Trojkolka do sněhu. Máte zkušenost?

kachnik
31. srp 2007

Holky, budeme mít ledňáčka a mám zatím vybraný Cam Cortinu X3 a nevim, jak se s tím dá krosit v zimě. Nemáte některá zkušenost s trojkolkama? 😀

dol
31. srp 2007

Ahoj, my budeme mít vánoční miminko a vybíráme mezi Cam Cortinou a Jane Slalom Pro. Myslím, že pokud nebydlíš v horách, tak je to v poho 😉 Dneska těch trojkolek jezdí spoustu a všichni musí jezdit v zimě, ať už s hlubokou korbou nebo sporťákem. Ale třeba se ozve maminka se zkušenostmi.

kachnik
autor
31. srp 2007

dol, koukáme že budete mít Kubíka. Nám se to bohužel na posledním ultrazvuku nepovedlo, ukázal nám jen záda. Kubíka jsme taky chtěli, ale má ho kamarádka, tak zvítězil Filip, když to tedy bude kluk. Líbil se nám ještě David a Daniel, ale to je vše v prosinci. Kočáry už mě nebaví, co bych chtěla rozměrově, tak to nic není, Taky jsem chtěla ten Slalom, ale viděla jsem ho několikrát a přijde mi hodně nízký. Tak uvidíme, snad se nějaká zkušená mamina ozve.

kachnik
autor
31. srp 2007

Joo líbil by se mi čtyřkolový kočár, jenže Cortina X4 je děsně řešená, nevim proč tu X3 nemají stejnou na čtyřech.. 🙄

dol
31. srp 2007

Já bych byla každopádně pro Cortinu, ale moc se m poslední dobou nelíbí to kolečko, že je moc vepředu. Tak jsme do výběru zařadili ještě Jane. Ale Cam stejně pořád vede, protože, jak píšeš, Jane je strašně malinký.

kachnik
autor
31. srp 2007

To se mi taky moc nelíbí to kolečko, zrovna jsem pomáhala nějaké paní do baráku k dr. měla nasazenou autosedačku a měla problém s tím dlouhým předním kolem, že se jí všude motalo... jenže zatím mi taky vyhovuje díky rozměrům atd.

karin80
31. srp 2007

ahoj, my cekame mimiska taky v lednu. Mame objednany casualplay s4, je to trojkolka, ale predni kolo ma zdvojene ( jde zaaretovat ). Crtina se mi libila ze zacatku, ale nazivo se mi nelibilo to predni kolo, jako vam.

bufinka
2. zář 2007

Ahoj holky, my cekame mimusko na vanoce. Me se nejvice ze vsech typu zamlouva Jane Slalom Pro a verim, ze i ve sneho a na horah si s nim dam rady. Jen planuji jeste porovnat velikost korbick s jinymi znackami a hlavne vysku kocarku. Muj muz se odmita hrbit u kocarku (ma pres 2 m) 😒 😠 🙂
Nemate to nektera uz okoukane? 😎

prada
2. zář 2007

my jsme měli s manželem tři favority:jané slalom pro, cortinu x3 a x-landera XA. nakonec to vyhrál x-lander: protože jak píšete-jané slalom pro je hodně nízký a to mi vadilo i přes to, že mám jen 165 cm a manžel taky a u cortiny se mi taky nelíbilo to přední moc vystrčené kolo a ke všemu bydlíme na vesnici, takže jsme potřebovali kočárek i víc do terénu.

holky, dobře vyberte.

kachnik
autor
2. zář 2007

prada, je to hrozný co?? Vybrat ten jeden, správný... 😀 X-lander má hodně krátkou korbu, protože budeme mít zimní mimi, tak musím počítat ještě zimní fusak, jinak bych ho hned koupila, i tu čtyřkolku. Jo a teď mě kamarádka upozornila, že je hodně důležitý rozměr sedáku (šířka) ve sportovce, tak bacha na to, aby se vám tam pak sedící mimo dostatečně vešlo. Našla jsem i postup při výběru kočáru:
Výcuc: 😝
Korba
Vyberte si model s prostornou korbou – ležící plocha cca 80 x 35 cm. Taková to korba vám vydrží až do 6-ého měsíce dítěte.

Sedák
Dbejte na to, aby vaše dítě pohodlně sedělo. Hloubka sedu by měla být cca 21 – 24 cm a šíře sedu min 35 cm. Výška zádové opěrky min 38 cm, vhodnější je však až 50 cm. Čím vyšší je zádová opěrka, tím je pro vaše dítě bezpečnější.

adriana78
2. zář 2007

moja znama ma kocar jane slalom pro. a v zime v snehu s nim nemala vobec problem, len si musite zaaretovat predne kolecko. 😉 🙂

musko
3. zář 2007

Kachnik, čo sa veľkosti korby týka, tak ju má rtozhodne X Lander vačšiu ako Jané, u Cortiny si nie som istá - ale v novej kolekcii X Landery sú o 3-4 cm dlhšie aj širšie oproti kolekcii 06... A X Lander jedine odporúčam. aj čo sa šport. verzie týka - je pohodlná a jedna z najdlhších čo na trhu sú. V poho sa tam vyspí aj 2-3 ročné dieťa, ak je treba....

kachnik
autor
3. zář 2007

Holky, koukala jsem na rozměry X-landeru, jsou super, jen ty nafukovací kola mi nepřijdou moc praktické, když píchnete atd. opět výcuc:
Kola
Na výběr máte kola gumová a nafukovací. Gumová kola jsou bezúdržbová, nafukovací kola oproti tomu vyžadují pravidelnou kontrolu a dofukování. Gumová kola mají stejné jízdní vlastnosti a jejich výběrem si ušetříte čas i peníze.

rozak
3. zář 2007

A co si myslíte o tomto kočárku. Viděla jsem ho u jedné paní na ulici a moc se mi líbil. Měl daleko větší kola, odpružené a myslím, že má i sporťák do úplné roviny a přijde mi i daleko kvalitnější než Jané - na těch vidím chyby u svých kamarádek.

rozak
3. zář 2007
kachnik
autor
3. zář 2007

ahoj rozak, taky jsem o něm uvažovala
jukni: http://www.detskyraj.cz/zbozi/3386-peg-perego-g...

to je celý komplet

rozak
3. zář 2007

Já tedy o koupi kočárku už neuvažuju..sháním informace pro jednu kamarádku, která bydlí v menším městečku.
Původně jsem taky chtěla koupit Jané, ale pak mě to přešlo. Autosedačku má příšernou - jedna je na seznamu nebezpečných a v té, co má švagrová děti visí v sedě, košík dole mini, příšerně velký igelit na sporťáku do kterého praží slunce a brzda, která nefunguje a mají ji na gumičce....za ty peníze děsný. A ty barvy taky teď nic moc 😠

kachnik
autor
3. zář 2007

To máš dobrý, to je nejjednodušší.. po prvním mímovi. Taky se mi ty barvy vůbec nelíbí...

rozak
3. zář 2007

To k tomu prvnímu mimískovi patří, vybírání kočárku...ale žádný prostě není ten nejlepší. Každému vyhovuje něco jinýho

kachnik
autor
3. zář 2007

Tak s tím plně souhlasím, každému se líbí něco jiného a opravdu ten nej se nedá sehnat, ale je to škoda, protože na trhu je toho hodně. Jenže když chci kočár cca 20tis, tak mi musí vyhovovat maximálně, néé?? 😀

kim
3. zář 2007

Holky, my do Pegu jdeme!!!!Taky jsem chtěla Jané, ale když jsem ho viděla v reálu a přečetla pár diskusí, tak jsem obrátila o 180 stupňů!!!!Ten Peg má fakt super kola, takže ve sněhu to určitě nebude problém 😉Pro ty, kteří o něm uvažují...dost slušná cena je na stránkách Malvik 😉

flumina
3. zář 2007

Ahojte, ten Pegu vypadá fakt dobře, jen jsem četla že se s trojkolkama špatně manipuluje, prý si jedou kam chtějí, tak nevím, ale taky uvažujeme o trojkolce. Ráda bych si přečetla víc názorů.

musko
3. zář 2007

Aj mňa napadol, ale má melú korbu. Čo sa tých nafukovacích kolies na X landri týka - my ho máme pomerne dlho a zatiaľ fakt problém nebol...

garbage
3. zář 2007

Taky bych chtěla trojkolku a mimi se narodí v únoru a ještě k tomu bydlíme v oblasti kde bývají spousty sněhu. Tak prosím maminy co mají nějaké zkušenosti NAPIŠTE 😅 . Mě by se asi nejvíc líbil x-lander XT, tak pokud máte některá zkušenosti právě s ním budu ráda.

kacka.va
3. zář 2007

tak já můžu jen konstatovat, že se s tím leze dost blbě do MHD. Když jsem pomáhala mamince s trojkolkou, tak se s tím manipulovalo mnohem hůř, než s klasickým kočárem ☹

lendy1
3. zář 2007

Ahoj holky,
my máme 2 měsíce Cortinu X3 a nemůžu si na ni ztěžovat, zatím tedy využíváme jen korbičku a autosedačku.

Výhody: velká korbička, možnost zvednout miminku korbičku pod hlavičkou (velmi oceňuji, když byl Davídek maličký a ublinkával, tak s tím zvednutím ležel hlavičkou výš a bylo po problému), síťka proti hmyzu přímo na kočárku (využívali jsme v létě), možnost nastavit korbičku na kolébku (malému se to moc líbí a kolébat jde velmi snadno), velmi snadná manipulace při jízdě s kočárkem, skládání, možnost upevnit přední kolečko napevno, autosedačka v ceně s možností upevnění na konstrukci kočárku.

Nevýhody: nemožnost houpání kočárku (myslela jsem si, že to nebudu potřebovat, ale opak je pravdou), nesnadná manipulace s tříkolkou (to je bohužel problém všech) při "jizdě" do schodů (stačí 1-2 schody a kočárek se klátí na stranu a je těžké ho udržet).

To, že má Cortina kolečko moc vepředu je fakt, ale mě to vůbec nepříjde a ničemu to nevadí.
Bydlím v Liberci (a tady je v zimě sněhu až až), takže jsem zvědavá jaké to bude,ale myslím, že to nebude problém, protože s kočárkem se opravdu velice hezky a lehce jezdí.

hankah
3. zář 2007

ahojky holky,
mám půjčenou trojkolku MUTSY,protože náš čtyřkolák reklamujeme, takže mám porovnání a můžu říct,že se mi s ní nejezdí dvakrát nejlíp. pokud se jede po rovném tak problém není,ale jakmile jsounějaké nerovnosti, třeba i sjíždění z chodníku, už není tak stabilní. bych měla do sněhu celkem strach........

lucivasu
3. zář 2007

ahoj holky,tak my mame Cortinu X3 a jsem s ni spokojena.Sice jsme ji koupili az mel maly 9 mesicu,takze jsme hl.korbu zatim nepouzivali - snad pri dalšim mimi 🙂,na kostře jsme používali autosedačku,ted pouzivame sportak a je super.V zime jsme problem ve snehu nemeli,predni kolo se zaaretuje a je to.Co se týče jízdy do schodů tak nejlépe je schody vycouvat 😉

kachnik
autor
4. zář 2007

Super, že se nám ozvaly maminy se zkušenostmi, aspoň můžeme porovnávat a vychytávat mouchy. 😉

mausi
4. zář 2007

Ahoj ! My jsme meli Hartan Skater (trojkolka) a byla jsem s ni moc spokojena, prestoze bydlime na horach. U tech 3-kolek je ale myslim opravdu dulezity, aby se ta sedaci jednotka dala cela vyndat a otocit po nebo proti smeru jizdy, podle potreby. To maji u Hartanu jen ty novejsi typy, tusim od roku vyroby 2004.

mysulka
4. zář 2007

Ahojky 🙂, my máme objednaný janečko a tak nějak jsme ho prostě vzali do ruky a řekli, že to je ten pravý a po rozhovoru s pár lidmi nám byl opravdu doporučen i podle diskuse, kterou jsem zde zavedla, pokud jí najdu, tak sem hodím odkaz, protože se tam porovnávaj i velikosti a na ty se tu některá mamina ptala.

Jinak by mě zajímalo Rozak, jaké konkrétní problémy s kočárky Jané měly tvoje kamarádky? Je pravdou, že už ho nevrátím, ale chtěla bych vědět, na co si mám dát pozor (krom chyb, které jsi vyjmenovala).