Seborea. Máte zkušenosti, která kosmetika pomáhá?

monika6e
15. srp 2011

Prosím poraďte - Bioderma přestala vyrábět Baby squam, což byl naprosto úžasný krém na seboreu. U dcerky fungoval na 100% a rychle. U malého jsem měla už jen zbytek, takže mu tak půlka šupinek slezla celkem rychle dolů, ale protože ji měl fakt hodně, tak ten zbytek se drží. Myju mu hlavu sice Moussantem, který by měl na to taky zabírat, ale nic moc. Bude mu už 7 měsíců, tak už by šupinky mohly být pryč... Na netu jsem našla tyto dva přípravy: Nostrata Problem dry skin cream a Cultis help Seborea konopný krém. Máte s nimi někdo zkušenosti? Nebo poradíte něco jiného osvědčeného? Jen ne prosím alternativní rady typu máslo na hlavu... Díky 🙂

jasamin
15. srp 2011

@monika6e - ahojky. V prvé řadě ti chci napsat, že tě chápu. Můj syn ji měl taky (asi do 4 měsíců) a to vcelku hodně. Až jsem z toho byla nešťastná. Vyzkoušela jsem snad všechno a bez úspěchu nebo jen s nějakým minimálním. Hodně lidí je proti krémům, které předepisují kožní lékaři, ale my nakonec od lékařky dostali LOCOID CRELO 0,1%. Namazala jsem mu hlavu celkem 3x (opravdu jen 3x) a bylo po problému. Všechno pryč a co hlavně - už se nám to nevrátilo. Takže u nás takto 😀 . Tak snad jsem aspoň trochu pomohla. Jo a hodně maminek jsem slyšela, že na to používá Nizoral krém, ale to nesmíte mít hodně.

monika6e
autor
15. srp 2011

@jasamin děkuju za tip, zkusím zajít na kožní a nechat si to napsat... Uvidíme. Máš pravdu, že na to je sice hodně krémů, ale většina naprosto k ničemu... Nizoral bych nedala na hlavu sobě, natož dítěti 😀 Poptám se na ten Locoid. Dík 🙂

evca82
15. srp 2011

Nám rychle pomohl excipial, fakt super. sice ji po tom trochu smrdeli vlasy, ale zabralo to. mela to hodne a hlavne dlouho.

katchi
15. srp 2011

Ten Locoid Crelo jsme meli taky a zafungoval suprove, taky jsem jen parkrat namazala a bylo to ok.

tomik87123
22. črc 2015

Ahoj, jsem kluk, ale řekl jsem si proč se nepodělit o své zkušenosti když jsem se vlastně většinu informací co pomohly taky dozvěděl na forech. Se seboreou už válčím x let, zatím bylo nejlepší následující: Na obličej levná mastička Fungicidin - na obličej fakt nejlepší a nejjednodušší věc, funguje rychle. Červená a suchá místa během dvou tří dnů častého mazání zmizí. Pořád mít v šuplíku. Horší jsou vlasy, tam to nejde vetřít takže tam byl celkem fajn šampon Bioderma Nodé DS, ale přijde mi, že časem slábne. Zkusil jsem Tea tree oil prostě vetřít. Za cca tři dny se sloupe totální vrstva lupů v kusech, ale pak je na chvíli klid, hlavně od svědění. Ale trvalé to není. Zkusil jsem snídat jogurty a dávat trochu zelenině, zdá se, že to pomáhá. Černé košile ale ještě pořád úplně nedávám🙂 Pravda, nejradši mám stejky a rád jdu na bárek a dám si cigárko, moc tomu tim nepomáhám, ale doufám, že tímhle aspoň někomu dalšímu trochu pomůžu s touhle otravnou záležitostí🙂 Hodně štěstí holky!

romas88
30. led 2016

Zdravim jedina vec ktera opravdu pomohla je jablecny ocet vmasirovany primo do pokozky . zkousel sem X kremu I zdravou stravu ale jak rikam . jablecny ocet a po 2 dnech cervenevfleky mizi a elocom sice taky pomuze ale casem to jeste zhorsi

calma
3. bře 2016

Nyní během zimy měl dvouletý syn seboreu ve vlasech na temeni hlavy ve velkém rozsahu. Měl to trochu jako miminko na hlavičce i za oušky a pomohla Honzíkova mast z lékárny. Zatím úspěšně řešíme s Biodermou. Před umytím 30 minut Babysquam a pak umýt gelem Sensibio DS+. Po 4 aplikacích v průběhu 14 dní je hlavička téměř čistá. V mytí vlasů gelem pokračujeme - jako udržovací péče, podle rady v lékárně. JarkaV.

goryla
5. led 2017

Seboroickou dermatitidou trpím na obličeji asi 15 let. Mám to jen na jedné tváři a v zimě to jsou takové svraštělé šupinaté mapy. Mimo zimu je to vidět jenom když prsty napnu kůži. Na doporučení kožařky jsem používala La Roche Posay Toleriane, Sebclair nebo Biodermu Senzibio. Zkoušela jsem i jiné - třeba konopný krém nebo olej Antiexém od Bon savon. To byly všechno krémy/přípravky, které na rozdíl od jiných moje pleť dobře snášela (kromě posledně zmíněného oleje). Jenže zlepšení jsem neviděla. Teď jsem zkusila před týdnem krém od Mixy z drogerie a jsem nadšená. Zatím to sice používám asi týden na noc, takže nevím, jak to bude působit dlouhodobě, ale ty ložiska zmizely. Možná až začnou velké mrazy, tak to tam zase bude, ale zatím velká spokojenost. Mám ten na suchou s glycerinem a růžovou vodou.

oldriska_p
16. led 2017

já mám zkušenost jen s takovou normální miminkovskou seboreou a Sebclair šampon nám zabral velmi dobře. navíc oceňuji, že se nemusel nanášet před koupáním, ale použil se jako normální šampon.

goryla
16. led 2017

Sebclair jsem zkusila zbytek krému mazat miminku na hlavičku právě na tu miminkovskou seboreu. Moc vlásků tam nemá, tak to šlo v pohodě namazat na tu kůžičku na vršku hlavičky. A pravdu to zabralo 🙂. Takže pro miminka doporučuji. Ale na mou pleť to nepomáhalo.

space33
21. dub 2017

Holky, vypadá to, že my jsme už se seboreou úspěšně zatočili. Už přes dva měsíce ani náznak. Tak nabízím úplně nový ABCD Babysquam od Biodermy, máme ještě jeden navíc, tudíž nenačnutý a střelím vám jej klidně za 130 kaček. Pokud jste z Ostravy, tím líp. Ale asi za poštu by to taky asi žádný majlant nebyl. Jde mi jen o to, aby byl někomu k něčemu a nám doma "nevyschl". Máme ještě načatou tubu na co kdyby. Takže kdyby to nějaké mamince pomohlo, stačí napsat a domluvíme se.

terinkam
8. čer 2017

Ahoj, chtěla bych napsat poznatky z mého boje. Seboreu měla na hlavičce dcera od 3 měsíců. Byla to taková předzvěst alergie na bílkovinu kravského mléka. Ale to je jiná kapitola. Seboreu měla silnou, na vrchu hlavy měla prakticky čepičku. Podle diskuzí jsem zkoušela olej od kožní a vyčesávání, taky Excipial. Ale nic nepomohlo. Když už jsem si myslela, že má stroupky vyloupané, najednou se jí hlava znovu „opotila“ - mazové žlázky nastartovaly a bylo to nanovo zpět. Vyčesávání jí pak už hrozně vadilo, brečela u něj. Co jí ale vyléčilo seboreu, byla suchá cesta. Všude se píše o olejích a promašťování, ale nejlepší byl suchý pudr se zinkem. Já jsem jí koupila na doporučení jedné porodní asistentky pudr Leontýna od firmy Nobilis Tilia. Dvakrát denně jsem jí na hlavičku pudr nasypala, trochu promnula a hlavně už se to nemuselo a hlavně NESMĚLO vyčesávat!!! (jde o to, že pudr nesmí přijít do ranek po čerstvě vyčesaných stroupcích, proto se hlava nečeše) Takže odpadlo její brečení u hřebínku. Prostě jen nasypat, promnout a nechat být. Tenkrát jsem jí ani hlavu nemyla vodou a šampónem, stejně moc vlasů neměla, aby co bylo mýt. Bylo důležité tu hlavu nechat být. Jen zasypávat pudrem. Během 6-ti týdnů jí stroupky SAMY ODPADALY! (Byl to delší boj, ale ona tu hlavu měla fakt jednu velkou tlustou šupinu). Za měsíc se jí objevil ještě jednou proužíček seborey nad spánkem, ale zase jsem zasypala a pak zmizel i ten zbytek. Nejlepší bylo, že už se to nevrátilo. Kolikrát jsem četla, že se seborea poměrně často vrací. Takže za mě byl přínosem pudr Leontýna se zinkem (o jiných pudrech se zinkem referovat nemohu, mám zkušenost jen s Leontýnou)! Hodně zdaru i vám!!!

oldriska_p
30. čer 2017

šest týdnu je teda ale dlouhá doba, nám se to začalo lepšit už po týdnu

terinkam
30. čer 2017

Oldrisko, asi resis podobny problem, ale v mensim rozsahu. Jak jsem psala, dcera mela na hlave jeden velky strup, po celem vrsku hlavy. Tloutska byla urcite milimetr na nekterych mistech az dva milimetry strupu. Sest tydnu byla doba, kdy se ji takovyto rozsah zcela uzdravil a vyloupal, jak jsi si mohla precist v mem prispevku. Jiste vis, ze sest tydnu nebyl komentar ke zlepseni, ale k uplnemu vyleceni docela spatneho stavu. Dva mesice jsem ji to lecila olejicky a porad se ji to vracelo. Takze ve chvili, kdy jsem hlavu zasypavala pudrem, stav se lepsil, zpet se stroupky nevracely a hlavne tenhle postup odboural vycesavani stroupku a tim padem i breceni, tak to byla pro me spravna cesta. Jak pisi, popisovala jsem stav, kdy seborea byla hooodne rozsahla, kvuli alergii na BKM. Jestli nekdo ma na hlave par stroupku, vyhojeni jiste bude trvat kratsi dobu. Prosim, vnimej cely text. Komentar, ze se vam stav lepsil uz po tydnu muze byt pro pripad lehke seborey a nepises, kdy probehlo uzdraveni. Diky!

pikl
18. lis 2017

Zdravím všechny bojovnice se seboreou 🙂 dcera ji má už tři týdny na celkem velké oblasti hlavičky a doktorka nám doporučila olej s kyselinou salicylovou a pak cutozinc ichtamo spray. Máte s tím někdo zkušenost? Bojím se, že ten olej bude hodně agresivní

bonulinka
18. lis 2017

Syn měl seboreu ve vláskách a stačilo 2x umýt hlavičku šamponem Toník od Nobilis a zmizelo to.

35_a_budu_mamka
18. lis 2017

Ja jsem namastila Azulenem (pomerne dost), nechala 1-2 hod pusobit, pak jsem vycesavala kartackem a hustym hrebinkem a umyla vlasky. Takto jsem opakovala asi 14 dni kazdy 3. den a bylo po problemu😉

oldriska_p
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dolfaj
25. kvě 2020

@calma nevim nám přípravek od biodermy nepomohl a takových peněz člověk vyhodil

oldriska_p
25. kvě 2020

@dolfaj zkuste sebclair šampon, je pro děti už od narození 🙂 stačí malé množství, nechat chvilku působit

teerulka
25. kvě 2020

Synkovi pomohl kokosový olej, vždy jsem hlavičku dvě hodiny před koupáním promazala a pak smyla šamponem, hodně šupinek se uvolnilo samo, zbytek jsem vycesala.

dolfaj
26. kvě 2020

@oldriska_p děkuji

dolfaj
26. kvě 2020

@teerulka děkuji