Vozík nebo sedačka na kolo. Co je praktičtější?

kackaj
23. únor 2010

Ahoj, nikde jsem tu nenašla podobné téma, kdyžtak mě tam prosím nasměrujte. Pokud není ještě založené, ráda bych se zeptala na Váš názor, co si myslíte, co je praktičtější a co je lepší pro dítě ... sedačka, nebo vozík za kolo? Taky z ohledu bezpečnosti. Děkuji🙂

beruska2x
23. únor 2010

pro tak male dite asi nic 😒 kdyz vidim ty voziky, je to des, dite dycha vsechny zplodiny z aut, pac je nizko a jeste jedou kolikrat tak ze vozik je posledni, coz nechapu, nikdo nema vozik s ditetem na ocich!!! kdyz ho smete auto musi to byt narez...
neprijde mi to vubec bezpecne, sve dite bych do toho nedala ani nahodou...

tymothy
23. únor 2010

Tak já přidám svůj názor, úplně opačný než má beruška. Pro dítě je ten vozík rozhodně daleko bezpečnější, pohodlnější a pro rodiče i praktičtější. Sami ho ještě nemáme, ale chystáme se na nákup... 🙂
Představ si, že jedeš po silnici a vidíš cyklistu s vozítkem - vyhneš se mu hóódně velkým obloukem, protože víš, že v tom vozíku je dítě. Když vidíš normálního cyklistu, už tak opatrná nebudeš. A toho, že má sedačku, si všimneš až na poslední chvíli.
Nebo už teda i při samotné kolizi - stát se může opravdu všechno - pokud spadneš z kola, nebo tě někdo sejme a to dítě bude v sedačce a ne ve vozíku, tak bude vpodstat+ě pomalu zázrak, že by přežilo. Naopak, ten vozík je pořádně vyztužený.
Teď k té pohodlnosti - v sedačce se nemůže to dítě pořádně opřít - ve vozíku sedí jako v autosedačce (stejně tak je tam i připoutané) a ty lepší vozíky umožňují dokonce připevnit do nich autosdedačku - vajíčko, takže se v nich můžou vézt opravdu i hodně malé děti.
Z praktického hlediska, když jsten někde na dovolené a dítě neumí ještě pořádně chodit, nemusíte s sebou tahat golfky - ten vozík se dá použít i jako sorťák. 😉
Osobně si myslím, že ty vozíky jsou určené spíš na cyklostezky a nebo do menšího provozu - těm hlavním silnicím bych se teda raději také vyhnula.

tymothy
23. únor 2010

A ještě mě napadá, že ty vozíčky mají úložný prostor, což se u dítěte taky hodí a člověk nemusí potom spoustu těch věcí tahat v batohu na zádech. 😉

beruska2x
23. únor 2010

nechtela jsme aby to vyznelo ze radeji sedacku nez vozik - ja neverim v bezpecnosti ani jednomu... na ty cyklostezky se musis nejak dostat ze, vetsinou je to po hlavni silnici a ze by se auta vyhybala - v dnesnim provozu to nevidam...

tymothy
23. únor 2010

Na ty cyklostezky se většinou člověk dostane z těch míň frekventovaných silnic.🙂 A co se týče mě, těm vozíkům věřím - musí procházet dost přísnými testy.
Ale je to dost o životním stylu rodiny - podle mě je to ideální věc pro "výletnicky" zaměřené rodiče se sportovním duchem. 😉

beruska2x
23. únor 2010

muj manza na kole jezdi hodne ale maleho by na to nikdy nevzal - taky se boji, navic to neni o testech, ty muzou byt zlate ale o ohleduplnosti lidi a hlavne ridicu kolem... a to je skoro nulova...

kackaj
autor
23. únor 2010

No právě, to jsme my 🙂 A plánujeme to spíš na léto, takže malej bude nejmíň o 2-3 měsíce starší. Prvně jsem měla názor podobný Beruščinu, ale když to pak člověk vezme kolem a kolem, tak ten vozík je jednoznačně praktičtější a bezpečnější taky, s těma splodinama je to teda blbý, ale myslím, že ani dítě v sedačce se jich nenadýchá málo. Ale že bychom měli kvůli tomu sedět na zadku celý rok, dva tři i víc, než začne jezdit sám na kole + sourozenec to samý, to asi ne. Asi půjdem do vozíku🙂 Díky holky oběma 🙂

tymothy
23. únor 2010

Berusko, ale neříkej mi, že budete třeba 10 let čekat doma na zadku a nevytáhnete paty, dokud vám děti nepovyrostou... a vlastně ani potom s nimi nikam na žádný výlet nepojedete, protože by je mohl stejně nějaký šílenec sejmout...

kackaj
autor
23. únor 2010

Beru, ale tak já jsem zas tolik posrážených cyklistů nezaznamenala a dětí už vůbec ne. Navíc sama jsem řidič a teda na cyklisty nadávám, ale že bych je nějak s radostí bez ohledu kosila se říct nedá 😉 To si nikdo jen tak na triko nevezme. Ale stejně se budem soustředit zatím na ty cyklostezky, tak snad to půjde. Díky moc za názor 🙂

beruska2x
23. únor 2010

no mynzu srazil ridic loni, fakt vam to nepreju... ne doma sedet nebudeme 100% ale jsou i jine zabavy ne? navic mame zive dite a ze by drepel v klidu v nejakem voziku silne pochybuju..
ma trojkolku a budeme jezdit na ni kolem prehrady, na stezce, jinak po chodniku, v doprave urco ne...

no kazdy riziko bere jinak...

editah222
23. únor 2010

My máme vozík za kolo, ale praktické zkušenosti ještě nemám, protože čekáme na "cyklistickou sezonu" 🙂 Považuju ho za bezpečnější než sedátko na kolo a hlavně po dítko pohodlnější. Vozík bude vozit manžel a já pojedu za nim takže vozík budeme mít neustále na očích. Vozík je dražší než sedátko, ale jde využít i jako kočár a nebo tam jdou přidělat lyže a brát na běžky.

hanulka190
3. bře 2010

Ahojky, my máme vozík croozer 737 už rok a půl,Kristýnku jsme tam dali asi v pěti měsících.Přidělali jsme tam místo té jejich vložky autosedačku ( vajíčko).Vozík si nemůžu vynachválit,o koupi sedačky za kolo zatím neuvažuji,takhle je to bezpečnější 🙂

scai
3. bře 2010

Taky budeme určitě kupovat nějaký vozíček za kolo. Sportujeme oba a tak aby manžel vyrážel za výlety na kole a já jen sourala s koř¨čárkem kolem baráku, tak to ne...Takže bude vozík, ten bude vozit ona a spoňs e trochu srovnají síly. Ale teda budeme se snažit jezdit na co nejmín frekventovaných cestách, hlavně spíš někde v přírodě mimo!
A jaká značka vozíku je asi tak nejlepší?
A od jakého věku dítěte se dá takhle jezdit?

hanulka190
3. bře 2010

Já mám zkušenosti s croozrem,chariotem-croozer mám doma a neprodala bych ho ani za milion 😀 Mám muže tělocvikáře,tak jsme pořád v pohybu a je to super.Vyrážím s tím i na brusle.Prý je pro dítě od narození,já bych to riskla nejdříve tak ve 3 měsících a jenom po upravených cestách 🙂

collette
3. bře 2010

Hanulko, jak jste tam připevňovali tu autosedačku? Jde to normálně nacvaknout, nebo je třeba nějaká úprava?

kackaj
autor
3. bře 2010

Holky, tak mě tady pěkně nahlodáváte s tím vozíkem, já už jsem si řekla, že půjdu spíš do sedačky a teď si zas říkám, že přece jen ten vozík...
Ale kdybyste měly jezdit samy jako maminky s dítětem, tak pořád byste si vybraly vozík??? My jsme samozřejmě komplet rodina, ale tak mám plány, že bych tu mateřskou v létě trávila aktivně i s prckem a že bychom si mohli dělat menší výlety (k našim, k dědovi, atd.) ale to všechno jsou normální cesty - silnice, kde je běžný provoz. I za těchto okolností byste pořád šly do vozíku a vozily si prtě samy za sebou? Nebo z důvodu klidného vědomí i svědomí byste si radši pořídily sedačku a měly dítě sice ne na očích, ale přecejen na blízku??? A taky jsou to dost kopcovité terény, popř. prašné cesty, na to asi vozík nee, co? Je to zmatečně napsané, ale snad mě chápete, což?🙂
Díky za odpovědi🙂

hanulka190
4. bře 2010

collette:sedačku jsme tam přidělávali páskama na tu železnou konstrukci,museli jsme nejdříve sundat to jejich plátěné sedátko,potom dáš u vajíčka tu rukojeť dolů,nesundáváš,jenom překlopíš-myslím aby se ti nehoupalo.No a dáš tam tolik pásků,aby se ti to nehlo.Líp to asi nevysvětlím,musela bys to vidět 🙂

Kackaj:Já jezdím většinou sama,protože manža má toho sportování za celý den dost.My vyrážíme ráno po snídani a domů pozdě odpo,stihnu s tím ujet tak kolem 30-40 kilometrů,Kiki je už větší,tak musíme častěji zastavovat,aby se proběhla.Když byla miminko,tak jsme zastavovaly na kojení a potom šup zpátky 🙂 .Hrozně se jí tam líbí,vleze si tam sama,dám jí tam hračky a můžu sportovat 😀 .
Když to sem tak píšu,hned bych vyrazila,ale čekáme na červen druhé mimi,tak si o tom můžu nechat jenom zdát ☹ Ale na podzim to už snad vyrazíme 😉

kackaj
autor
4. bře 2010

Hanulko, diky, budu to muset jeste probrat s manzou (u nas jsem asi vetsi cyklista ja, on spis jen na muj popud), ale myslim, ze ho ukecam 🙂 A jezdis tedy i po normalnich silnicich? Sice bydlime na trase cyklostezky Brno-Viden, ale to se da jet 2x nebo 10x, ale ne furt denno denne, nemam rada opakovane trasy. Navic bychom jezdili k nasim na bazen v lete, takze i ucelove. Tak prosim pisni, jak je to s vozikem v beznem provozu - mas z neceho strach, nebo stalo se nekdy byt jen naznakem neco, co by te trosku odradilo?

scai
4. bře 2010

Hanulko takže jezdíš s tím sama. Tý jo, to budeš dobrá. Já se bojím, že to neutáhnu. No budu muset předtím začít chodit makat na spinning 😀
Jsem z Liberce a tady jsou samé kopce. Takže já když si budu chtít vyjet, tak mě většinou čeká 10 km kopec 😒 se kterým mám někdy dělat co i sama, natož s vozíkem!

hanulka190
4. bře 2010

Jo a ještě něco,když spadneš z kola,vozík se nepřeklopí,kdežto když máš dítě v sedačce,tak je to nářez.Musela bys s tím sjet do příkopu,aby se ti to povedlo.Já croozer nedám na bok,ani kdybych chtěla,je prostě stabilní.Abych nezapomněla,když odendám kola a rukojeť,tak se krásně vleze do oktávky,takže se podívám i za humna 😀 .Bydlím na vysočině,tak když si od těch kopců chci odpočinout,tak ho naložím a hurá pryč 😀

hanulka190
4. bře 2010

Vozík i s Kiki má teď kolem 30 kg,já do toho dávám i sváču na celý den,náhradní oblečení a hračky,má to hodně úložnýho prostoru,tak proč to tahat v batohu 🙂 Já jezdím všude,kde se dá,s vozíkem se nebojím,jednou jsem jela se sedačkou a myslela jsem,že se zblázním,řidiči jsou děsně neohleduplní,prosviští si to kolem jako by se nechumelilo.Když jedu s vozíkem,tak se vyhybají velkým obloukem,protože ví,že tam mám prcka,dávám si tam ještě pro jistotu blikačku na kolo,i když má reflexní pruhy.Je odpružený,takže jsem s ním byla i na lesních cestách a po louce,ale tam si musím víc máknout,cyklostezky a silnice to jistí 😀

hanulka190
4. bře 2010

Nožičky si už zvykly,ze začátku to bylo maso 😀

dainka
5. bře 2010

ahoj vozík bych nikdy nekoupila ,kamarádka viděla v hk jak se převrátil v zatáčce a kus ho to vláčelo ,naštěstí zněj vyskočil pejsek a byl jen strašně vyděšenej !!!nechci pomyslet co by kdyby v něm bylo dítě 😨 já na jaře pořídím nějakou kvalitní sedačku za sebe .dneska už jsou opravdu vymakaný a je z čeho vybrat

tymothy
5. bře 2010

Dainko, ale představ si, že v té zatáčce dostaneš smyk a spadneš s kolem a dítě bude v sedačce...troufám si říct, že bude daleko víc potlučené než když se převrátí s vozíčkem, ve kterém je ještě připoutané...

editah222
5. bře 2010

Vozík se v zatáčce jen tak nepřevrátí 🙂 Včera jsem to zkoušela, převrátila jsem kolo a vozík furt stál. To ten člověk musel jet šíleně agresivně a nebo tam musela být díra jak od meteoritu, a to mohl sletět i s kolem a pro dítě by to bylo určitě horší. Ve vozíku sedí blíž k zemi takže případné nehody mají určitě menší dopad.

pavlicka
5. bře 2010

Tak já můžu porovnávat obě možnosti současně, máme croozer pro jedno dítě, v současnosti v něm jezdí mladší syn a ten starší už sedí sedačce. Vozík je na 100% mnohem bezpečnější, pobere se do něj spousta potřebných věcí. Starší syn v sedačce pořád vykukuje maželovi přes záda dopředu, protože přes něj prostě nevídí, což stabilitě zrovna nepomáhá. Kdo fakt často jezdíte na kolech, nejen o víkendu nebo třeba do obchodu, tak volte určitě vozík!!

dainka
5. bře 2010

těžko říct vlastní zkušenost je nejpřesvědčivější pro každého .já nemám zatím žádnou ,ale pochopte mně když jsem slyšela co sem slyšela mněla jsem víběr usnadněn .fakt mi to líčila dost barvitě.na kole jezdím skoro denně od jara do pdzimu ,ale zatím nastřídačku po návratu partnera ,ale malímu je rok pryč tak bych ráda zjara osedlala kočár i sním 😀 trasy budou jen po vedlejškách žádná hlavní trasa ......zajdu ke známému do obchodu ten prodává obojí a budu moudřejší .jo a kolik je tak nákupka toho "vehyglu hrůzy" 😉 ??abych až půjdu na průzkum taky už mněla nějaké info díky

scai
5. bře 2010

Dainka nebo to mohl být nějaký vozík nějaké levné značky...těm dvěma kvalitním bych fakt věřila že jsou bezpečné!

scai
5. bře 2010

Mimo to té sedačky bych se fakt bála, že můžu spadnout (no klasika, když zapomenu že mám nášlapy... 😀 ) Je fakt, že už se mi to hrozně dlouho nestalo, spíš ze začátku než jsem si na ně zvykla...ale teď v těhu jsem si zase odvykla... 😀 Takže mě těší, že když píšete že když se převrátíte s kolem, tzak vozík stojí...protože tohle by bylo v tom případě úplně v pohodě. Takhle se převrátím v podstatě když stojím, žádná rychlost.
No ale každopádně spíš ho bude vozit manžel 😀

dainka
5. bře 2010

no já mám kolo cross a sama se taky nepočítám k žádné špičce .jezdím na pohodu a hlavně se kochám tůze ráda krajinou takže mně všichni předjíždí 🙂 a z kopce brzda maká až se zní kouří 😀 takže fakt taková stařecká opatrnost 😉 a s malím budem eště šnečkovatější 😎 každopádně díky za příspěvky