Seznam hraček Fisher Price, které obsahují olovo

danae
2. srp 2007

Pošlete i svým kamarádkám, zda náhodou nemají nějakou z těchto hraček doma. Je to smůla. Fisher Price jsem vždy brala jako značku, které mohu důvěřovat.

http://www.service.mattel.com/us/recall/39054_I...

sisstin
3. srp 2007

kamilecka: ty ftaláty jsou taky snad všude 😠

kamilecka
3. srp 2007

Sisstin my mame presne tuto ohradku len v zltej farbe :-/
Leva asi to bola taka doverihodna znacka ze to nekontrolovali a vyskusali jeden vyrobok tak a uz to slo.Ale co sa cudujem ved 99 percent vsetkeho je made in china

liama.sk
3. srp 2007

Zaraza ma jedna vec preco to vlastne nezistuju hned pri vyrobe vsak hovoria ze vsetky vyrobky prechadzaju kontrolou to je sila a to necudo ze su same zakerne choroby kedysi to nebolo az mi je fakt z toho spatne.

sisstin
3. srp 2007

liama: no já myslím, že to právě bylo dřív 😉 taky jsem cucala ftalátovou kačenku a podobně 😉

liama.sk
3. srp 2007

Ano sisstin mas pravdu ale kedysi to brali trosku zodpovednejsie

sisstin
3. srp 2007

liama: taky hodně výrobků bylo československých že 😉

liama.sk
3. srp 2007

Samo ved sme boli jeden stat

leva
3. srp 2007

no proste dnes nemas ziadnu istotu co kupis,silna kava je ze to je pre male deticky,najistejsie si ozaj tu hracku ako volakedy vystruzlikat doma z prkienka 🙄

sisstin
3. srp 2007

liama: no tím myslím, žes moc neměla možnost mít nějakej výrobek cizí..a tady se na to dbalo..já stejně nejradši nakupuju věci české výroby 🙂

kamilecka
3. srp 2007

A este ako robia vsetko ze EU a kvalita europskej unie a velke haloo okolo toho a pritom si daju doviezt z ciny take smejdy

liama.sk
3. srp 2007

tak tak baby vela by sa o tom dalo pisat...

leva
3. srp 2007

presne,urobia tam niaku disney figurku,cena ako hrom a je to cinsky smejd. 😠

0401
3. srp 2007

to je síla, fakt člověk nemá už v ničem jistotu ☹

sisstin
3. srp 2007

holky..lepší nic neštudýrovat a máte klid 😅

leva
3. srp 2007

co si pametam ked bola dcera mala tak bolo daco s feniklovym cajom,potom detska presnidavka a teraz uz vsetko je na kocku 😒

liama.sk
3. srp 2007

leva to fakt mudra myslienka 🙂

leva
3. srp 2007

sisstin ma pravdu,len sa clovek rozculi a trapi ho to,aj tak si nepomozeme.

maca793
3. srp 2007

našťastie nemáme ani jednu, je to škoda, že sú škodlivé 😢
raz som malej a to bolo ešte minulý rok kúpila hrkálku v tvare morského koníka od fisheru, a keď som si prečítala výrobcu made in china tak mi prišlo zle. myslela som si, že to robia nemci, angličania alebo američania. ale toto je fakt sila 😝

sisstin
3. srp 2007

všechno se výrábí v tamanově..popřípadě v Polsku.. 😉 😅 akorát to pak prodávájí různé firmy 😅 😅 😅

bihan
3. srp 2007

Baby, zase nie je čína ako čína.. ja som mala aj svadobné šaty z Číny, ale rozhodne sa nepodobali na to, čo u nás vidieť čínskych obchodoch 😉
Ja už mám doma tiež pár kúskov od Fisher Price a potešilo ma, že nie sú na zozname, ale pochybujem o tom, že tie cumlíky, čo sme cucali ako malé, obsahovali menej ftalátov a bordelu než to, čo je dnes na trhu 😉

maca793
3. srp 2007

to máš pravdu bihan
aj v značkových veciach sa nájde "bordel". ☹ nielen v "číne"

bihan
3. srp 2007

Siss, aby som bola úprimná, skôr budem dôverovať značkovému tovaru vyrobenému v Číne, než tým poľkým šmejdom, ktorými je zaplavený náš trh 😅

sisstin
3. srp 2007

bihan: no např. věci z čáryfuku nebo z elavi atd...haha..všichni objednávají..a pak nakonec stejně výrobce je polský 😅 😅 😅 😅

bihan
3. srp 2007

Siss, to nie je fenoménom len e-butikov... Poľké veci sú v potravinách, butikoch pre deti aj dospelých, poľká obuv je na každém kroku.. nehovoriac o poľkých kočíkoch...kuva, niekedy mám pocit, že u nás sa už nič nevyrába 😅

maca793
3. srp 2007

bihan
to máš pravdu, výroba hračiek, kočíkov pomaly ide dolu vodou. len sa pozri, vidíš len poľské kočíky a prečo? lebo tie slovenské Dema sú drahé a poľské o viac ako polovicu lacnejšie.
a obuv? pravdaže prevláda čínska nekvalitná. lebo značkové sú drahé a pre normálneho občana tohto štátu nedostupné. ja si nemôžem dovoliť kúpiť značkovú obuv pre deti a pre seba, lebo by sme nemali na chleba ani na nájomné. 😢
ale to je každého vec 😉

jita2
3. srp 2007

Ahojky,
nejen Fischer Price, ale spousta dalších různých plastových hraček obsahuje ftaláty a olova a různé nesmysly, jen náhodou jsme se to dozvěděly, že testovali právě tuhle značku. Ale jakýkoliv plast obsahuje jedovaté látky, nemůžeme dnes věřit vůbec ničemu, což je smutné, zlatí plyšáci, kde se drží jen roztoči 😎

maca793
3. srp 2007

jita2
trafila si do čierneho hlavne plyšové hračky a roztoče potom sú deti často choré a náchylnejšie na prach sú astmaticy... to začína byť moja malá. 🙄

danae
autor
4. srp 2007

Já se snažím být v tomhle docela dost obezřetná, mít co nejvíce informací a podle toho udělat rozhodnutí, jaké výrobky používat. Je to o minimalizování rizik. Myslím, že nelze ohlídat všechno.

Fisher Price je dobrá značka. Ačkoliv těch recalls měla docela dost, je to opravdu hodně velká firma, takže mají také hodně výrobků a holt někdy se stane chyba. Před několika měsíci třeba stahovali z prodeje houpačku, která neměla žádný plast ani popruh mezi nožičkama, ale jen popruh kolem bříška, na kterém se mohlo miminko uškrtit, pokud by propadlo dolem. Tyhle věci je dobré vědět, protože se na trhu může objevit nějaká podobná, neznačková a stejně nebezpečná houpačka.

Zkrátka je dobré najít si co nejvíc informací.