Vhodné hračky pro dítě, které sedí, leze, chodí

jijitka
30. srp 2010

Ahoj, zajímaly by mě vaše zkušenosti jaké hračky (pro pohybové aktivity - tj. chodítka, odrážedla, hopsadla atd.) se vám osvědčily pro děti v různých stadiích vývoje. U hraček se většinou uvádí, pro jaký věk je vhodná, mě spíš zajímá, co dítě musí umět, abych ho např. mohla posadit do chodítka, od kdy odrážedlo nebo malé kolo atd. A ještě by mě zajímalo, jak dlouho vaše dítě jednotlivé hračky využilo.

kapradina
1. zář 2010

ahoj ja sem klukom koupila bazarkove choditko,ale jen to co vede pred sebou.od firmy fisher price.a kluci s tim byli moc spokojeni.naucili se drzet rovnovahu a uzivali si to. 🙂

jijitka
autor
4. zář 2010

@kapradina - něco takového chci malému pořídit až začne chodit, takže máme ještě čas. On prozatím sedí, ale sám se ještě neudrží. Chtěla jsem mu pořídit chodítko, do kterého se dítě posazuje, ale slyšela jsem, že jsou vhodná až když dítě sedí samo.

kapradina
4. zář 2010

@jijitka aha tak to jo.vzdycky kdyz jsme jeli s dvojcatama na kontrolu do Brna na obilnak,tak me DR.vybrblala,ze kluky ucim posazovat.ze to nemam delat.ale ja sem je neucila.oni sami.do zadneho choditka sem je nedavala,az proste zacali trosicku sami chodit,tak sem poridila az to aktivni.akorat sem jim uvazala plencu v pase,aby drzeli balanc.byla to sranda. 😀 nevim nechcu nejak radit,ale zalezi jak tve ditko sedi,jestli uz samo nebo se teprv snazi sedat.pokud jeste nesedi uplne samo,tak bych ho do toho choditka nedavala.uz kvuli pateri. 😉

lamarika
5. zář 2010

@jijitka jenom žádný chodítko do kterýho se dítko posazuje!!!! To že sedí, ještě neznamená, že má vyvinutý kyčle, který v tomto chodítku strašně trpí a dítku tím jen ubližuješ. Nutíš ho tím do něčeho na co samo ještě není fyzicky vyvinutý. To je jako kdybys neuměla jezdit na kole a někdo tě na něj posadil a očekával, že pojedeš ani by sis nějak ublížila.
Radši pořiď odrážedlo co by mohlo dítko tlačit před sebou. O těch hopsadlech jsem taky neslyšela nic dobrýho, ale nijak jsem se o ně nikdy nezajímala, tak k těm ti víc neřeknu.

jijitka
autor
5. zář 2010

@lamarika - já to vidím tak nějak stejně 😉 Bohužel u všech hraček se uvádí věk, pro který je vhodná, což je (aspoň podle mě) úplná pitomost, protože každé dítě umí v daném věku něco jiného. Proto mě zajímá, co už dítě musí umět samo, aby pro něho hračka byla bezpečná a neublížila jsem mu. Prozatím jsem došla k závěru, že teď nebudu pořizovat nic, dokud se nepostaví.
A nemáte nějaký tip, jak podpořit v lezení?? Hračky položené před ním nepomáhají, to bude raději ležet na břiše, kňourat a plácat rukama do podlahy 😀 . Je to holt lenoch ☹

lamarika
5. zář 2010

@jijitka u nás zabralo jídlo 😀 Za tím dolezl kamkoli 😀 Nebo jsou třeba hračky (auta, medvědi,...) co když na ně zmáčkneš nebo je natáhneš před dítkem ujíždějí a to taky motivuje k lezení

jijitka
autor
5. zář 2010

@lamarika - s tím jídlem by to mohlo vyjít i u nás. Nebo ještě moje prsa - stačí, abych se před ním svlékala a už se sápe 😀 Hračky asi moc ne, když si odstrčí jakoukoli oblíbenou, stejně za ní neleze.

katkadop
4. říj 2011

ahoj holky,memu synovi bylo 28. 5 mesicu a uz tu chvilku vydrz sedet sam cca 3-5 sekund jak kdy,je treba uz vhodna pro nej jidelni zidlicka?diky Katka

ja.na81
4. říj 2011

@katkadop ahoj, to ze chvilku vydrzi sedet sam - znamena to, ze se sam posadi nebo ze ty ho posadis a on to tech 5 sekund vydrzi? Protoze jestli se jeste sam neposadi, mel by mit jidelni zidlicku polohovatelnou, aby tedy byl v takovem tom pololehu. Ja treba do te doby, nez se maly uplne sam posadil (coz bylo v 8mi mesicich), krmila v polohovacim lehatku a az pak mu poridila drevenou rostouci jidelni zidlicku.