Vláčkodráha Brio nebo Lego Duplo, poraďte

bohmici
13. črc 2014

Ahoj maminky chtěla bych koupit synovi vláčkodráhu ale neím jestli brio nebo lego duplo? Prosím o radu. Chci se ještě zaptat mám možnost koupit brio a paní má koleje jak plastové tak dřevěné vadí to něčemu? A když bych chtěla koupit Tomáše mašinku tak to mi na to nepujde když je to kombinované jen na tu jednu část kolejích jestli jsem to dobře pochopila co jsem si přečetla o tomáši mašince.Děkuji za radu

ladie
13. črc 2014

Já doporučuji dřevěné koleje. Snad všechny na trhu jsou kompatibilní (Brio, IKEA, v Tescu Carousel, Bigjigs...). Dají se dokupovat nejrůznější vyhýbky, mosty, tunely, přejezdy, stanice... Prostě super hračka. Prcek vláčky miluje a navíc to jsou super tipy pro přibuzné a kamarády (různé cinkací přejezdy, padací mosty, mašinky na baterky, "značkové" mašinky Tomáš) jako dárky k narozkám a Vánocům.

Když to shrnu, za nás jedině dřevěné.

paulie
13. črc 2014

Máme dřevěné i Duplo a obojí je denně v provozu (ovšem máme doma opravdu "mašinkofila" 😀).
Za sebe mám raději ty dřevěné, protože jak psala @ladie, dají se navzájem kombinovat (i když pozor na Ikeu - je sice kompatibilní, ale oproti ostatním sadám trošku při zapojování drhne - alespoň nám). Máme vyzkoušené Carousel z Tesca, Brio, Bino, Woody, atd. a je opravdu super, že se k nim dají dokupovat stále nové doplňky, stavby, lokomotivy i vagony,..., takže Vánoce, narozeniny, svátky máme vyřešené 😀 A také jsou relativně odolné.
Duplo je super, má také spoustu možností na kombinace, ale nabídka doprovodných produktů je menší a je to plast, který se při troše síly dá deformovat (myslím hlavně koleje). Také je asi lepší mít i nějakou sadu kostek, aby se dalo postavit něco okolo kolejí (tunel. nádraží,...) 🙂

krystalka
13. črc 2014

Syn má od necelých 2 let dřevěnou vláčkodráhu, jak píší holky přede mnou, je toho obrovské množství na výběr, máme taky všechny možné značky, jen to Brio ne, protože to mi vždycky přišlo nehorázně drahé....nejspokojenější jsme s firmou Maxim....a pak z toho Tesca, taky máme obrovskou bednu kolejí, výhybek, mostů, cinkací závory, pendolino na dálkové ovládání s velmi realistickými zvuky, mašinky na baterky i obyčejné, hromady osobních i nákladních vagonků, tunely, depa, ohýbací kolejnice, nádražní jeřáb a spoustu dalších doplňků, dělá se toho fakt spousta a přijde mi to i takové "realističtější", než to plastové Duplo....jinak Dupla tu máme taky jednu velkou bednu, ale ne vláčky....máme klasické kostky, podložky, zvířátka, postavičky a často to kombinuje s tou dřevěnou dráhou.....Dřevěnou vláčkodráhu dokupujeme pořád i teď, za chvíli mu bude 6,5 a pořád je to u nás hračka číslo jedna 🙂. Dokonce si k tomu občas i sami některé doplňky vyrábíme - manžel takhle synovi vyrobil velké vícekolejné zastřešené nádraží s lavičkami, tunel, do kterého se vedle sebe vejdou dvě koleje a tak.... 🙂....jinak mašinka Tomáš tedy u nás nijak zvlášť nefrčela, ale máme asi dvě, kupovali jsme je samostatně někde u stánku asi za 40,- a na ty klasické dřevěné koleje sedí....

kkouzlo
14. črc 2014

máme klasické lego duplo (asi tři různé sestavy), ale vláčkodráhu budu kupovat v Ikee dřevěnou - jiná pro mě není klasika. S duplem si hraje rád od roka a půl, takže vláčky dostane ve dvou nebo na Vánoce