Tříkolka Merkur (Pája) či tříkolka Smile?

petriusa
3. dub 2015

Prosím maminky, jaké máte zkušenosti s tříkolkami Pája či Smile? Pro jak staré dítko jsou vhodné co se týká velikosti? Pořád se rozhoduji, zda pořídit, či nikoliv. Dcerka je akční dítko, v červnu bude mít 2 roky. Nebaví ji moc hračky, spíše odrážedla, motorky, pohyb všeobecně. Děkuji za odpovědi 🙂

katynka83
3. dub 2015

Ahoj, já se taky rozhodovala o tříkolce- dokonce o těchto stejných 🙂 , jestli ano, nebo ne, nakonec jsme nekupovali, bylo by to zbytečné. Syn moc rád jezdil na plastové motorce, asi od 2,5 let pak na odrážecím kole(yedoo too too), asi v 3,5 roce jsme zkusili normální kolo 12(nejmenší), jak byl zvyklý z toho odrážecího kola držet rovnováhu, tak se velmi rychle naučil jezdit na kole- rovnou bez pomocných koleček, šlapání dítě pochopí rychle. Pořídila jsem mu takové to první kolo, které pořád šlape, když se jede - "furtšlap" , aby pochopil, že musí šlapat, aby jel. Mladší dcera (2,5 let) má teď také odrážecí kolo, ale ještě menší, než měl syn, kupovala jsem ho už kolem jejího 2. roku, puky lrm, je opravdu maličké, takže dosáhnou nožkama i nejmenší děti, velmi brzy se taky na něm naučila, je určitě pohodlnější, než plastové motorky. No zkrátka myslím, že by u nás byla tříkolka zbytečná, lepší investice je , myslím, do odrážecího kola, kde se děti naučí dobře držet rovnováhu, přímo šlapání, je už pak otázka chvíle.

ladyhacek
13. kvě 2018

@katynka83 to nevím syn 3 roky to šlapání moc nechápe 🙂 - ale na odrážedle jezdí jak drak 🙂

saphire
13. kvě 2018

My máme tu Smile, na Páje se manželovi něco konstrukčně nezdálo, ale už nevím co přesně. Syn jí dostal k vánocům v 19 měsících, byla mu trochu větší(není moc vysoký), uřízli jsme pár cm sedlový trubky aby šlo sedlo dát ještě trochu níž a dobrý. Šlapání pochopil asi po třech dnech, co to doma stálo, natrénoval to a už mezi svátkama na tom jezdil jak drak i venku. Já jsem spokojená, syn taky, manžel brblal, že je to vyrobeny jak před třiceti lety, přišlo to rozebraný, když to složil trochu to drhlo, tak zase rozložit, poštelovat, promazat, v krytu řetězu nedržely šroubky. Pro šikovnýho chlapa žádný problém, pro samotnou maminku třeba nejspíš trochu jo... ale ten můj takhle brblá na všecko, už ho beru s rezervou, teď koupil koloodrážedlo od kellys a taky se mu nezdálo, špatně seřízená brzda a tak... tak si to přeber asi nějak podle svýho😉

ada22
13. kvě 2018

Máme smile. Koupenou na bazaru. Takže nevím jak šlape nová, ale tahle je krapet děs běs. Dcera ji nedokázala rozšlapal sama. Měla 2,5

nupta
20. kvě 2018

@katynka83
@ladyhacek
@saphire
Taky budeme pořizovat tříkolku a chceme ji koupit v kamenné prodejně. Dejte nám prosím tip, kde ji mají nebo kde jste ji kupovali.

saphire
20. kvě 2018

My jsme bohuzel objednavali na netu, takze neporadim, v krame jsem ji nikde nevidela.

nupta
20. kvě 2018

@saphire Obávám se, že tak také "dopadnu". ☺Díky za odezvu.