminka se většinou dává ještě slaná voda, nebo se "dezinfikuje" UV světlem apod.

anetaji
2. kvě 2014

myslím,že když mu koupíš neopren z těch stránnek jak jsem psala určitě to pro něj bude nejlepší ;) bude chráněnej jak proti sluníčku tak proti vodě která má míň stupňů ;) rozhodně bych se toho nebála.V neoprenu byla malá a jsou k němu i čepičky a čelenky ať jim neteče do uší.avíc mají UVochranu,je to fakt paráda ;) ale záleží na tvém pocitu

terezapetrova
3. kvě 2014

@petcep Myslim si, ze u takto malych verejny bazen neni dobry s hygienických duvodu, kvalita cistoty vody atd ale samozrejme je to každého věc 🙂