Tříkolka s vodící tyčí - pro a proti

wedmad
4. črc 2013

Ráda bych synovi koupila tříkolku s vodící tyčí. Začal pozdě chodit (na 17 měsících) a motorka-odrážedlo mu zatím nic neříká. Prosím o Vaše názory zda pořídit nebo ne a pokud ano, tak jakou značku a typ. Díky moc za Vaše odpovědi!

karotky
4. črc 2013

Řekla bych,že ideální tříkolkou pro malé děti,je tato: www.mihaj.net/trikolka-smile-plus-eanY560035-sk... .Ty plastové jsou nestabilní,snadno se převrátí a navíc jsou pedály až na předném kolečku,kam s nohami dosáhne cca 4.leté dítě 😖

kamino
4. črc 2013

Ještě jsem neviděla žádné dítě na ní šlapat...vždy je tlačili rodiče 🙂

ladida.l
4. črc 2013

malé dítě to neušlape. máme trojkolku John 'Derre a vozím na ní mladšího syna. Ušlape ji ale tříletý. tyč je oddělávací. Užijeme jí hodně. Vypapdá kontrukčně jako tato
http://www.danesi-shop.cz/trikolka-trento-rolly...

moudivlacek
4. črc 2013

pokud mas moznost, pujc si od kamosky a zkuste, maly mel od 10 mesicu,jen nam to lezelo v garazi a po dvou letech jsem to prodala 😖

elastiq
4. črc 2013

Syn ji má a bavilo ho to asi tak do 2,5 let. Nikdy nešlapal a jen jsem ho tlačila, no pro mě celkem makačka🙂 měl i s takovou zábranou aby nevypadl. Kolečka jsme měli ale umělohmotná a dělalo to docela kravál.

anetka1701
4. črc 2013

mame smart trike. dcera ji dostala k roku a poradne pouzivame az tak od dvou let-odmita mi bejt v kocarku, ale na trikolce je, takze to vlaste simuluje kocarek. Je to fajn na kratky cesty, na hriste a tak 🙂 ale sama na tom jezdit nechce/neumi... Nicmene to pouzivame fakt hodne, skoro denne a ja nakupu nelituju...

speedygon
4. črc 2013

My máme taky...koupili jsme na Aukru za 200, vodící tyč je ale pouze na tlačení, neovládá to řízení a je to ten "furttošlap)...ale dcerka, ač je jí už tolik, tak na ní nechce šlapat, nechá se vozit, což je děs, když má být člověk ohnutý a řídit, jelikož ona jede, jako by měla 3promile v krvi 😀 Koupili jsme jí na Aukru i kolo, ale tím, že nešlape, tak je zatím nanic....naštěstí jsme vzali větší, takže vydrží...no, snad ji to přes léto tatínek alespoň na jednom vozidle naučí(akorát on je nervák bez trpělivosti, tak nevím, no)

ivular
4. črc 2013

Zkušenost nemám, ale kdysi jsem četla komentář nějakého tatínka, který se rozčiloval, že ušlapat jakékoliv vozítko, které má šlapátka připevněny na předním kole, prostě není možné. Prý kdyby si to rodiče mohli vyzkoušet, nepořídili by to svým dětem ani za trest. Tak nevím.

vanule
4. črc 2013

jsme na tom úplně stejně jak píše @anetka1701 koupila jsem tady na bazárku (bezkonkurenční cena a v naprosto bezvadném stavu) malé k roku a naprostá spokojenost, u nás jako u rodičů ze super pevné konstrukce a malá je v ní moc ráda, protože má rozhled a vypadá tam jako "paní důležitá" 😀 , to že jí tlačíme a ještě nějaký čas budeme nám vůbec neva, hlavně že je spokojené dítko. Takže u ná to byl dobrý kup, tříkolka je využitá 100%.
Navíc se v ní vyřádí ještě neteř (2,5roku), když příjde na návštěvu 😉

alpakovo
4. črc 2013

má zkušenost je taková, že jsme koupili a věnovali dál nepoužitou.... syna to naprosto nebavilo a chytil se opravdu až na odrážedlo..... Pokud můžete, nejlepší je někde u známých nebo v okolí vyzkoušet, jestli je to pro něho to pravé 😉

ankava
4. črc 2013

ahoj, my jsme tříkolku s tyčí dostali a využívali přes léto okolo roku a půl a jen jsme tlačili, což mladou celkem bavilo. Ale stejně jako u ostatních- pedály na předním kole jsou na nic. Nedosáhla na ně a neušlape je ani ve dvou a půl letech. Zároveň s tím začala jezdit na nejmenší motorce.
Ke druhým narozeninám dostala tříkolku klasickou a jezdila hodně brzy po bytě. Letos (2,5) roku jezdí na tříkolce, větší motorce a na kole s přídavnými kolečky. Na odrážedlo (kolo) se jí moc nechce. každé dítko to má jinak.
Já osobně bych tříkolku s tyčí a pedály vepředu nutně nepořizovala. Ale když je poděděná nebo za pár kaček, tak proč ne. Je to taky kus zábavy pro dítko 🙂

lucifereeek
5. črc 2013

my máme taky Smart Trike - je to tříkolka s vodící tyčí od 10m - malé se v tom líbí a jezdíme v tom hodně často, po čase se dá vodící tyč dát pryč a taky může sama šlapat, používáme často

zandanem
5. črc 2013

podle mě zbytečné, maminka se nadře pokud má dítko táhnout, zlatý kočár 🙂 a pokud jsou šlapátka na kolečkách tak dítko tu tříkolku neušlápne.. podle mě vyhozené peníze.... my na prochajdu chodily s kočárem, který jsem naložila hračkama a vyrazila třeba na hřiště, pak se dceři pořídila klasická tříkolka, jakou jsem měla já jako dítě s normálním šlapátkem, ve 2 letech šlapala jako divoška protože od roku a půl jsem ju učila šlapat 🙂 má 3 roky a učíme na kolo 🙂 a jde ji to 🙂 s postraníma kolečkama jeztí od asi 2, 5 let .... každé dítě je ale jiné...

kalo
5. črc 2013

za mě skvělá věc. Hlavně koupit takovou, která má normální řetěz (a ne šlapání u předního kola!). Využívali jsme moc, od 2 do 3,5 let, když se šlo daleko...Máme ITALTRIKE s vodící tyčí.

lucik78
5. črc 2013

také doporučuji Smart-Trike hodně jsme využily a malému se moc líbila 🙂 nedávno jsem ji tu prodala je od 10měíců 😉

jajkaz
6. črc 2013

Šla jsem na procházku s kamarádkou, co v tom vezla asi 1,5letou dcerku. Mají nějakou trojkolku, značku nevím. Ona může řídit tou tyčí, ale říkala, že jak se jí do toho malá třeba nečekaně opře, tak je to mazec uhlídat. A navíc, pod nožičky mají takovou plošinku, kde si opře nožky. Na pedály nedosáhne. A za tu 20 minutovou cestu jí malá minimálně 3x nožky sundala, tak jí je kamarádka nechtěně "přejela" 😖 😢

jennyska
25. lis 2013

@jajkaz @lucik78 @kalo @ankava @alpakovo @vanule @ivular @speedygon @anetka1701 @moudivlacek @ladida.l @lucifereeek @kamino @karotky @zandanem @wedmad a ostatní maminky 🙂

mohly byste se svými zkušenostmi týkajícími se Tříkolek přispět do naší koníkovské Wiki knihovničky, kterou si tady tak nějak pospolu všechny tvoříme a zpětně využíváme? 🙂

Vy se do ní můžete zapojit tak, že svou radu, tip, zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/trikolka/ a pomůžete tak ostatním maminkám, které právě pokukují po nějakém odrážedle a hledají ten správný!

Děkuji Vám, že svou zkušenost vložíte a pomůžete 🙂
Mějte se fajn.
Janča

PS: Zapojit se svou zkušeností, příběhem a nebo i doplnit článek může každý! Knihovnička je otevřena vždy a všem 🙂