Střetli jste se s nějakými nebezpečnými hračkami?

senja
22. pro 2007

Maminky podelte se svymi informacemi ohledne nebezpecnych hracek z pohledu inspekce a take z vlastnich zkusenosti!

Muj prvni anti-tip: Zjistila jsem, ze nektere hracky Fisher Price jsou nebezpecne kvuli vysokemu mnozstvi olova. A to uz mam 2 od teto znacky ☹

maca793
22. pro 2007

našťastie, ani jedny doma nemáme. 😔
ale je to smola, že skoro každej hračke niečo nájdu.aj v tej značkovej

isabela1
22. pro 2007

moj maly si velmi oblubil takeho gumenneho dalmatinskeho psika, bol piskaci ale to piskatko som odstranila. stale ho kuse.. to som mala este ja ked som bola mala. myslite si , ze aj hracky co sme mali my ako male deti su skodlive? ci skor tie novsie..

maca793
22. pro 2007

ja neviem, možno bolo v nich niečo, ale vtedy neboli také kontroly, ako teraz
vtedy, vyrobiť na tony a rýchlo predať

ivka19
23. pro 2007

maca uplne s tebou suhlasim,vyrobit a co najrychlejsie predat,viem,ze stahovali barbie z obehu, v cine ich malovali cim chceli a tak deticky mali hnacky a vyrazky ☹

maca793
23. pro 2007

prakticky sa všetko teraz vyrába v číne, ja som malej kúpila min. rok hryzátko fisher price akeď som si prečítala výrobcu, tak som za zľakla. čína. 😵

jandalinka
23. pro 2007

Co to tu čtu?! Některé výrobyk od fischer price jsou nebezpečné kvůli množ.olova?! 😨
To snad ne!!!Chceme si koupit vibrační polohovací lehátko z této firmy,tak tedy teď přemýšlím zda ho koupit,hm ☹ A mají i krásné sluníčkové světýlko do postýlky,tak snad toto nemůže nijak ublížit.To snad kdyby to byla hračka,kterou by mimi okousávala či ožužlávalo,ne?! 😒

senja
autor
23. pro 2007

jandalinka: Bohuzel ☹ http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/domaci-eko...

isabela1: Myslim, ze my jsme nemeli tolik vadnych hracek, prece jen tehdy jeste nebylo tolik umelin jako dnes v Cine a za planovaci ekonomiky ani nebyla takova potreba vyrobit co nejvic za co nejmene penez. Co si pamatuju, tak ja jsem snad ani hracky z Ciny nemela, spise byly bud domaci, z Nemecka ci SSSR. Myslim ze tam se to hlidalo vice nez dnes v Cine, Bangladesi, Vietnamu apod., aspon v tom Nemecku urcite.
Teda asi zalezi na tom kdo je jaky rocnik narozeni, protoze moje sestra uz mela same cinske hracky - je totiz rocnik 1986. To uz byly same modni panenky, barevne micky, nalepky a slizy, ktere smrdely po toluenu a benzinu 😠

Seznam bezpecnych hracek: http://www.itczlin.cz/editor/files/prilohy/data...

terezkaaa
23. pro 2007

No,holky, ono to nebezpečí číhá ze všech stran 😖 Malý si nedávno sice hrál s "nezávadnou" hračkou-chrastítkem,bylo takové dirkaté a on si do jedné té dirky narval paleček-nevím jak ho tam mohl narvat, pět minut jsme paleček "vyprošťovali", až nakonec se podařilo to chrastítko přecvaknout-no ale hrozný..už jsem vyděla, že mu ucvaknu i ten paleček...

etuska
30. pro 2007

Ja pravidelne sledujem www.soi.sk /stránka slovenskej obchodnej inšpekcie/,tam je tých nebezpečných vecí požehnane a dcérke teraz kupujem najma drevene hracky. Ozaj v dnešnej dobe msí davat veeelky pozor aby nekupil zavadnu hracku. Obchodom "Halierik" a "Vsetko za 39" sa pri kupe hraciek zdaleka vyhýbam a ostatne hračky aj tie značkové je potrebne preverovat.
Napr. postelne prádlo kupujem malej len slovenske ,alebo ceske,napr. Hybler je super 🙂 a to iste sa snazim i pri detskom oblečení a kozmetike.
Je smutne , ze najskodlivejsi tovar je prave detský 😠

dagina
30. pro 2007

Ahojky, aby se ftaláty začaly uvolňovat do těla dítěte, muselo by dotyčnou věc cucat v kuse 2 dny 😲 . Nepochopitelné pak je, jak psala Terezka, že si prstík zašprajcl do otvoru hračky 😒 , k tomu není co dodat ☹ .

jabber
20. led 2008

Ahoj holky, objevily se nějaké škodlivé sprchové gely pro děti, sice už je to pár dní, ale kdyby to někdo přehlédl :
http://ekonomika.idnes.cz/inspektori-odhalili-d...

emjee
29. pro 2008

andy • 1d • 23. dec 2008 o 10:01
Včera som náhodou klikla na banner, ktorý upozorňoval na nebezpečné hračky a zistila som, že máme doma žabky na kúpanie, ktoré presne zodpovedali tým na obrázku, obsahovali neprípustné množstvo ftalátu ... medzi zobrazenými hračkami som videla aj také, ktoré bežne vídavam v hračkárstvach. Dosť ma to vystrašilo. Dokonca som teraz našla na jednej českej stránke koníka Sassy, s ktorým sa malý hrával veľmi dlho a vraj sa mu z hlavičky môže žužlaním vystrčiť drátik a tak predstavuje mierne nebezpečenstvo. Koník bol z trhu stiahnutý ...
Sledujete niekto pravidelne tieto rubriky na SOI webstránke, príp iných portáloch? Sú to takmer vždy hračky vyrobené v Číne, ale niektoré patri aj takým výrobcom ako je Sassy alebo FisherPrice.

mikalove • 1d • 23. dec 2008 o 11:08
andy mohla si dať linku aj ja som zvedavá ,určite by sme toho doma dosť vyradili,hlavne tie hračky čo malá dostáva,sú všelijaké

andy • 1d • 23. dec 2008 o 12:33
ahoj, pozri tieto linky, dufam, ze nam ich admin nezmaze, lebo nepropaguju nic, skor varuju

http://www.baby-web.sk/Clanky/a2078-Databaza-ch...

http://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky/Narodny...

http://www.e-hracky.cz/riziko.htm

dokonca som precitala studiu, ze v ramci EU by sa nemali vobec ziadne plastove hracky predavat pre deti do 3rokov, ale napriek tomu ich bezne v hrackarstvach dostanete. cim viac ftalatu PVC hracka obsahuje, tym je pruznejsia, flexilnejsia ... a smutne je, ze v nemocniciach deticky prichadzaju kvoli umelohmotnym zdravotnym potrebam do styku s ftalatmi v omnoho vyssej forme ako pri beznom hryzeni hraciek, aj ked vraj existuju nahradne zdraviu neskodlive riesenia ale to my zial neovplyvnime

mikalove • 1d • 23. dec 2008 o 12:39
bože ale tych nebezpečnych hračiek je veľmi veľa

danu • 1d • 23. dec 2008 o 12:41
akurat som pisala do temy o kolobezke je tam hodeny link na jednu kolobezku ktoru predavaju na mimibazare a tiez je nebezpecna

andy • 1d • 23. dec 2008 o 12:54
na MMB casto vidam mnohe z tychto hraciek, uz nehovoriac o ich castom predrazovani oproti beznym obchodom ... ale to by bola uz ina tema

na stranke SOI som videla aj topanocky elephanten, ktore musel vyrobca stiahnut z trhu, lebo obsahovali velke mnozstvo niklu ani na taketo "znackove" veci sa clovek nemoze uplne 100% spolahnut.

kvitujem IKEA, ze ti aspon vzdy na stranke upozornia na chybny produkt a tovar sa snazia od spotrebitelov stiahnut spat co najskor, ked sa nejaka vada objavi.

jaduska • 2d, 27tt • 23. dec 2008 o 18:50
Baby, ja som pred materskou robila vo veľkosklade hračiek a o ich "bezpečnosti" by som vám mohla písať romány. Našťastie viem, čo si na hračke všímať a čo všetko má na hračke byť. Nikdy by som nekúpila hračky v čínskej predajni, tie určite okolo certifikátu ani nešli. Ale na druhej strane, ani značková hračka nie je zárukou bezpečnosti. Veď napr. minulý rok Matell sťahoval kopu hračiek, lebo boli nebezpečné. Veľká väčšina hračiek sa vyrába v Číne, aj tie značkové. Ale z vlastnej skúsenosti viem, nie je čína ako čína.
Čo sa týka tých pískacích hračiek - už dosť veľa rokov sa o nich píše, že sú nebezpečné. Mäkčené PVC obsahuje ftaláty. Takže zvlášť pri hračkách pre najmenších si treba všímať označenie, mali by mať nielen certifíkát, ale aj špeciálne povolenie, teraz si neviem spomenúť od akého úradu, ale je to niečo ako hygiena.

denduska • 1d • Včera o 20:53
prave si pozeram tu stranku soi...a len tak cumim kolko tam je veci...ale co si to mam vytlacit ked pojdem do obchodu..? a tie kociky ma hlavne dostali...ze su tam aj take znacky ako Chicco a pod....

bajunka
8. led 2009

http://service.mattel.com/us/recall.asp

nebezpečné hračky od mattela

aponchie
13. bře 2009

http://aktualne.centrum.cz/finance/volny-cas-a-...

na obrazku je gumova prisera z levnych obchodu ..radsi to fakt nekupovat sice je natahovaci a blika,ale je to humus strasne smradlavej 😝

kucerka0507
1. dub 2009

ahojte,
práve teraz som čízala o nebezpečných hračkách pre deti, aj ja mám gumennú žabu, kačičku, delfína..., ale bolo to iné balenie, nie sú pískacie, ale sú veľmi mäkké, myslíte, že by som ich mala vyhodiť???? ako to teraz zistím, keď už neviem od aké výrobcu ich máme, kupovali sme ich v Dráčiku