Vozík za kolo. Využili jste ho?

renatajjj
29. led 2010

Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s tzv. croozery za kolo, zda máte pocit, že jste je za tu cenu využili a šli do toho znova nebo jste časem zjistili, že to spíše byla nezdařilá koupě. Raději bych názory od nahodilých sporovců než od sportovních typů 😀 .

lucie.krajcarova
29. dub 2011

@jmisa škoda, odkaz nefunguje 😠

jmisa
29. dub 2011

@lucie.krajcarova
aha, tak stačí do vyhledavače na seznamu do zboží zadat - m-wave vozík a vyjedou odkazy.

romana29
29. dub 2011

Tady u nás ho má jedna maminka a vozí v něm děti i normálně místo kočárku, má je teda samo už větší, ale asi se jim to líbí 😕

jmisa
29. dub 2011

myslím, že je to předchůdce tohoto
http://www.kamilka.cz/images/large/voziky/WAVET...

každopádně na MMB se dá myslím jetý Azub nebo další podobné pořídit celkem dobře. Jistě, bude mít nějaké provozní šrámy, ale tomu se stejně nedá vyhnout, když to člověk např. skládá do auta, děti to zapatlají atd.

hannah23
2. kvě 2011

Ahoj tak my jsme nakonec koupili croozer pro dvě děti a zatím jsme nikde nebyli, ale máme ho teprve asi dva týdny a máme jak tyč za kolo, tak kolečko na kočár a ještě velký kolo na jogging a inliny.Včera nám pršelo tak jsme nemohli vyrazit, tak snad tento víkend to vyjde...

ivasad.
2. kvě 2011

Ahoj, máme croozer kid for 1 a jsme maximálně spokojení, máme na něm odpružení Doggy (bez toho to bylo dost naprd třeba na lesní cestě dcerka hrozně nadskakovala a budila se). S odpružením není problém jet po lesní cestě, po louce... Jak tu někdo psal, že je dítě nízko u země a dýchá silniční škodliviny, tak já bych teda po rušné silnici s croozrem nikdy nejela. Řidiči jezděj jako prasata 😠 a bojím se. Takže my jezdíme hlavně po lesních silničkách, cestách atd, po silnici vždy jen opravdu ten nejnutnější kousek, abychom zmizeli na klidnější místa. Jezdíme od 6ti týdnů malé, dosud dáváme do vozíku vajíčko-autosedačku, pěkně se v tom vyspí a zdá se mi to bezpečnější než miminkovník. Na rozdíl od sedátka na nosiči si malá může ve vozíku hrát, zatím se jí v tom moc líbí. Jo a na brusle bych si s tím naším netroufla, ptž nemá ruční brzu, jen parkovačku. 😉 Za nás vozíček doporučuju 🙂

lhotakan
2. kvě 2011

My jsme bez dítěte jezdívali na kole celkem dost, když nesněžilo i každý den do práce po Praze. O víkendech jak to jen šlo. S malou jsme začali v 6ti měsících v Miminkovníku Crooze Kid fo 1, také jsme hned přikoupili odpružení u Velo Fiala, což je skvělé, bez toho bych nerada měla malé dítě v drncavém vozíku (manžel rád jezdí v terénu).
Doufali jsme že budeme jezdit častěji, rozhodně nejsme každý víkend na kole a přesto se nám vyplatí pro naši spokojenost. Můžeme se vyrazit na kole a nepotřebujeme hlídání. Také jsme jezdili s vozíkem na běžkách (od 12 měsíců). Mezitím využívám vozík i při běhání a na výlety v terénu.
Doma zabírá místa spoustu, ale je skvělé ho mít. Nemáte šanci se vymlouvat, že nemůžete sportovat 🙂
Od 14 měsíců jezdí v baby supporteru, ale řešíme potíž s padání hlavy při spaní, nemá totiž ráda nákrčník.
Sportu s vozíkem zdar.
PS : S odpružením se rozšířil vozík a já již neprojedu dveřmi do výtahu, musím sundat jedno kolo, dole zas nandat.

lucie.krajcarova
2. kvě 2011

@lhotakan na tom sněhu to vypadá super 🙂 ale fyzicky si to teda neumím představit 😝

lhotakan
2. kvě 2011

@lucie.krajcarova naštěstí táhne většinou muž. A je lepší bruslit, jízda je pak plynulejší, při klasice to s vozíkem trhá. Já jsem chvíli taky táhla a je to znát hlavně do kopce, po rovině to jede dobře.

jesterka01
8. kvě 2011

Tak už jsme konečně měli možnost vyzkoušet vozík a paráda🙂 malé se v něm líbí, zkusila jsem si ho i na chvilku tahnout a není to tak strašné 🙂 teda aspoň po rovince a z kopce se to dá :D fotky mám v albíčku Kačenka od roka

boban
22. kvě 2011

dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je vozík za kolo vhodný pro skoro 4-leté dítě??? 😅

ivasad.
23. kvě 2011

@boban no to už asi né, čtyřleťáka si ve vozíku neumím představit teda 😅 To bych spíš pořídila tu spojovací tyč, kterou se dá kolo dítěte připojit za kolo rodiče (přední kolo dítěte je zvednuté). Dítko si tak odpočine (nebo se takto přejede třeba nebezpečný kousek po rušné silnici), a pak už zase pěkně šlape samo. 😉 http://www.detskevoziky.com/index.php?p=product...

pavlicka
24. kvě 2011

My máme vozík už čtyři roky, oba kluci v nem jezdili hned od sesti týdnů, nejdrív taky ve vajícku, od cca roka sami. Je to vetší makačka tahat vozík, než mít dítko v sedacce, ale nejvetší výhodou je moznost celodenních výletů, kdy se deti pohodlně vyspí. Davídek ted uz jezdí sám na svém kole a vozík ted vyuzívá malý Toník, ale je super, že když se David na kole unaví, kolo gumcukem prideláme nahoru na vozík a já ho vezmu do cyklosedacky, kterou mám taky na kole (vozík táhne táta). Takže zase můžeme pokracovat v celodenních výletech. Prijde mi to ještě lepší než tažná tyč, protože můžeme kluky i vystřídat a i ten starší čtyřleťák si může chvíli schrupnout ve vozíku a mladší zase zkusí sedačku. Doporučuje všem cyklonadšencům, bez dovolené na kolech bych asi mateřskou nevydejchala🙂)

pavlicka
24. kvě 2011

ještě musím přidat tuhle vtipnou "spící" fotku z loňska plus fotku hlavního "tahače":

ivasad.
4. čer 2011

@lhotakan jé, no to mně nenapadlo, jezdit s croozrem na běžkách! 😀 Ty lyže se koupí, nebo to máte home-made výrobek? To až uvidí manža, tak to hned začne kutit, aby tak taky v zimě jezdil 🙂 Jen bych se bála jet z prudkého kopce, aby mně vozík nepřejel 😀 Ale koukám že máte zapřaženo tyčí, nějakou delší než máme za kolo, ne lanem.... tak by vozík nemusel tahounům při jízdě z kopce šlapat na paty 😎

ivasad.
4. čer 2011

@pavlicka to je milý, jak spí na stromě 😵

eicul82
10. dub 2012

Ahoj, zkusím obnovit tuto diskuzi 🙂 Chci pořídit vozík střední cenové třídy pro malé mimino nejdříve na brusle a prochajdy v lese a později i jako vozík za kolo. Upřednostňuji použití autosedačky než "miminkovníku" - připadá mi to bezpečnější, ale ráda si vyslechnu názory. Takže jakou značku? Ale na Charriot asi fakt nemám.... 😒

palma111
10. dub 2012

@eicul82 zkušenost nemám, ale mám pocit, že proběhlo telkou a snad jsem se o tom i bavily s kamarádem, co dělá na policii, že pokud to budeš mít za kolem, tak s tím nesmíš na normální silnici, ale pouze jen na cyklostezku. můžeš dostat tuším pokutu...

eicul82
10. dub 2012

@palma111 Ale já neřeším kde budu jezdit a jaký pokuty za to jsou nebo nejsou.... Mimochodem teda pro info:15.03.2012
VOZÍKY ZA KOLO UZÁKONĚNY! ČÁST NOVELY ZÁKONA O POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH, TÝKAJÍCÍ SE DĚTSKÝCH PŘÍVĚSŮ ZA JÍZDNÍ KOLA, PROŠLA BEZ ÚJMY HLASOVÁNÍM SENÁTU PČR. PO SCHVÁLENÍ SENÁTNÍHO POZMĚŇOVACÍHO NÁVRHU, KTERÝ SE VŠAK TÝKÁ JINÉ ČÁSTI NOVELY A S VOZÍKY NIJAK NESOUVISÍ, POSLANECKOU SNĚMOVNOU, SE NOVELA DOSTANE K PODPISU PREZIDENTEM REPUBLIKY.
Jen jsem chtěla poradit od těch, kteří mají zkušenost, s typem......

palma111
10. dub 2012

@eicul82 díky za info

maximka33
24. dub 2013

ahoj, ráda bych obnovila tuto diskuzi. mám obyčejný vozík jogger 2 v 1 a zajímalo by mě, od kolika měsíců se tam můžou vozit miminka? může se vozit i v autosedačce?

pavlicka
25. dub 2013

do cca 1 roku jsme vozili dítě v autosedačce, my měli vajíčko od Jané. přidělali jsme to nahoře za madlo dvěma stahovacími pásky, takže sedačka vlastně trochu "plavala" a lehce pružila, takže mimčo to mělo pohodlnější. Začali jsme takhle s klukama v autosedačce do vozíku hned po šestinedělí, konzultovala jsem to s ortopedem, když jsme byli na kyčlích, a on mi řekl krásnou věc: "Uvědomte si, že to je zábava především pro vás (pro mou osobu), takže aby tam byl celý den zavřený asi není ideální, ale výlety se zastávkami, kdy budete dítě vyndávat a on bude měnit polohu mu určitě neublíží. " Tím jsme se řídili a jsem ráda, že jsme i s malými miminky prožili pěkné cyklodovolené. Na té autosedačce je taky fajn, že když jsme zastavili někde v hospůdce, tak jsme malýho i se sedačkou vyndali ven a mohli ho mit vedle sebe a ne v náručí a třeba se v klidu najíst. Já vidím výhodu vozíku oproti cyklosedačce v tom, že s vozíkem jde naplánovat celodenní výlet včetně spaní dítěte, cyklosedačka je asi jen na kratší výlety nebo třeba na nákup (taky jsme využívali). Končím diskusi, protože shodou okolností jsem včera vozík prodala za 2 tis. Kč sousedům s půlroční holčičkou. Doufám, že jim poslouží jako posloužil nám.🙂

maximka33
25. dub 2013

@pavlicka díky moc, hodně jsi mi pomohla!!

detskahriste
30. dub 2013

Já doporučuji Chariot. Odvozili jsme v něm oba dva kluky. Jak na kole, tak na běžkách, tak jako kočárek do ZOO a na procházky. Používali jsme ho od roku 2005 do 2012. Kluci jezdili od 3 měsíců s lehátkem pro mimina. Důležitý je, zda se dítěti ve vozíku líbí.

jennya123
28. led 2017

ahoj, než vozík se mi víc líbí kolokočárek. na kolokocarek.cz 🙂

radekriha
13. čer 2021

dobrý den. prosím vas nemate nejakou vychytavku pro dítě kdyz usne ve voziku. jezdime jednou za uhersky rok.