Sluneční brýle pro ročního prcka

marguerite
1. dub 2008

Holky tak jsme doma s manžou diskutovali, kdy je asi tak vhodné obstarat prckovi sluneční brýle. Nemáme na kočárku slunečník a ani ho nebudeme pořizovat, tak jsme uvažovali a došli k tomu, že nevíme jak to je 🙂
Nemáte radu od kdy je vhodné dát prckům sluneční brýlky, otázkou však i zůstane, zda to vůbec snesou na očičkách.
Díky za názory a rady

mildickova
5. kvě 2009

u nás je právě alergik astmatik manžel, jak začala jaro tak malej jak jsme vyšli ven tak nateklý víčka, popraskaný žilky, první ná dr. léčila jako na zánět očí ale nezabralo to, tak jsme šli na Bulovku na oční a prý jasná alergie, dostal kapička a dost se to zlepšilo
jinak býle fakt dobrý, i mu sluší, první sice taky stávkoval, ale radila mi jedna paní nasadit až na sluníčku, néé doma, aby pochopili že jim to pomůže 😉 a jak jsou hodně tmavý tak doma nic neviděl a teď už si je nechá

lendy1
5. kvě 2009

pavlinka, mám ty Baby Banz (2-5let), kupovala jsem je na e-bay, tam vyjdou levněji naž na MMB a brýle jsou skvělé, malý měl teď zánět spojivek a musel je mít pořád na očích a brýle skvěle drží, nikde ho nic nedře, ty brýličky jsou hodně lehoučké, myslím, že o nich ani neví, že je má na očích. V pohodě v nich vydržel celý den. Předtím jsme měli obyčejný s nožičkama a to si pořád sundával, jak se v kočárku pohnul, už se mu různě sunuli apod. Takže já na Baby Banz nedám dopustit.

pavlinka3
5. kvě 2009

hmmmm a když má malej obvod hlavy 47cm (měřeno v místě přes oči, tam kde budou brýle), tak už by se dali koupit ty 2-5let? nebo raději ty 0-2roky? ale to by měl tak na letošní sezónu a příští rok by potřeboval nový ☹

lenanem
6. kvě 2009

Ahoj holky, také by se mi pro malého moc líbili brýle Baby Banz, ale chtěla bych mu je nejdříve vyzkoušet. Nevíte někde kde by se dali sehnat v kamenném obchodě v Praze? Také jsme zkoušeli normální sl. brýle, ale syn si je stále stahoval a nevydržel v nich. Tak než investuji nemalou částku o těch Baby Banz chtěla bych, aby jsme je nedříve vyzkoušeli. 😉 Díky za radu.

krista
10. bře 2010

slunickooo • 2d • Včera v 10:19
Maminky, chci se zeptat jestli vaše dětičky nosí brýle proti sluníčku?? Letíme k moři v květnu - dcerka 1,5 roku a nevím jestli to nebudou vyhozené peníze , jestli si na ně zvykne, nebo je bude sundávat

moc díky

katy1979 • 1d, 24tt • Včera v 10:22
slunickooo vacsina deti si zvykne aj ked su tvrdohlavci ktorý si to budu davat dole stale. nam zabralo ze som ho otocila priamo do slnka a supla mu okuliare aby mu v hlavicke zaplo ze aha ono to je dobre.

slunickooo • 2d • Včera v 10:26
no právě naše je to takový číslo - i čepice si tahá z hlavy dolů, sponky, prostě všechno tak se obávám, že ani brýličky si nenechá..

jituskak • 1d, 12tt • Včera v 10:32
my taky musíme koupit brýlky, tek mě zajímá jaký. nemáte někdo tip? jesli nějaký v optice, nebo nějaká osvědčená značka?

zajo79 • 2d • Včera v 10:37
slunickooo, pozri okuliare babybanz, su super, na gumicku a predavaju k nim aj klobuciky s uv filtrom.

duplicka • Včera v 10:38
ano aj my mame babybanz a presne to zabralo otocik k slnku a dat brilky a videl rozdiel a uz nosime

beruska2x • 1d • Včera v 10:41
my mame z lonska uz taky na suchace vzadu Cazy Dog, z optiky a nosil je v pohode... a letos bude zase

katy1979 • 1d, 24tt • Včera v 10:44
my sme mali tiez baby banz aj klobucik

bihan • 1d, 19tt • Včera v 10:46
Doteraz mala malá Baby Banz, nedávno sme jej už kúpili normálne "veľkáčske" bez gumičky a keďže s MM nosíme obaja okuliare, tak si ich pýta aj sama.

pralinkaaa • 1d • Včera v 10:50
a odkedy je vhodné dávať brýlky? dávajú sa aj niekoľkomesačným detičkám? videla som že predávajú aj pre malinkých, napr. 5mes...v lete sa chystáme tiež k moru, to bude mať malá 7-8mes

beruska2x • 1d • Včera v 10:53
ja je malymu davla od kvetna to mel 9 mesicu ale kdyby bylo potrebadam je i driv, tim lip si zvykne

pralinkaaa • 1d • Včera v 10:57
a nie je to nejak škodlivé pre oči? moja lekárka na mňa divne pozerala keď som sa jej to pýtala... ževraj to ešte nepočula

miavin • 1d • Včera v 10:59
ahojte babenky - tak ak máte niektorá link - hoďte ho sem-ja tiež premýšľam o brílkach pre prcka....

beruska2x • 1d • Včera v 11:00
skodlive? to ne, ma to UV filtr, pravo oci chrani, slucnicko je desne ostre.. ja myslim ze kvalitni slun. bryle a dobry krem s Uv je na leto zaklad....

nektere dr mi prijdou jak z jinyho sveta, ze by ani nazory nemely vypoustet snad by na tohle mely mit prezkouseni vzdyt to muze nekomu ublizit

beruska2x • 1d • Včera v 11:02
http://www.mimistyl.cz/detske-bryle-crazy-dog-n...

pralinkaaa • 1d • Včera v 11:06
dakujem beruska. a čo napr. také tie napr. že chicco?

beruska2x • 1d • Včera v 11:12
ted ti moc nerozumim ale rozdil asi moc nebude, chce je to i vyzkouset, hlavne aby meli UV filtr poradny a nedrely treba za ouskama jinak se snad na tom neda nic zkazit

katy1979 • 1d, 24tt • Včera v 11:13
lekari maju rozdielne nazory aj na slnecne okuliare, ale ze je dobre nechat dieta behat bez okuliarov aby sa oci naucili pracovat a reagovat na slnko ostre svetlo a podobne.

bihan • 1d, 19tt • Včera v 11:14
Ublžiť to môže, pretože malé očko sa ešte len učí, ako narábať so slnečným svetlom a prehnané používanie slnečných okuliarov v detskom veku môže byť viac škodlivé ako prospešné, lebo sa očko nenaučí chrániť sa samé.
Lenže na druhej strane nechránené oko vystavené veľkému slnečnému žiareniu v lete a napr. pri mori alebo na horách zase to očko môže poškodiť a v neskoršom veku spôsobiť svetloplachosť.

Takže na letu určite bez okuliarov a klobúka ani na krok a to od útleho veku. My sme dávali malej okuliare asi od 3m.

beruska2x • 1d • Včera v 11:16
dite se zanetem spojivek neni zadna legrace, zvlast takhle male

jabber • 1d • Včera v 11:21
Já myslím, že je taky důležité, aby se ty brýle dětem líbily - my máme tyhle od Junior Raves http://www.zlatarybka.eu/detail.php?zbozi=970558 a dcera je z nich nadšená a nosí je celkem ráda

dosa • 2d • Včera v 11:39
my sme prvy rok okuliarky nenosili, iba klobuk, alebo siltovku, ktora tienila na ocka, presne preto, ze nam dr. povedala, ze detske ocka si musia zvyknut aj na slnecne luce, aby nebolo v neskorsom veku svetloplache. a neskor tiez treba davat pozor na to, ze ked vojdeme do obchodu, alebo do tmy, treba mu dat tie okuliarky dole, lebo same si ich neda a ocko nebude vediet reagovat...
my sme mali okuliarky julbo, predavaju ich u nas v optike, maju kvalitne skla a cele su take akoby z gumy, nerozbitne a okolo nosa su spravene tak, ze ked si ich da akokolvek na nos, pasuju, na kazdej strane je to rovnake. zo zaciatku je k nim gumka okolo hlavy a ta sa da dat neskor dolu
http://www.julbousa.com/baby/

crysmile • 1d • Včera ve 14:25
no my okuliare nosime od 9mes., dovtedy mala z priameho slnka podrazdene ocka.. spociatku sme mali baby banz, teraz mame kidz banz..

emjee • 1d • Včera v 19:09
my mame s nozickami ale pre najmensie deticky, nosili sme od ca. 4 mesiacov, daval si ich dole, len ked chcel spinkat
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
category_id=620&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

kikimaruska • 1d • Včera ve 21:59
My máme brýle Baby Banz, na doporučení od maminek, jsou též na gumu.
http://www.nejenprodeti.cz/bryle-baby-banz-kidz...

zuzul1310
10. bře 2010

Vlani som malému (mal 10 mesiacov) kúpila slnečné okuliare Polaroid, v poho si na ne zvykol a bol taký malý frajer a slniečko nám nevadilo.

bera28
10. bře 2010

Holky, tak já jsem se na sluneční brýle ptala již lona na očním, kam chodím s klukem a zásadně nám je pro děti do 3 let nedoporučila. Nějak se mění čočka v oku nebo co a prostě nejsou vůbec sluneční brýle pro takhle malé děti dobré. Jo a podotýkám, že se to týká všech dětí, nejen těch s nějakou oční vadou.

kubaka
10. bře 2010

když chcete ochránit před sluníčekm, tak pokud je dítě v kočárku, dobře vám poslouží sluneční clona na kočárek. při běhání pak stačí pěkně velký kšilt u čepičky. Brýle fakt nejsou vhodné do 3 let...

arietiska
10. bře 2010

Brýle jsme koupili, vč. kámošky pro syna a kámošky pro holčičky dvojčata a nesneslo je na očích žádné dítě. 😀 Naštěstí ty co jsem koupila já ... jen plast na oči s gumičkou kolem hlavy na sucháš se dají nosit ještě letos. Ty co koupila kámoška pro dvojčata za litr oboje ani omylem. Tak s rozvahou...

arietiska
10. bře 2010

Já teda někde četla, že ostré sluníčko není pro dětské oču zdravé a brýle se doporučují, tak nevím. Každopádně letos je syn vyžaduje. Než si venku zvykne. Dokud máme sníh a sluníčko zasvítí, bolí oči i mě pár minut! Pak je sundá.

jaaty
11. bře 2010

Hanka mala v minulý rok v máji 2 roky a už si okuliarky žiadala sama. Kúpili sme Baby banz. najmenšie a keďže sme v júni boli v Egypte boli viac ako potrebné. Hanka takmer nemá fotku bez okuliarov, takže sme ich potom nosili takmer celé leto- zvlášť pri ostrom slnku. Teraz vo februári sme boli na lyžovačke a okrem snehu tam celý týždeň svietilo slnko. Presne ako hovorí arietska, keď sa odrazí od snehu- je veľmi nepríjemné. Hanka si okuliare pýtala sama.

meleri
11. bře 2010

Slunickoo,

my brýle pořídili, a zvykl si velmi rychle. určitě se to vyplatí. máme značku Julbo a jsou fajn, faktor 4, takže hodně ochrání. 🙂

pucik
11. bře 2010

ahojky, my jsme pro Daníka taky sháněli brýle a byl to docela problém, ono je hezké objednat přes net brýle a gratuluji,jeslti se vám povedlo. Oni prckové ještě nemají vyvinutý kořen nostu a vyvíjí se jim, takže jim nesedí jen tak nějkaé, aspoń unás tomu tak bylo. Takže jsme obrazili snad 20 optik. Nakonec se námpodařilo sehnat brýle,ale horko těšžko,t ak držím palce ať jste úspěšné 🙂 😉

petja
11. bře 2010

Já nechala vždy malého aby si sám vybral.A řeknu vám,leccos se mu nelíbilo,no má hold vkus 😉 A jelikož brýle chtěl,sám si je vybral,tak je i rád nosil 😅

hellu
11. bře 2010

Ahoj, my jsem pro malou koupili MyFirstShades. Mají také nastavitelný pásek, ale je pravda, že jsme ji museli dlouho přemlouvat. Nosit je začala teprv letos v zimě a to si je ještě občas sundá. Jo a kupovali jsme je na MMB za 250,-.

krista
26. bře 2010

vendulka (1 dítě) - Včera v 17:32
Ahojky, chtela jsem se zeptat, zda jste na jaro a leto porizovali detem tak v tom roce slunecni bryle...je to potreba?Premyslim nad tim jak zacalo byt teplo a sviti slunko jestli je poridit a nebo je to zbytecnost...diky za Vase nazory.

shaula (2 děti) - Včera ve 20:34
V roce jsem nepořizovala, když jsem se na to ptala doktorky, říkala, že jim to stejně asi nevnutím. Nějak jsem to neměla potřebu moc řešit, stejně v kočárku většinou spinkali. Letos jim budou v létě dva roky a tak znovu zvažuji, zda už letos nějaké nepořídit... Četla jsem na to tolik různých názorů jako na lepek a botičky

paajinka (1 dítě - čeká miminko, termín má v říjnu 2010 (12. tt)) - Včera ve 20:38
Vendulko, my malý pořizovaly už v půl roce, byli jsme v Řecku, tam je nosila.. Teď, když jdeme proti slunci, taky jí je nasadím, dost si je sundává, ale myslím, že si zvyká. Ale dávám je opravdu jen, když jí slunce jde přímo do očí, jinak zavírá oči, což není zrovna bezpečný.. Jinak to chce určitě brýle kvalitní, my např. máme od Polaroidu..

reynocek (1 dítě) - Dnes ve 12:59
Ahoj, tak my je pořídili zrovna asi před 14 dny. Malému je 19 měsíců. Zatím si je teda sundavá, ale máme trpělivost a postupem času se to snad naučí a nechá si je. On je na slunce dost citlivý. Na přímém slunci mu oči zarudnou a slzí. Takže i proto jsme je kupovali.

beruska2x (1 dítě) - Dnes ve 13:03
my je mame asi od 10m, cim driv so zvyknou tim lip, slunicko je ostre, myslim ze je to zakladni vybaveni na leto jako opalovak a kloboucek
mel od Crazy dog na suchacee, uvidim jak letos, bud mu pujdou a nebo kounknu uz po normalnich...

helcenka
26. bře 2010

My máme sluneční brýle od 18 měsíců (to mu bylo zrovna loni v létě). Koupili jsme kvalitní brýle. Když je začal nosit, tak si je pořád sundaval, vydržel v nich pět minut a pak zase šly dolů. Letos už je to v pohodě, krásně v nich vydrží. Já jsem rozhodně pro sluneční brýle u malých dětí.

biba12
27. bře 2010

Nas maly ma slnecne okuliare cca od 1,5 roka. Kupila som ich v optike. Nosi ich rad, pyta si ich, lebol vidi, ze aj ja mam, aj muz ma a tak aj on chce.

dadis
29. bře 2010

my sme kupili slnecne okuliare minuly rok na jesen (mal 2r a nieco) Cez leto nosil siltovku, nemal potrebu mat okuliare a na jesen, uz ked mal ciapku a slniecko byvalo "nizsie" nez v lete, zacalo mu to vadit...kupili sem Kidz Banz, mali aj vtedy nejaky vypredaj - vysli nas iba nejakych 11eur a rad ich nosi..

zlatat
22. kvě 2010

U nás to bolo na očnom naopak ... prvýkrát sme boli na vyšetrení, keď mal malý 23 mesiacov a už vtedy mi očná lekárka povedala, že malý musí celý rok nosiť slnečné okuliare, aby mu chránili očká.
No jasné, že mi ich odmietal - je jedno, aké som mu dala na oči, mali sme aj Baby banz, aj bez gumičky, teraz som mu kúpila polarizačné a vydržali mu asi týždeň, furt si ich dával dole a dnes to skončilo tak, že si ich vonku zložil a naši psi mu ich vzali a bohviekde odniesli ... nikde ich nevieme nájsť ... máme obrovský pozemok a hľadať zelené okuliare v tráve sa nám akosi nedarí.
Takže asi budem kupovať ďalšie.
Len ma šľahne, keď bude musieť nosiť dioptrické a bude s nimi robiť to, čo so slnečnými ... 😠

poletucha
23. kvě 2010

tak ja malymu taky koupila brejlicky v chiccu,pac zijeme v Italii, tak i kdyz pouzivam slunecni clonu,slunecnik a ksiltovku..tak stejne i mne treba vadi odraz od pisku atd...no slouzi jako kousatko 😀 ...vydrzi na ocich asi jednu vterinu a pak jsou v pusine...pry nerozbitny...no ale ne nerozkousatelny,takze uz maj par poradnych sramu a novy kupovat nebudu...jste me potesily,ze pisete,ze jsou bryle pro takhle maly prcky nevhodny,tak aspon jsem ted klidna 😉

rdn11
11. čer 2010

@meleri
meleri ahoj...kde jsi kupovala julbo?

adka48792
11. čer 2010

ahojte ja som našej malej kupila prvé okuliarky má 13mes a stále mi tie moje brala a dávala si ich na oci...
také celé gumené može ich i ohýbat aj hádzat a nezlomia sa su velmi peknucké no hlavne praktické lebo ona si ich nechá na okách max pol minuty a tak ich dáva dole a na oci.. 🙂 🙂
ale tesi sa z nich ked vidí že i ja mám i ona 🙂 ,píse sa na nich že 100%uv filter comu som ani neverila... a že niesu vhodné pre deti do 2rokov no ale su neskodné a tesí sa z nich tak prečo nie... 🙂 🙂

didiana333
11. čer 2010

Moj drobec nosí slnečné okulky už dva mesiace...pre bábo su s tým neoprenom cez hlavičku...a je spokojný...dávam mu ich len do kočíka ked ideme von a vydrží v nich,lebo ked je slnko,tak sa mu zla pozerá...ak si ich chce dať dolu,tak ho niečím zabavím a je to..... 😀

didiana333
11. čer 2010

je v nich odfotený aj v mojom fotoblogu.....

beruska2x
15. led 2011

Ahojte, obnovuji temu - vim ze je cas 😉 ale - mate nekdo zkusenosti se slunecnim od Chicco? koukala jsme na ne, vypadaji pekne na netu... a vyber v optice fakt neni nic moc 😅 na tenhle vek... diky 😵

rozarka65
15. led 2011

Ahojky!Malá má brýle od půl roku,ale nechtěla je nosit....narozená je v září,takže v létě jsem koupila sluneční brýle od Chicco,to jí byl necelý rok...ale taky jsem neuspěla - někdy je chtěla, někdy ne...,tak jsme to řešili kšiltíkem....Pak už mi bylo naznačeno,že by opravdu měla začít nosit brejličky...tak jsem pořídila sluneční brejličky z optiky...potřebovala jsem dioptrická sluneční skla...a konečně jsem měla úspěch (díky zahnutí lépe držely i bez gumičky - ta malé vadila)....To bylo malé tak rok a půl...a protože je ráda nosila,tak jsem pořídila hezčí dioptrické a chvilku byla pohoda....ale od té doby, co má půlená skla,tak je zas nechce nosit...☹ Ale sluneční nosí ráda...když je sluníčko,tak si o ně říká...🙂 Takže shrnuto, u malé měly sluneční brýle úspěch tak od roka a půl...🙂 A přišly mi lepší ty z optiky, protože dobře drží i bez gumičky...🙂

beruska2x
15. led 2011

to malej je chce nosit - ja nosim dioptricke tak se opici 😀 tak uvidime..

rozarka65
15. led 2011

@beruska2x Tak to je dobře...🙂 Malá taky nemá problém se slunečními,ale s těmi dioptrickými, protože přes ně špatně vidí,zkusím to říct a třeba nám vrátí původní...🙂

rozarka65
15. led 2011

@beruska2x Děti se rády opičí...🙂