Seznam hraček Fisher Price, které obsahují olovo

danae
2. srp 2007

Pošlete i svým kamarádkám, zda náhodou nemají nějakou z těchto hraček doma. Je to smůla. Fisher Price jsem vždy brala jako značku, které mohu důvěřovat.

http://www.service.mattel.com/us/recall/39054_I...

tessa
2. srp 2007

Tak to je sila, tak to uz ani takej renomovanej firme ako je Fisher Price sa neda doverovat??? 😠
a my mame tolko hraciek od nich a boli take drahe... 😠 Nastastie som tam nenasla ani jednu medzi nimi! 😉

jenis
2. srp 2007

Fuh, nastastie nemam ani jednu. 🙂

paska
2. srp 2007

😲

nathalie111
2. srp 2007

ani ja..

erika153
2. srp 2007

ja mam doma kopec z tejto znacky ale ani jednu zo zoznamu. mozno u nas take ani nedostat co su v tom zozname aspon mi nieje ani jedna znama. a nielen od fisher price su zavadne hracky staci sa pozriet na stranku obchodnej inspekcie a aj renomovanejsie znacky maju vadne vyrobky...tam je pekne vsetko napisane aj odfotene... 🤐

danii
2. srp 2007

...tiez som verila tejto znacke, mame dost hraciek od nich! 😠 😠 no mam radost. tusim uz neexistuje poriadna spolocnost.... a najma ked sa to tyka zdravia deti!!!! 😠 😠

tilly
2. srp 2007

ja som mala najradšej fisher price, ale stiahli ich z trhu, ale pochybujem, že u nás...

aktak
2. srp 2007

poriadne dlhy zoznam 😠 ani my nemame nastastie

melory
2. srp 2007

este ze tieto komercne kraviny nekupujem

erika153
2. srp 2007

http://www.soi.sk/index.php?show=244 baby ktore nechavate vodu v termoskach stoji kuk na toto to je tiez sila!! 😠

danae
autor
2. srp 2007

No, ono se fakt všechno musí hlídat. Je to o strach... Například kojenecké lahvičky Avent nejsou dobré, protože uvolňují do mléka phtaláty a bisphenol A. Taková rozšířená značka...

Taky pokud mají Vaše miminka něco z PVC, zkontrolujte, zda je v tom trojúhelníčku číslo 1, 2, nebo 5. Ty jsou bezpečné. U jiných čísel je alespoň nenechejte, aby si to strkali do pusinky.

melory
2. srp 2007

mne sa najviac pozdavaju hracky v dreva, mam dokonca zopar hrkalok a je to rozkosne

erika153
2. srp 2007

danae a to mas odkial s tymi aventkami,ja ich pouzivam napriklad!

melory
2. srp 2007

avent na trhu vyhodila znacku chicco, teda u nas na sk...

tilly
2. srp 2007

ja používam len aventky

melory
2. srp 2007

ja mam tupperware pre huga a mala ma sklenene chicco

danae
autor
2. srp 2007

Erika, info o tom je na docela dost místech. Byla dělaná studie a ta to prokázala.

http://www.environmentcalifornia.org/reports/en...

Tady zmiňují pouze ten Bisphenol A. Osobně myslím, že ono byste opravdu za chvilku nemohli používat nic, ale je dobré o tom vědět a dodržovat ta doporučení, jako nezahřívat mléko v těch lahvičkách, nenechávat tam to mléko déle, než je nutné atd.

Zde jsou ty tipy:
http://www.environmentcalifornia.org/environmen...

Omluvám se, že to je jen v angličtině... 😒 Určitě ráda pomůžu něco přeložit, nebo alespoň výcuc z toho, kdyby někdo chtěl.

ramzesa
3. srp 2007

a to plati pre vsetky aventky, takze ju mozem rovno hodit do kosa, co? 😖

aktak
3. srp 2007

no super, avent... 😲

ramzesa
3. srp 2007

najzaujimavejsie je, ze na vascine hraciek nie je ziadne oznacenie. Na hracke od Ikei, co su tie pohariky, z kt. sa sklada vezicka, je na niektorych poharikoch 05 a na ostatnych 07 😕 . A na kelimkoch z kozmetiky je 05. Na flastickach tiez nie je oznacenie a Aventku sme dostali bez obalu v kufriku v porodnici, takze to by som si tak ci tak nepozrela a Nuby? Na tej tiez nic nemam, mozno na obale bolo 😒 .

milhaus
3. srp 2007

ja mam flašku umelu od babynova a je tam 07 a sklenene su dobre? tam neni nič napisane ale hentu umelu použivam na nutrilon

erika153
3. srp 2007

ramzesa nasla som obal od aventky ale nieje ani na obale oznacene 😉 dokonca ani ziaden trojuholnik tam nieje.

loren
3. srp 2007

super vsak 80 percent maminiek pouziva tieto flasky avent podla mna by to zakazali keby to bolo az tak skodlive aspon dufam

danae
autor
3. srp 2007

Ja myslim, ze Nuby je v pohode, ale take jsem na nich nic nenasla. Nicmene na obalu bylo, ze jsou bezpecne.

ramzesa, kdybys neco zjistila, budu moc rada. Diky!

Jinak jsem slysela, ze ty "magic cups" od Aventu jsou bezpecne. To se jedna jen o ty pruhledne lahvicky. Vyhazovat je neni asi treba, ale je treba dodrzovat ty zasady, jako nezahrivat tu umelou hmotu, nemyt lahvicky v mycce, nenechavat tam mleko prilis dlouho.

Sklenene lahvicky jsou nejlepsi.

benabianca
3. srp 2007

parada,nastastie nemame ani jednu taku hracku od Fisher price,ale zato flasky avent pouzivam uz takmer 2 roky 😒

liama.sk
3. srp 2007

Baby ktovie co vsetko by malo byt este zakazane len my o tom nevieme zial. 😢

leva
3. srp 2007

presne tak ako pise liama,keby sme vedeli aky vseliaky podradny a nebezpecny tovar sa predava a ututla sa to,ved dnes je vsetko mozne,hroooozne.Ale ma to veru zaskocilo ze od Fisher Price ☹

sisstin
3. srp 2007

holky..ale právě, že je tam to slovíčko COULD.. 😉 takže..přijde mi, že nebezpečné být MŮŽE skoro všechno..a v dnešní době se to moc řeší..můj názor 😉

luculka
3. srp 2007

Dnes som to vydela v telke...to je teda fakt sila... 😠
a potom ze znacka 😠

leva
3. srp 2007

Ale ved Fisher je uz dlho na trhu,ze by to len teraz vytiahli na povrh.?predtym to nekontrolovali 😅