Vozík za kolo. Využili jste ho?

renatajjj
29. led 2010

Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s tzv. croozery za kolo, zda máte pocit, že jste je za tu cenu využili a šli do toho znova nebo jste časem zjistili, že to spíše byla nezdařilá koupě. Raději bych názory od nahodilých sporovců než od sportovních typů 😀 .

tomasek06
29. led 2010

Záleží jak moc často jezdíte na kole. Jednou za týden? To by byla opravdu škoda peněz.Každý den? To už by se vyplatilo 😉

zuzik03
29. led 2010

ahoj, podobné téma je zde:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

nevím teda, jestli jsme nahodilí sportovci nebo sportovní tipy, ale vozík jsme rozhodně využili, já s ním jezdila i na brusle 😉

oliivie
29. led 2010

My teda nejsme pravidelní cyklisti, ale jsme rádi, že ho máme. Vozit jsme začali malou s novorozeneckou vložkou od tří měsíců, tak jsme mohli i dál, než dojdeme s kočárkem. Vozík má velký nákladový prostor, tak můžeme jet i na víkend k babičce a všechno pro malou tam v pohodě naložíme. A hlavně, když tam usne, neklátí se jako na sedačce za zadkem. 🙂 No a na jaře začneme jezdit i na brusle. Jo a když manžel táhne vozík, já mu aspoň stačím. 😎 😎 😎

renatajjj
autor
29. led 2010

Diskuze jsem četla asi všechny, co tu jsou, jen mě moc neuspokojily. Ještě o tom nejsem 100% přesvědčená, proto se ptám, zda je někdo, kdo to ve finále nevyužil.

schwarzovka
30. led 2010

renatajj...jediná nevýhoda u nás je taková, že doma zabírá moře místa...jinak jezdím na kole jenom já, na tohle manžel moc není a nemám problém ho uvést a to máme jeden z těžších vozíků a těžší dítě 😀 Občas ho využíváme na výlety do terénu místo kočáru...na jaře chci jezdit na bruslích...
jinak ptáš se na ty, co ho nevyužili...musíš do předu vědět, že s prckem budete jezdit...jiný důvod než ten, že jezdit nebudete asi nebude...

zuzik03
30. led 2010

no ja bych rekla, ze je to jak s latkovanim - kdyz uz nakoupis vybavu, tak latkujes, kdyz uz do toho das takove prachy 😉
pochybuju, ze nekdo da hruzu penez za vozik, aby ho pak nevyuzil, myslim, ze ho kupuji lidi, kteri jsou opravdu presvedceni o tom, ze s nim budou jezdit. jestli si tim nejsi jista, tak do toho nechod 🙂

melounek1
30. led 2010

Ahoj, vozík jsme koupili loni.Dcerka měla rok. Máme Chariot. Jezdím s ním já i manžel. Je to určitě lepší než sedačka. Dítě je v ní bezbečnější a má také víc pohodlí. I pro "tahače" je to pohodlnější, když potřebujete šlápnout do kopce. Jinak jak píše zuzik, když ho koupíte tak už vás to prostě přinutí jezdit. Už se těším až bude teplo, že se konečně pohnu 😀
A když už nic určitě ho v poho prodáte 😀 😀

bera28
31. led 2010

ahojky, my jsme se také rozhodovali mezi vozíkem a sedačkami na kole a vyhrály sedačky. Vozík jsme měli možnost vyzkoušet se synovcem. Já mám tedy dvojčata, takže s vozíkem by to bylo asi váhově náročnější, ale to nebyl hlavní důvod, proč jsme ho nekoupili. Přes léto jezdíme skoro pořád a vadilo nám, třeba to, že děti budou tak nízko u silnice, kde teda není zrovna dobrý vzduch. A ani ten výhled z vozíku není zrovna dobrý. A taky nám vadilo, že jak je širší (a to i ten mono vozík), tak jsme necítili jistotu, že se nám auta na silnici vyhnou a nesrazí ho. Cyklosedačky jsou v poho, děti byly loni spokojené, žádné závaží to pro nás není, ani je na kole necítíme, a prckové se kochali krajinou, prozpěvovali si u toho, atkže byli spokojené🙂

zuzik03
31. led 2010

já bych moc nesrovnávala vozík se sedačkou na kolo - do roka nebo roka a něco většinou dítě do sedačky nedáš (nebo teda já bych se bála) a do té doby je vozík skvělý, navíc na brusle se bez něj neobejdeš. my už v necelém roce a půl taky dali dítě do sedačky na kolo a dítě to baví určitě víc, ale do té doby jsme jej využili maximálně (prakticky od dvou měsíců) a využijem určitě i u dalšího dítěte. taky tam má dítě mnohem lepší tepelný komfort než v kočárku, takže na horách můžeš na tůru i když prší nebo sněží a dítě je v suchu a teple jak v bavlnce 🙂

glickaiva
31. led 2010

renatajjj: my měli vozík Croozer, byl bezvadný, sice jsme ho nevyužili tak moc jak jsme puvodně chtěli. Duvod, málo času na sport, máme dvě malé děti,takže jako kočárek jsme ho taky nevyužili, ale když jsme s ním vyrazili, byli jsme naprosto spokojení. Od roku a pul se prckovi bude natuty líbit víc v sedačce, ale dřív se nedoporučuje dítě do sedačky dávat, nemá na ty nárazy přizpůsobenou páteř. Jak máš staré dítko?? Pokud opravdu mimuško,tak se určitě vyplatí a mužeš ho používat i jako kočárek, nebo na ty brusle, takže dva tři v jednom. Pokud už batole, z mé zkušenosti, bych koupi zvážila. Hlavně i když ho koupíš a nevyužiješ, dobře se pak prodávají 🙂

evisa
31. led 2010

ahoj, taky mame chariot, jezdi s nim teda manzel pres leto tak 2x tydne. Chariot je teda trochu jina cenova liga, byla jsem dost proti dat tolik penez za vozik, ale presvedcilo me, ze je komfortnejsi a bezpecnejsi pro dite, je odpruzeny a neni nejmensi problem tuhle znacku znovu prodat. Kdyz jsme ho shaneli, koukali jsme i po bazarech a na ebay se napriklad tenhle vozik, byt pouzity, pravidelne vydrazil za temer porizovaci cenu noveho.

lucie.krajcarova
24. bře 2011

ahoj ahoj, prosím o obnovu tohoto tématu. chtěla bych koupit vozík za kolo pro dvě děti. těším se na vaše tipy 🙂)))

lucy222
23. dub 2011

@lucie.krajcarova ahojda, uz jste koupili nejaky ten vozik? My jsme si jeden v patek privezli a zitra nas konecne ceka prvni jizda-uz se moooc tesim 😵

lucie.krajcarova
25. dub 2011

@lucy222 ahojky, zatím ne. a jaký jste koupili vy?

lucy222
25. dub 2011

@lucie.krajcarova no,my chteli novy croozer,ale nakonec jsme skoncili u 'starsiho' (necely mesic jezdeny) chariotu 😉 meli jsme moznost videt oba na zivo-chariot zvitezil,ale nechtelo se mi za nej davat tolik penez... Vrtalo nam to hlavou, pak jsme nasli super nabidku kousek od nas,tak jsme se jeli podivat-muz se za malou primluvil a mame ho doma 😅 je to opravdu 'funglovka' s nekolika sety a s tou protipylovou sitkou. Dokoupili jsme jeste miminkovnik a 'pripojku' k druhemu kolu a v nedeli vyrazili na prvni jizdu a fakt parada. 😵 vrele doporucuji. Cena hrozna, ale holt pak pujde 'o dum dal' a neco se vrati 😉

lucie.krajcarova
28. dub 2011

@lucy222 tak jaká byla jízda? a můžu se zeptat na cenu? obávám se, že ani párkrát použitý chariot by nebyl na naše poměry.

lucy222
28. dub 2011

@lucie.krajcarova jízda úžasná 😵 krásně sedí, miminkovník také bezva a dobře tlumí nárazy 😉
a cena? Však nový vyjde na 15 000+2500 jogging set + 1500 cyklo set + 990 protipylova sitka + 1990 miminkovnik... No a my jej meli o cca 1/3 levnější... Je to síla,ale když jsem viděla croozer a tenhle naživo,tak už manželovi nedalo tolik práce mne překecat a tím,že jej pak pravděpodobně i slušně prodáme, tak to 'nebolí' tolik 😅 no a hlavně-dítko tam má max.konfort a bezpečí 😎
My využijeme částečně i jako sporták-malá v tom leží,ale krásně vidí. 😵 je z toho nadšená.
Takže za mne samé superlativy na chariot-ted s ním jezdím denně cca 7 km+ výlety s manželem.

lucie.krajcarova
28. dub 2011

@lucy222 tak to je super, když ho využíváte téměř denně. my bychom ho měli jen na víkendy - už oba chodíme do práce. tak proto se mi vůbec nechce kupovat něco tak drahého. tak ať se vám krásně jezdí 🙂

fiallinka
28. dub 2011

Máme croozer - super, nevidím rozdíly v bezpečnosti pro dítě v něm a v chariotu, rozdíl vidím hlavně ve velikosti a odpružení. Hodně ale záleží, jak ho kdo využívá, jak často a na jakých terénech - pokud bych ho chtěla používat moc a i v terénu, asi taky budu volik chariot, takhle croozer bohatě stačí 🙂

zuzka72
28. dub 2011

My koupily obyčejnej na Aukru a maximálně nám vyhovuje a svůj úkol plní...jsme moc spokojeni....

lucy222
28. dub 2011

@lucie.krajcarova no,využiji jej jen já denně/téměř denně - s mužem jen občas o víkendu 😉 jinak díky za přání.
@fiallinka ano, je to otázka priorit-my zase takoví cyklisti nejsme, ale chtali jsme pro malou max.pohodlí. Já myslela,že bude croozer stačit, ale chariot je fakt jiná třída. Kdybych je nezkoušela v prodejně,nevěřím. A tím,že muž chtěl od začátku ch.,bylo vyřešeno.

fiallinka
28. dub 2011

@lucy222 tak my jsme oba nechtěli investovat příliš vzhledem k tomu spíše svátečnímu ježdění, a tu zásadní věc - bezpečnost, jsme vyhodnotili u obou jako dobrou, takže nám to tak stačí, ale věřím, že chariot je lepší, ta cena o tom dost vypovídá 🙂

lucy222
29. dub 2011

@fiallinka tak ono kolikrát dražší věci nejsou lepší, ale tady to tak je... Tím ale nechci říct,že croozer nestačí-stačí a bohatě...do jiného vozíku kromě těchto 2 bych ale nešla... 😉
Pro designové 'fajnšmekry ' je ještě chariot cts cx1 - líbivější, lepší polstrování, kotoučové brzdy,.... A cenově ještě o cca 5000 výš 😝 😅

jmisa
29. dub 2011

Zkusila jsem sedačku a s díky vrátila, syn se tam furt hýbal a já se celkem bála, že se vymáznem, taky mi vadilo hodně posunuté těžiště kola a další věc - kam s věcma, když dám dítěti před nos ještě batoh, tak to asi nebude moc happy.
Takže jsem koupila ojetý vozík za 2 tisíce, syn tam má pohodlí, líp vidí, kdybych se vymázla, tak spadnu jen já, vozík zůstane stát, může tam i usnout. Jasně, do kopce je to znát, ale to se sedačkou taky. Navíc tam dám i jídlo, oblečení, případně odrážedlo a třeba v lese jede sám.

Neinvestovala jsem tedy do Chariotu apod. ale koupili jsme německou obdobu našeho Azuba. pro naše potřeby naprosto dostačující.

lucie.krajcarova
29. dub 2011

@jmisa a jaká značka to je? přemýšlím, že to vyřešíme podobně. že by to na naše občasné výlety mohlo stačit. ale chtěla bych, aby se to dalo používat i jako kočárek. pak s chutí prodám golfové hole, které mi strašně lezou na nervy. 😀 mně se také u těch vozíků líbí, že se do nich dají dát věci na cestu, člověk to nemusí mít na zádech ani na nosiči. takhle skoro na zemi ve vozíku je to lehčí. jo a ještě otázka, máte to pro jedno nebo dvě děti?

jesterka01
29. dub 2011

My jsme letos koupili také vozík za kolo Jogger 2v1, nový za 2300,- . A zatím jsem ráda že nás nestál víc, protože jsme s ním byli zatím akorát jednou na procházku ☹ nějak na to kolo není vůbec čas, a když je čas tak nepřeje počasí..a hlavně táta slíbil že mi opraví kolo. Snad se tohle léto ještě na kola dostaneme. Ale jinak malá je v něm hrozně spokojená, a když jsme ho měli složený doma, často do něj lezla a líbilo se jí to🙂 kupovali jsme ho přes mimáč, pokud by někdo chtěl, písnu do IP odkaz.

lucie.krajcarova
29. dub 2011

@jesterka01 prima, tak snad to ještě využijete. dá se používat jako kočárek, tj. má i to přední kolečko?

jesterka01
29. dub 2011

ano, má to přední kolečko i ruční brzdu 🙂

martinaho1
29. dub 2011

@jesterka01 Muzes mi dat odkaz na ten vozik za kolo, prosim? Dekuji 🙂.

jmisa
29. dub 2011

@lucie.krajcarova je to m-wave
http://www.zbozi.cz/items/?r=hint&itemType=new&...

Dá se koupit i s kolečkem, my máme bez, syn kočár nesnáší a je už velký (22 měsíců), takže jej nepoužíváme. Je to pro jedno nebo dvě děti, podle toho se tam zapnou pásy.