Vhodné kolo pro dítě tři a půl roku staré. Máte tip?

blandik
25. dub 2012

Chceme synovi koupit šlapací kolo, má tři a půl roku, šlapat už umí. Zajímaly by mě nějaké tipy na dobrá kola - tedy značky kol, které máte a se kterými jste spokojeni. Děkuji.

berenika39
25. dub 2012

@blandik mě taky🙂)). Zkoušeli jsme ho vzít do obchodu a posadit na nějaká, která tam byla vystavená - ale všechna byla tak strašně těžká, hromotlucká, nic jsme nevybrali. Tak se těším na tipy od dalších maminek🙂 Chceš s přídavnými kolečky?

veruska007
25. dub 2012

Řešíme to samé. Líbil se mi Keller 12, ale ten byl hned pryč ☹. Chtěla jsem se podívat na Worker 14, ale to mají zatím vyprodané. Já vůbec zvažuju, jestli 12, 14 nebo 16 - co prodejce či výrobce, to jiný názor. Akorát Olpran uvádí 12 na věk 2-3 a ta kola jsou fakt maličká.

berenika39
25. dub 2012

Mě se hlavně moc nelíbí, jak mají ta řídítka nahoře, pak bude jezdit jako "stará radová", raději bych rovná řídítka na úrovni sedla, aby se rovnou naučil jezdit s těžištěm tam, kde má být, no nevím, nic mi do oka nepadlo.

veruska007
25. dub 2012

V jednom obchodě mi nabízeli kolo s plastovými koly!!! 😀

lenka5731
25. dub 2012

My máme v tomhle věku author orbit, 16 palců http://www.author.cz/kola/2012/orbit-2012/ Ale dcera je veliká a má fakt sílu, to kolo je opravdu těžké (stejně jako všechny ostatní, co jsme viděli). Má ho rovnou bez postranních koleček, rovnováhu má z koloodrážedla a šlapat umí z domácího cyklotrenažeru. Na 12 palcovém kole by byla jako vosa na bonbónu a 14 jsme snad ani nikde neviděli 😀

blandik
autor
25. dub 2012

@berenika39 - já jsem se ještě v shopu nedívala, dneska odpol asi jedem..Budeme asi chtít bez přídavných koleček. on má ještě to svoje odrážedlo a někde jsem četla, že ty přídavné kolečka děti jen "brzdí" v tom, aby se za pár pokusí naučily jezdit bez nich...(můj momentální názor)..a děsí mě, jak jsem naběhla teď na net a našla rovnou deset kol z testu, že jsou na prd - tam plastová kola, tam špatná rozteč mezi šlapátkem a předním blatníkem...A prosím tě - ten model typu trekové, horské kolo - s těmi řídítky v úrovni sedadla - to je správný posez na kole? Přiznám, že jsem nad tím už kolikrát dumala, jestli je tohle móda nebo někdo na to přišel, že takto se má "zdravě" jezdit - já se přiznám, že bych raději jezdila jako paní radová...příjde mi to přirozenější a pohodlnější..(tak se ráda přiučím..).

blandik
autor
25. dub 2012

@lenka5731 - prosím, a jak dlouho se učila šlapat bez koleček? Taky chci rovnou na kolo bez postr.koleček...

evcafrank
25. dub 2012

my máme toto http://www.intrea.cz/eShop/yedoo/1622-yedoo-pid... , začínal loni na no name 12 (ale šla hůř ušlápnout), určitě bych začínala na kole menším...syn patří mezi nebojsi- 16 dostal od ježíška a zpočátku měl z té výšky malinko respekt (on je to dost velký rozdíl oproti 12)....
z počátku má být sedlo nízko (mají došlápnout celou nohou na zem)....
ji a s váhou kola lehce bojujem - syn má cca 15 kg, takže 10kg kolo ho maličko srazí k zemi při sesedání....

berenika39
25. dub 2012

@blandik jsem poslední na poučování🙂.
Určitě je rozdíl mezi tím, když se kluci chvílema projedou a nebo budeš šlapat desítky km jako sport, ale obecně: ten vzpřímený sed - řídítka výš, je blbý na to, že páteř nestihne pohlcovat nárazy, drncání, díry, nerovnosti, není to pružina🙂. Když jsi v mírném předklonu, dostanou to z části ruce. ten sklon se řídí i tím, jestli jezdíš jen tak nebo jako blázen 😉 , sportovní posez je víc předkloněný, vyjížďky - pomalu a krátké - klidně alá paní radová🙂.
Mě jenom přišlo lepší ho to rovnou naučit správně, akorát tedy nevím, jestli mu to půjde, je strašně malý a drobek☹

bl4nche
25. dub 2012

My zrovna porizovali kolo pro malou, budou ji tri, ma cca 97cm. Myslela sem, ze dame 14",ale kdyz jsme ji zmerili mezi nohama a pak to zkouseli porovnat s kolama v krame, usoudili jsme, ze 14 je na ni velka. Takze jsme koupili Author Jet. Jinak jestli nektera chcete, muzu vam pres ip nebo do mailu poslat testy kol D-test, byl to test 16 a 12 palcovych kol. Z tech mensih prave vysel nejlip Author.

berenika39
25. dub 2012

@bl4nche já bych o ten test poprosila, dík🙂

lenka5731
25. dub 2012

@blandik To kolo dostala k vánocům. My jsme na to šli tak, že jsme jí nejdřív odmontovali kliky ze šlapek, aby ho měla jako odrážedlo, protože jeho jeho hmotnost a další parametry je úplně jiná než odrážedlo Azub fík, které měla/má doteď. Když už na tom kole bez klik jezdila jako profík (asi po třech vycházkách), tak jsme je ke kolu zpátky přimontovali - poprvé na něm byla v neděli (rovnou bez postranních koleček, ty ani nemáme). Vypadalo to tak, že třeba 30 metrů jela sama, ani ji muž nemusel jistit, pak ji přestalo bavit šlapat, tak přestala a dala si na hubu 😝 Ale chtěla to zkoušet sama znovu a znovu, takže myslím, že během pár vycházek to bude v pohodě a bude jezdit, zatím jak píšu proběhla jen ta jedna 😝

Jinak parametry - kolo 9 kg, dítě 3 r a 8 m, 21 kg, výšku nevím. Ale hodně pětiletých dětí ve školce je menší než ona, takže dost..

blandik
autor
25. dub 2012

@bl4nche - já bych taky moc ráda ten dtestík, hledala jsem výsledky na netu a našla jen ty propadáky..děkuji moc.

@berenika39 - zkoumala jsem na netu, v nějakém "bajkařském" fóru a nejvíce tam píšou o značkách - author 16 , superior sup 16 (a pak nějaká špička je - liketobike...) - koukala jsem na toho authora, a tuším je to podobné právě "trekovému kolu" tou rámovou konstrukcí...ovšem jsou to kola kolem 5tis/ks...Ta diskuze je tady: http://www.bike-forum.cz/forum/detske-kolo-16.html

@lenka5731 - děkuji. Náš drandí na firstbiku a právě pár krát šlapal na kole sousedů, je z toho unešený, má postranní kolečka..Náš má 17kilo a výšku asi tak něco málo přes metr, tuším tak 105...dvanáctku kolo určitě už nechceme, to by bylo na krátko a ty čtrnáctky téměř nejsou..půjdem do šesnáctky...

blandik
autor
25. dub 2012

@lenka5731 - prosím tě ještě dotaz - má to vaše kolo author orbit takové ty "horské" pneumatiky? nebo má jemný vzorek?

lenka5731
25. dub 2012

@blandik spíš horské...

blandik
autor
25. dub 2012

@lenka5731 - no právě jsem to okoukla, vypadá to, že author má všechny ty svoje modely 16 - orbit, stylo a bello s horskými pneumatikami, kdežto superior 16 má hladké pneumatiky, ale zase má takovou více "dětskou" konstrukci předních řídítek. A děkuji:o)

bl4nche
25. dub 2012

Poslete mi maily do ip, obavam se, ze pres konikovou interni postu nejdou posilat prilohy, nebo jo?

eiram
25. dub 2012

http://www.skibi.cz/detske-kolo-specialized-hot... ja koukala na tohle. Jezdi na nem u nas v okoli asi 3 deti. A ty pridavny kolecka bych taky vzbec nedavala. Zbytecna vec.

linda.r
26. dub 2012

My jsme dceři ve 3,5 letech koupili Olpran 12 a spokojenost maximální, kolečka jsme nedávali, rovnováhu měla z odrážedla. Učení trvalo tak 15 minut 🙂 Už jí bude skoro 4,5 a na 16 zatím nechce, ale ona je nejmenší z vrstevníků (má řesně metr), ostetní už jezdí na 16. Já osobně bych koupila nějakou levnější 12, protože je to fakt nachvíli a pak bych spíš investovala do 16.

blandik
autor
2. kvě 2012

tak jsme koupili Superior Hero 16, nechali jsme postranní kolečka, zdá se nám to více hravé - může zastavit na tom kole, má stabilitu..kdežto když je sundáme, tak je to fakt už jen o plynulé jízdě...

marjama
2. kvě 2012

@blandik ahoj, jen přidám naší zkušenost s přídavnými kolečky. My máme kolo Leader Fox 14. Martí ho dostala k Vánocům. S kolečkama jezdila ale tím stylem, že se rozhlížela kolem sebe, zastavila, kdy jí napadlo a absolutně se na tu jízdu nesoustředila. Prostě na tom kole jezdila vlastně jako na tříkolce, nemusela řešit stabilitu a to je podle mě chyba. Kolečka jsme jí sundali a od té doby jsme byli jezdit asi 4x a jsou vidět velké pokroky. Ujede sama klidně i 50 metrů. Sem tam teda začne "šněrovat" cestu, ale jede sama a zkouší vyrovnávat. Myslím, že kolečka akorát dítě v tom učení "brzdí". Ale je to jen můj názor, nenutím 😉 Tak přeju úspěšné učení a málo pádů 🙂

jihajiha
3. kvě 2012

@marjama my kolo kupovali minulý týden ve sportu. Prodavač nám taky říkal, že ve 3 letech už je dítě schopné udržet rovnováhu a že by zvážil, jelsti balančáky neodmontovat, ale že to záleží na nás. My balančáky zatím teda máme, ale pomale zkoušíme jezdit bez toho, určitě je lepší pro dítě se naučit jezdit bez přídavných koleček co nejdřív, než na ně spoléhat.

veruska007
3. kvě 2012

Tak nakonec jsme koupili Olpran Bary 14, shodou okolnosti ve stejny den se sousedkou 😀 , snad si je v kocarkarne pozname 😎 . Spokojenost!

jihajiha
3. kvě 2012

Jo a vhodných kol je plno, záleží na tom, kolik do toho chcete vrazit peněz, není to levná záležitost. My si připlatili, ale máme jistotu 100% servisu - rok zdarma veškeré opravy a záruku.

petka80
4. kvě 2012

@lenka5731 ahoj, koukám na to vaše kolo a moc se mi líbí, na authora jsem navíc slyšela dobrý reference z více zdrojů. Ale je opravdu hodně těžký??
Dcera je teda už starší než vaše, ale je dost hubená. Dvanácka už jí je ale malá, takže se chytám pořídit nějakou 16.

blandik
autor
4. kvě 2012

@marjama - děkuji za zkušenost..já to právě pořád zvažuji, od dvou let fičí na odrážedle, takže stabilitu má dobrou..navíc ta balanční kolečka v podstatě dělají to kolo nebezpečným - v podstatě to kolo vyvrací, když najede na nerovný povrch, najede bokem a ne kolmo na obrubník, do díry..dneska spadl z kopce, protože kopec byl nakloněný a jeho to převážilo...Jenže zase asi je to o tom, jakou funkci má to kolo plnit..pokud je to jako jezdítko, když jdu pěšky s ním, tak přídavná kolečka jsou fajn..pokud to má být na cyklistické "výlety", tak pak ta kolečka už jsou na nic...

hojda
13. bře 2015

Máte někdo zkušenost s kolem Pidapi od Yedoo?

sis789
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jiri_dopita
11. pro 2015

Zdravím Vás, tak jsem dnes koupil poslední vánoční dárek. Malýmu chceme pod stromečkem dát kolo, tohle se mi zamlouvalo http://www.nevix.cz/ghost-powerkid-16-2016/d-21.... Máte někdo zkušenosti s tou značkou GHOST?

Jelikož ho jízda na kole baví, tak jsme se toho chytli a doufáme, že mu to nadšení vydrží.

A ještě se zeptám, máte tip na nějaké dobré helmy pro děti? Respektive kterým značkám se vyhnout a které jsou dobré? Děkuji všem a přeji pěkné Vánoce!

lucisusi
17. pro 2015
Uživatel lucisusi je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucisusi.

koukni sem, tady to kolečko Belter 16 je lehoučké a je od 3 let. http://www.cyklospeciality.cz/detska-kola/. My měli problém s tím, že náš malej je hubenej a tak jsem hledali co nejlehčí kolečko a vybrali jsem toto.