Trampolína nebo zahradní domeček. S čím si děti vyhrajou více?

zuzita15
5. črc 2020

Holky, poraďte dle vašich zkušeností, s čím si děti vyhrajou na zahradě víc, s trampolínou nebo zahradním domečkem s kuchyňkou? Mám skoro dvouletou dcerku. Děkuji za hlasování 😉

maki90
5. črc 2020

@zuzita15 hlasuju pro trampolínu. Navíc když se pořídí dostatečně velká, děti ji užijí mnohem dyl než domeček ☺️

pasiba
5. črc 2020

Trampolína 😉

klokanka31
5. črc 2020

@zuzita15 Já bych koupila domeček

snahnah
5. črc 2020

@zuzita15 Máme velkou trampolínu pro děti 11, 8 a 2 roky a příští rok je v plánu domeček, ale takový větší,aby byl i pro nejstaršího a aby se v něm dalo přespat 😁

blondynka400
5. črc 2020

@zuzita15 těžké říct, každé je jiné. Trampolína je rozhodně na delší dobu. Tzn domeček omrzí dříve. Navíc trampolína je dobrá na fyzičku, takže kdyby šlo jenom jedno, tak rozhodně trampolína. A za mne k tomu ještě houpačku .-)

klaari
5. črc 2020

trampolina, zdroj urazu kdyz je vice deti a ruznyho veku. v domecku se nezrani, takze zalezi na typu ditete, zda je to divocak ci ne.

blondynka400
5. črc 2020

@klaari tak to je ale o blbosti těch rodičů, co tam děti takto pouští, nepoužívají síť, trampolínu mají v blbé stavu a atd... Když se používá jak má, je to bezpečné.

marketa11112
5. črc 2020

I nas frci domecek uz 4 roky. Vyhrajou si tam deti obou pohlavi. Super je klouzacka, houpacka,kokotoc,prolezacka odrazedla i vodni stolek. Trampolinu budeme stavet ted. Deti maji 3 a 5 let. .

eithelwing
5. črc 2020

Dcera dostala domeček. Hraje si s ním stále, ale věřím, že trampolína by potěšila stejně. 🙂 Jen já nejsem velký fanoušek. 😀

lenkajan
6. črc 2020

Zatím nemáme ani jedno, ale budeme letos pořizovat domeček. Máme kamarády, co mají na zahradě oboje, a děti preferují hraní v domečku. Na trampolínu vylezou a za 5 minut zase lezou pryč. Je dobré někde vyzkoušet, co dítě bude bavit více.

petrakre90
6. črc 2020

Trampolína-rozhodně! ❤️

beruna84
6. črc 2020

Z vlastní zkušenosti trampolína. Ted domeček vystačí, ale brzy se okouka, trampolína je na delší dobu. Ted jsme koupili domeček dceři, chvíli nadšení (půl dne), a od ty doby zase chodí skákat k sousedům 🙄

zuzita15
autor
6. črc 2020

@eithelwing ja prave taky nejsem moc fanda trampolin, ale dneska je to velky hit a dcerka, kdyz jde okolo tramposky, tak krici hop hop hop, ale dlouho tam nevydrzi 🤨 Navic jsem ted cetla, ze to neni idealni na klouby a ani z neurologickeho hlediska u malych deti, jenze to by clovek nemohl delat nic.... Resp dite

zuzita15
autor
6. črc 2020

Zaroven teda vleze do kazdeho domecku, ktery potka. Minuly tyden u znamych byla v domecku zavrena jakou dobu...

kmarie81
6. črc 2020

@zuzita15 4 z 5 chirurgu bez práce by radili pořídit trampolinu 🙂. Ve dvou letech bych pořídila hlavně pískoviště a uvidíš, jestli bude chtít "vařit" tak pak domeček. Sama si na trampolíně hrát stejně nebude ale bábovky a tuneli - to baví i tatínky...

zuzita15
autor
6. črc 2020

@kmarie81 jj taky jsem cetla, ze je na trampolinach hodne urazu, ted na dovolene slitla asi 5leta holcicka, ochranna sit tam byla, ale slapla mezi pruziny a sla po hlave ze zebriku. Piskoviste mame, ale chtela jsem to jeste necim doplnit, aby to mohla stridat. Doma ma kuchynku a vari, ne porad samozrejme, ale vzdycky se ke kuchynce po case vrati. Asi teda vitezi domecek... Sama si zatim nehraje skoro nikde a nikdy 😆😆 az na tu kuchynku, k te asistenci nepotrebuje

kami1984
6. črc 2020

Máme oboje a synové si hrají v obou dvou. Trampolína jedině Marimex, pružiny mimo ochrannou síť. Starší dostal trampolínu, když měl 3, mladší tam byl od narození pod dohledem, kolikrát jsem v šestinedělí s ním v ní ležela🙂 Domeček máme veliký, jen zákĺadna je 2,5x2,5metru, dá se tam spát, součástí je skluzavka a nahoře plošina, kde si hrají. Kluci mají 9 a skoro 6 a pořád je to v kurzu.

marti89
6. črc 2020

Pokud se na zahradu vejde, tak ideálně obojí. Můžete využít třeba stromy - na zavěšení houpačky i umístění domečku..
My máme samostatnou trampolínu a domeček - spodní část je úložný prostor, vedle pískoviště, nad je v horní části prostor na hraní se stolem a postelí, k tomu vede plošina a z ní dolů skluzavka. Ještě bokem budeme dělat lanovou konstrukci na šplhání s houpačkou.

kupcatko
6. črc 2020

Jako zdravotni sestra na detske chirurgii trampolinu nedoporucuju. Kdyz jsem tam jeste nepracovala, tak jsem taky o ni uvazovala, ale nyni uz vim ze ne. Chodi opravdu strasne moc urazu, staci, ze si sednou na ruku a je zlomena a vetsinou jdou i ty deti na sal. Je to opravdu velke riziko. Takze bych poridila bud domecek nebo nejake jine vyziti pro deti. Samozrejme zalezi na veku ditete, trampolinu bych volila tak 10+. Hlavne deti male nemaji na trampoline co delat, nemaji vyvinuje klouby....

popelka1984
6. črc 2020

Domeček, děcka si tam různorodě vyhrají, oproti trampošce. Můžou v něm jíst, odpočívat, tahat si tam hračky, je to úkryt, schovka. Na trampošce se sice vyřádí ale pokud ještě nejsou dceři ani dva roky tak bych začla s domečkem. Trampošku může zkusit na různých dětských akcích, u kamarádů.

nazka
6. črc 2020

@zuzita15 my máme oboje a poctivě to střídá. Oboje jsme pořídili ve 2 letech. Záleží, co víc chcete.. V domku neustále vaří a nosí nám své výtvory. Má tam i poličky, tabuli a další blbinky.. Na trampolíně je šťastná. Nutno dodat, že si už zvládla na ni zlomit ruku. Ale to by si možná udělala kdekoli, její kamarád ji shodil z ní na zem.. Domeček nezabere tolik místa. Za mě hlasuju pro oboje 😁

eithelwing
6. črc 2020

@zuzita15 My to děláme tak, že když jsme někde na návštěvě a tam trampolina je, tak si ji dcera uzije. Ale domu fakt ne... Známý dělá na emergency a nejhorší zranění děti jsou z trampolin. 🙄

zuzita15
autor
6. črc 2020

Ok, diky moc za nazory, poridim domecek.

Mate nejake konkretni tipy na domecky? Libi se mi Smoby s kuchynkou, je to teda plast, ale prijde mi celkem interaktivni. Je to na chalupu, tak zas nechci porizovat neco za 15tis

victress
6. črc 2020

pokud máte místo na oboje, tak oboje, pro malé dítě do 5 let domeček, pro větší 5+ trampolínu, ale bezpečnou za dodržení všech bezp.podmínek, tj. ochranná síť, zakryté pružiny, pořádné ukotvení, zapínání zipu a skákání vždy jen 1 dítě, tak je bezpečná, úraz se může stát i v domečku, nedá se říct, že domeček je 100% bezpečný a trampolína 100% nebezpečná, pokud je tvoje dítě "skákací" typ, tak trampolína je skvělá investice, dá se na ní dělat spousta jiných věcí než jen skákat, dlouho jsem se jí bránila a pořídili jsme až teď za korony pro děti 8 a 5 let - dřív bych měla strach. Za mě maximální spokojenost, využitá je na 200%, děti se na ní vyhrají maximálně, zabere půl zahrady, ale o zábavu je postaráno...

emamaira
6. črc 2020

@blondynka400 riziko úrazu je na trampolíně poměrně vysoké i když se používá jak má. Vymknuty kotník při doskoku nebo zlomené zapesti, když si dítě na ruku sedne, se může přihodit kdykoli.

marti89
6. črc 2020

@zuzita15 A co vyrobit ze starších palet? Leckde se dají sehnat za odvoz a můžete si udělst domeček přesně podle svého..

blondynka400
6. črc 2020

@emamaira to by ale pak děti nemohly dělat vůbec nic, jenom sedět na zadku a koukat. Podobné věci se můžou stát například i při běžné hře a nebo skákání na trávě....

zuzita15
autor
6. črc 2020

@marti89 to uz nas taky napadlo, tata ma na pude nejake stare fosny, tak manzel rikal, ze by mu je zpracoval 😉 jen aby ale mala nemela domecek k 5. narozeninam 😆

victress
6. črc 2020

@blondynka400 to si taky říkám, náš syn je schopný zakopnout sám o sebe a na žebříku spadnout z prvního schůdku😀

@emamaira riziko úrazu na trampolíně je podle mě stejné jako při jízdě na kole, běhu, houpání na houpačce, lezení po průlezce a milionu dalších věcí, prostě děti mívají úrazy, s tím musí člověk počítat, riziko se dá snížit správným používáním vybavení, nikoli odstranit úplně....

zuzita15
autor
6. črc 2020

Mne ani tolik nevadi riziko urazu, zranit se muze kdekoliv, ackoliv u dvouletaka je vetsi pradepodobnost na trampoline nez na kole, na kterem jeste neumi a dlouho umet nebude 😉 Spis mi vadi ty otresy na klouby a nervovou soustavu (u tak malych deti), ale zas co odbornik, to nazor...