Tablet pro dítě, jakou značku?

julieaaa
5. zář 2013

ahoj mamky školáčků. Chtěla bych synovi koupit tablet, převážně do auta na cesty. Nemáte někdo zkušenosti, jako značku? Nějaký levnější - do 3000,- ale zároveň nic jednoduchého, chtěla bych ho taky rovnou využívat. Díky za typy 😵

betelgeuzz
6. zář 2013

Taky uvažujem, že na Vánoce pořídíme tablet, a taky bychom se chtěli vlízt do 3 tis. Ještě jsem to důkladně nestudovala, chci to nechat až před Vánoci, myslím, že budou různé akce. Ale zatím jsem četla jeden test levných tabletů a tam zvítězil Prestigio Prime duo.http://notebooky.idnes.cz/nejlevnejsi-tablety-prestigio-sencor-ainol-consul-pocketbook-a-gogen-1ku-/vyrobci.aspx?c=A121212_155603_vyrobci_pka

julieaaa
autor
6. zář 2013

dobrý typ. A co tenhle?
http://3-q.cz/tab2.html
známý tuhle značku má, ale nevím, který typ. Vyzpovídám ho, jak je s ním spokojen 😉

monad
7. zář 2013

nedávno jsem viděla od nějaké maminky tablet obyč z Heuréky asi za 1500,- který dítěti kupovala, ale zaboha to nemůžu najít. taky by mě to zajímalo..zda se znovu objeví..

julieaaa
autor
8. zář 2013

nejlepší je, když vám někdo dá typ, že ho má a je s ním spokojen a co má za výhody. Takové reference jsou nejlepší a já je upřednostňuji. Je to lepší zeptat se po známých nebo tady, než na stránkách výrobce 😖
Jdu hledat a ptát se dál 😔

kimby
8. zář 2013

My jsme tedy jako první koupili značku (na doporučení) Prestigio a bohužel tedy jsme po 2dnech reklamovali, došel po měsíci a již ten den jsme reklamovali znovu, vrátili peníze. Už jsme o tuto značku nestáli (asi jsme měli smůlu).

Proto jsme si nechali poradit přímo v prodejně a šli do tabletu zn. Acer tablet 8" ACER Iconia A1-810 . Je perfektní, není mu co vytknout, využíváme s manželem, na cestu pro dcerku. Aplikací je plno, takže to pak záleží, co koho baví.

julieaaa
autor
16. zář 2013

takže Prestigio ne e . ☹ aspoň vím, že ten z výběru odstraním.
Ale známého jsem vyzpovídala na ten Q3 a prý žádný problém a skvěle vyhovuje jemu i dětem.
Takže pokud mě nikdo neodradí tak do něj půjdeme 😀

julieaaa
autor
24. zář 2013

juch juch, tak jsme ho nakonec pořídili. Koupili jsme ten Q3 a jsme nadšení my i syn.
http://3-q.cz/tab2.html#.UkHO64YvmWE
mají i dražší, tedy lepší, ale tenhle bohatě stačí pro běžného uživatele. A ty fotky krásný! no fakt doporučuju 😵

sonia79
24. zář 2013

holky a proč ? my jsme to potřebovaly když jsme byly malé? Neexistují na trhu lepší hračky?? My koukáme na večerníček, někdy i další pohádky, ale tohohle se jí pokouším vyvarovat.

sonia79
24. zář 2013

ale tak chápu že ve škole to holt teď frčí .... ale nabví mě to a pokusím se nepodlehnout. každopádně když už, přeji ať natrefíte na dobré kusy.

monikabie
24. zář 2013

Za mne žádný. Myslím že děti na min prvním stupni tohle nepotřebují. Myslím že takové dítě by mělo trávit co nejvíc času venku a né u tabletu počítače apod...

julieaaa
autor
24. zář 2013

koukám, že tam mám chybku - jmenuje se 3Q
hele, doba jde prostě dál. Naše babičky si taky hrály s dřevěnýma panama a my už s Barbie.... 😉

sonia79
24. zář 2013

@julieaaa hmm prsate neprirozene Barbiny taky neberu.at zije zaklad anorexie a zbytecnych komplexu holcicek, ktere v puberte nebudou mit miry 60-90-60. vec nazoru ovsem, jako vse.

leni78
24. zář 2013

Ahoj holky, je nevychovne děti separovat od tabletu. Ja budu kupovat jeden společný k ježíšku, líbí se mi Samsung, levnějších značek se bojím. Přeci jen to beru treba podle dotykoveho telefonu. Ty levnější jsou nebe a dudy od těch kvalitnějších. reagují blbě, jsou s tím nervy, ma to slabší grafiku, malou paměť...

julieaaa
autor
24. zář 2013
berenika39
24. zář 2013

@leni78 proč je nevýchovné separovat? to mi nějak nejde na rozum.....já separuji, pc ví, že máme, umí ho používat, skypuje, hraje pexeso, píše písmenka, ale abych ho nutila do tabletu, protože je to in, to mi nějak nejde do hlavy. pc vůbec nevyhledává, jen ho používá jako my. občas. přeci nebudu ta, která ho k pc přitáhne....

magdalenabebe
24. zář 2013

Sama ještě dítě nemám, takže nebudu moralizovat tím, že si zatím myslím, že tablet pro dítě je zbytečnost. Jinak - stačilo by strávit pár minut na Google a zjistila bys, že tablet pod tři tisíce korun nemá absolutně smysl kupovat. Sama si protiřečíš tím, že napíšeš, že nechceš nic jednoduchého, ale zároveň chceš něco levného. Elektroniku, zvláště levnou, nemá smysl kupovat, pokud má být funkční a spolehlivá. A doporučila bych tablet jako první použít k doučování českého jazyka a to rozdílu mezi slovem typ a tip. Už ani nejsem ochotná se babrat s lépe stravitelnou odpovědí, omlouvám se slabším povahám. Kamenujte mě, jsem hnusná a zlá.

magdalenabebe
24. zář 2013

A ještě bych jenom dodala (jelikož jsem z oboru IT, tak už je to jen rýpnutí), že chce.li někdo doporučení na tablet, měl by se na doporučení ptát na portálech k tomu určených, kde se dá čekat sofistikovaná odpověď.

leni78
24. zář 2013

@berenika39 Je potřeba určitá rovnováha. Nedoporučuje se deti separovat od tabletu, pc. Zanechává to na dětech následky.

berenika39
24. zář 2013

@leni78 to píšou kde? trochu alibismus, ale neva...neberu ti to. Petrovi je pět, a pc neřeší, a myslíš, že je jiný?
p.s. Tablet za dva a půl je jebka, která nemá budoucnost, to není ani pro to dítě☹((((((

berenika39
24. zář 2013

@magdalenabebe děkuji. konečně objektivně🙂))))

metallico_mondo
24. zář 2013

3Q 🙂

kaijko
24. zář 2013

@sonia79
@monikabie
@magdalenabebe
@berenika39 Holky, @julieaaa pise: CHTELA BYCH koupit tablet a jakou znacku doporucite a ne MAM KOUPIT TABLET?TABLET ANO NEBO NE?............

berenika39
24. zář 2013

@kaijko jj,mas pravdu.

kaijko
24. zář 2013

@magdalenabebe Ja rozhodne slabsi povaha nejsem 😀 Ale Tvoje odpoved jako od nehoho z ITyho oboru taky moc sofistikovane nezni 😀 Nejsme tu od toho, aby jsme se opravovali co se tyce ceskyho pravopisu 😀
@sonia79 😀 😀 prsate neprirozene barbiny 😀 😀 😀

chris_n
25. zář 2013

pokud to chcete alespon trochu oouzivat i vy, ta krozjodne nic pod tri tisice. my sami mame doma samsund (je to jeden z drezsich tabletu). a taky to obcas neni zrovna eno nuno. takze to chce promyslet. za dalsi, pokud na tom chcete poustet treba pohadky nebo vyukove hry, taknema smyslnic mensiho nez 9 - 10 palcu. na tech 7 palcovych je prd videt. jinak bydh rekla, ze taky tak trochu vim, o cemm, uvim. taky jsem z IT.

leni78
25. zář 2013

@berenika39 To ti rekne každý psycholog. Jinak souhlasím s dražším tabletem.

ikaterina
25. zář 2013

@julieaaa Doporučuju značku Apple nebo Samsung. My máme doma iPad a jsme max. spokojení 🙂 Kamarád má zase "nějaký" Samsung a je to taky super věcička 😉 Akorát do tří tisíc to nebude. Ale jak už se tady psalo, zrovna do tohoto se vyplatí trošku investovat, určitě vám doma chvilku vydrží, takže... 😉 😎

sonia79
25. zář 2013

@kaijko ale jo já vím, že to byla reakce tak trochu off topic, ale mám jednu osobní zkušenost, kdy syn mé kamarádky dostal ve 4 letech k Vánocům od tatínka tablet a pak se ani nepodíval na "normální" dárky od mamky, prarodičů atd. (např. dřevěné vláčky, nedejbože knížky ..); vím, jak to všem bylo líto a osobně si myslím, že to fakt není nezbytnost. Ale když už, tak "levně" a "kvalitně" se podle mě skoro vždycky vylučuje.

kitinka76
25. zář 2013

@julieaaa Na nějakém slevovém serveru jsem teď viděla tablet s klávesnicí v akci za 1700, Tete má Go Clever taky s klávesnicí za 1500 a bohatě jí stačí. Má ho i kamarádka a využívá jako čtečku knih, u nás frčí papírové knihy 🙂

julieaaa
autor
25. zář 2013

@kaijko díky za pochopení. Nehodlala jsem tu rozebírat jestli koupit / nekoupit v kolika letech atd.... Prostě jsem chtěla poradit se značkou, která je dobrá a se kterou máte zkušenosti, protože mám Modrýho koníka ráda. A Magdalenabebe by zřejmě měla zavítat na IT portály... tam jí bude líp a nebude se rozčilovat 😀
Jinak všem díky za názory 😵