Vibrační lehátko. Jste s ním spokojené?

fish
6. bře 2008

Ahoj maminky.Za měsíc čekám mimčo a pořídila jsem si vibrační lehátko:
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=1123832
chtěla jsem se zeptat vás,které už máte dítko a takové nebo podobné(prostě vibrační) lehátko máte,jak jste s ním spokojené,jak vám usnadňuje život s miminkem a hlavně,jak se v něm miminkům líbí.Díky za info a vaše zkušenosti. 😉 😉

med
6. bře 2008

Ahojky, myslím, že toto téma už se tu probíralo...
My máme taky podobné vibrační lehátko od Fisher Price. Malá si ho užívá dodnes, houpe se v něm a vibrace ji většinou uspí. Akorát mi to vaše lehátko přijde dost maličký.

lendy1
6. bře 2008

tady je ta diskuze, co psala med 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

fish
autor
6. bře 2008

holky díky.lendy,já jsem hledala nějakou starší diskusi,ale nevím,jestli mám pomalý net nebo co,ale nějak mi to nechtělo nic vyhledat.
med,já jsem ty rozměry nějak,přiznám se,neporovnávala,ale četla jsem,že je lehátko vyplněno polstrováním,které se dá,jak mimi roste odebírat a tak se zvětšuje prostor.(z obchodu:Lehátko je určeno díky svému extra měkkému materiálu a polstrování již od narození, jak miminko roste, lze odjímat postupně vycpávky, které zaručí více prostoru, 8 relaxačních melodií a jemné vibrace, které nejsou na sobě závislé).Tak uvidíme.Každopádně je to limitováno váhou mimča,myslím do 9-10kg,takže + - do roku.

zdenka26
6. bře 2008

Tak mi máme lehátko od fisher prince a je do 18 kg,to vaše mi taky přijde maličky,malému by nebylo zachvíly ,má 8200g,je lepší koupit vetší 😉

pomfrita
6. bře 2008

tak my máme: http://aldaralda.mimishop.cz/detail.php?zbozi=3...
a nemůžu si to vynachválit, malý se tam hned zklidní a mnohokrát tam i usnul,
je to do 9kg (a jako sedačka do 11kg)

fish
autor
6. bře 2008

zdeni,to máš ale chlapáka.Moje dvě děti měly devět kilo v roce.A já nepočítám s tím,že by mi tam mimčo chtělo ležet déle než začne lézt.to už ho tam asi moc neudržím.Chci to hlavně pro první měsíce,do toho půl roku.Myslím,že by to lehátko, hlavně malé mimnko, mohlo uklidňovat.a pak aspoň když bude větší na to krmení a chvíli na hraní.to mi úplně stačí.Pak to prodáme a podle situace pořídíme něco jiného.Četla jsem,že jsou v tom malá miminka klidná,když tlehátko vibruje a hraje,tak jsem tak trochu myslela i na vlastní pohodlí.
Každopádně děkuju za vaše zkušenosti a info. 🙂

chaluska
6. bře 2008

Ahoj, my jsme s lehátkem moc spokojeni. Využívala jsem ho hlavně v kuchyni při vaření, aby byl se mnou. Kolikrát se tam uhoupal sám. Jen jsem ho zrovna včera uklidila. Už mu je nebezpečný, jelikož si už sedá a mohl vypadnout a jeho váha už se taky blíží k horní hranici. Jak píšeš, pro dítě do půl roku super věc a pro mamku velký pomocník. 😉

fish
autor
6. bře 2008

chalusko,přesně takhle si to myslím.Po tom půl roce tak na krmení a možná občas na hraní,ale už s dozorem. 😉

fish
autor
7. bře 2008

Holky,díky ještě jednou za caše rady a názory.Přeju hezký den! 😉 🙂

fish
autor
7. bře 2008

...za VAŠE rady,ne caše... 😒

llucinka
7. bře 2008

vibrační lehátko je super věc, my máme to od Fisher price do 18 kg. A malém u se líbí pořád. 😀 Jinak krmení v lehátku se nám neosvědčilo, máme polohovatelnou jídelní židli, tak krmíme v ní. Snažím se ho naučit, že lehátko je na hraní a když se sedí v židli, tak se jí. 😉

Přeju zdravoučké miminko a ať vám dobře slouží! 😉

fish
autor
8. bře 2008

llucinko,děkujíííí. 😵

fish
autor
12. bře 2008

Ahoj maminy,zadávala jsem tady tohle téma.Lehátko včera dorazilo a musím říct,že jestli bude mimi spokojené tak jako ksem já a panenka chou-chou
,tak to bude super.
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

😀 😝

llucinka
12. bře 2008

fish: Taky to je super 😉

zirafka105
24. bře 2008

jitka711 • 1d • Dnes v 16:09
Ahoj, chtěla bych koupit malé vibrační lehátko. Zajímala by mě nějaká zkušenost maminek s těmito lehátky. 🙂

denousek • 1d • Dnes v 16:12
ahoj ja mam vibracni lehatko od fischer price a nemzu si ho vynachvali!vsak mrkni do alba...kamaradka ma podobne akorat to neni houpacka ale taky sehoupe .a i hraje a sviti a i vybruje jestli bys chtela blizsi info tak se ptej poslu odkaz...muj malej je v tom moc rad.....

jitka711 • 1d • Dnes v 16:16
Já ho mám taky vyhlídlí od fischer price. jen se bojím, aby to malou brzo neomrzelo. Nachci jí tam dávat pořád. Ale ona se chce pořád chovat, nebo abych se jí věnovala a já pak doma nic neudělám. 🙂

jitka711 • 1d • Dnes v 16:19
Denousku, myslím, že máš to lehátko, co o něm přemýšlím. Koukala jsem, že máš i klokanku. Jak je spokojený malý?

evitkamalickaprase
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
denousek
24. bře 2008

jito malej je mooccc spokojene mimo....samozdejme ze moc vyzaduje pozornost ale tak on netrpi na boleni takze kdyz place tak je to bud kvuli tomu ze chce prebalit-ale to malokdy to mu nejak neva-ale spis place bud kdyz ma hlad,kdyz chce spinkat nébo samozdrejme kdyz chce za maminkou 😉

ale ta ma sedacka je fajn ale kamoska ma fakt jeste tu hraci a blikaci od fischer price a malymu se tam moc libilo..ma katalog klidne ti opisu nazev..ale mozna to bylo jen kvuli tomu ze je to zase neco novyho no...

jinak nam doma hraje kolotoc,hraci deka a hracka na postylce kterou mu vesim do te sedacky za rukojet tak spokojenost..na tu sedajdu si muzes povesit co chces,,

krista
29. kvě 2009

eatygrenee • 1. březen 2009 ve 20:30
Ahoj holky, poradte jaké lehátko koupit? líilo se mi od Fisher Price, ale prý není polstrované a mimi se v něm ničí záda,máte někdo zkušenost? chtěla bych raději s pevnějšími zády a aby šlo dát i do vodorovné polohy

andy80 • 2d • 1. březen 2009 ve 20:38
Já mám Hauck, dá se polohovat od úplného lehu do úplného sedu, má hrazdičku s hračkami a fakt jsme hodně využívali.

smardik • 1d, snž • 1. březen 2009 ve 21:00
eatygrenee my máme fisher price a co jsem se dívala na ostatní přijde mi podobné, ono záda se ničí podle dr. ve všech ale pokud v něm není nonstop nevadí to,my ho používáme když chci uvařit apod. a malý je se mnou v kuchyni. fisher price jich má víc 🙂 my jsme spokojeni a budeme nechávat na další

eatygrenee • 2. březen 2009 v 07:43
a jaký typ fisher price máte? jaká jiná lehátka doporučujete? dá se u toho fisher price dát do vodorovné polohy??

eatygrenee • 2. březen 2009 v 07:54
A máte někdo zkušenosti s tímto lehákem od Chicco? http://www.levnykocarek.cz/lehatko-chicco-dream...

smardik • 1d, snž • 2. březen 2009 v 07:56
eatygrenee my máme tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12506882&tab=1 a do vodorovné polohy se dá dát. S jiným zkušenosti nemám, ale kamarádka měla Hauck - ale nějaké starší a malý v něm být nechtěla, po 1dni šlo z domu a kupovali to co máme my. já osobně jsem ještě uvažovala o tomhle http://www.andys.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ... ale FP je do více kilo tak jsme ji do toho a spokojenost 🙂

eatygrenee • 2. březen 2009 v 08:33
http://www.levnykocarek.cz/lehatko-chicco-dream... áte někdo toto lehátko?

smardik • 1d, snž • 2. březen 2009 v 08:42
eatygrenee mě se líbí, zeptej se na MMB tak ti poradí

jituskak • 1d • 2. březen 2009 v 11:09
eatygrenee: já to lehátko mám. je to sice z loňské kolekce, ale myslím, že kromě barev se na něm nic nezměnilo. moc se mi líbí, ale ještě nemáme prcka, tak nemůžu říct, jestli je dobrý, nebo ne. ale líbí se mi🙂

eatygrenee • 2. březen 2009 ve 12:44
a můžu se zeptat, zda má pevná zádíčka azda jde dát i do polohy na ležení?

jituskak • 1d • 2. březen 2009 ve 13:10
je polohovatelné. teda nevím, jestli úplně do lehu. mám to v krabici, tak jeslti vydržíš do večera, až přijede manža a vytáhne to, tak se kouknu.

miskastehlikova • 1d • 18. březen 2009 ve 13:47
Ahoj holky,my jsme teďka pořídili sedátko odfisher price - http://www.mimimanie.cz/?p=productsMore&iProduc... a super🙂
mě dřív malá chtěla jen sedět doma v autosedačce(nerada leží) a tohle je mnohem lepší.Určitě jí to šetří páteř víc než ta autosedačka

llllucka • 1d • 18. březen 2009 ve 14:45
eatygrenee:tak my máme lehátka dvě (jedno jsme si koupili a jedno dostali).Máme to od fishera,co dávala odkaz smardik a jedno od Jané.Toho od Fishera pro malé miminko rozhodně nedoporučuju.Vzhledem k tomu,že to můžu porovnat s tím Janéčkem,tak vím,co lehátko může umět a co ne.
Takže Fisher:
1)nejde do lehu
2)nemá pevná zádíčka
3)nemá opěrku hlavičky

Tohle všechno Janéčko má,takže jsem se nebála nechat tam malýho usnout.Hodně jsme ho využívali.Teď používáme toho Fishera,ale i když je malej už větší,hlavičku drží sám,tak se tam stejně vždycky divně zkroutí a máme ho opravdu jen na hraní.Když vidím,že by usnul,tak ho dám hned jinam.Ani v jednom bych nenechávala dítě nějak hodně dlouho,ale jinak je lehátko super,na uklidnění,uspání,......Teď tam malýho posadím,dám mu na hrazdičku chrastíka,on na mě vidí a hraje si.Pro miminko bych prostě Fishera nekupovala.

eatygrenee • 18. březen 2009 v 19:24
Ahoj, já si nakonec pořídila tohle v bazaru : http://www.levnykocarek.cz/lehatko-chicco-dream...
snad jsem neprohloupila... 🙂

llllucka • 1d • 18. březen 2009 v 19:46
uvidíš.Ale jestli nemá opěrku hlavy,tak si ji určitě kup.Prodávají se do autosedaček.Jo a proč jsi chtěla vibrační??

vitaka • 1d • 18. březen 2009 ve 20:16
já jsem lehátko nekupovala...podle mě to není dobré....mám problémy se zády a když si takto dobře "trpím" ....tak dělám vše aby moje dítě toto nemělo.....takže jsem byla na malého docela pes.....v kuchyni jsem ho měla v košíku....a všude po bytě taky........jinak postýlka a kočárek.....případně karimatka+deka na zemi..........nikdy jsem ho nijak nepolohovala ve stylu podkládání či lehátka ani později chodítka.........malý se nevzdal 🙂 a v po 7. měsíci.....si najednou sedl, stoupl a rovnou začal chodit kolem nábytku 😎 .....jo a ty vibrace, no to se mi zdá vyloženě nevhodné....pro miminka....já nevím, ale pokud lékaři nechtějí aby se s dítkem jakkoliv zatřáslo....tak bych ho ani nenechala ve vibračním lehátku, i když je to atestované......já mám k tomu teda nedůvěru.....myslím, že miminka jsou citlivé na různé věci víc jak dospělí.....a toto se mi prostě pocitem....nelíbí.

eatygrenee • 19. březen 2009 v 08:12
Pravdu máte s těmi vibracemi, to naše lehátko vibrační je, ale ty vibrace se zapínat nemusí, což ttaké nechceme. jinak se dát i do lehu a má tvrdá zádíčka, proto jsem ho koupila. Málokteré splnuje tyhle požadavky. Je rovněž pravda, že dítě se nemá často odkládat do lehátka, ale jsou situace, kdy se hodí ho tam na chvilenku dát, proto je určitě dobré ho doma mít 🙂 Ale ne ho tam dávat např. spinkat nebo na celé odpoledne, tím se ničí páteř. Zrovna jako je dobré mít doma např. šátek na miminka, ale zase používat sporadicky

beruska2x • 1d • 19. březen 2009 v 08:19
tak ja mam lehatko FP vibracni a je super, kdyz byl malinkej takk na chvilku jsem ho tam dala a pustila vibrace a pekne se hned pokadil 😀 .. taky to pomaha pokud ma dite prave zarazeny prdiky... neni to ani nahodou na spani ale muzes ho tam dat kdyz varis nabo tak... pak uz si pekne hral s hrazdickou a ted z nej kouka na Tv nebo ho tam dam kdyz treba jim, hraje si v nem... je to super pomucka.. hlavne deti porad jen lezet nebavi, takhle ma aspon rozhled a vidi co se kolem nej deje a neni odstrceny..

kacka.va • 1d • 19. březen 2009 v 08:56
Já koupila to obyč od Fisher Price, kolegova dcera v lehátku být vůbec nechtěla, takže jsem nechtěla utrácet moc peněz a to naše lehátko mi přišlo super v tom, že z toho bude mít malá křesílko i až bude větší. A stejně v tom malá byla jen asi 3 měsíce, pak už v tom nechtěla být a chtěla lézt po zemi, takže jsem aspoň nelitovala peněz a hlavně jsem nechtěla jí dávat do lehátka na dlouho, jen aby si chvíli pohrála, zatímco já něco musela udělat.
Jinak vibrace si myslím vůbec nevadí, i když já to nepoužila ani jednou.

jituskak • 1d • 19. březen 2009 v 10:49
hlavně ty vibrace... já myslím, že je to spíš takové vznění, než vibrace. rozhodně to z miminek nevytřese duši.. 😝

vrana • 1d • 19. březen 2009 ve 12:17
Tak my máme také lehátko od FP, to co jde podzěji jako křesílko. Zpětně můžu říct, že už bych ho malé nepořídila. Chtěla jsem ho přesně pro to, když si ji někam po bytě potřebuju vzít na chvilku s sebou, aby na mě koukala, takže v podstatě už od malička a ač na něm uvádí, že je od narození, myslím, že 0+ rozhodně nevyhovuje. Jak psala lllucka, nemá vyztužená záda, je to prostě visící látka, do lehu nejde ani omylem, dítě se v něm divně kroutí a potom později...měla jsem v něm dvouletou ségru jako že v křesílku, a to ta opěrka nejde dát zase hodně nahoru 😠 Vibrace jsme použili všehovšudy 2x a ty hračky jsou taky nic moc, naštěstí tam jdou navěsit jakékoliv jiné. Jo a každou chvíli mu musíme dotahovat šroubky, protože se hrozně viklá.

Takže já bych šla, pro miminka, do lehátek tohoto typu: http://www.spuntik.cz/jane-dream-music-2008-leh... Zkrátka aby šlo úplně do lehu

kacka.va • 1d • 19. březen 2009 ve 12:36
jéé, tak ty hračky má malá ráda i teď 🙂. No každé dítě je fakt jiné.

llllucka • 1d • 19. březen 2009 ve 14:28
Tak hračky mi příjdou O.K.,ale museli jsme je sundat,protože jsou na dlouhé šňůrce a malýmu to bouchalo do obličeje.Takže jsem tam dala jiné a tyhle jsem využila na hrací deku.
My taky vibrace nepoužíváme.Mě osobně by bylo takové vrnění nepříjemné a malej taky nevypadal nadšeně.
To Janéčko mám.Jediný,co mi na něm vadí je,že se moc nehoupe,na to je lepší ten FP.

jijitka
10. lis 2009

Ahoj, máte někdo toto lehátko:
http://www.nejlepsi-hracky.cz/sedatko-od-mimink...
od Fisher-Price?
Líbí se mi, že neleží přímo na zemi, ale nevím, jestli je vhodné pro mimčo od narození, když nejde polohovat do úplného lehu.
Nebo spíš doporučíte jiné?

kozinka
10. lis 2009

ano vibrační lehátko máme i my a je super, 100% využité když byla maličká a i teď v něm často sedává a čte, čučí na tv atd 🙂

kutcher
10. lis 2009

Mame vibr. houpajdu ale vic sem mu libilo houpani nez vibrace 😉

jijitka
10. lis 2009

Mě ani tak nejde o to, jestli vibruje nebo houpe, ale jestli nevadí, že nejde úplně položit.
Vlastně ani nevím, jestli se jiná lehátka polohují do úplného lehu nebo to vyjde nastejno 🙂
U toho Fishera mi vyhovuje, že neleží přímo u země, ale je to spíš takové křesílko.

kutcher
10. lis 2009

Tak je to pro prcky celkem pohodlne, videla jsem teda houpajdu co se dala nastavit do lehu a houpala do stran, jako nemely by v tom ty ditka byt non stop, fakt jenom kdyz si budes chtit neco udelat nebo odskocit, pak to je v poradku!

helulicek
11. lis 2009

ahoj, tak toto lehátko máme....využívám ho když si potřebujuněco udělat, uvařit atd. a malej už nechce být sám...využívám ho ale od cca 3měs, malý mimi bych do toho nedala...I tak se ho snažím využívat minimálně...Teď už má malej tendenci si sedat a točit se, takže nevím, jak dlouho ho ještě využiju...ikdyž je stabilní, tak přece jen začínám mít strach aby se s ním nějak nepřetočil....
Taky ale musím říct, že mi třebas nechtěl kolikrát ležet, nosit se...tak mu na chvilku pomohlo dát ho do lehátka a byl zas zlatej 😀 Vibrace našeho synka vůbec nezajímají, je mu jedno, jestli to vibruje nebo ne...takže je nepouštím

pikusa
11. lis 2009

Jijitko...taky my máme taky toto lehátko a super....malého jsem si přenášela po bytě,kam jsem potřebovala a i ted si v něm ještě posedí a hraje si....
Býval v něm skoro od začátku,vždy na chvilku...právě když jsem potřebovala něco udělat a chtěla jsem ho mít na očích....
Takže jsem s ním max.spokojená.....

jijitka
11. lis 2009

Holky, díky za rady 😉
Lehátko si ještě zkouknu v obchodě a uvidím ... Asi ještě s nákupem počkám, až se mimčo narodí, co mu bude vyhovovat.
Jestli to bude malý vzteklounek, bude možná lepší koupit něco víc při zemi (ať se mi nepřevrátí z výšky 😀 )

agness02
11. lis 2009

ahoj jitu, taky máme tohle křesílko, koupila jsem ho, když měl malej asi 6 týdnů a používáme doteď, fajn bylo i na krmení a neboj mimčo ti hned tak nevypadne, je tam pás na přivázání 😉
a jak pise helu, vibrace byli malýmu taky šumák, tak jsem to ani nezapínala, až později si s tím hrál sám až se vybily baterky a přestalo ho to bavit 😀
jo a myslím, že teď už je nová kolekce 🙂

jijitka
11. lis 2009

agness - tak mám asi rozhodnuto 🙂
Právě v tom e-shopu, kde jsem ho objevila, je teď za dobrou cenu. To lehátko z nové kolekce už tam taky nabízejí, cena je kupodivu skoro stejná, ale je fakt, že mě se na pohled víc líbí to staré. Popisy u obou jsou úplně stejné, tak netuším v čem je rozdíl .. 🙂

kozinka
12. lis 2009

mě třeba vadilo, že nejde úplně položit u FP a proto jsem jí koupila až když měla malá tři měsíce 🙂

jijitka
12. lis 2009

taky z toho nejsem nadšená, ale mě vyhovuje, že je na vyšších nožkách. U těch nizoučkých lehátek mi připadá, že mimčo leží na zemi. A bohužel nemám žádný velký křeslo nebo hodně široký gauč, abych ho položila tam.
Z mého gauče bych měla strach, že spadne i s lehátkem ☹
Stejně počítám s tím, že min. prvních 6 týdnů, nebo dokud se mimčo nebude samo převalovat, ho budu dávat na polštář.