Vláčkodráha Brio. Máte s ní zkušenosti?

milik75
20. črc 2009

Ahoj holky, mate nektere doma vlackodrahu Brio? Nevim, co k narozeninam pro 2leteho syna a devcata mi zde radi jednoznacne vlackodrahu. V obchode jsem narazila na znacku BRIO, je drazsi, proto se ptam na vas nazor. Uvazuji zatim pouze o zakladni vybave a casem se vzdy neco dokoupi. Jeste prodavaji masinku Tomas set, tak nevim, ktera by byla lepsi. Chci aby aspon jedna masinka byla i na baterky, coz napr. vlackodraha v Ikee neumoznuje. Diky vsem za rady!

niki2
20. črc 2009

Ahoj Miliku,
my nemame Brio, ale kamaradka ma. Spis nez vetsi kvalita bych rekla, ze je tam vetsi vyber. Asi bych to vyresila tak, ze koleje a tak bych koupila v Ikee nebo Tescu a tu motorovou masinku Brio. A jinak synovi se hlavne libilo si ty vlacky posouvat sam, tak zkus i nejakou nemotorovou 😉

trixi
20. črc 2009

milik, s vlaskodrahou Brio som sa stretla na jednom odpocivadle na dialnici v detskom kutiku v Slovinsku. Bola uzasna. Bol to taky hraci stol s mnohymi masinkami, a inymi doplnkami k drahe. Keby sme uz nemali Duplo a Thomasa, tak nieco take nasmu Matejovi kupim. Naozaj je to kvalitny produkt. Nas Matej sa skoro hodinu hral a odmietal odtial odist.

nicky95
20. črc 2009

ahoj, my máme tomasa, magnetické vláčiky aj na baterky. On si tie na baterky zapne a medzitým sa zahrá aj s magnetickými. U nás sa to veľmi osvedčilo. Práve včera sme mu dokupovali koľajnice, už toho máme plnú detskú, ale ako vravím super sa s tím zahrá.

poupe
21. črc 2009

my mame taky tomase a to ted vede a to je holka 🙂

tomasek06
21. črc 2009

No mě se zdá ta Brio sestava zbytečně drahá. Není na ní nic výjmečného než na ostatních. Dřevo je dřevo.

xxmargaretka
21. črc 2009

ahoj..
znacka maxim(robia aj pre tesco) ma dobry vyber a aj na baterky maju..

binki
22. črc 2009

milik75: možná ti pomůže, když ti napíšu svoji zkušenost, máme brio i tomáška. brio je fajn v tom, že kolejnice jsou dřevěné a mají jednoduchý princip spojování, i mašinky jsou fajn, nejde se o ně prakticky poranit, taky je fajn, že když koupíš základní sadu, pak můžeš dokupovat další a další kombinace. tomášek je taky fajn, ale spíš pro starší...kolenice jsou plastové a k dráze je spousta maličkostí jako výhybky, domeček, značení, lítací dveře do depa 😀 , vláčky z tomáškovy řady můžeš mít na baterku nebo setrvačník, fakt si myslím, že to ocení později...

jarka007
23. črc 2009

binki nepovedala by som, ze len Thomas je pre starsich. BRIO ma tiez elektricke vlaciky, rozne malickosti, vyhybky, mosty, tunely... My mame kombinaciu BRIO, Eichhorn, IKEA (neviem ako sa to uz vola), vsetko sa da kombinovat. Na Thomasovi mi vadi, ze je plastik, tak to ani nekupujem. Ked poorovnam kvalitu kolajnic, su BRIO najlepsie. Co sa tyka vlacikov, zda sa mi to jedno.

nikka.vo
24. črc 2009

Brio má hezké a kvalitní ,,doplňky,, a příslušenství, ale koleje jsou na jedno brdo jako od Woody http://www.woodyland.eu/ a nebo i to Tesco (Ikea koleje a mašinky se mi nelíbí). Tedy takhle - BRIO má i koleje o něco kvalitnější, ale přijde mi to už zbytečné, na co mít doma koleje o dost dražší, jen že jsou jakoby jemnější. Jednu malou sadu od BRIO syn dostal a dneska už ani nepoznám které kolejnice jsou právě od nich. Rozhodně bych doporučovala startovací sadu buď Tesco nebo Woody a pak případně dokoupit od BRIO el. mašinku a různé promakanější doplňky. My zatím tedy dokupujeme všechno dřevěné v Tescu (nazdejzy,podjezdy, koleje, rozdvojky, zvedací most, malé depo apod) na tom není moc co zkazit a neliší se to tolik, abych za to dala 3x tolik od BRIO. U některých doplňků je ale kvalita znát. Hlavně s tím vším ještě náš dvouletý syn často tříská ať úmyslně,nebo ne, tak možná později budu ochotná mu koupit opravdu kvalitní věci od BRIO. Mě se plastové koleje moc nelíbí, takže já toho zastáncem moc nejsem. Ta dřevěná má své kouzlo 😵

trixi
3. srp 2009

ahojte, ja som kupila taku sadu Safari Park v Tescu, pasuju tie vlaciky z Bria na kolajnice Tesco? V Tescu som kupila elektricku masinku ale kazdy den potrebuje novu baterku, pretoze nevladze tahat vlaciky a baterka sa rychlo vybija a to taha len jeden vozen.
Inak to Brio je skutocne drahe. Co som spominala ten stol s kolajnicami, co som videla na odpocivadle v Slovinsku, tak stoji nieco cez 12 tis. CZK. Je to inak nadhera, krasne vypracovane, ale pre maleho, ktory to rozoberie raz-dva trosku predrazene.

evina313
2. říj 2010

ahojte, mozem poprosit o radu? chceli by sme malemu 2,5 r. kupit na Vianoce vlackodrahu. no a problem je, ze nevieme ako sa rozhodnut. maju v Tesco, v Ikea, nejake som videla na nete. ked kupit napr. v tescu a niekde inde uvidim napr. tunel, zavoru...bude mi to k tomu pasovat? a tie vlaciky su na baterky? 😕 som si myslela, ze len tak mechanicky sa s tym bude hrat. podla coho sa rozhodnut? nechcem zas nejake drahe, ale chcem drevene. nemusi to byt Thomas, on na to nejak neleti. ale chcela by som, aby sa postupne dala z toho urobit pekna draha s ludmi, stanicou, stromcekmi...ale to asi az neskor, uvidime, ci sa to uchyti 😉

bubelko
2. říj 2010

@evina313 my mame ten z tesca, na krabici stalo, ze je kompatibilny s ostatnymi drevenymi zeleznicami. a skutocne zapasovali aj kolajnice z inych znaciek. inak niektore vlaciky su na baterky, ine nie. musis pozriet konkretne na popis na krabici. lukas ma aj taka aj take. vie sa s tym pekne vyhrat. ak chce velku trat, staviam ja alebo muz, malu si robi sam 😉

fifa79
2. říj 2010

evina313: my máme vláčkodráhu z ikei,Denisek ji má od svých 14 měsíců a krásně si s ní vyhraje.Cenově přijatelná a myslím,že svůj účel plní dokonale.Dají se dokoupit koleje, vláčky a tunel a ostatní doplňky můžeš dokoupit jinde.U nás má velký úspěch.

klementina
3. říj 2010

baby a co hovorite na vlaciky z lega? nasa mala tiez zboznuje vlaciky, specialne thomasa, tak jej chceme kupit tiez nejaku supravu k vianociam. muzovi sa najviac paci ta suprava z lego duplo. ja sa zatial neviem rozhodnut, lebo co pozname vsetky deti maju tie drevene. mate niektora aj tie legove? s ktorymi sa 2rocne dieta lepsie zahra?

najjulinka
3. říj 2010

@klementina my máme aj aj... pri Duple v podstate musim strážiť len mašinku elektricku aby neletela vzduchom, pri drevených hračkách sa musi stražiť všetko... drevene idu lahšie trafiť na kolaje... pri Duple bolo u nás velmi v kurze tankovanie mašinky 😉 😀 😵 Drevena zas ma zvuk , ked mašinka prechádza cez železničné priecestie....... V Duple su panačikovia, zvieratka a všetko sa da krasne nakladať, rozne spajať.. .K Duplu sa daju dokupiť vždy sety čo su prave u dieťaťa v kurze - smetiari, miešačka, cirkus, zoo, domček s rodinkou... a vždy pri kupe noveho setu ten starý nezapadne prachom, lebo to všetko spolu pasuje..... kdežto ked omrzia vlačiky, tak tie drevene proste idu bokom............. pri drevených mi pridu aj menej stabilne piliere k mostom ako pri Duple.... Ale proste každý vláááčik je uuuplne iný...... my máme oba 😉

klementina
3. říj 2010

dakujem, no ved preto rozmyslame nad tym legom, lebo uz mame farmu aj zoologicku a mala sa s tym rada hra. tak by mala zase k tomu zostavu. len som rozmyslala, ze ci pre takeho krpca nie je lepsi dreveny vlacik. urcite si nemozme kupit obidva, lebo mame maly byt 😠 🙂 tak myslis, ze sa vyhra aj s tym legom - vzhladom k veku?

najjulinka
3. říj 2010

@klementina ano .. tak ked už ste s Duplom začali, tak odporučam pokračovať 😉 bratrancova mala teraz v lete 2 roky a Duplo vláčik u nich fičí už od Vianoc 😉 Takže vtedy ich mala nemala ani rok a pol 😉

zuzul1310
3. říj 2010

My máme tiež Duplo, ale nie motorový, Jamesa z vláčika Thomasa a tiež ten cirkusový vláčik, máme aj koľajnice a celkom v pohode. Jednoznačne ale odporúčam Thomas Take Along, resp. Take and Play, pre malé dieťatko je to podľa mňa ideálne, je strašne veľa druhov koľajníc, Fisher Price teraz robí strašne krásne dráhy k tým vláčikom, je to nezničiteľné, aj keď to letí o zem, prípadne vypadne z kočíka 😅 a sú na posúvanie a nie na motorček. Malý má Fisher Price GeoTrax, DVDčko zbožňuje, ale s dráhou sa nechce hrať inak len tak že vláčik posúva rukou, miesto diaľkovým, je to od dva a pol roka a jemu vadia všetky hračky ktoré idú samé, on chce všetkému dopomáhať aj rukami aby to šlo tak ako si praje on. Tiež má rád Little People železnicu, tam môže tiež vláčik posúvať sám, to je ale od 18 mesiacov, takže pre úplne malinké dieťa. Inak Duplo je vo všeobecnosti super hračka, tiež máme z tej sady veľa druhov a malý sa vždy hrá s tým čo ho práve baví, teraz sú to lietadlá a vlaky, ale aj člny a autá a v Duple sa dá naozaj vybrať čokoľvek.

bubelko
4. říj 2010

@klementina duplo mame takmer vsetko okrem vlaku, pretoze ten mame dreveny. dostal ho od dedka, tak sme uz lego nekupovali a myslim, ze nemusi mat vsetko 😉
ale ak uz mate ine z dupla a vie sa s tym vyhrat, tak by som pokracvovala v duple aj co sa vlaku tyka. skutocne treba davat pozor len na tu elektricku masinku, aby ju nahdzala, ale ostatne je v poho. 🙂

klementina
4. říj 2010

baby tak dakujem vam. ja som bola aj naklonena tomu duplu, a ste ma nakoniec presvedcili. nasla som dnes par videi na youtube a tam si z toho dupla riadne drahy stavaju. tak sa tesim, jak sa budeme spolu hrat po vianociach 🙂

filomena
3. lis 2010

ahojte, neviete mi niekto prosim poradit, ci pasuju k sebe kolajnice Brio a Tesco ? Myslim, ci sa daju tie kolajnice navzajom kombinovat.

andika10
3. lis 2010

@filomena drevené kolajnice pasujú k sebe či je to thomas alebo tesco alebo ikea 😉

filomena
3. lis 2010

cize aj Brio ? To by bolo super 🙂

evina313
7. lis 2010

Pytam sa este raz, uz som to tu niekde hodila 🙂
ked mam vlackodrahu tesco, mozem si dokupit rusen aj Brio a bude mi tam pasovat?
dakujem

sjuzocka
20. říj 2011

a EICHHORN pasuje na tesco/ikea???

ichbinich
20. říj 2011

@sjuzocka a @evina313:
Mali by pasovat dokopy Brio, Tesco, Ikea aj Eichhorn (a este je ina firma, zabudla som meno). Jedine Ikea ma umelohmotne stupliky a tie nepasuju 100% na vsetky ostatne kolajnicky (teda na niektore pasuje a na niektore nie, podla toho, ako dobre to vyfrezovali).
Vlaciky a rusne by mali vzdy pasovat.
Osobne odporucam Tesco, Brio je sice najkvalitnejsie, ale najdrahsie. Ikea najhorsia, Eichhprn nemame. Ale Tesco je super za tu cenu. (Brio 4 ks rovne kolajnice asi 10€, Tesco asi 2€).

leonaxyt
26. říj 2011

Ahoj holky, mohla byste mi dát některá konkrétní tip na mašinku s pohonem (baterka), která bude pasovat na vláčkodráhu Ikea? A kde případně sehant nějaký doplňky typu stromečky, návěstidla a podobně.. 🙂

lenki7
6. lis 2015

ahojte, neivete mi poradit ci kolajnice od znacky MAXIM pasuju na kolajnice z Ikey. Na maximovskych kolajniciach je taka gulicka. Dakujem

krystalka
7. lis 2015

@lenki7 - syn sbírá dřevěné vláčky už několik let a co mám zkušenost, tak všechny ty dřevěné koleje od různých firem k sobě pasují, stejně tak vláčky a jiné doplňky - máme Maxim, Ikeu, Bino, Brio, Big-Jigs a všechno pasuje se vším 🙂

soleilll
7. lis 2015

@lenki7 Všechny dřevěné vláčkodráhy k sobě pasují, kromě těch z řady Lokomotiva Tomáš.