Sedačka na kolo pro 9m. dítě. Jezdil někdo takhle brzy?

karlajasmine
26. črc 2016

Dívala jsem se na sedačky na kolo a vidím, že Hamax děla sedačky už od 9 měsíců... jaký na to máte názor? Syn velice dobře sedí už od 7,5 měsícě (posadil se sám a hned na to začal lézt). Je větší (76cm a 10kg), už si umí i sám stoupnout a pochodovat kolem nábytku... Tak z hlediska vývoje si myslím, že už by do té sedačky na kolo klidně na nějakou krátkou jízdu (cca max hoďku) mohl? Co myslíte?

mandala
26. črc 2016

Můj názor je takový, že je ještě brzy a hodina je podle mne docela dost, já bych to nechala na příští rok 😉

verca38
26. črc 2016

Nas to ceka az pristi rok,ale toto tema sme nedavno resily s kamaradkou a urcite doporucuje polohovaci sedacku Hamax 😉

karlajasmine
autor
26. črc 2016

@mandala Problem je v tom ze pristi rok (pokud všechno dobře pujde) uz bych zase chtěla byt tehotna... Nevim, nechci malymu ublížit, ale zase si rikam, ze pokud se vyrabi sedacky které jsou od 9 mesicu tak snad musí byt bezpecne od 9 mesicu?

konidana
26. črc 2016

Poprvé jsme zkusili synka do zadní sedačky , když mu bylo 11m. (od 7 stál, od 8 seděl a od 10 chodil). Na popojíždění to šlo, ale hodina byla moc. Spíš půl hodiny. Neměli jsme teda nějakou extra polohovací sedačku, takže když tam kluk usnul (do půl hodiny spolehlivě), tak to byl mazec. Furt jsem hlídala, jak sedí, dozadu nebylo vidět, .... no neužívala jsem si to. O půl roku později už v pohodě. A hlavně jsme přešli na přední sedačku. Malé děcko do roka z toho nic nemá a pro úzkostlivé rodiče, jako jsem já to je opruz. S dítětem 1,5r si už jde povídat , ukazovat, ale je fakt, že jak jsem nechtěla přední sedačku, tak se ze mě stal odpůrce těch zadních:D

konidana
26. črc 2016

@karlajasmine abych řekla pravdu, tak brát malou (tu starší) na kolo do roka mě ani nenapadlo. Když byla vzhůru chtěla chodit a všechno osahat a na spaní byl rozhodně lepší kočár 😉 a pak jsem byla zase těhotná:D

vercik83
26. črc 2016

Dle měho názoru klidně na hodinku bych jela. Kamarádka s ročním jela na týden na kola, min. 4 hod tam jezdil denně, jednou i celý den, pohoda, byl nadšený. Já začala až v roce a půl ( dřív než v roce neseděla a pak byla zima), mám polohovací hamax, jenže teď už je zase mě obřici malá, takže na velké výlety to taky není...navíc uz má 16kg. No užijte si to

jitavrtule
26. črc 2016

to si asi musíš zvážit sama. moje zkušenost - ele je 14m, ve voziku (charriot) jela poprve v roce, cca na hodku a blbe jsme to nacasovali, takze chvili dobry, ale pak plakala a museli jsme porad stavet a uplacet krupkama. Pak jsme znovu pujcili charriot na dovcu ted v cervenci a to uz z nej byla nadsena, byli jsme na trihodinovem vylete (s prestavkou) a v pohode, porad si do nej nastupovala, kdyz byl odstaveny u karavanu 🙂 sedacku (hamax, polohovaci) jsme vyzkouseli taky az ted v cervenci a ele se v ni strasne libilo, chechtala se, ALE ... prijde mi na ni porad jeste hodne drobna (9.5kg a plus minus 80cm), pasy ma utazene na max a i tak je to celkem volne a nohama dosahne akorat. Navic ve chvili, kdy usne, tak i pres polohovani sedacky to je fakt tak na to odvest kolo krokem dom, panc je tam proste silene zalomena.

karlajasmine
autor
26. črc 2016

Hmm.. no kdyby nemel tech 10kg a 76cm tak by me to ani nenapadlo, a kdyby tak pekne nesedel a nestal.. ale asi bych to videla tak, ze bychom ho vzali do obchodu a zkusili ho do toho posadit a pokud to na nej bude jeste velke, tak bych se na to vykaslala... u nej jde i o to, ze kocarek nesnasi (hrozne se tam nudi .. bavi ho v kocarku jenom kdyz jsme nekde, kde se toho hodne deje), tak ho musim nosit v nositku a vsechno mozny mu ukazovat a povidat si s nim.. Tak si rikam, ze na kole bude svet kolem ubyhat rychleji a tim padem by ho to mozna bavilo?.. tezko rict no.. poprve bych s nim zkusila jet tak 20min a pak pridavala.. Nejspis se zajedu poradit nekam do specializovane prodejny a pokud na to bude jeste malej tak to odlozime..

karlajasmine
autor
26. črc 2016

Jo jinak, ze by v tom usnul podle me nehrozi.. usne jedine u prsu nebo doma.. tuhle jsme jeli 3,5h autem a presto, ze byl vyrizenej, tak nespal ani nahodou.. celou dobu vzhuru.. takze v cyklosedacce podle me uz vubec ne..

petrasipkova1
26. črc 2016

Mě to taky láká, ale nechám to na příští rok, přece jen bude lepší, že někde zastavíme malá se proběhne atd. , co teď s ní když zatím sama nechodí, má rok, asi bych si to neužila. To tělíčko není ještě tak pevný jak by mělo být, vidím to když se hýbe. Pokud po tom toužíte, tak nějakou kupte, zkusíte to chvilinku po okolí a kdyžtak budete víc využívat později - na podzim, na jaře příští rok ... když ne vy, pokud už byste měla velké břicho, tak muž. 😉

konidana
26. črc 2016

@karlajasmine na nosítko ti je už těžký? Já dcerku do 15 měsíců nosila v šátku (a po porodu 2. zase, až do 3 let) Na kole v zadní sedačce si s ním moc nepopovídáš a na přední je asi fakt ještě malý. Ale dokud nezkusíš, tak to nezjistíš. Co zkusit nějakou půjčovnu a sedačku zatím jen třeba na den nebo na víkend půjčit? Nebo koupit a pokud by ani třebas ani za rok nevyhovovala, tak prodat

maii
26. črc 2016

Pujc a zkus;) kazde dite je jine. Pokud sam sedí a popruhy ma tam, kde maji byt, tak nevidím problém...

buldrik
26. črc 2016

moje holandska zkusenost (tady jezdi na kole kazdy, tak o tom neco budou vedet 😀)

na trimesicni prohlidce mi doktorka rika, ze pry jestli zvazuju kolo, tak jeste ne, ze az tak od pul roku 😀

Jestli sam sedi, tak uz urcite muze, v holandsku je snad kazdy 9mes mimco na kole jak doma. Doporucuju sedacku vepredu, ono to ty deti bavi mnohem vic nez jen cucet na tvoje zada. Taky budes mit prcka porad na ocich. Mala mi vetsinou stejne po 10-ti minutach usnula 😀
Hodina je na zacatku trochu moc, zacala bych kratke vylety 10-20 min, urcite bych se vyhnula hrbolatym cestam - s mimcem by to proste nemelo hazet.

jedine nebezpeci - nasi male se jezdeni tak strasne libi, ze musime kolo schovavat, jinak si sama vleze do sedacky a bude se domahat projizdky 😀

angelinie
26. črc 2016

Ahoj, my mame vyzkousene tyto cyklosedacky: http://www.pinkorblue.cz/cyklosedacka-roemer-jo... Taky jsou polohovaci a maji poradne pasy, takze ti z toho dite nijak nepada, ani kdyz nahodou za jizdy usne. Nase deti si jezdeni uzivali 🙂 Ale tim, ze je ta sedacka za tebou, tak je u takhle maleho prcka dobre, kdyz nekdo jede za tebou a ma nad nim neustaly dohled. Jinak podle me v pohode 🙂 A kdyz nahodou se mu to nebude libit, tak to holt zkusite pozdeji...konkretne tato sedacka ma vydrzet az do 4 let / 22 kg a syn na ni byl jeste skoro v 5 letech - ale to uz je teda zahul pro dospeleho :D

karlajasmine
autor
26. črc 2016

Diky moc vsem za nazory, mam o cem premyslet 🙂

karlajasmine
autor
26. črc 2016

@buldrik U sedacky vepredu bych se akorat bala o bezpeci miminka? Kdybych nabourala. a spadla, neni to nebezpecnejsi? A do jake znacky by vubec takhle male miminko mohlo ?

sara84
26. črc 2016

My jezdili od 9m ale moc se mu to nelibilo, bal se :( mame nepolohovaci, od 1 a 1/4 uz super moc se mu to libilo 🙂

konidana
26. črc 2016

@karlajasmine Nabourala??? Budeš jezdit opatrně, ne? 😉 spadla, to jo(to se mi stalo), ale při rozjezdu nebo při zastavování, to jsou kritické okamžiky. Moje zkušenost je, že dítě v přední sedačce chytíš, ochráníš. Chytíš a udržíš padající kolo v místě, kde je dítě. S dítětem vzadu to smejkne a ty padající kolo za řídítka sice chytneš, ale s těžkým zadkem nic neuděláš, to prostě neudržíš. Jak jsem psala, my vepředu vozili děti až od cca 15.m (1,5r) a to na tom nejobyčejnějším starým sedátku. Stovky (možná i tisíce) kilometrů, úplně v pohodě. Dítě se mohlo držet za řidítka, nakonec jsme měli přední košík na který manžel udělal pro děti držátka - mini řidítka. Přidělali jsme jim tam i nějakou dečku/polštářek na sucháč aby si mohly opřít hlavičku a klidně tak i spaly. Na přední sedačce jsme děti vozily asi do 4 - 5 let

micaella23
26. črc 2016

Podle doktoru by se i s ditetem v aute nemelo jezdit casto, do 2let veku ditete nema jeste poradne pevne svalstvo v oblasti patere, kdyz to poradne cukne, nikdy nevis, muze dojit i ke zlomeni vazu, i vajicko v aute mas do 18m otocene proti smeru jizdy a aby melo pololeh ne uplny sed ikdyz to ty deti klido v sede zmaknou, a i tak je to do tech 2let problem, kor kdyz sedacka na kole bude po smeru jizdy, myslim ze zkusit to za rok bude lepsi varianta, nic vam neutece

sisstin
26. črc 2016

Necetla jsem komenty. Pry do 18m je jizda na kole nevhodna kvuli otresum hlavy a muze byt syndrom treseneho ditete.

mmlenka
26. črc 2016

Syn jel poprvé na kole v 10 měsících, dcera dokonce už v 8. Oba tam zvládli několik celodenních výletů, krásně se tam prospali, ani nezabrečeli. A těhotná jsem na kole taky jezdila 😉

konidana
27. črc 2016

@karlajasmine Ještě musím dodat, že na ty delší cesty jsme měli hlavně ze začátku vozík. Ale na půlhodinové popojíždění sedačka stačí:D

beachlovercz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karlajasmine
autor
27. črc 2016

Jeste dodam ze pokud bych jezdila tak urcite jen po zpevnenych cyklostezkach a urcite pomalu 🙂) rozhodne ne po drncavych lesnich cestach... no uvidime, asi to bude chtit vyzkouset..

vercasindel
5. únor 2017

Proc by to melo ublizit v 9.mesicich?kdyz uz sedi,tak je prece jedno,jestli je v sedacce v aute,nebo na kole ne?

makronka222
5. únor 2017

@vercasindel kvuli otresum mozku, pri jizde na polni, sterkove ceste atd, asfaltka nedrnca, pneumatika je siroka = narazy i po polni ceste eliminuji tlumice a prave ta siroka kola. Logicky ne? Ja nezazila nepohodlnou jizdu v aute, srovnatelnou s jizdou na kole. Zajimalo by me kdo jo

karlajasmine
autor
5. únor 2017

Nakonec jsme to zatím nechali být - jezdila jsem sama když manžel hlídal. Přece jen bych chtěla aby si to malý užil a v těch 9 měsících by si to asi ještě neužil a nebyla jsem o té bezpečnosti úplně přesvědčena.

vercasindel
6. únor 2017

@makronka222 tak cyklostezky jsou vetsinou asfaltove a odpruzene kola....nevim no....prave chci kupovat cyklosedacku a narazila jsem na diskuzu,ze to neni vhodne....