Sedačka. Od kolika jste daly podsedák?

altice
17. lis 2019

Holky od kolika let jste dali podsedak a jaký děkuji prosím odpovidat na otázku

zizlikova1987
17. lis 2019

Tak zákon hovoří jasně. Buď 150 cm, nebo 36 kg a víc. To každé dítě dosáhne jindy.
A za sebe podsedak nejlíp nikdy.

zelenaesmolda
17. lis 2019

@altice
podsedak nikdy,neni to bezpecne.sedacka dokud to jde.

altice
autor
17. lis 2019

@zelenaesmolda holky to vim v každém autě mám sedacku ale potřebuji podsedak jezdí na hokej a jezdí miny busem a potrebuji podsedak

zizlikova1987
17. lis 2019

@altice a v miny bude jsou pásy? Pokud ano tak určitě jen dvoubodový. To mu ten podsedak k ničemu nebude.
A obecně je to asi jedno jaký, žádný není bezpečný.

altice
autor
17. lis 2019

@zizlikova1987 děkuji zaodpovedi

zizlikova1987
17. lis 2019

@altice není za co.
Chápu že chceš asi zajistit co nejvíc bezpečí, ale tady to bohužel asi nejde.
Jely jsme novým Mercedesem miny busem do chorvatska a taky měl jen pás přes břicho. Je to nepromyšlený.

altice
autor
17. lis 2019

@zizlikova1987 to jo oni mají staré herky ale to je jedno ale díky

zelenaesmolda
17. lis 2019

@altice
nemuzes vozit dite sama?jako vozit dite ve stare herce a jeste bez poradne sedacky to je fakt o hubu,obzlvast tedka v zime viz nehoda autobusu co se ted stala na Slovensku

altice
autor
17. lis 2019

@zelenaesmolda no jo vecinou jezdíme ale každý víkend je to mazec přes celou republiku ale děkuji

j.a.n.i
18. lis 2019

@zizlikova1987 Ale to jsou zakonne podminky pro jizdu bez niceho, nikoliv pro podsedak. Na ten muze 4 lete 15 kilove dite...

zelenaesmolda
18. lis 2019

@j.a.n.i
sice podle zakona muze ale videlas crash testy?

zizlikova1987
18. lis 2019

@j.a.n.i jj, to je fakt. Ale ani v tomto věku bych nenechala bez, pokud se do sedačky vejde.
Syn má 17 kg a teď měl 3 roky, a na podsedak bych ho teda nikdy nedala.

barchen
18. lis 2019

Autorka má tři děti. Zřejmě má v autě omezený prostor pro tři autosedačky, tak se snaží situaci vyřešit co nejbezpečněji, což maminky jednoho dítěte fakt nechápou, že občas jde velice komplikovaně. Už v minulé diskuzi byla lynčována. To má mezi dětmi losovat a jedno vždy zůstane doma? Nebo si snad neměla pořizovat tři děti, když nemá na větší auto jak člověk tady občas nevěřícně čte?
@zelenaesmolda Ta slovenská nehoda není vhodný příklad. Těm lidem a mladistvým by nepomohlo nic, ani nejlepší sedačka na světě ani pásy. V čase nárazu těch 35t nákladu rozpáralo autobus, veškerou ocelovou konstrukci a rozdrtilo sedačky. Jak vypadali ti lidé, je snad jasné.

altice
autor
18. lis 2019

@barchen děkuji aspoň mě někdo chápe pro děti udělám max jako každá maminka ale bouhzel jsou lidi jak píšete co mají jedno dítě mají místa dost.3 děti do jednoho auta nasoukat je dnes nad vikon.vim ze sedačky je bezpecnejsi ale už vidím jak 9 letého kluka dávám do autosedacky.

altice
autor
18. lis 2019

@zizlikova1987 Jo ale 3 roky je rozdíl už vidím jak v dnešní době bude mít nějaký koníček a pojede třeba na zápas v 8 nebo 9 letech a vy mu dáte sedacku asi bude pro smích

zizlikova1987
18. lis 2019

@altice Nějak nechápu pro ten útočný tón najednou.
Jasně že je to rozdíl, reagovala jsem na info že na podsedák může od 4 let.
Sedačky do 36 kg jsou cca do 12 let. Takže ano, raději sedačku, i když by se mu měl někdo smát.
Navíc pokud vím se nejedná o auto, ale o mikrobus ne? Tam je ti sedačka i podsedák úplně k ničemu, vzhledem k absenci tříbodových pásů.

Jinak děti mám 2.
Ale třeba ségra 4 a v pohodě se k nám do auta vejdou 3 sedačky dozadu vedle sebe. Když děcka někam vezu.Dokonce i Cybex s pultíkem.
A když se nevejdou tak jedno musí dopředu. Furt je to bezpečnější v sedačce ve předu , než jen s podsedákem kdekoliv.

altice
autor
18. lis 2019

@zizlikova1987 já nemám žádný útočný tón bouhzel každá máme jinaci situaci a je to tou dobou já to nemyslím zle at si každý vozí v čem chce a jestli má 8let nebo 16 let bouhzel každá vidíme co se děje na silnicích.ja to beru s toho pohledu jak se na olomoucku stala nehoda 2 děti zemřeli myslím 3roky a 6 let měli sedačky akorát jeli ve felicii tak si raci měli koupit auto za 2 miliony aby prezily mě to tak přijde ta doba.co je drahé je dobre.vidim to ve škole kluk má tlačítkovy telefon a smejou se mu.fakt na nikoho nenarazim ale to je můj názor.

j.a.n.i
18. lis 2019

@altice Muj devitilety jezdi normalne v sedacce a ani ho nenapadne, ze by se mu kvuli tomu mel nekdo smat.

altice
autor
18. lis 2019

@j.a.n.i a když jede někde třeba na soustředění nebo tak tak mu tu sedacku dáte sebou

j.a.n.i
18. lis 2019

@zelenaesmolda Pisu snad neco o bezpečnosti? Ne, pouze opravuju chybnou informaci.

j.a.n.i
18. lis 2019

@altice Pokud pojede s nekym autem, tak samozrejme ano.

zizlikova1987
18. lis 2019

@altice ano, každá máme jinou situaci. A opravdu si nemysli že jsme bůh ví jak zalovení. To fakt ne. Auto máme za ani ne 300 000,-
O tom to není. Moje děti nemají a nebudou mít na co si ukážou. Dceři se taky jedna ve školce směje že nemá LittlePetsShop. A co? Moje dcera ví, že to není důležité.

Jak už sem psala. Chápu že chceš aby něco měl. Ale z pohledu bezpečnosti je ten podsedák stejně, jako by neměl nic v tom autobuse.
Do auta už bych ho takto starému dítěti asi dala, i když radost bych z toho neměla. Ale když by to jinak nešlo, tak aspoň toto.

A k těm nehodám. To je těžké. V mnoha případech by ani sebelepší auto nepomohlo.
Když to blbě napálí, je jedno v čem jedeš.

altice
autor
18. lis 2019

@zizlikova1987 to to máte pravdu jen mě docela naštve to že se na něco ptám a slyším jen odpovědi to bych nedala raci sedačka a tak.ja to vim mám i rostoucí sedacku ale potřebovala bych podsedak tak jsem se na to ptala

zizlikova1987
18. lis 2019

@altice myslím že jsem, ti odpověděla na co ses ptala.
Někdo to vzniká z nepochopení toho dotazu. Kdybys to třeba víc rozvedla proč a kam to potřebuješ, a třeba kolik je klukovi, tak by takové reakce nebyly.

Do auta bych v tom případě volila podsedák tak aby měl isofix (pokud jím auto disponuje) Aspoň mu nebude ujíždět pod zadkem.
A do toho autobusu těžko říct no.

altice
autor
18. lis 2019

@zizlikova1987 no já už jsem tu jeden den psala bouhzel se tu do mě pustili maminky tak jsem to smazala tet právě máme objednane auto to má 2 izofixy protože mám 3 letou tak taje v sedacce polohovací starší nemá nic a mladej má rostoucí sedacku ale právě do druhého auta potřebují podsedak na popojíždění po městě a na hokej.

zizlikova1987
18. lis 2019

@altice To jsem nečetla.
No tak potom poříď ten s isofixem. Vždycky se to dá nějak přehodit kdyžtak. 😉

altice
autor
18. lis 2019
fouskovi
18. lis 2019

@altice všechny píšou že je to zlo za nás to nikdo neřešil my budeme synovi kupovat z auto Kelly podsedak

altice
autor
18. lis 2019

@fouskovi no právě četla jsem tu staré diskuze a podsedak se tam řešil normálně nikdo na nikoho neutocil asi kdyby to bylo na prd tak to nedělají a můžu se zeptat kolik mu je let dekuji

fouskovi
18. lis 2019

@altice synovi je 4 roky a začne v ní jezdit cca od 4,5 let za nás se jezdilo bez sedaček a kolikrát i nepripoutany asi je to tou dobou