Učicí věž, máte zkušenost?

tinulla123
26. únor 2018

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s učící věží? Malý ma rok a půl a když vařím, tak začíná vylézat na židli a stojí a hledí na mě a já se bojím, že spadne... Proto bych mu chtěla koupit učící věž, chci už tu polohovatelnou, ale říkám si, jestli jsou dostatečně těžké, aby se i s ní nepřevrhl. Na uciciveze.cz píšou, že mají 14kg, což se mi zdá fajn, ale je to hrozně drahé a dodací lhůta dlouhá. Koukám po bazarech, ale ty mají věsměs kolem 9kg, není to málo? Ten můj kluk je hrozné šídlo...

dixi86
26. únor 2018

Ahoj, tu nejlepší, ale dělali jsme si jí doma ze stoličky z Ikey. Je stabilní, těžká a perfektní. Prcka nemusíš hlídat pořád, ale může člověk i fungovat vedle a poblíž něj. Sám sleze a vyleze, kdy chce. Vyšla nás na 6-8 stovek včetně barvy (350 je myslím ta stolička z Ikea).

barbara04
26. únor 2018

@dixi86 nemas foto prosim
taky budeme vyrábět 🙂)

dixi86
26. únor 2018

@barbara04 lepší nemám

barbara04
26. únor 2018

@dixi86 super diky, taky si to tak nejak představuju 🙂 uvidime co se podaří smontovat hehe

alzbeta_kubicek
26. únor 2018

u nás stejně, schůdky a stolička z ikea a je to báječný a levný řešení. 🙂

maudd
26. únor 2018

Taky mame samo domo 🙂 nejlepší věc co mame, vyuzivame každý den

jipe
26. únor 2018

taky máme vyráběnou doma a super, syn ji dostal v 17 měsících a je hojně využíváná i ted ve 2,5 letech a ještě určitě nějaký čas bude. Spodek jde dát na několik úrovní

pavlinakm
26. únor 2018

My mame ucici vez alá Ikea. Je to určitě lepsi jak zidle. Mala ma 14mesicu. Mame pricky tedy ze vsech stran, takze ji do ni musim davat. Koupila jsem na bazaru za 400,- Ty penize za original bych nedala..
Ale i tak musim byt ve strehu, protoze kdyzse začne nudit, tak ma napady z ni vylezt na linku nebo se zacne pritahovat o kraj drezu a to mam strach aby se neprevazila.

katkatris
26. únor 2018

@tinulla123 A co si nechat vyrobit na zakázku od truhláře nebo šikovný tatínek nebo dědeček by to mohl zvládnout 🙂. Taky už jsem viděla že někdo přidělal jen pár latěk na hotovou stoličku a taky to vypadalo dost dobře 🙂.

podaji
26. únor 2018

My mame obyc masivni zidli. Malej to zvladl s prehledem. Taky jsem po ni koukala ale nez jsme se rozhoupali uz ho to zase prechazi ma uz 26. Navic nezustane chvili na jednom miste. Takhle si ji presune a je spokojenej🙂

victress
26. únor 2018

tohle mi připadá dost vysoké a vratké, kdyby to spadlo i s dítětem, které se v tom umí vrtět, tak si myslím,že bezpečnější je obyčejná židle...

tinulla123
autor
26. únor 2018

no vyrábět se nám to právě nechce. Ale taky se bojím, aby i s ním nespadlo, proto si furt říkám, jak by měla být těžká... vám se nikomu nestalo, že by jste měli namálem, že by vám dítě spadlo? Tak je pravda, že bych ho asi v te kuchyni samotneho v tom nenechala, ale i tak...

jipe
26. únor 2018

@tinulla123 že by se převrátil, to určitě ne, jen se jeden čas začal jakoby vzpírat na rukách a vytahovat a naklánět, tak jsme "podlahu" museli dát níž, aby nepřepadl nebo nevlezl na linku. Ale kolik to naše "monstrum" váží, to nevím. je to podlepené filcem, takže po plovoučce to šoupne sám k lince a zátěžovou zkoušku dělal brácha (výrobce) se svými 90 kg :D

tinulla123
autor
26. únor 2018

právě brouzdám po internetu a co čtu, tak snad každý, kdo tu věž má, tak je spokojený a nikde jsem se nedočetla, že by dítě nějak vypadlo nebo se s tou věží převrátilo, je pravda, že tyhle obavy spíš píšou lidi, kteří doma tu věž nejspíš nemají...

dixi86
26. únor 2018

@tinulla123 to se může stát např. když se šoupne o pár cca s věží od linky a hodně se nakloní, jinak ne.

rebe
26. únor 2018

My měli na obě děti samotné schůzky IKEA. Tím, že neměli ty bočnice, nehrozilo převážení, ani nemohli nikam vylézt. Syn z nich jednou spadl, když dělal blbosti, je to pár desítek centimetrů, takže se mu fakt nic nestalo, jen se polekal, od té doby si už dal pokaždé pozor. Dcera neměla nehodu nikdy. Máme v kuchyni dvoje, pro každé dítě jedno, a hodně je využívám i já. Cokoli potřebuji v horních skříňkách a policích, nenatahuju se pro to, ale vyběhnu po schůdkách.

pavlinakm
26. únor 2018

@tinulla123 ja sice fakt, ze dcera je drobna(9kg), ale prevrhla by se jedine kdyby se z ni nakláněla a pritahovala o neco. Jinak pri běžném stani nema sanci. Ty schudky jsou dole siroke, takze maji dobre teziste bych rekla. Avsak pokud vam to neda, kupte si original. Je fakt ze vypadaji o dost bytelneji

petulero
28. únor 2018

po učící věži jsem taky koukala, jenže malej je prostě hodně aktivní a pořád by z toho vylejzal. Věřím i tomu, že by se v těch špršlích zasekl. Takže nám stačí normální židle a v pohodě.

fifi02
28. únor 2018

Taky jsme si vyráběli z IKEA stoličky a je to každodenní pomocník. Syn má 19M, máme ji od roku super. Nejen u linky v kuchyni, ale i na čištění zubů nebo na divání z okna (vidíme na koleje,takže neustále hlidá vlaky). Dneska už si ji po baráku dostrká, kam potřebuje bez naší pomoci. Převrhnout se snad ani nedá, ale párkrát nám z ní vylezl na linku.

margaret88
Autor odpověď smazal
Zobraz
margaret88
5. srp 2018

@dixi86 ahoj. Je prosím nějaký návod na výrobu?Taky chceme vyrábět z Ikea. Co je k tomu všechno potřeba? Jem schodky? Děkuji

dixi86
6. srp 2018

@margaret88 Ahoj, jsou všude, už ani nevím podle čeho jsme vyráběli my. Ikea schůdky, pidi trámky, šrouby, aku šroubovák/vrtačka, případně lak/barva, šmirgl papír

dixi86
6. srp 2018

@margaret88 stačí vyhledat learning tower ikea, je tam toho spousta 🙂

luckaa123123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz