Vozík za kolo pro děti, Crooser

bartali
10. čer 2008

Dobrý den

Dnes jsem se dozvěděl že vozítko za kolo s názvem crooser že není hnomologované,víte někdo nějaké info.

A má někdo zkošenosti stím to vozíkém jelikož to zvažuji zakoupit pro naší rodinu rád bych se někoho zaptal na zkušenosti.

Děkuji Pavel 😎

nensy
10. čer 2008

no já teda nemám ale paní stím tady jezdí a já bych teda do toho svoje dítě nedala bála bych se že do mě někdo ze zadu narazí a je to.mě to teda moc bezpečné nepřijde .ani bych nad tím nepřemýšlela 😀

tlapicka
10. čer 2008

Jo jo bartali, mam zkusenosti 🙂 meli jsme loni obyc vozik, letos croozra. co te zajima? mam ti vypracovat nejaky elaborat? 🙂 😀

kasli
10. čer 2008

Bartali, koukni se sem na tenhle odkaz http://www.sokolov.cz/scripts/detail.php?id=466
Je pravda, že vozík Croozer asi schválen není, ale záleží na různém výkladu zákona.
Croozer máme a ještě se nám, ani nikomu v našem okolí nestalo, že bysme s ním měli nějaké problémy 😉
Ještě malý detail, vozík má přesně 80cm takže, co se týče rozměru, tak se do vyhlášky vejde a vybaven je také přesně dle vyhlášky 😉

kasli
10. čer 2008

Tady je ještě jedno info: Mohu s dětským přívěsem na silnici ?
Zákon o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb. ani po novele ke dni 1.7.2006 nijak neřeší přepravu dětí v přívěsných vozících za jízdní kola. Stejně jako silniční zákony ostatních členských států EU řeší pouze přívěsné vozíky za kolo jako takové, pro které stanovuje pouze maximální šířku 80 cm, povinnost vybavit je na zádi červenými odrazkami netrojúhelníkového tvaru a připojit jej k jízdnímu kolu pevným spojovacím zařízením. Jak je vidět, jediným prohřeškem proti liteře zákona je tedy šířka většiny dvoumístných vozíků. Všechny tři v Evropě nejprodávenější dvoumístné vozíky překračují v Evropě povolenou šířku (Croozer 535 o šest centimetrů, Cougar 2 a CX2 pak o dva centimetry - měřeno včetně gumových tlačítek uprostřed kola). Tento problém zanedlouho vyřeší právě vznikající evropská DIN norma pro dětské přívěsy za jízdní kola, která povoluje větší šířku vozíku s ohledem na přepravu dětí. Nebezpečnost jízdy po silnici ale určitě nespočívá zrovna v několikacentimetrovém rozdílu v šířce vozíku. Přestože většina našich zákazníků si pochvaluje ohleduplnost motoristů, míjejích nebo předjíždějících dětský přívěs, nikdy nevíte, na koho natrefíte, a proto se silnicím, ať už máte dítě v přívěsu či sedačce, prostě vyhýbejte.
Pokud to jde, silnicím se vyhýbejte. Zákonů je spousta, ale zdraví máte Vy a Vaše dítě jen jedno.

viz stránky http://www.dveplusdve.cz/

lili03
30. čer 2008

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s vozíkem za kolo, která značka atd.

Např. ke Croozeru jsem četla samá pozitiva, pouze že do kopce je problém ho utáhnout, protože jakási pružinka strhává kolo jakoby zpátky, takže je to spíš pro chlapi, kteří mají páru. Ale ta pružina tam asi zase k něčemu důležitému bude, že. Doclela dobré ohlasy byly na Chariot.

Byla i různá negativa, jako např., že na dítě se hodně práší apod.

Je možné s tímto vozíkem do terénu? Nemám na mysli zrovna kořeny, ale člověk to s dítětem radši vezme lesem než po silnici, že. Zda to s ním moc nedrncá a zda já jako slabší ženská pak udržím stabilitu.

Nezapaří se tam dítě v létě?

A poslední otázečka, chtěla bych tento vozík hlavně také kvůli in-linům, ale nemá ruční brzdu - dá se přikoupit někde zvlášť? Nebo je vůbec možné jezdit bez ní (já bych si to tedy stejně netroufla...)?

Děkuji, L.

tlapicka
30. čer 2008

patrime k tem, co na croozer teda mocchvali nemaji... po trabantu jsme si mysleli, jak kupujeme mercedes, ale polepsili jsme si tak na favorita obrazne...

letosni model je desnej. sie odlehcenej, ale... v terenu dela nesnesitelnej ramus, jelikoz dira na zavlacku neodpovida jejimu prumeru... da se o ruzne vychytat oblepeni atd. ale za ty prachy je to otres.

v terenu to docela drnca... takze pohodli to moc nedodava. eli vydrzi na asfaltu mnohem dyl, nez v terenu, takze asi to vliv na pohodli ma.
tu pruzinu maji co vim vsecky voziky, teda aspon ten uplne obyc, co jsme meli pred tim mel.
na chariotovi se mi nelibo sedacka. ma sice polstrovani, ale je to sklon 90 stupnu, coz je podle me na dlouhy sezeni velmi nepohodlny zejmena pak na spani...
kvuli tomu jsme koupili croozra, bo ma takoveplazove lehatko zavesene, ktere je i bez polstru urcite pohodlnejsi...

v levnych vozicich se zapari, jelikoz nema vetrani. vzduch proudi pouze dovnitr.
croozer a spol maji vetraci derovane pruduchy, do kterych neprsi a kdyz je fakt hic, tak se da jet v pohode s otevrenym kufrem, to je plus.

inliny. manza jezdi bez brzdy. nemame ji, ani nad ni neuvazujeme, jelikoz ji ma kamaradka a nadava na ni. instalace neni jednoducha a nesmi tam byt porad... napr na kolo se musi odmontovat, takze to je pekny oprus.

vzasade je ale docela fajn.... brala bych ale starsi verzi, ktera je sice o dve kila tezsi, ale je i pro slysici, zatimco letosni model se hodi tak pro hluchy. 😅

lili03
1. črc 2008

Uf, děkuji moc, Tlapičko. Nějak tedy teď nevím, jak se rozhodnout🙂 Opravdu to má svá pro i proti. Ale pravda je, že při nejhorším by se dal vždycky prodat, moc těch inzerátů jsem nenašla, tak by mohl být zájem 😉

tlapicka
1. črc 2008

jestli muzu radit, zkuste sehnat starsi model nebo pockejte do priti sezony. to uz by snad mely byt nedostatky opravene...

slonikm
1. črc 2008

Tak my máme charriota, kupovali jsme ho, když byly malé 4 měsíce a tu novorozeneckou vložku měl o dost pohodlnější než croozer. Používáme ho i místo sporťáku, je to fajn, protože v klidu můžu lesem, malá je tam krytá proti komárům a jiné havěti, ve městě se na ni nesápou důchodkyně (což bytostně nesnášíme obě 😀 ). Nemám pocit, že by se tam nějak vařila, teď v těch vedrech jsme to zkoušely s kámoškou, já jsem vyndala vozík z garáže (takže takový "vychlazený") a jely jsme na hodinovou procházku s teploměrama 😀 ). Výsledek - ve vozíku bylo naměřeno 0 tři stupně víc než byla venkovní teplota v jejím normálním sporťáku o šest 😉

Pravdou je, že my jezdíme po cyklostezkách, silnicím se zdaleka vyhýbáme, protože máme tandem, takže jsme poněkud nadměrné vozidlo 😀

V každém případě mě to přijde bezpečnější než obyčejná cyklosedačka, nehledě na to, že během jízdy si malá sama rozhoduje, co bude dělat - buď se kouká okolo a nebo si hraje.

lili03
1. črc 2008

Já bych právě ráda sehnala raději nějaký starší model, tedy především vůbec starší vozík, kvůli ceně 🙂 Ale moc se jich takhle neprodává, ještě mám sice čas - bude to pro mě aktuální až příští rok. Jen to řeším už teď, a to kvůli výběru kočárku, já bych si totiž jinak koupila kočár na in-line brusle s ruční brzdou. Ale takhle bychom sfoukli kolo a brusle v jednom a kočár si můžu vybrat nějaký jednodušší (já se těch trojkolek trochu bojím kvůli stabilitě).
Na pár starších vozíků jsem narazila, ale zas to nebyly tyhle kvalitní značky, tak nevím.
Slonikm - a nebrečí malá, když je tam vzadu tak odtržená? Sama si tam hraje? My jezdíme spíš na delší výlety, tak aby mi to malej celý neprořval (ale tak to je jasný, že to je individuální) 🙂

tlapicka
1. črc 2008

mimino vydrzi skoro neomezene dlouho. eli budou dva a optimalni je ta 20 km za den s prestavkami na hristi... jenze takovy dite chce proste behat a nevydrzi byt vezneny v nicem... ani v kocare ani v batohu, ani v cyklosedacce.... to je proste normalni vyvoj, pocitam, ze jak pobere trochu rozumu, tak ze zase vydrzi dyl... muze tam v pohode cist, hrat si, spat, koukat, ale nejvic chce stejne behat! jinak nevidim duvod proc by mela byt odtrzena? my si normalne povidame,...a me lepsi prehled...

lucinecka
2. črc 2008

Ahoj, chci se zeptat jestli někdo nevíte, jak se jmenuje loňský model a jaký je rozdíl mezi croozer 535 a croozer kids for 2? Vozil jste to někdo jako kočárek se dvěma dětmi ve měste? Jaký to má vliv na páteř miminka? A nevíte někdo, kde by se to dalo v Brně prohlídnout naživo? Děkuji moc 🙂

frufrunka
2. črc 2008

Lucinecko, pokud vím, tak loňský model se jmenuje taky prostě croozer, jednotlivé modely se liší snad jen barvou (tedy aspoň jednomístný vozík, jak je to u dvoumístného, to netuším). Jinak croozer 535 a Croozer kids for 2 by mělo být jedno a to samé vozítko. Já naše mimi vozím po městě normálně v kočárku, ale potkala jsem paní, co právě v croozeru měla dvojčátka, tak jsem se jí hned na všechno vyptala. Říkala, že je ve vozíku vozí od tří měsíců, protože v normálním hlubokém kočárku pro dvojčata kluci nechtěli být, ve vozíku jsou spokojení. Takže to měli místo kočárku. A vliv na páteř? Nejsem doktorka, tomu moc nerozumím, ale každopádně ta novorozenecká vložka má podobný tvar jako autosedačka, možná je jen trochu víc naležato než autosedačka. A do autosedaček se prý děti nemají dávat dlouhodobě, takže jako úplná náhrada kočárku pro novorozeňata to ideální nebude, ale nevím, o tom bych se poradila asi spíš s doktorkou...
Jinak nám jsou 4 měsíce a poprvé jsme vyjeli na 5 km s dvouměsíčním mimi, byli jsme zpátky za půl hodinky. Teď už jezdíme tak kolem 25, malej je úplně spokojenej, celou dobu si buď hraje nebo spí... 🙂

tlapicka
2. črc 2008

lucinecko. mezi lonskym a letosnim modelem je jeden zasadni rozdil a to jeho material. letosni je z hliniku tj. o dve kila lehci, ale je smejdacky udelanej. vsecko se pridelava zavlackami a ty diry na zalacky maji silene tlusty prumer, takze kdyz jedes v terenu strasne to cinka. je to fakt nesnesitelny. my to oblepily paskou, ktera se prad trha a blbe se to tam strka, fakt des! kdybych o tom vedela, urcite bych si ho nekoupila za ty prachy. doporucuju promakanej lonskej model nebo pockat na pristi rok, snad to uz vychytaji 😔

lucinecka
2. črc 2008

Holky díky, jsou to info pro kámošku, co teď čeká druhý a má už doma rok a půl starýho klučinu 🙂 Všechny informace předám, díky moc 😉

tlapicka
2. črc 2008

a k tomu kocarkovani... pouzivam kid for 1 ve meste a sem tam neprojdu v supermarketu mezi pokladnama, do vitahu to narvu jen tak tak. i ten ednomistnej je desne sirokej, takze pohodli nevim no...charioty jsou pry uzsi, takze lepsi d mesta.
Nemci moc croozry nemaji, bud uplne obyc jen za kolo nebo chariota na vsecko...

ciri
7. črc 2008

Asi mě odsud vyženete, ale mě to nedá ...
Je fajn, že chcete sportovat i s mimčem, ale zkuste ještě trošku pouvažovat:
Pominu-li bezpečnost, o které můžeme diskutovat, je tu otázka, jaký přínos to má pro dítě (?) ale úplně to hlavní - veškeré výfukové svinstva z aut se drží při zemi, zkuste si na chvíli lehnout někde u cesty a bude Vám jasné, co musí Vaše děťátko celou cestu dýchat 😖
Ony kočárky nejsou tak vysoké jen kvůli tomu, ať se maminka nemusí tolik ohýbat ....

kacka.va
7. črc 2008

Když vidím, jak řidiči jezdí a často smetou zrcátkem auta i cyklistu ☹ , tak si nemyslím, že tyhle vozíky jsou zrovna 2x bezpečné, takže my ho rozhodně pořizovat nebudeme

tlapicka
7. črc 2008

ciri, co bychom te vyhanely 🙂 to si musi kazdy rozmyslet sam, kudy bude jezdit a jake ma moznosti v okoli sveho bydliste... my jezdime vyhrade po cyklostezkach, ktere vedou uplne mimo aut... tady v Nemecku je to vazne jednoduche, takze bych si tam klidne lehla na cely den... pokud by to bylo teda ve stinu samozrejme...
a prinos pro dite? Pohodove dite, ktere je flexibilni... nevadi mu vsemozne cestovani, vzdyt je to fajn, kdyz rodina nesedi doma a je flexibilni. Copak ma koncit normalni zivot, kdyz se narodi mrne?
Uz tak staci, ze chodi porad na ty 3 stejna hriste v okoli bydliste... nove vjemi vsude kolem... nova hriste, skotaciste, jina zviratka... nase vikendove vylety jsou vazne prinosne, jelikoz vidi zive kravy, ovce, kone, sedi a vse s nadsenim komentuje...To ji proste ve Frankfurtu nenabidneme a pesky nebo s kocarem stihneme 10tinu toho, co s kolem...
ano negativa to skutecne muze mit, ale neni treba videt pouze ty a i tady plati heslo"jaky si to udelas, takovy to mas..." ja to povazuju za skvely pomocnik k freedomu a spokojenosti cele rodinky.
a kdyz chodime ve meste s kocarem, tak se z vyfukovych plynu na svetlech nestresuju o nic min, nez kdyz jdu s vozikem. je to zkratka humus i pro 2metroveho golema.

petruna
7. črc 2008

souhlasim s tlapickou..Nazdaar 😉
my vozik koupili nedavno a ja napr. odmitam jezdit tam, kde jezdi auta. Odvazim se jen na malych vesnickych silnickach, kde toho moc nejezdi a je to nezbytne nutne na prejezd na dalsi cyklostezku, kde uz auta zase nejezdi.
Byli jsme ted na Jizni Morave a Tonik se poprve vezl. Musim rict, ze se mu tam libilo vic nez v kocarku, kde uz moc nechce byt. Kouka se z voziku na vse kolem (ale je jeste malej na to, aby z toho mel to co Eliska od tlapicky) nebo spi nebo si tam hraje se svoji oblibenou zabou....
V kocarku uz nam obcas breci ze chce vyndat a nosit, ale ve voziku pusobi fakt spokojene.
A taky si myslim, ze je to pro nej lepsi nez byt cele dny doma nebo lezet v kocaru a koukat jen na me a na nebe.

Jo a cyklostezky na Jizni Morave jsou super...Jezdili jsme na krasne asfaldce bez aut nekolik kilometru az do Rakouska nebo ve Valticko Lednickem arealu po lesnich pesinach a loukach...

petruna
7. črc 2008

holky, muzete dat nejake tipy na cyklostezky bez aut ? Samozrejme po ČR. 🙂

petruna
7. črc 2008

jo a taky bych asi nevyrazila s vozikem sama....jezdime vzdy tak, ze ja jedu za vozikem, kterej veze manzel a mam tak nad Tondou kontrolu...

tlapicka
7. črc 2008

http://www.nakole.cz/clanky/74-croozer-privesny...
tady jsou nejake tipy na vylet

a popis expedici z tohodle webu musi ztrhnout kazdeho.... http://www.velofiala.cz/
onehda tam taky meli tipy na vylety, ale ted to tam nejak nemuzu najit 😒

vlastovka
2. zář 2010

Ahoj holky, mám takový dotaz: nechtěl by jet někdo místo nás na sraz vozíků za kolo na Šumavu? Je to oficiální sraz od firmy dveplusdve a je to za dva týdny. My jsme bohužel už zaplatili zálohu a manžel nemůže odjet z práce ☹. Kdyžtak pošlu další detaily, kdyby měl někdo zájem. Tak prosím do IP.

lucie.krajcarova
24. bře 2011

ahoj ahoj, prosím o obnovu tohoto tématu. chtěla bych koupit vozík za kolo pro dvě děti. těším se na vaše tipy 🙂)))

dagmarkaaa
15. led 2012

Ahoj zajimalo by me do jakeho veku jsou tyhle vozitka pouziitelne? Uvazuju o koupi pro 2 deti, starsi jsou 2 roky a mimco pul roku,ale nevim jestli bych to uvezla. Prestehovali jsme se na dedinu a jsou tu na kolo a brusle fajn cesty tak vaham jestli to ma jeste cenu a zda bych je vubec uvezla?budu rada za kazdou zkusenost.

akdar1
17. led 2012

Ahoj. Najde se nějaký přiznivec, který používá lehátko do croozeru weber baby set - miminkovník - a vlastní i návod k jeho uvázaní do sedačky? Děkuji.

numerenka
11. dub 2012

@dagmarkaaa : Ahojky, našla jsem to opravdu brzo, ale zkušenost přidám 🙂 . My máme Croozer pro dvě děti a kupovali jsme ho našim holkám starší měla 1,5roku a mladší se narodila - používala jsem miminkovník od Weberu. Teď má ta starší 3,5 roku a mlaší 2 roky a stále je v něm vozím - tedy spíše chodím. Croozer mi nahradil kočárek pro sourozence, když jsme šli někam dál a starší dcerka by to neušla. Vozíček používám denně: dopoledne s mladší dcerkou na in-line ( manžel mi domontoval brzdu) a běhání, odpoledne na výlety s holkama. Máme velké auto, takže při odstranění madla a velkého předního kola, vozíček jen postavím do auta.
Tu dvouletou vozím i za kolo, ale obě je už neutáhnu - manžel zatím ano 😉 Do těch třech to šlo.
Myslím si, že pokud jsi aktivní maminka, tak určitě vozíček dlouho využiješ. 🙂