Vláčkodráha pro dvouleté děti, máte osvědčenou?

elafonisi
2. lis 2014

Zdravím maminky! Ráda bych dětem ke druhým narozeninám pořídila nějaký vláček, vláčkodráhu. Máte nějakou osvědčenou nebo je to zatím moc brzo? Narazila jsem spíš na vláčky až od tří let. Děkuji za odpovědi.

lamarika
2. lis 2014

@elafonisi u nás se osvědčila vláčkodráha z Tesca. Klidně bych pořídila už teď 😉 Sestavit můžete zezačátku vy a děti se to velice brzo naučí taky 😉

privka1984
2. lis 2014

Zkuste se mrknout na Lego Duplo Muj prvni vlacek. Malymu jsem nechala koupit k Vanocum, byl mu ted rok. Mame uz nejake zdedene Lego a celkem si s tim hraje.

nunacek
2. lis 2014

@elafonisi Naše dcera dostala vláčkodráhu, když ji byl necelý rok a půl. Od té doby je to jedna z jejích nejoblíbenějších hraček. Koupili jsme vláčkodráhu od firmy Maxim. A stále přikupujeme další a další příslušenství, protože u toho fakt vydrží hodiny a hodiny.

andelka
2. lis 2014

Starší dostal dřevěnou vláčkodráhu z Ikey ke 3 narozeninám, ale mladší ji miluje od roka a půl. Doteď si s vláčky rádi hrají, a k vánocům dostanou další doplňky k dráze (mají 2,5 a 4,5). Takže ke druhým narozkám úplně super.

hojda
2. lis 2014

Lobuju za dřevěný třeba Ikea, nebo jiný. U nás je to hračka č. 1 už několik let.

jarkalada
2. lis 2014

taky jsem za dřevěnou vláčkodráhu, ať Ikea nebo Tesco nebo jakákoliv z internetu - pasujou všechny do sebe.
Kupovali jsme ji dětem ke 2. narozenínám a od tý doby si s ní nepřestaly hrát. Pokoupili jsme ještě víc doplňků /mosty,blikající přejezd, padací most, tunel apod../, víc mašinek a u nás to prostě už hraničí až s vláčkománií 🙂

eva118
2. lis 2014

Synovi jsme na vánoce koupili duplo vláček, mega sadu. Měl tenkrát rok a půl a denně si s ní hraje dodnes. Postupně dokupujeme, lego je nerozbitné a pokud se něco ztratí nebo porouchá, tak lego pošle ten díl zdarma( i po záruce).

krystalka
2. lis 2014

Syn sbírá od necelých 2 let tu dřevěnou vláčkodráhu, Lego ho nikdy moc nebralo....zato ty dřevěné vláčky miluje doteď - je už prvňáček a opět si psal Ježíškovi o další doplňky, existuje k tomu obrovské množství vychytávek a doplňků, takže i za těch několik let zdaleka nemáme ještě všechno, jinak všechny ty značky se dají navzájem kombinovat, máme něco z Tesca, něco Maxim, BigJigs, Woody....akorát z Ikey ne, nechtěli jsme ty malé spojovací kolíčky a pak nemáme nic od firmy Brio, sice mají pěkné věci, ale nehorázně drahé a téměř ke všemu se dá najít téměř stejná věc od jiné firmy a podstatně levnější....jinak u nás největším hitem byly asi ty blikací závory a pak pendolino na dálkové ovládání, mašinek a vagonků tu máme velkou krabici, elektrických i normálních, další veliká bedna jsou koleje, výhybky, křižovatky....a pak ještě jedna police tunelů, mostů, nějaká depa, vlaková myčka apod. 🙂 . Jinak z toho, že je někde napsané až od 3 let, bych si nic nedělala, to jsem totiž kolikrát našla i na chrastítku 🙂 , takže vždycky sama uvážím, jak malé dílky tam jsou a jestli hrozí reálné nebezpečí...taky každé dítě je jiné, některé dlouho všechno dává do pusy, náš syn třeba nikdy nic do pusy nestrkal 🙂

krystalka
2. lis 2014

@jarkalada - tak u nás už to nehraničí, u nás už to JE vláčkománie, už víc než 4 roky....pořád je to hračka číslo jedna a jinak jsme k tomu přidali zájem o skutečné vlaky - nádraží, depa, muzea, výstavy modelových železnic, různé železničářské akce....jsme každou chvíli někde 🙂 ....a časem k tomu synek přidal ještě MHD - autobusy, tramvaje, metro, lanovky....a jde dost do detailů 🙂

elafonisi
autor
3. lis 2014

@lamarika
@privka1984
@nunacek
@andelka
@hojda
@jarkalada
@eva118
@krystalka
Moc děkuji za odpovědi. Tak je jasné, že vláček pořídíme 🙂 Věřím, že děti budou nadšené, v nejhorším si s ním nadšeně vyhraje maminka a tatínek 😀

myskin
3. lis 2014

Jednou jsem viděla film o rodině kde měli malého autistu, jediné co ho zajímalo byly vláčky, když měl záchvat, tak třeba i v noci jeli do muzea vláčků 😖 . Na tenhle film si kolikrát vzpomenu, protože dcera má ráda vláčky, není standartní dítě, i autismus nad námi visel, ale naštěstí se to zatím nepotvrdilo. A díky inspiraci od krystalky už mám schovanou na vánoce vláčkodráhu a pár vychytávek k tomu 😀.

krystalka
3. lis 2014

@myskin - ten film je tuším "Po Tomášovi" (After Thomas), taky jsem ho nedávno viděla a přestože malý autista není, tak spoustu situací a problémů jsem dobře poznávala....

krystalka
3. lis 2014

@myskin - já teď zrovna budu objednávat k Vánocům - ohebné koleje, tunel s vodopádem, trajekt a ještě nějaký most...jo a teď jsme na výstavě modelových kolejišť v Pečkách u Kolína sehnali DVD Vláčky - kouzelný svět modelových železnic, má to 70 minut a bylo za 49,-...už před časem jsem ho sháněla, někde byla upoutávka, že má vyjít, ale nikde to nebylo k sehnání....až tady jsme na to natrefili a prý je to i natočené v těch Pečkách - je tam Sdružení železničních modelářů a každý první víkend v měsíci je to otevřené veřejnosti a jednou za rok v červnu pořádají obrovskou výstavu, kde jsou i externí soukromí modeláři, i tam bylo třeba kolejiště z Lega apod., bylo to v několika halách, venku vozila lidi malá lokomotiva a amatérsky vyrobená zahradní železnice 🙂. Jo a k tomu DVD máme pro něj ještě knížku Pohádky ze šumavských lokálek - už má první díl a na té letošní letní výstavě jsme sehnali i díl druhý....takže u nás budou komplet železničářské Vánoce 😀

atinkaa
3. lis 2014

@elafonisi precitala som iba uvod, tak netusim co radia maminy, ale drevene vlaciky su super, myslim ze bavia od 1,5 vyssie vsetky vekove Kategorie az po dedeckov 😉 takze tam nemozes slapnut vedla
Krasny mam v albume, ked tak pozri ale tak to uz je jo mega sada rodinna🙂)
Detto ak kupis lego duplo tak nemozes urobit zle, lebo jednak lego je supiskove a mat jednu sadu Doma nezaskodi ani nelegovym pre zoznamenie sa, jednak ak kupis vlacik s abc tak zabijes dve muchy jednou ranou a budete mat co i na vyuku abecedy to snad bavi vsetky deti, vekovo rozne u nas urcite uz od 1,5 obe babulky na abecede ficali.
No a posledny super krasny vlacik je tento http://www.amazon.de/dp/B002RYKLOC/ref=dra_a_rv...
Prajem krasny vyber, vlaciky su fajn tam je Vela moznosti, my mame doma snad 5-6 roznych typov 😅 😉

kammka
3. lis 2014

náš Tonda taky miluje vlaky.. Máme pár kolejniček, nějaké vláčky ale i autíčka, která pasují na ty koleje.. Jenže jeho ty koleje moc neberou, on si jezdí, kde ho napadne a skládat koleje ho zatím neba.. Jednou jsem mu v takovém levném obchodě tady u nás koupila autobus s xichtíkem, červený, anglický, asi z Mašinky Tomáše a to je od té doby číslo jedna.. teď máme doma katalog vláčků, jsou tam všechny možné doplňky: stromy, lampy, zastávka, závory... taky tunel. tak myslím, že tak za rok ho to bude bavit 🙂
ale třeba dneska vydržel skoro půl hodiny u videa z youtube, kde jezdily jen parní vlaky a houkaly..úplně u toho nadskakoval radostí..
mám prvorozenou holčičku, takže když moje kamarádky chodily s klukama na půl dne na nádraží, skoro jsem si ťukala na čelo, teď už tomu úplně rozumím 😀 😀

krystalka
3. lis 2014

@kammka - no, chozením na nádraží a okukování opravdových vlaků to začalo, pokračovalo to tím, že jsme se chodili koukat v Praze do Bráníka na odjezdy parních lokomotiv, pak návštěvy muzea v Lužné u Rakovníka nejméně každý rok dvakrát, videa vlaků z YouTube sledujeme už několik let, mělo to mnohem větší úspěch, než jakýkoli večerníček 🙂 ...no a pokračovalo to postupným sbíráním dřevěných vláčků - taky ze začátku jen jezdil s mašinkami kdekoli, koleje jsme museli postavit my, ale časem začal stavět sám a teď buduje neskutečně nápadité a komplikované dráhy, máme toho doma už fakt hromady, sbírá to už 4 roky a pořád doplňujeme 🙂 a navštěvujeme všechny možné modelářské a železniční akce....stačil už nás tím poblbnout všechny 🙂 ....akorát železniční modelář z něj asi nebude, nemá na to tu potřebnou trpělivost, chce všechno mít rychle a pokud možno hned, takže takováhle piplačka, to nebude asi nic pro něj 😉

kammka
3. lis 2014

@krystalka s malou jsme do jejího roka a čtvrt bydleli na chatě u Jílového, z okna jsme na trať viděli krásně. Ale tu holku to prostě tak nebralo... Zamávala a konec..
pokud mohu doporučit, byli jsme v létě na týden u Jindřichova Hradce na chatě.. Párkrát jsme jeli úzkokolejkou i parním vlakem, super.. Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) nabízejí k pronájmu nádražní budovy, můžete si najmout apartmán na týden, není to teda úplně laciný, ale ubytování vypadá moc hezky, dostanete ještě slevenku na úzkokolejku.. Navíc je tam fakt nádherně.. Kdyžtak koukněte na webovky JHMD 😀 😀 😀 😀

krystalka
3. lis 2014

@kammka - jéé, díky za tip, to se třeba někdy hodí 🙂, my jsme kdysi tou úzkokolejkou jeli s manželem, s malým jsme v jižních Čechách byli poprvé až letos a byli jsme na Lipně, takže třeba příště pojedeme zase kousek vedle 🙂

myskin
4. lis 2014

@krystalka máš dobrý že se nemusíš namáhat vymýšlením dárků, ale na druhou stranu hledání vychytávek je taky makačka když už toho tolik máte 😀 . Já jsem hrozně zvědavá, jak se malá bude pod stromečkem na to tvářit. Koupila jsem jí k vláčkodráze pár vychytávek - myčku, blikající závory a lokomotivu na setrvačník, která je na baterie, ovládá se mechanicky a vydává super zvuky. Ještě chci objednat kamenný tunel od Bria, ten vydává taky super zvuky, akorát nevím jestli když bude vláček ovládat růčo tak jestli tím tunelem projede.

elafonisi
autor
10. lis 2014

@krystalka Tak už vybírám konkrétní vláčkodráhu. Nemáš prosím tip na internetové stránky, kde by se dalo dobře nakoupit? A na začátek vybrat asi spíš normální mašinku než elektrickou?

krystalka
10. lis 2014

@elafonisi - ahoj, pro začátek určitě normální mašinku, ty menší děti s nimi většinou chtějí jezdit rukou a to ty elektrické mašinky prostě neustojí a přestanou jezdit....jinak my jsme kdysi začínali nějakou větší sadou z Tesca, kde byl velký okruh kolejí, most, závory, nějaké domečky a stromečky a jednoduchá lokomotiva s vagonky....jenže teď už toho v kamenných obchodech většinou moc nemají....přes internet se dá koupit spousta krásných věcí - nejradši mám tyhle obchody www.a-toys.cz potom www.bukanyr.eu a www.maxikovyhracky.cz - mívají i různé celé sady, což může být pro začátek lepší, my už to sbíráme několik let, takže už vybíráme spíš různé jednotlivé specialitky...zrovna o víkendu jsem posílala do A-toys objednávku asi za 800,-, ale bude to mít od nás a i od babičky a dědy - tentokrát jsme brali tunel s vodopádem, jeden velký most, nějaké zase jinak tvarované výhybky, co ještě nemáme a další sadu ohýbatelných kolejnic - kromě výhybek měl všechno namalované v dopise pro Ježíška 🙂

elafonisi
autor
10. lis 2014

@krystalka Děkuju za radu. To by se mi právě líbilo - most, závory, nádraží... 🙂 Mají opravdu krásné sady.

elafonisi
autor
17. lis 2014

@krystalka Ještě jednou moc děkuji za všechny tipy. Už jsem výběr zúžila na tři vláčkodráhy 🙂 Ta jedna má jako velké lákadlo nádraží, které dá zvukový signál, když projede vláček. Ale pro dvě děti uvažuju spíš o větší vláčkodráze, kde už jsou rovnou dvě mašinky, aby se o ně nepraly. Nedá se náhodou takové nádraží dokoupit zvlášť? Koukala jsem na netu a nenašla jsem ☹

andysebesta
17. lis 2014

Zdravim,nas nejstarsi klucik dostal svoje prvni koleje neco malo po druhych narozeninach a dodnes si s nima hrozne rad hraje.Uz i s braskou.Mame koleje s Ikey,k tomu z Tesca.Neni problem se zapojovanim a v Tescu se pak daji sehnat ruzne komponenty..
mosty,cinkaci zavory a tak.rekla bych,ze je to supesuper hracka na motoriku i na mysleni.Pokazde si muzou sestavit drahu jinak😃😋

jahodarka
17. lis 2014

Ted budou moc krasne drevene v Lidlu! 😵

krystalka
17. lis 2014

@elafonisi - myslíš něco takového? Jinak my nemáme nádraží se zvuky, ale máme ten vlak na dálkové ovládání a tam na ovladači jsou tlačítka na zvuky hlášení na nádraží, zvuk na mostě, houkání, cinkání závor a tlačítka na rozsvícení světel u mašinky a jízdu vpřed a vzad.....už funguje dva roky a pořád je to hit 🙂

krystalka
17. lis 2014

@jahodarka - už o nich vím 😀, budeme kupovat ty vláčky i ty dřevěné silnice, v obojím jsou vozítka na baterky a docela zajímavé prvky, které ještě nemáme, takže každou sadu bude mít od jedněch prarodičů 🙂 , akorát už kvůli tomu budeme muset zase asi přeskládat v pokojíčku hračky a knížky, aby se nám to tam vůbec všechno vešlo 🙂