Stará pískající zvířatka. Jsou pro děti škodlivá?

karenka
23. dub 2008

Ahoj maminky,
chci se vás zeptat na názor ohledně starých pískajících zvířatek. Máme doma schované pískací zvířatka, ještě když jsem byla já malá, tj. jsou 25 let stará, ale pořád jsou hezká. Myslíte, že když je pořádně umeju, že je můžu dát mimču na hraní ? 😕 Nemůžou být pro dítě škodlivé, když je bude žužlat, jako jsem to dělala já, když jsem byla mimino?

jabber
23. dub 2008

Ahoj karenka, já bych je teda dítěti nedávala, podle mě jsou tyhle měkčené plasty samý ftalát 😖

bramburka
23. dub 2008

nevim, ale náš pes z nich měl vždycky sr... - průjem 😉

anatanka
26. dub 2008

Ja to zas az tak neresim. Ftalaty a vsechny mozny jiny veci najdou nakonec ve vsem...

aponchie
26. dub 2008

ja jsem asi strasna matka nezodpovedna pac jsem se dceri davala po sobe teda co jsem mela schovane 🙂

minea
26. dub 2008

Karenka, všímáš si, co je v médiích zpráv o škodlivých plastových hračkách plných ftalátů, které neprošly testováním čoiky a jsou stažené z distribuce? Ty současné normy jsou hodně přísné a 25leté hračky nemají šanci. Takže je to na každém z nás, jestli se spokojíme s argumentem, že my jsme to taky přežili 😎 .

leninn
26. dub 2008

Aponchie. já jsem na tom stejně...máme dost hraček po mě, manžovi, popřípadě dalších 😉
Doufám v to, že tenkrát byly věci kvalitnější...

aponchie
26. dub 2008

leninn to ja fakt nevim prave ..ja jsem si schovala par hracek nejmilejsich co uz se nedelaji a mam je dodnes mala si s nema stejne skoro vubec nehrala..to mas jak s plavacima kruhama decka to zuzlaji pri plavani a taky je kazdej netestuje ..rozhodne netestuji vsecky a ty co jo a jsou spatne je jasne ze vyhodis a ty co se netestuji a stejne nezjistis jestli sou vadne ale mam je dal schovane jako nostalgii 😵

jabber
26. dub 2008

minea - přesně 😉. Sice jsme to přežili, to je fakt, jenže nevím proč dávat dítěti zbytečně něco o čem vím, že je škodlivé. Tenkrát se to prostě nevědělo 😖