Vozíky za kolo. Máte zkušenost s Crooserem?

womann
29. dub 2007

Ahoj,mate nekdo zkusenosti s vozikem na kolo,napr. s Crooserem?

cazadora
15. bře 2010

Ahoj holky tak my jsme si croozera 2010 pořídili min týden, koupili jsme ho ve velo fiala s pylovou síťkou, miminkovníkem i s jejich super odpružením. MM vyrzil na projížďku se starší dcerkou , a byla nadšená půl cesty prozpívala a půl prospala 😀 Ale hlavně aby se v něm líbilo naší mladší kupovanej je kvůli ní. dneska sme jí vyvezli jen tak na procházku s kočárkovym setem a hned usla stejně jako v kočárku. Nejdřív jsme přemýšleli o tom dvoumístnym s tim že by druhý místo bylo využitý velice zřídka tak sme nakonec koupili jednomístnej.Nejdřív jsme chtěli dávat malou dovnitř v autosedačce ale máme jí půjčenou tak sme jí nechtěli zatěžovat ještě víc.Už se hrozně těšíme až se otepl a vyrazíme

radushka
16. bře 2010

mikulcena: malá je ještě malá 😀 ,ale plánujeme už tak od toho května, června? uvidíme podle počasí a hlavně , jak bude malá schopná.Nerada bych ji tahala od čerta k ďáblu jenom proto, že rodiče si chcou zajezdit na kole 😉

cazadora: koupili jste ten miminkovník ten nový (ne ten weber)? a jaká je ta pyl. síťka, stojí to za to?

radushka
16. bře 2010

jo a ještě mám dotaz, jak jste vyřešili (vyřešíte) boční clonu proti sluníčku? přes ten igelit tam přece musí být strašný pařák, když svítí slunko z boku...

gucci
17. bře 2010

ahoj holky
nevíte, jestli do Croozera Kid 1 2010 vleze místo miminkovníku autosedačka Maxi-Cosi?
Díky

mn.
19. bře 2010

Ahoj! Dnes jsme si pořídili croozer 737, již použitý. Zrovna řešíme, zda se nám tam vejde vajíčko. Musíme to vyzkoušet. Malému je nyní 6 měsíců. Paní, co nám to prodávala, říkala, že někdo šije nějaké sedáky a prodává na mimibazaru. Tak nevím. Budeme muset vykoumat, co bude nejlepší 🙂

mn.
20. bře 2010

Holky, prosím o radu. Jakým způsobem se dává to vajíčko do vozíku. Máme croozer 737. Díky.

mikulcena
22. bře 2010

mn..strašně záleží na tipu vajca..nejlepší je prostě vyzkoušet..kdyžtak koupit tu přechodovou vložku 😉

Už někdo vyjel s vozíkem????.čekáme jak trocha obeschne a už hupky dupky..
čeho se jen nejvíc obávám, je že po zimě budu muset ukázát bílé nohy..bléé 😀 😀 😀 😀

radushka
23. bře 2010

mn: záleží, jak je vajíčko široké (přes boky), pokud je uzší, tak by se to tam mělo vejít, ale širší vajíčko se tam nevejde 😉

radushka
31. bře 2010

ted jsem zjistila,ze na velofiala.cz je navod,jak tam nainstalovat tu autosedacku.musi se davat nejak zezadu se zdelanym potahem.je tam i vic tipu a triku,tak kdyz tak mrknete.

fiallinka
1. dub 2010

No, my máme chicco sedačku a nakonec se vešla - museli jsme ji tam dávat jakoby položenou na bok, až přímo v tom vozíku ji obrátit správně - a držela tam krásně, my jsme ji pojistili tak, že jsme na ni měli popruhy, kterými jsme ji zajistili o konstrukci vozíku. Fakt se ani nehnula 🙂. Tak to zkuste, třeba budete úspěšní 🙂. Potah jsme nesundávali, dávali jsme ji předem.

matra
5. dub 2010

Holky ahojky,
taky mám v plánu koupit vozík... Máte jich někdo obhlídnutých více?
My ho až tolik asi využívat nebudeme, takže nic moc drahého nechci, ale jde mi o pohodlí pro prcka, to je pro mne nejdůležitějsí... 😉
V těch levnějších mi připadá, že tam dítě sedí jakoby na lavici.. 😒 Je to pohodlné? Nebo jak to mají jiné?
Jestli máte někdo zkušenosti, budu ráda za každou radu... 🙂

fiallinka
5. dub 2010

matro, obhlížela jsem všechno možná a ten croozer mi z toho fakt vyšel nejlíp - nemá sice odpružení jako ty nejdražší charioty apod., ale na ježdění to bohatě stačí, myslím, že je i bezpečný, pohodlný a léty prověřený. Já osobně bych jiný, levnější nekupovala - ten croozer se třeba na mimibazaru dá pořídit za cca 7500,- Kč a můžeš ho velice dobře prodat použitý za dobrou cenu (levnější a neznámé značky už tak dobře neprodáš, ale po použitém croozeru je obrovská poptávka)....

pecina
6. dub 2010

Ahoj, hlásím se do diskuse....troufám si tvrdit, že mám s vozíky opravdu bohaté zkušenosti....sportuju poměrně hodně-od běhu, přes brusle po kolo...Adámek má teď 13 měsíců, poprvé jsme s ním byli přesně měsíc po porodu na loňské velikonoce..Měli jsme půjčený na víkend Croozer, dali jsme do něj autosedačku Tario-přišlo mi to mnohem bezpečnější a i kvůli chybějícímu odpružení pohodlnější než croozrová novorozenecká vložka. Najeli jsme s ním hned první den asi 70 km, prcek většinou spal...jezdili jsme po štěrkových cestách-víceméně všechno byli cyklosetezky. Pak jsem vyzkošela Chariot, a neměnila bych. Jednak kvůli brzdě-pro bruslení i běh naprosto zásadní věc, bubnová brzda je vedená na zadní kola, kočár i v těžkém terénu kam chodíme běhat zastaví naprosto spolehlivě a nepřeklápí se. Má i úvaz na ruku, kvůli bezpečnosti, kdyby vám madlo např. při běhu vyklouzlo. Naprosto zásadní je odpružení. Hlavně kvůli dítěti. Coozer je podle mě použitelný maz. na vedlejší okresku nebo štěrkovou pevnou cestu, jinde prostě s dítětem háže. Miminko nemá vyvinuté svaly, nemá žádný svalový tonus a nedokáže si s otřesy poradit jako dospělý, vozit dítě v neodpruženém vozíku na místech, kde to drncá- a na kole to mimo silnice drncá víceméně všude (na silnici se tedy bojím) mi přijde trochu jako pokus na dětech...ptala jsem se na to ortopedů a už jsem prcka do croozeru nedala...možná pro nějaké krátké popjíždění někde venku na vsi na nákup a tak, po cestě je to ok, ale na pravidelné ježdění na kole jednoznačně odpružený vozík...

pecina
6. dub 2010

ježíš, omlouvám se za překlepy...mládě trochu vyje a dožaduje se mě...a taky tam byly cyklostezky, ne byli...

fiallinka
8. dub 2010

peci, já mám vyzkoušený jen croozer, ale souhlasím s tebou - my jezdíme jen občas, a používáme ho jen za kolo, navíc opravdu téměř jen asfalt (někde samozřejmě musíš jet i po lehkém terénu, ale minimum), takže pro nás je croozer myslím dobrá volba, ta cena je fakt dobrá. Ale nekupovala bych ještě levnější, to už mi přijde skoro risk.

radushka
10. dub 2010

Tak my jsme dneska testli nový croozer 2010 s novým miminkovníkem - a super! malá má dva měsíce a byla spokojená.jeli jsme po cyklostezce, pomalu a opatrně.Odpružení se dá na croozer dokoupit, takk možná, že to zvážíme.Ale tady jsou cyklostezky docela v pohodě, tak uvidíme. Ten miminkovník 2010 jenom doporučuju, je rozhodně lepší , než ten od weberu.Takže poměr cena - kvalita mi tady vyhovuje 😉

pecina
13. dub 2010

Jasně, je důležité si při nákupu rozmyslet, na co a jak moc chcete vozík používat...
Přesto, že jezdímer na kole dost, celé těhotenství jsem myslela, že to budeme vždycky řešit hlídáním, že vozit za sebou vozík je fakt "na palici"..vyzkoušeli jsme Croozer a pak Chariot a bylo rozhodnuto a nedám na "mazlíka" dopustit....Mateřská získala trochu jiný rozměr-nejsem uvázaná k ježdění kolem domu, můžu toho s malým podnikat spoustu a pokud je hezky, být pořád venku.
Jiný kočárek prakticky nepoužívám, máme teutonii, ale jak říkám - ta je spíš pro babičky, když chtějí vozit🙂)) , víceméně si vystačím s Ch. a s manducou...mám s ním naježděno, naběháno a nabrusleno několik tisíc km a je pořád jako nový, jen jednou jsme měnili duši a občas promazali ložiska..super věc je taky skladnost a jednoduchost manipulace při skládání a sestavování kočáru-nejsem zrovna technický typ, ale naložení do kufru auta mi zabere pár minut..to je pro mě horší zvednout na střechu auta kolo🙂) Ještě bych měla malou radu-podle zkušeností mých i podobně laděného okolí, je dobré dávat prcka do vozíku brzo, aby si zvyknul a přišlo mu přirozené a samozřejmé...roční dítě by možná na první pokus značně protestovalo...Největší strach jsem měla v létě, že se tam prcek bude přece jen dost pařit-byli jsme v Provance, když byli malému 3 měsíce, ale řešili jsme to odepnutím bočních slíd a vpředu jsme místo slídy dali mokrou plenku-přehřátý nikdy nebyl a klima měl v kočáru příjemnější než my na kole...
Takže tak...snad jsou to pro "příznivkyně a zvažovatelky" vozíku trochu užitečné info..jsem nadšenec a na mk občas zabrousím, takže ev. dotazy ráda zodpovím, zatím pa.

fiallinka
13. dub 2010

Já musím říct, že i když jsem vozík původně moc nechtěla, tak jsme si jaro a léto s ním dost užili a jsem ráda, že to tak hezky vyšlo - zdá se, že letos to nepůjde vůbec, mně poroste břicho 🙂, tak pošlu jen manžela s Jurčou na místní cyklostezku...

kratoco
21. dub 2010

Ahojky,
máte někdo zkušenosti s vozíkem Jogger 2v1? Model roku 2009 je odpružený, a má pěkná velká kola, tak se nám docela líbí. A cena je velice solidní (až je mi to podezřelé). Bohužel nevím, kde ho lze vidět v reálu, abychom si ho pořádně prohlédli. Díky za jakékoli info

erinbrock
10. kvě 2010

http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/Testy/c1477-...

no a ted babo rad!!! ja chtela croozer ☹ na chariot nemam ☹

radushka
13. kvě 2010

hm, tak to není moc dobré,máme croozer. Zase na druhou stranu ty testy jsou na škodliviny když se dostanou do těla,ne? - dítě myslím žužlat vozík nebude, tak to zas až tak nebezpečné nebude, co myslíte?

sunnye
13. kvě 2010

kratoco - kamarádky ho mají a jsou velmi spokojené.

dainka
17. kvě 2010

ahoj taky se hlásím do clubu 😎 ve středu budeme mít nového člena rodiny croozer jednomístný.na MMB jsme obědnaly blatník a ten polštář a síťku pylovku za 450 šijou v turnově.pošlu odkaz až ho zjistím

dainka
17. kvě 2010
radushka
17. kvě 2010

síťku máme taky od tud a jen doporučuju.Pán je milý a ochotný.Síťka je super.

dainka
18. kvě 2010

prosím máte zkušenosti u croozera 2010 pro jedno dítě s odpružením u kočárkové verze???případně jaký druh odpružení je nejvhodnější ???píší ,že nejde zatáčet ,najíždět na chodník zkrátka to vírazně zhoršuje díky

yana
24. čer 2010

ahoj, ráda bych napsala naši zkušenost s vozíkem za kolo. původně jsme měli v úmyslu ho koupit, načetli jsme spoustu informací na netu, jestli croozer nebo chariot, rozhodli jsme se pro ten druhý, hlavně kvůli odpružení a komfortu pro mimi - máme 6ti měsíčního syna. Chtěli jsme vozík nejdříve vyzkoušet, jestli se vůbec malýmu bude líbit a tak jsme si na víkend půjčili chariot cts cx1 s miminkovskou sedačkou. Vyjeli jsme v pátek, všechno super, miminko spokojený. Pak jsme ale měli nehodu - manžel brzdil a dojížděl k chodníku, vozík vzal levým kolem obrubník, neudržel stabilitu a překlopil se na bok. Mimi se samozřejmě leklo, zaplakalo, ale jak jsme ho vyndali, hned byl v pohodě. Hned jsme ho prohlídli a pozorovali, ale nic jsme na něm neshledali, všechno uvnitř bylo vypolstrovaný, o nic se uhodit nemohl, tak jsme si říkali, ještěže byl v té sedačce. Malý se hned smál se, normálně se najedl, dováděl, tak jsme dojeli domů, malý pořád v pohodě, normálně usnul, v noci hezky spinkal. Ráno se ale probudil dřív než obvykle, s pláčem, tak jsme ho chvilku nosili, uklidnil se, vypadal, že se mu chce ještě spinkat, ale zdálo se nám, že nějak pobledl a jen občas zafňukal a zdál se takový apatický. Nelíbilo se mi to, jeli jsme hned na pohotovost. Tam jsme jim vše řekli, dr. na malýho koukala, nezdál se jí, ale byl ještě bledší, zavolala chirurga, měli podezření na vnitřní zranění. Pak šlo najednou všechno strašně rychle - vrtulníkem do Motola, sono tam odhalilo velky krvaceni do bříška z poraněný levý ledviny, JIP, transfuze, stabilizace, čekalo se, jestli se to zastaví, nezastavilo, v noci operace - ledvina musela pryč, ARO, JIP, chirurgie... Doktoři moc nechápali, že se stalo zrovna tohle, nikdo by to nečekal (když už, tak čekali spíš natrženou slezinu), vyptávali se, co jsme měli za vozík, někteří v něm sami děti vozí... Zřejmě jsme měli hodně velkou smůlu...
Nechci tím očernit všechny vozíky za kolo, ale napsat jsem to chtěla, abyste ježdění nijak nepodceňovali a věděli, co se taky může stát, i když doufam, že náš případ je jeden z milionu. Miminka jsou moc křehký stvoření a stačí jim opravdu málo a náraz pro nás nevýznamný může být pro ně fatální a ani ten nej vozík nemusí miminko úplně ochránit. Po téhle zkušenosti už malýho do vozíku za kolo nikdy neposadím a zřejmě ani do sedačky ne.

kackaj
24. čer 2010

@yana tak to je noční můra...naštěstí to jakž takž dobře dopadlo, úplně mi z toho jde mráz po zádech. Přeju malýmu hodně zdraví a ať už se mu v životě nic podobného nestane 😢 My jsme po strašným pátrání koupili croozera pro 2 2010 a zatím jsme jeli jen jednou na zkušební jízdu asi půl hodiny. Jinak hnusný počasí, jinej program, prostě jenom nám tady leží a práší se nám na něj. Snad ho letos ještě využijeme🙂

yana
24. čer 2010

Snad se vám nic nestane a bude sloužit dobře. Ten pro dvě děti se taky hned tak nepřevrátí... Spíš jsem chtěla napsat, že i když se nehoda nezdá být nijak závažná, radši jet do nemocnice hned a třeba zbytečně, než pozdě.. my to málem nestihli... dr říkali, že ty vnitřní zranění jsou hrozně zrádný právě v tom, že hned nijak neprojeví, ty orgány mají pouzdra a dokud to krvácí do nich, tak se nicmoc nepozná a když to praskne, je průšvih okamžitě... a půlroční dítě má prý asi jen půl litru krve. No, měli jsme vlastně velký štěstí.

radushka
25. čer 2010

@yana tak to je fakt síla 😒 , hlavně , že všechno nakonec dobře dopadlo.Určitě dík za upozornění, budem na to myslet