Vozíky za kolo. Máte zkušenost s Crooserem?

womann
29. dub 2007

Ahoj,mate nekdo zkusenosti s vozikem na kolo,napr. s Crooserem?

consti
29. dub 2007

Ahoj, zkušenost nemám, ale super diskuze, protože mě to taky dost zajímá.Mimčo teda ještě není na cestě, ale croosrem se vozit prostě bude 😀 😉 ...

ladunka
29. dub 2007

Ahoj, od manželových kolegů v práci jsme dostali Azub Jerry, vozík +- podobný Croozeru, ale vyráběný v Česku (teda myslím) a levnější. Na první dovolenou s ním vyrážíme za týden, nicméně máme za sebou dvě zkouškové jízdy krz sídliště v Ďáblicích.

První před týdnem dopadla katastrofálně, dcerka byla zprvu v pohodě, ale pak se rozplakala a nebyla k utišení. Její rozhořčení přičítáme naší školácké chybě, nechali jsme doma dudlík. Dnešní zkušební jízdy Nr. 2 byla výborná, dcerka spokojená a brzy usnula, jízda trvala přes hodinu a půl. Vozík je velmi stabilní a jsem překvapená, že za kolem není pro vozku nijak těžký, pravda jela jsem dost pomalu. Dceři je necelý půlrok, ve vozíku je usazená ještě v autosedačce.

Těším se na zkušenosti dalších vozičů 🙂

ladunka
29. dub 2007

Jo, nějak jsem zapomněla napsat, že jsem z vozíku zejména po dnešku nadšená 🙂

womann
autor
30. dub 2007

Tak jsem prave objednala dvoumistny Crooser,tak uvidim koncem tydne,jake budou zkusenosti.Objednala jsem dvojku,s vyhledem na ostatni deti napr.segry,snad ten vozik vydrzi,a neoddela se tak rychle.Aby se tam daly uvezt i dve deti napr. na inlinech.Jsem na to zvedava. 😲

ivulinka
30. dub 2007

womann, my máme doma crooser od lonského června nebo tak nějak, kupovali jsme ho až když malý skoro chodil, s autosedačkou jsme ho teda nevyzkoušeli, tak nevím. Ale jinak je v něm prcek moc spokojený, loni tam ještě vždy část cesty prospal. letos už se víc dívá kolem sebe a hraje si tam i s hračkami. je super, že můžeme vyrazit celá rodina spolu na výlet třeba i s přáteli a nemusí nám malého nikdo hlídat a pro aktivní dovolenou je to úplně ideální věc, dítko není vůbec omezené třeba cose týká spánku, prostě si zdřímnul kdy chtěl. Jen s vozíkem musíme častěji zastavovat, aby se prcek protáhl a tak a taky jezdíme po málo frekventovaných silnicích, kvůli lepší bezpečnosti, ale na vozíku je reflexní praporek na vysoké tyči, takže je vidět nahoře, i když je vozík schovaný mezi ostaními koly a upozornuje řidiče, že tam je mezi námi i něco většího (teda ty pozornější, u nás máme zkušenosti bohuzel i s řidiči, kteří vozíky neznají a projíždí kolem něj dost neohleduplně, proto volíme ty vedlejší cesty s menším provozem)

Ještě na závěr bych chtěla dodat, že jsme zpočátku uvažovali také nad vozíkem jerry, protože je o dost levnější, ale když jsme si vozíky prohlíželi v prodejně, připadal mi croozer přece jenom pohodlnější pro dítě (má tvarovanou opěrku zad - pro větší, co už sedí samo, jako náš malý, ten prostor uvnítř semi zdá příjemnější a je více odpružený, takže tak neháže, také manžel tvrdí, že má nižší těžiště, takže je stabilnější). Sice jsme nechtěli dávat zbytečně moc peněz za vozík, když jsme je prohlíželi na internetu, připadaly nám stejné, ale nakonec stejně zvítězil croozer (stál tenkrát kolem 10 000 a Jerry kolem 6000,- Kč). Jerry bych volila až pro větší dítko kolem 3-4 let, pro to meziobdobí když není upoutané v autosedačce do těch zhruba 3 let mi nepřipadal moc vhodný, ale to záleží na každém, jak to vnímá, rozhodně nechci vnucovat svůj názor, jen mi to tak připadalo.

Pokud máš nějaké otázky, co mě tu nenapadlo, tak se klidně ozvi

ivulinka
30. dub 2007

tak to jsme se teda trefila, než jsem sepsala ten román, tak už máš objednáno, já chtěla trošku ten croozer podpořit, když se tu nikdo neozval 🙂 a jak vidím, ani jsem nemusela 🙂

womann
autor
30. dub 2007

ivu,ja jsem nemela moznost si vozik prohlednout na zivo,ale na mnoha strankach psali,ze je kvalitni.Tak jsem to riskla.Pry jeste existuje nejaka znacka od Ch,ale za tu uz chteji 20 000,to je pro me moc.Takovy sportovec zase nejsem 😀 Tak doufam,ze neni vozik moc tezky.Okoli me trosku zrazovalo,ze se tam malemu nebude libit,ze to neni zrovna levne...Z mych znamych ho nikdo nema,jsem takovy prukopnik.Ma to nejake brzdy,nebo jezdite s tim treba na inlinech?

consti
30. dub 2007

womann a jaká je jeho cena?Já crooser viděla v cyklo obchodě a zdál se mi super.My do něj určitě jednou půjdeme, takže klidně pište dál svoje rady a nápady... 😉

womann
autor
30. dub 2007

Dvoumistny stal 10990 a jednomistny 9990Kc.Tesim se az prijde 😉

consti
30. dub 2007

OKI díky 😉 .Pak napiš,ju? 😉

4a
30. dub 2007

ahoj,
další možnosti vozíků jsou na www.dvaplusdva.cz.

My máme teda Chariot CTS, model captain XL, jelikož máme dvojčata. Takže jsme volili bezpečnost a šíři. U tohodle modelu je výhodou spodní široká plastová vanička místo plátěné podlahy jako u ostatních. Takže na jiném terénu než silnice není obava, že se promočí, protrhne atd.

Ještě důležité mi přijde pro začátečníky, zvykat děti rovnou na přední síťovaný kryt. To aby se později nevztekali. Naši kluci nesnášejí pláštěnku na kočár, takže jsme byli zvědaví, jak to dopadne, ale v pohodě. Jsme s vozíkem moooc spokojení a škoda, že jsme ho nekoupili už loni. No jo, měl to na starosti manžel 😀

Ale u obou modelů je úžasné, jak jsou propracované a myslí skoro na všechno. Doporučuju všem.

ivulinka
5. kvě 2007

woomann, omlouvám se, že jsem se neozvala, ale nějak jsem se nedostala na nett, ještě k tvým otázkám. ten vozík od Ch, jak píšeš se právě ten, co píše 4a a je asi o něco lehčí a pro jedno dítě byl i užší, ale zase ne o tolik u dvojitého nevím. Croozer ruční brzdu nemá, jen takovou pákovou na každém kole, takže se dá zajistit, když stojí. My jsme vozík používali jen za kolo nebo na dovolené místo kočárku a byl dobře ovladatelný. S bruslema nemám zkušenost, protože nikdo z nás nejezdí a taky tady není kde...., to bohužel neporadím. Prý to ještě v Brně používají maminy dost do veřejné dopravy, že jim to připadá lepší než klasický kočár a má to obrovský úložný prostor(to nám říkal prodavač,když jsme ho kupovali)

miquel
5. kvě 2007

Ahoj,
my taky plánujeme koupit dvoumístný Croozer ( teda kdyby to bylo jen na mě tak ho mám už doma 😉 ale taťka furt váhá 😝 ) Naživo jsem viděla jen ten jednomístný, ale myslím, že mezi nima není takový rozdíl. Viděli jsme i dva vozíky Chariot ty jsou prostě nádherný , ale bohužel cena je kolem 20000 kč což už je fak darda.Mimochodem ke Croozeru se dá dokoupit ruční brzda , pokud ho chcete používat k ježdění na bruslích ( což mám v plánu 😀 )
na týhle adrese se dají koupit s 10% slevou
http://www.bike-net.cz/detail/privesny-vozik-cr...
tak doufám že ho budu moc brzy vyzkoušet 😀

4a
6. kvě 2007

miguel,
dvoumístný Cariot XL váží 15 kg. Ty dvoumístné, co nemají plastový podvozek jsou lehčí.

kacka2
7. kvě 2007

ahoj, my jsme se právě vrátili z cyklo víkendu kde měli kamarádi právě vozík croozer. A musím říct, že jsme ho pořád okukovali. A docela jsme nevěřili, co všechno v tom to dítě přežije, žádná silnice, ani cyklotrasa, ale turistické značky, při nějakých sjezdech jsme měli problémy i my na obyčejných kolech a kamarád i s vozíkem v pohodě. On měl teda ještě navíc přidělaný tlumení, ale opravdu je parádní. No a když nejeli na kole, tak přidělali kolo a je ot jak kočárek.
Až budeme mít prcka, je to jasný 😀

womann
autor
14. kvě 2007

Dneska bylo krasny pocasi,tak jsme vzali Crooser na kolo,a byla jsem moc spokojena.S kocarkem se to fakt neda srovnat.Jesteze jsme ho koupili 😉

lenchita
14. kvě 2007

Jé, my jsme se zrovna včera rozhodli, že si vozík musíme určitě pořídit a dnes narazím na tuhle diskuzi... 😀 My teda uvažujeme taky o Azubu, asi Tom - nebo zkušené vozíčkářky, je mezi Jerrym a Tomem rozdíl jen ve váze? Že se ptám, obojí asi nikdo nezkoušel 😅 Je lepší lehčí nebo těžší vozík - myslím, jestli třeba těžší líp nesedí? Jo a někde jsem myslím četla, že do Crooseru nejde autosedačka, ale musí se kupovat speciální sedačka pro mimi za dalších dva a půl ticíce 😒 to mě od téhle značky dost odrazuje... A jak se s tím jezdí v zatáčkách? Musí se s tím jezdit hodně opatrně? A ladunko, jaké má Jerry odpružení, nehází to s dítětem moc?My máme ještě drobečka... 😀 Shodou okolností se ve středu chystáme do Uherského Brodu, kde mají Azub hlavní stan a prodejnu, tak si možná něco domů přivezeme...Jo a jezdí s vozíkem za kolem jen vaši manželé, nebo to zvládne i méně sportovně zdatná žena? A zvládnu to zapojit za to kolo, když nejsem konstruktér? 😝

ladunka
15. kvě 2007

Lenchito,

odpružení jsem si u vozíku moc nevšimla, ale že by to zase nějak moc házelo, to ne. Záleží na terénu... pokud jsou pukliny přes chodník, tak stejně skoro zastavíme a přejedeme to... U nás zatím vozí muž, a já bych teda asi jezdila opatrněji, on to tak neřeší. Dítě neprotestuje, teda aspoň ne proti nešetrné jízdě (občas protestuje, že je uvázaná, ona se děsně ráda otáčí na bříško 🙂 ). Za kolo to určitě zvládneš zapojit sama, jinak Azub poradí i po mailu, mám vyzkoušeno. Rozdíl mezi Tomem a Jerrym neznám, Jerry se mi zdá dost stabilní. I když pravda, viděla jsem teď v neděli tatínky s Croozerem a ještě něčím děsně vychytaným, značku jsem nepostřehla, a to byl rozdíl - tyhle vozíky byly na pohled mnohem sportovnější a měli o něco níž těžiště, takže musely být ještě stabilnější. V zatáčkách je potřeba řešit spíš kudy vozík pojede, aby se někde nezaseknul, než hlídat aby se nepřekotil.

Minulý týden jsem se s vozíkem projížděla hodinu a půl já a bylo to úplně ok. Nicméně dlužno říct, že jsem jezdila jenom po rovině. V neděli jsme funěli do kopce podél tramvaje Trojskou a nahoře manžel málem padnul, jak byl vyčerpaný, a to má docela kondičku.

Tak dobrý výběr! 🙂

lenchita
18. kvě 2007

Ladunko, díky za rady! Byli jsme v té firmě Azub a prohlédli si oba vozíky a nakonec jsme koupili Toma. Je teda těžší, ale manža se tváří hrdinně, že to uveze a navíc ten prodavač tvrdil, že ten rozdíl ve váze se nepozná při jízdě, ale spíš při manipulaci (vyndávání a nandávání do auta a tak). No vypadá skvěle, máme ho tu sestavený uprostřed obýváku a kocháme se a doufáme, že možná ještě dnes? vyrazme na zkušební jízdu zatím bez dítěte kolem bloku a pak možná s dítětem kolem bloku... 😀 Nejsme zas takoví sportovci a myslím, že vozík užijeme spíš na občasných výletech a na dovolené...a navíc podle toho, co píšou, v katalogu, jedna rodina s tímhle vozíkem dojela až na Nordkapp, takže to asi nebude špatný model 😎

tlapicka
6. čer 2007

Ahoj vozickarky ci budouci vozickarky. Moc jsme si chteli koupit vozik, mame radi kola, ale nechteli jsme do toho investovat takovy prasule,jelikoz mame na kolo pouze vikendy a dovolene. Pokoukli jsme se na ebay.de a koupili si kranich za 101 euro i s postovným. Zdá se nám nápadně podobný s azubem tom a to konstrukci. Pro info http://www.azub.cz/cz/voziky/tom.php
a reportaz z naseho vyletu na www.pavuciny.cz s fotkami naseho kranicha
K vozíku samotnemu: Jsme nadšení. Malá neprotestuje pokud nema hlad. sedi ve sve autosedacce a kdyz jedem do kopce moc pomalu, tak tatku povzbuzuje at prida, asi se nudi pomalou zmenou krajiny. super jednoduse se sklada a rozklada...kdybychom mohli travit na kole vic casu, mozna bychom volili croozer nebo chariot... mit mimionko o 10 let poydeji, tak vubec nekupuju kocarek a jdu rovnou do voziku...Myslim, ze to ma velkou budoucnost a ceny jsou zatim v cesku nasazene strasne vysoko...

krieglen
16. črc 2007

ahojky...konečně jsem našla někoho, kdo je taky zažraný do vozíčků. My máme croozer 535 pro dvě děti a jsme naprosto spokojeni. Co se týká sedačky do croozeru, tak jsme tam v pohodě připevnily klasické vajíčko od chicca...jen jsme přikoupily náhradní pásy na připevnění...tuším, že stály do 200,- a jsou na té adresa dvaplusdva. Máme dvé děti 8 měsíční a 6 letou a strašně se jim to oboum líbí. Ikdyž pro mne to zas tak příjemné není...hlavně do kopce 😒 . A nevíte náhodou někdo něco o té brzdě na přední kolo? Chci zkusit in-line brusle...nemáte nědko zkušenosti? A clona proti slunci je pouze na předek co? Co dáváte na boční strany? Já to zatím řeším plínkou, ale není to ono.....slyšela jsem, že tam dávají klasické clony do aut...ale mi to tam nedrží....smůla no. A nejste někdo blízko Zlína.....že bychom udělaly nějaký sraz vozíčků? Na příští rok plánujeme sraz na Šumavě....tam je každý rok z dvaplusdva....byl tam někdo? Díky za rady a krásné výlety s vozíčkama 😎

miquel
17. črc 2007

ahojky, my máme Croozer 737 , koupila jsem ho jetý i s brzdou na přední kolo, ale tu jsem zatím moc nevyzkoušela, vozík máme asi dva měsíce. Přítel mi ji trochu seřizoval protože moc dobře neseděla, teď by to mělo být lepší, ale v těch vedrech prostě na brusle s malým nemůžu tak snad až bude chladněji. My taky nemáme sluneční clonu a taky to řešíme plínkou,no s těmi clonami do auta to vyzkouším 🙂
ty jezdíš sama s dvěma dětma ? já vozím jenom jedno a mám toho plný zuby zatím jsem s ním jela sama max. 25 km jo holt kondičku mám zatím mizernou
letos asi nikam nepojedeme, ale příští rok bych chtěla zkusit jižní čechy, slyšela jsem, že tam jsou hezký cyklostezky tak uvidíme 😎

krieglen
18. črc 2007

Ahoj miquel....vozíš malého v sedačce? Já teď jezdím bez sedačky neb mi malá už hezky sedí, ale nevím jestli nedělám chybu k vůli její páteři. Sedačku jsem oddělala....nemají tam dostatek místa...teda spíš ta starší 6 letá. A tahat je teda co, to je fakt!!!! Ty kopečky by měly být daleko menší!!!! Až vyskoušíš tu brzdu tak mi dej prosím vědět...uvažuji, že bych ji koupila, ale nevím jak to funguje a jestli vůbec opravdu zastavím, když budu rozjetá. Ikdyž se musím první naučit na bruslích....trošku se mi ještě rozjíždí nožky....čím to asi bude 😀 ????? A ta brzda se připevňuje na přední kolo...kde asi jinde, že? A musíš ji sundat když přehazuješ vozík za kolo? Nebo jde nějak někam uložit? Vůbec si to neumím představit.....ta brzda musí být přeci na madlu....tak jestli se musí celá oddělat i z madla kvůli předělání. Jsem asi blbá co, že si to nedovedu představit.....ale zatim jsem to ještě neviděla. Díky

consti
18. črc 2007

miquel zrovna jsem se chtěla zeptat na jeté vozíky.Přecejen nám připadá vozík dost drahý a v budoucnu bychom ho chtěli koupit spíš jetý,což je výhoda jak pro nás, tak pro ty,co ho prodávají,že se jim nějaká ta koruna vrátí 😉 .Můžu vědět, jak jste s jetým vozíkem spokojeni a kolik vás stál 😉 ?
Jinak vás kočky obdivuju,že vozík i třeba s dvěma dětma odtáhnete.To u nás to odmaká manžel 😀 😎 ...

krieglen
18. črc 2007

ahojky......nechci být vlezlá, ale my jsme taky koupili vozík z inzerátu....byl jetý jednu sezonu....a jsme velice spokojeni....možná jsme měli štěstí, že jsme tak dobře koupili neb vše co bylo k tomu ( madlo, kolečko na kočár i joging ) bylo ještě originál zabalené. Vozík používali pouze za kolo....sem tam malé oděrky nebo flíčky, ale jinak super.....takže pokud máte možnost, tak klidně do toho! Nový stojí kolem 11000,- pro dvě dítka a my ho na inzerát koupili za 8000,- takže nějaká korunka je ušetřena a spokojenost obrovská!!!!!

consti
18. črc 2007

krieglen nejsi vůbec vlezlá, jakékoliv info tady uvítáme.My vozík plánujeme taky jen za kolo, ne na brusle nebo jako kočár, takže bychom ho rádi také koupili už jetý.Až to bude aktuální, tak to zkusím asi i přes koníka nebo tuto diskuzi... 😉

miquel
18. črc 2007

krieglen 😀 to je v pohodě, za zeptání nic nedáš a když nebudu chtít odpovědět tak prostě neodpovím 🙂 🙂 🙂
já jsem původně chtěla koupit nový no a s brzdou by mě to vyšlo na 11500 kč , taťulda se pěkně kroutil no tak jsem zkusila najít nějaký jetý na internetu a nakonec se povedlo stál mě 8000 kč je sice asi tři roky starý ale předchozí majitelé s ním moc nejezdili, protože jejich dítku se v něm moc nelíbilo, je to vidět na gumách, že je skoro jako nový no a nějakou tu skvrnu něřeším tu bychom tam udělali i my tak jako tak
jinak zatím malého vozím v sedačce( je to myslím vidět i v albu), sice už taky sedí v pohodě, ale příjde mi to lepší hlavně když usne tak to tam s ním tak moc nehází, ale já nemusím řesit místo když je tam sám 😀
no a ta brzda to je tedy věc, já ti to když tak vyfotím , až jí tam budu mít namontovanou, původně jsem myslela že jako budu jezdit na kole a ke stezce na bruslení a tam jenom nasadím přední kolo a brzdu a budu bruslit, jenže ono namontovat tu brzdu není žádná sranda a to jsem docela technickej typ
jen tak pro představu ta páčka kterou mačkáš při brždění je přidělaná na tom madle(a ta tam může i zůstat ničemu nevadí) no a samotná brzda je přichycená na těch trubkách co drží to přední kolo, když jí tam dáš tak to musíš seřídit tak aby to brzdilo 😀 (no to je jasný nevím jak jinak to napsat 😅 ) a natáhnout lanko k tý páčce na madlu , no s tím si člověk taky musí pohrát aby to bylo správné napnutý, já jsem to zkoušela a samozřejmě mi to nešlo a lítali stááášně sprostý slova , taťulda to nakonec přidělal, ale trvalo nám do docela dlouho, ale třeba až to budem přidělávat poněkolikátý tak to půjde rychleji
nechci tě od toho odrazovat je to lepší a bezpečnější než jezdit s kočárem bez brzdy 😉 ale je vidět že je to přídavný zařízení a tak to nejde tak hladce jako všecno ostatní a nebo jsme pěkný telata ☹ 😀 😀

krieglen
19. črc 2007

ahoj miquel....díky moc za rozsáhlé info.....super posané takže už si to i dokážu představit. A kdybys to potom mohla prosím nafotit...to by bylo ještě lepší. Já si ji chci objednat a nová stojí 1490,- co jsem se zatim dívala, vzala bych zrovna i clonu, prý už začínají dělat i clony na boční strany...což nám tedy vadí asi nejvíc. No a už jdu dávat zpátky asi sedačku....bude to bezpečnější a všimla jsem si....ty máš taky chicco? Jinak ta brzda tedy může zůstat na madle a to lanko se musí asi oddělat celé když oddělám i ty trubky co? No tak to je super už teď z toho mám hrůzu neb manžel je pořád v práci a jestli to budu muset montovat sama tak nevím...... 🙄 ....asi taky poletí sem tam to strááášné slůvko...to abych zacpala malé uši 😀 😀 . A už jsi zkoušela bruslit? Já jsem už zkoušela, ale vééélice pomalu, protože když se to rozjede, tak bez brzdy je to co udržet.....se dvěma dětmi. Zatim díky moc a jdu montovat sedačku...pa

krieglen
25. črc 2007

ahoj holky....vím, že se to moc netýká tohoto tématu, ale s kolem to souvislost má. Chceme koupit pro dcerku 6 let nějaké kolo. Nevíte někdo dobrý obchod případně internetový obchod? Chtěla bych už nějaké větší a za rozumnou cenu. Hodně jsem toho už prolezla....ale jestli někdo víte o něčem rozumném, tak budu ráda. Díky mooooc.

alcav
31. črc 2007

Ahoj Kriegelan, zkus tady:
http://www.rockroad.cz

je to sice v Brne, ale maji uvedene i tlf cislo, tak se muzes poinformovat. A kola privezou klidne az domu!
Je tam fakt team odborniku z rad zavodnich jezdcu. A dokazou poradit i uplnym laikum, jako jsem byla ja. Ja jsem s nimi teda byla nadmiru spokojena. Tak pak dej vedet, jak jsi poridila.