Vláčkodráha. Poraďte, jakou máme koupit?

mkeen
13. lis 2010

Ahoj, rada bych se poradila ohledne vlackodrahy...
Mame kluka, rok a trictvrte a k Vanocum se chystame koupit vlackodrahu. Jen nevime jakou - cetla jsem ruzne prispevky a zda se, ze kdo ma platove kolejnice (Tomase), je s nimi spokojeny a druha skupina, jenz ma doma drevene, je taky nadsena... Priklanim se k tomu, ze mu koupim drevene z Tesca a dokoupim masinky Tomase, Jamese, atd... a par mostu, atd.., jen nevim, zda je to kompatibilni - nedelaji Tomase jen pro ty umelohmotne koleje?
A co se vam nejvic vyplatilo - at uz financne nebo i s cim si vasi prcci nejvic vyhrali..?
Diky moc, M.

gabin6
13. lis 2010

Ahoj, já mám 18ti měsíčního kluka a je taky blázen do vláčků. Koupili jsme z MMB Lego Duplo vlakovou dráhu de luxe (http://www.legacek.cz/produkt/lego-5609-duplo-v...), lokomotiva houká a jede, když zmáčkneš čudlík. Jede to u nás od rána. Mysleli jsme, že mu to dáme k vánocům, ale manžel to složil před synem a ráno hledal mašinky. Tak jsme mu to dali. Můžeš dokupovat koleje, vagony atd. Z IKEE máme, dostali jsme to a to nám leží. To ho nezajímá.Asi budu muset předat dál.Dívali jsme se na mašinku Tomáš a když to spočítáš, tak to vyjde docela draho. A dle mého jezdí na plastových kolejích.

pucifous
13. lis 2010

@mkeen dělají se pochopitelně i na "dřevěnýho Tomáše", vzájemně ale kompatibilní nejsou. Takže je třeba u nákupu dát pozor, aby ty mašinky byly skutečně z dřevěnýho Tomáše, pak to bude pasovat ke všem běžným dřevěným kolejím ve stylu Brio

neumisa
13. lis 2010

Náš starší dostal před léty toto:
http://www.zabacek.cz/hracky-katalog.php?II=114...

letos dokoupíme mladšímu totéž, aby mohli stavět i složitější dráhy

za celých 5 let nepraskla jediná kolejnice, vláček je na jednu baterku a kluci si s tím hrají oba - jedna z mála věcí, u které se nehádají a neperou.

smardik
13. lis 2010

ahoj nakukuju co se dozvím, chci synovi koupit vláčkodráhu a zatím nevím jak tak nakukuju která je dobrá a co se dá kombinovat, já zatím zvažuju z ikei nebo tesca

@gabin6 to vypadá krásně ale už moc drahé ☹

gabin6
13. lis 2010

Klidně ti z IKEI prodám. Já jsem koupila to Lego Duplo z druhé ruky. Myslím, že by vám to také stačilo.

smardik
13. lis 2010

@gabin6 koukala jsem už na to lego duplo ale starší jsem nenašla ale ještě uvidím,třeba seženu, nějaké dárky už mám a nechci toho moc když jsou 2takže ted už 2000 nedám ale třeba seženu starší, uvidím no

pellullinka
13. lis 2010

my jsme poprosili tchýni aby koupila velkou z tesca tak uvidíme, ale líbila se mi ta dřevěná. a myslím, že na to vláčky určitě seženeš. my máme jednoho dřevěného tomáše doma tak se uvidí

gabin6
13. lis 2010

Mrkni na http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=39182552&tab=5. Ještě jsme viděli stavebnici na způsob Lega Dupla a ta jde kombinovat s Legem. Nemohu jí nyní najít. Až bude chvilka.

smardik
13. lis 2010

@gabin6 MMB znám ale na prodej tam ted sada není, třeba se objeví. musím to stejně ještě ukázat manželovi protože jsme domluveni že koupíme dřevěnou vláčkodráhu

marselina
13. lis 2010

my jsme koupili ted tobískovi na vánoce vláčkodráhu z tesca,necelých 500kč,mašinka houká,svítí a vypuští páru,tak snad se bude u nás líbit.měli jsme tu levnou umělou vláčkodráhu tomáše,ale urvala se už zapřahovadla k mašince a z mašinky nějak upadly kolečka ☹