Vánoční dárky pro půlroční dítě. Poradíte?

sheinka
21. zář 2011

Ahoj holky. Chtěla bych se vás zeptat s jakými dárky máte dobré zkušenosti. Dceři bude o Vánocích půl roku a nechci dárky jako plyšáky a tak. Raději bych něco s čím už se může třeba malinko naučit. Poradíte?

veronikaadam
21. zář 2011

Ahoj, Matýsek měl onehdy taky o Vánocích půl roku a dostal hračky spíš pro něco starší - 9m a tak. Od Fisher Price zpívajícího šneka, z Ikea drátový systém s korálky (taková proplétačka - na motoriku), barevné knížky se zvířátky, hračky do vody, potom lokomotivu s různými zvuky, tlačítky a tak (myslím, že taky od Fisher Price)pak dostal prostírání, svůj příbor, dětské talířky, avent kouzelný hrníček, látkový box na hračky...spíš takové potřebnější věci, když z toho ještě nemá rozum! Každému jsem dala typ na jednu hračku, aby to zbytečně nepřeháněli. Už v tu dobu seděl, ale stejně ho to moc nebralo, vzal si jednu knížku a u tý vydržel skoro celý večer.

svataterezicka
21. zář 2011

Dcera dostala na pul roku na Vanoce vkladacku od FP (kyblicek s tvary), pak hraci kostky od FP (kazda neco dela macka se atd) a zatloukaci zelvu (do te nejradsi mlati az ted).. jo a navlikaci krouzky od FP - jsou chrastici z umele hmoty takze se dobre zuzlaly 🙂 Fisher Price mam nejradsi 🙂 Pak dostala od segry takovou tu kapelu z FP - je tam pianko co barevne sviti a hreje, kytara co se toci jako ty struny a hraje a trumpetka.. s tim piankem si dost vyhrala, stacilo na to trosku zmacknout a hralo to a svitilo to ji bavilo...

janavaliko
12. říj 2011

Ahoj, plyšáka by určitě Matýsek taky využil. No ale je pravda, že něco praktického se hodí - co máme zkušenosti, tak je hezký dárek nějaká taková menší sestava - kde jsou různý předměty různých velikostí a barev. Dá se to pak různě třídit právě podle těch barev, velikostí nebo toho, že tam jsou zvířátka, auta a další. Byla to taková menší sestava no - myslím že jsme to našli na http://www.poraddarky.cz/ , jestli to tam ještě někde mají. Nebo projít normální obchody a hledat něco takového.

arianka
12. říj 2011

Kluci sice budou starší, ale teď je jim půl roku a kupovala jsem nějaké hračky pro větší, myslím, že jakákoli interaktivní hračka se hodí a vydrží delší dobu, momentálně je pro ně mega hitem zebra Ryan, ve skříni čeká hrající stoleček interaktivní (tak za měsíc ho už užijí plně) atp., takže já osobně bych koukala po těchto hračkách, od 6 ti a 9ti měsíců, co rozvíjí motoriku a něco už učí, plyšák je fajn, ale na mazlení, hora plyšáků myslím je k ničemu 🙂

sunny83
12. říj 2011

Ahoj, ráda se tu inspiruji. My budem kupovat nějaké kostky plastové, kroužky na tyči, vkládací kostku s tvary, hračky do vany, nějaký ten příbor, talíř, taky tu proplétačku s korálky z Ikea a dál nevím, třeba jí někdo dá něco hrajícího 🙂 Jo a nějaké knížky.

popellka
15. říj 2011

@sheinka - ahoj, koukám, že máme stejně starý miminka, no taky jsem přemýšlela co na Vánoce, ale jelikož tomu malá ještě nebude rozumět, tak toho nebude přehnaně. Ten hlavní dárek bych chtěla ohrádku, potom takovej polštářek, na kterým se dá spinkat a ještě se dá použít za záda, když se bude učit sedět 😉 potom jsem už koupila cestovní dózu se lžičkou od Tescoma Bambini a pak ještě takový 3 dózy, který se dají dat do mrazáku i mikrovlnky a ještě bych chtěla nějakou hračku. Viděla jsem v Penny v akci dřevěný kostky, ale u nás už byly vyprodaný ☹

popellka
15. říj 2011

@sheinka - jo a taky pěnový puzzle 😉

sheinka
autor
15. říj 2011

@veronikaadam @svataterezicka @janavaliko @arianka @sunny83 Holky díky moc za tipy 🙂
@popellka Teda to u nás budou Vánoce bohaté..spojila jsem to i s nádobím pro malou, novými dudlíky, jídelní židličkou a hračky prostě chybět nesmí 😀

popellka
15. říj 2011

@sheinka - no taky jsem je chtěla bohaté, ale momentálně jsme nějak na štíru s financema, takže tak 😖 jinak dudliků máme doma 8 a stejně jsme nenašly ten pravej, no nad židličkou jsem taky přemýšlela, protože ji budem potřebovat, ale to možná řeknem babičce, hračky chybět nesmí to je jasný a jinak já nekojím, tak by tam Lenička mohla mít novou flašku na mlíčko mě teď tak napadlo 😀

sheinka
autor
15. říj 2011

@popellka jojo to jsou takové dobré dárky..vděčné a využíjí se na maximum 🙂 Ono stejně největší šou bude z balicího papíru jak to tak vidím 😀 😀

popellka
15. říj 2011

@sheinka - jojo a su zvědavá, jak bude malá koukat na rozvícenej stromeček - jůůů to bude nááádheraaa 😀

sheinka
autor
15. říj 2011

@popellka ty Vánoce najednou získávají úplně nový rozměr co? 😀 😵 Taky se na to strašně těším.

popellka
15. říj 2011

@sheinka - jojo úplně se nemůžu dočkat a příští rok to bude ještě větší mazec, to už budou aji chápat, tak to pak bude mít pod stomečkem dárečků víc 😀

sheinka
autor
15. říj 2011

@popellka 😵 😵 mám z toho normálně teď úplně vánoční náladu..asi si půjdu zapálit frantíka 😀

popellka
15. říj 2011

@sheinka - jojo já už su taky nějak tak vánočně naladěná, i když to bude až za 2 měsíce 😀 😀 😀

lindaaax
15. říj 2011

taky se těším na vánoce a už nakupuju 🙂 objevila jsem eshop s pingu a mumínky, mají tam krásné věcičky, které jsem jinde neviděla. zkus kouknout: merriment.cz 😉

majatob
19. říj 2011

ahoj, muj nejmensi bude o fous vetsi, ale dostane:
skladacka Velka duha http://www.grimms.cz/produkty/skladacky/10670.html
Duplo box se zakladnima kostkama a Duplo zviratka 🙂
pro neterinku (o vanocich 6 mesicu) mam 2 z tech domecku na zacatku stranky http://www.grimms.cz/produkty/stavebnice-kostky/

romcovaklarka
21. říj 2011

Jé, super téma tohleto. Právě jsem přemýšlela, co půlročákovi koupíme. Chtěla bych nějaké velké kostky a pak možná takové ty kroužky, co se navlíkají na kolík. A leporela, nevíte, jestli se dají ještě sehnat? Daly se kromě čtení využít i na stavění vynikajících ohrádek 😵
@majatob Moc krásné ty stavebnice, asi napíšu Ježíškovi 🙂

sjusi
7. lis 2011

taky potrebuju poradit.... 🙂

monavika
10. lis 2011

Ahoj,my budeme kupovat jidelni zidlicku,nejake obleceni a interaktivni hracky 🙂

anysekk04
23. zář 2012

Ahoj, pro půlroční mimčo bych nekupovala nic extra drahého, jak je známo nejdražší věci děti nezajímají🙂 koupila bych nějaké oblečení určo a pár hraček hlavně nee moc s tim si stejnak hrát nebude🙂 koukni na http://www.vanocni-darky.cz/darky-pro-deti/ tam najdeš zajímavé inspirace, tak snad něco vybereš:-P🙂

gillmorka
19. pro 2013

Já mám nápad na dárek pro větší děti, tedy minimálně školního věku 🙂 Nějakou dobu se zajímám o zdravotní židle a vím, jak je důležité zdravé sezení, takže oboum dětem kupujeme k vánocům zdravotní židle 🙂

laurital
19. pro 2013

@gillmorka To budou děcka nadšená 😀 Najít zdr. židli pod stromkem moje dcera, tak mě přednostně napíše na čekačku Domova důchodců.To by snad měla být samozřejmost koupit dle potřeby.Ještě přidat zdr. matraci a ortopedické botky a děti tě budou milovat.

Jinak u nás jsme kupovali např. kostku s otvory pro různé tvary, které se do ní vhazovaly, od Chicca telefon s tlačítky ve tvaru zvířátek, které po zmáčknutí vydávaly příslušné zvuky nebo pyramidku, kam se skládají kroužky od největšího po nejmenší...

1velrybka
19. pro 2013

@laurital Tak já myslím, že i tu zdrav. židli můžou dostat jako dárek, ale samozřejmě aby to nebyl dárek jediný, to je jasné 🙂 Ale jako jeden z dárků, když ty další budou jiného rázu - proč ne?

laurital
19. pro 2013

@1velrybka No vidíš, já si zase myslím, že dobrá židle nebo třeba zdr. matrace má být samozřejmostí a ne dárkem.Dárek má být splněním dětských snů a přání.

1velrybka
19. pro 2013

@laurital Tak jasně....ale na druhou stranu, když bude mít třeba 10 dárků takových, jako říkáš, které jsou pro jeho potěšení a splnění snů, tak i nějaký praktický dárek může dostat. Když se ten nákup toho dárku - v tomto případě židle - hodí zrovna v toto období, proč to pod stromeček nepřihodit 🙂

25ka
21. únor 2014

@sheinka http://www.giganto.cz/hracky-a-zabava/plastove-...
plastové míčky su skvelí nápad mame ich aj mi a pre tak male mimčo je to dobry zaciatok s motorikou, miček je najlepsie zaciatok na ucenie sa chytat predmety do ruk a zistovat cosa stymi rukami da robit co chytat ako to vyzerazistit kvalitu makost tvar.všetko proste a ked ichma viac tak je to zabava vtom plávat 😉

janehajsman
24. říj 2014

Vím, že diskuse už je staršího data, ale opět se blíží Vánoce, tak inspirace pro další maminky. My dostaneme od rodičů pokračovací autosedačku, náušničky, které jsem dceři vybrala a já jí koupila Pejskův hrací domeček od Fisher Price a ještě dostane jídelní židličku a švagrová prý koupila nějakou stavebnici z kostek, které se dají skládat do sebe a přitom jsou gumové a dají se žužlat - prý je viděla v Dráčikovi, ale já se ještě mrknout nebyla, tak nevím jak vypadají

terkavlacilova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamulin
8. pro 2014

@terkavlacilova To je hrobně individuální, jelikož každé dítě je jiné, ale zkus se mrknout třeba na stránky 4kids (na heuréce mají z obchodů s hračkami jedno z nejlepších hodnocení), tam si zadáš věk a určitě něco najdeš 🙂