Vozíky za kolo. Máte zkušenost s Crooserem?

womann
29. dub 2007

Ahoj,mate nekdo zkusenosti s vozikem na kolo,napr. s Crooserem?

radushka
5. bře 2010

uz jsem na ne koukala,dik moc.

hanulka190
5. bře 2010

Croozer má narozdíl od burleye trojkombinaci,takže s ním můžeš do města,na kolo i na brusle 🙂 .To burley musíš tahat jenom za kolem...

kackaj
5. bře 2010

Hanulko, jaký máte croozer? Teď je dobrá cena na Kid 2, tak bych do něj šla. Nevíš, jestli je odpružený a jestli má sluneční clonu? A jestli je k tomu i to upínání na 2 kola a vlaječka? Na žádné stránce jsem nenašla podrobný popis vybavení když ho zakoupím... Díky🙂

evlyn
5. bře 2010

http://www.quickshop.cz/velofiala/viewitem.php?... na strankach http://www.velofiala.cz/ je i podrobnejsi povidani o voziku, odpruzeni, rozdilech mezi jednotlivymi verzemi a tak...

hanulka190
5. bře 2010

My mame 737,to je pro 1 dite a maximalni spokojenost,odpruzenej je tak nejak standartne,litam s tim vsude,po lesnich cestach,cyklostezkach i silnicich s mensim provozem,ale to odpruzeni se tam da dokoupit,na nejakych strankach jsem to videla,upinani na dve kola mame k tomu taky,vlajecka je samozrejmosti,trosku me jenom stve,ze neni vic reflexni,ale davam blikacky,tak to staci.jo slunecni clonu mame taky,tu davam pod tu sitku+jeste z boku neco,aby tam nesvitilo.Mam vevnitr naveseny hracky,takze si pripadam,jako kdyz za sebou tahnu cirkus 😀

hanulka190
5. bře 2010

na MMB jsem nasla jednu pani,co sije do voziku super vlozky,budu taky objednavat,je to pro sedici mimco myslim super vec http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=432284

kackaj
5. bře 2010

Hanulko super díky. Jsem z toho už celá v ajfru a asi právě jedeme koupit nový Kid for 2 2010, v Brně mají myslím super cenu 7700Kč. Loňský model stojí asi 7500Kč, tak není o čem přemýšlet. A jiné modely už jsem teda v prodeji nenašla. Kupujem rovnou 2místný i když máme sotva půlročního jednoho prcka, ale plánujem i druhý brzo, tak asi nemá cenu kupovat prvně pro jedno a pak to měnit za dvoumístný... Díky fakt moc🙂

hanulka190
5. bře 2010

Neni zac,snad budete taky spokojeny jako my,ja bych ho nevymenila 🙂 Uz se tesim az taky vyjedu

kackaj
5. bře 2010

Tak uz ho mame doma🙂 Fofry co? Mame dvojdeckovej za 7700kc, to si myslim, ze je to moc dobra cenovka, protoze jsme ho taky mohli koupit za 10000kc🙂 Tak se tesim, jak se tam bude malymu libit (jestli vubec🙂) Dik jeste jednou.Pa 😉

hanulka190
5. bře 2010

Teda,ty jsi zena cinu 😀 Kristynku nemuzu dostat z voziku,hraje si tam jako v domecku,vetsinu cesty prospi nebo pozoruje deni kolem sebe,jeste se mi nestalo,ze by tam plakala.Treba to budete mit stejne 🙂 Papa 😉

kackaj
7. bře 2010

Holky,Hanulko, nemůžete mi někdo dát pár tipů na nějaký trasy (Jižní Morava,Vysočina, okolí Brna atd.), které se dají na kole jezdit i s vozíky??? Všichni mě odrazují od normálních silnic, tak aspoň, že bychom mohli někam vždycky zajet a tam si pojezdit a tak. Jedna stejná trasa pořád dokola mě asi moc dlouho bavit nebude. Chtěla jsem jezdit třeba i k našim na bazén, ale je to tak 30km, většina se dá projet po cyklostezce,ale i ta má někde mezery a finále je stejně potřeba jet po silnici. Není náhodou někde aspoň nějaká statistika nehodovosti, kde bych se třeba mrkla, jak je to špatné nebo dobré s vozíky. Jsem trošku nešťastná z toho, že nebudem moct svobodně jezdit. Ono pro mě jako malou ženskou je docela těžké naložit kolo na střechu našeho docela vysokého auta a vyjet si někam ☹ Nebo se mám vykašlat na okolí a jezdit si podle svého mínění? Samozřejmě bych nesjížděla nějaké hlavní tahy, ale tak nějaké ty vedlejší cesty.....Co myslíte?

editah222
8. bře 2010

Kackaj - my budeme jezdit (stejně jako do teď 🙂 ) hlavně po cyklostezkách, ale ne vždy to jde, takže to občas vezmeme i po silnici. Vynecháme hlavní tahy, budeme jezdit po vedlejších,navíc v soboty a neděle tam není velký provoz.
Já jsem hluboce přesvědčena o tom, že je vozík mnohem bezpečnější než sedátko za kolo a s tím lidi jezdí úplně všude!

kackaj
8. bře 2010

Editah diky, ja to s temi silnicemi taky nevidim tak cerne. Jako riziko je to taky, ale i tak stejne je riziko posadit dite do autosedacky a vyjet nekam autem, ze? Je to dnes o kejhak, ale prece zas nebudu ze samyho strachu sedet doma na prcce🙂

hanulka190
9. bře 2010

Ahojky,já jezdím většinou po vysočině v okolí Žďáru,tady je těch stezek dost, samo sebou že jezdím i po silnicích,to by se člověk nikam nedostal 🙂Jo a tu statistiku jsem kdysi taky hledala,než jsme si koupili vozík,ale nic jsem nenašla ani jsem nic neslyšela.Jinak nám babičky zakazovaly vozit to nebohé dítě ve vozíku,ale teď vidí,že je to fakt bezpečný-minulý léto už to měly za kolem taky 😀

editah222
9. bře 2010

Hanulka - u nás jsou z vozíku všichni nadšení, babička nejvíc, protože zjistila, že vozík se dá využít jako super nákupní taška. Samo, že ho potahne dědeček 😀 😀

radushka
9. bře 2010

kackaj:můžeš prosím napsat,kde jste ho koupili? dík moc.cena fakt super 😉

hanulka190
9. bře 2010

Já ho teď používám jako nákupní vozík,v těhu mě všechno bolí,tak si pojezdím 🙂 Jinak lepší kočárek do sněhu neznám,má to velký kola,tak projedu všude.Muž chtěl koupit k tomu ten set na lyže,ale tady bylo letos málo sněhu,tak jsme to odložili.Máme ještě krosnu,tak si vezme skialpi a vyrazí jen tak s Kiki a já mám doma chvilku pohodičku 😀

kackaj
9. bře 2010

Holky dík za podporu, už mám hned lepší pocit🙂 Neexistuje někde nějaká mapa cyklostezek nebo seznam? Na Mapy.cz by to sice cyklostezky nabízelo, nikoli však ukázalo🙂 Já už se tak strašně těším na pěkný póčo, že už budem moct vyrazit... Plánuju to tak na duben, květen to první ježdění, malej v té době bude mít osm devět měsíců, používaly jste v té době nějakou podložku nebo sedačku pro prcka, nebo už jde nechat ho sedět jen v origoš sedátku ve vozíku? Asi bych koupila jen z MMB tu podložku co šije ta paní, aby si malej udělal pohodlí, myslíte, že bude stačit?

hanulka190
9. bře 2010

My jsme tam měli možná tak do roku autosedačku vajíčko,koupila jsem ji v bazaru tak za 300,malá měla super poleženíčko,ale jestli už pěkně sedí,tak by možná stačila ta vložka z MMB a hlavně nezapomeň na hračky,já byla jak pojízdnej cirkus 😀

editah222
9. bře 2010

Kackaj - my tam narveme normálně autosedačku z auta (Teutonia Tario), je sice skoro větší než vozík, ale nechce se nám kvůli pár měsicům kupovat novou. Jde to bezvadně přidělat třeba gumicukem.

hanulka190
9. bře 2010

Editah-my jsme ji koupili právě kvůli tomu,abych ji nemusela pořád vyndávat a přehazovat,navíc jsme ji tam měli tak na pevno,že bych ji sama neodendala,použili jsme taky gumicuky a ještě kožený pásky na dotažení

kackaj
9. bře 2010

No já teda nevím, ale mám takovej dojem, že nám se do dvoumístného croozeru autosedačka nevejde. Ale je tam podobná poloha, jako v autosedajdě, tak to asi nebudu řešit, jen ho vypodložím tou vložkou od té paní, zdá se být o.k.

radushka
9. bře 2010

kackaj: napiš prosím, odkud ho nakonec máte, ta cena je fakt dobrá 😉 .dík moc

kackaj
9. bře 2010

Radushko, IP 😉

zabka82
9. bře 2010

Ahoj holky. taky se přidávám, máme doma croozera, koupili jsem malému na ježiška, jednomístného 2010. Vypadá prostorově fakt bomba, tak doufám že se tam malému bude líbit. byla to docela výhodná akce, i s bagem a sluneční stříškou za 7500tisíce.
Kackaj taky uvažujeme o té podložce z toho MMB, ale nevím jestli to bude pasovat do toho 2010. Ještě uvažuju že by mi to mamka ušila doma. Uvidíme.
Každopádně ale uvažujeme o koupi protiprachové sítky. Je taky na stránkách velo fiala,ale stojí necelých 900kc, což mi příjde dosti. Ale po zkušenosti z minulého roku, kdy jsme ve vozíku vozili dvouměsíčního syna a byl jako kominík, tak nevím nevím. Nemáte někdo s tímto teda zkušenost - stou sítkou??

radushka
9. bře 2010

zabka: je, tak to mám radost, že i s tak malým mimčem někdo vyjel.Jaké to bylo? bylo to pro mimčo pohodlné? nerada bych ho tahala někam sebou a nějak ho ohrozila.To radši počkáme.A jaký vozík jste měli?Jak mu tam držela hlavička, neposkakovalo to moc? Dík za odpovědi, jsem to na tebe trošku vyhrkla 😅 🙂

zabka82
9. bře 2010

Radushka, tak vozík jsme měli fantastic - kdyžtak mrkni do mého prvního alba, tak je vyfocený syn i s manželem, jak je ve vozíku - bylo mu čerstvě 3měsíce. Vyjeli jsme sním poprvné na konci druhého měsíce a super. Měli jsme ho tam teda v autosedačce. syn pokaždé usnul. Takže my jsme zasportovaly a Domík se vyspinkal - super kombinace. Akorát teda lidi se na nás dívali a někteří - Jé oni tam mají čerstvé mimiko - a zděšení v očích. No já si myslím že Domík tam byl spokojený. Ve čtyřech měsících jsme jeli na Jížní Moravu na dovču na kolach a super. Jak říkám, vše prospinkal.
Akorát bylo blbý že teda ze začátku vypadal jak kominík. Pak jsme dali plínku do spod a trošku to bylo lepší, ale proto právě uvažuju o té sítce:
http://www.quickshop.cz/velofiala/viewitem.php?...
Radushka - jo nejezdili jsme nikde po lese, po normálních cyklostezkách. Ale myslím si že když vyjedete na konci května, tak Barborka to zvládne. Dříve se to stejně s tak malým mimčem neda - je docela zima, jak jedeš - my používali zavinovačku.

zabka82
9. bře 2010

ozvu se večer, jdu k zubaři -brrrr.

hanulka190
9. bře 2010

Zabka:my jsme taky začali vozit v necelých 3 měsících.Se síťkou zkušenosti nemám,dala jsem tam plínku,ale někde jsem ji viděla kolem 400,ještě se na to mrknu a písnu

fiallinka
9. bře 2010

Ahoj, my máme croozer a sice jsme malého vozili až od 7 měsíců (je podzimní, tak jsme čekali na teplo), ale ten prach jsme nakonec vyřešili velikou mušelínovou plenkou, přes tu se nic nedostane - je hustá - a držela dobře. Ale je pravda, že jsme se snažili jezdit spíš mimo prašné cesty, připadá mi to pro ty mimča zátěž...

Ještě tip pro Moraváky - byli jsme na pár dní v Rakousku u Neziderského jezera a super - samé cyklostezky a je to blízko...